Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за батерия HTC sensation
#1
Sad 

Здравейте колеги, на скоро си взех въпросното телефонче на старо, и забелязах че телефончето е "барано" хаквано правено което не ми пречи. Версия на андроида е 4.1.1  HTC sense 4+ софтуера е REVELATION 1.03 by SebastianFM с което направо лети няма лагове всичко си работи идеално направо много съм доволен. Проблема ми е че батерията пада уникално бързо 1 ден трудно кара а почти не го използвам говоря 10 разговора по 1 минута, и 10-15 мин wifi  за целият ден, цветността на дсплея е спряна постоянно спирам приложенията с "диспечер на задачи" .... На какво може да се дължи ? Плаче на нова батерия или версията на андроида не е оптимизирана добре за този модел ? Като играя един Subway surffers батерията вдига температура по 35 градуса ? Загрява стабилно. Зарежда се доста бавно по 6 часа от 0 до 100% и пада за 8 часа? Може ли да не е батерията а да не нещо хардуерен проблем ? Благодаря ви предварително на всички споделили мнения и решения  Angel  Smile

NOKIA 1208 ТОВА Е ТЕЛЕФОНА !!! 
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом имаш датчик за батерията, това означава, че си с оригиналната и почти 100%, проблема е от нея.Купи си anker батерия 1900, има ги в продавалник и си решаваш проблема.Между другото, хубав ром са ти качили.Успех.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

(2015-01-03, 15:44:47)vlaf написа:  Щом имаш датчик за батерията, това означава, че си с оригиналната и почти 100%, проблема е от нея.Купи си anker батерия 1900, има ги в продавалник и си решаваш проблема.Между другото, хубав ром са ти качили.Успех.

Какво ще рече датчик за батерия ? Да мога да видя колко % е ? Ако е това няма такова чудо използвам DU Battery Saver  казаха ми да направя калиброване на батерията с някоя програма, но няма ефект имам програмата "SUPERUSER" което до колкото знам е роотван телефона барникан да не се дължи на това че е роотнат ?! Батерията на външен вид изглежда като нова нито е подута нито е изтъркана нещо ?

NOKIA 1208 ТОВА Е ТЕЛЕФОНА !!! 
Цитирай
#4

Имам в предвид, че ти показва, колко градуса е, не колко процента е.Стоковите батерии на HTC sensation не са хубави, пак ти казвам купи си anker, около 30 лв. струва, има и тема точно в този раздел, прочети.Не е проблем в това, че е рутнат телефона или, че е custom Rom.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#5

Здравей, преди 20-25 дни си поръчах батерия за моя HTC Sensation XE oт китайски сайт, тъй като един приятел си взе и остана много доволен от нея.

Въпросната батерия мога да ти я пратя под формата на линк на ЛС, ако пожелаеш, разбира се, тъй като не знам дали няма да ме "санкционират", ако постна линка тук.

И така де ... На Сензацията бях със стоковата батерия и падаше много бързо, налагаше се да я зареждам всяка вечер и през деня да се лишавам от влизания в нета и разни други, пък за играене на игри дума да не става.

Китайската батерия пристигна за около 15-17 дни. Опакована добре и чисто нова на външен вид. Заредих я и при първото разреждане, батерията падна много бавно, изтеглих си онлайн телевизия, включих я и е работила 15-20 минути без да падне и 1% от батерията, направо ме учуди.
Последното зареждане обаче нещо се поизложи, дали от зарядното, че се пукна - не знам. Ако искаш да направя още няколко разряда да видим как ще се държи и мога да ти пусна линк на ЛС.

Иначе батерията ми излезе $10 => 16 лева. Сега същата е на промоция $8.66. Водят я високо-капацитетна 3200mAh. Smile

Лека вечер и успех в избора! Дано попаднеш на читава!
Цитирай
#6

Моята китайска "Golden" 2450mah китайски държеше 2-3 месеца добре, и после пак взе да пада по-бързичко. Не го ползвах аз телефона, нямам много лични наблюдения, но пък се зарежда не за 2 часа, ами примерно за 5-6, с оригиналното зарядно. Което ме кара да мисля, че се е сдухала и тя. Затова си поръчах от Филипините през ebay OEM оригинална 1730mah, и ще я видим сега как е, още не съм я зареждал, но ми се струва да държи. Имам подобен опит с ОЕМ батерии оригинални, за една моторола milestone бях взимал, държат най-много за парите си. Излезе ми 10,40лв, и беше добре опакована, хубави материали, на външен вид, оригинална наистина ми се струва. Smile
Цитирай
#7

Golden-ите не струват. На доста места съм чел, че са боклуци и милиамперите въобще не съответстват. Kолко mAh ти е зарядното, че зарежда за толкова време. И моя долу-горе за толкова време зарежда. Моето е 200 mAh.
Цитирай
#8

Когато си купувате батерии, имайте предвид, че НИКОЙ не може да ви даде това, което китаецът може да ви обещае! Big Grin Big Grin Big Grin

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#9

Трябва ми една батерия за сензацията понеже моята не става вече, каква да си вземе? Оригналната добър вариант ли е? Понеже ще го дам телефона за служебен и интернет няма да се ползва бих приел препоръки.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#10

както са писали и по нагоре в темата купи си Анкер 1900 милиамперчаса
По добре е от оригиналната

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#11

(2015-02-08, 12:48:48)krokifena написа:  както са писали и по нагоре в темата купи си Анкер 1900 милиамперчаса
По добре е от оригиналната

А освен от олх може ли да се купи от друго място в БГ?

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#12

Пробвай в dice.bg

 
Цитирай
#13

(2015-02-08, 13:12:40)NoMaD написа:  Пробвай в dice.bg

Точно там гледах и аз, но намерих само оригинална.

https://dice.bg/htc-battery-ba-s780-1730...d-item8462

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#14

(2015-02-08, 12:56:44)rth написа:  
(2015-02-08, 12:48:48)krokifena написа:  както са писали и по нагоре в темата купи си Анкер 1900 милиамперчаса
По добре е от оригиналната

А освен от олх може ли да се купи от друго място в БГ?

Не знам. Аз я купих от тук http://olx.bg/bateriya-za-htc-sensation-...-i24698789 като препоръчват в този форум и определено имаше разлика с оригиналната на HTC EVO 3D. 

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#15

Здравейте колеги ще ми трябва батерия за HTC Sensation попаднах на тази обява http://olx.bg/ad/bateriya-za-htc-sensati...aaccd8176e пише ,че Батериите Анкер са вече с нов дизайн в бяло! някой купува ли е от тези .Като старите Анкер ли са .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#16

Аз си купих от същия търговец преди почти две години(вярно,че е по-малко бяла) и съм доволен,но имай предвид,че тези телефони са известни с бързо падаща батерия и не очаквай чудеса.За съжаление вече са морално остарели.

П.П. Всъщност май не ти отговорих на въпроса и се извинявам за този пост!

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай
#17

Здрасти, прав си телефончето е старо вече и едва ли ще имам голям избор за батерия. Щом си доволен от търговеца ще си поръчам една . Весели празници на всички.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#18

Аз си поръчах преди година от предишната партита, която уж по-нова била от класиката и се случи това. Така че обмисли покупката Smile
Колкото до телефона, да, вече е на годинки, но е един страхотен smartphone!

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#19

@dancho2000  Говориш за тази чисто бялата ли? Странна работа нов дизайн  без надписи.Едит  явно е същата ще търся друга .Мерси ,че сподели .Поздрави

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)