Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G3 в Android 5.0
#1

Нека тук се обсъжда живота на батерията в Лолипоп и различните Ромове. Както и проблеми и решения с живота и.

Започвам първи. Аз съм много доволе, от ден на ден все повече ме радва. Вчера 6 часа дисплей с 3 изгледани филма и 2 часа браузър, днес цял ден презкачам м-ду форума и Hangouts и е още по-добре с 6:25 часа дисплей.


[Изображение: E5SbnrL.jpg]

http://i.imgur.com/ACO6UgQ.jpg
http://i.imgur.com/x2ViMU6.jpg


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

при мен за 2 -3 часа и изчезва.явно много играя трябва да я тествам без игрите
Цитирай
#3

Дори с 1 час игра на FIFA 15 ми държи не по-малко от 4:30 - 5:00 часа. Пробвай следното:
Влез в настройки на WIFI - Разширен WIFI и махни отметката от "Разрешете WIFI сканиране". После може да влезнеш в Настройки на Google ->> Google отчитане на местоположението и да изключиш история на местоположението. 


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Може да пробвате и да понамалите IM приложенията - Facebook, Messenger, Hangout, Viber, Instagram, Snapchat, G+ и още много, много други. Живота на батерията варира много в зависимост от това колко от гореизброените приложения имате инсталирани.
Най-важната програма за дълъг живот на батерията е Greenify Wink
Цитирай
#5

Е, аз нямам Greenify, а от изброените програми липсват само Instagram, Snapchat и Facebook. 


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

vargala8 написа:Дори с 1 час игра на FIFA 15 ми държи не по-малко от 4:30 - 5:00 часа. Пробвай следното:
Влез в настройки на WIFI - Разширен WIFI и махни отметката от "Разрешете WIFI сканиране". После може да влезнеш в Настройки на Google ->> Google отчитане на местоположението и да изключиш история на местоположението. 

всичко това съм го изключил от както съм го купил.имам фейсбууууук,месинджър,скайп който не пускам и един шазам. с др не се занимавам.до сега най-много съм го правил 3 часа на дисплей .. а лг г2 издържаше повече,поне имам база за сравнение.пак ли да му правя ресета и аз незнам.дисплея го държа винаги така.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Изхарчи батерията веднъж до 2%, изключи го и го остави да се зарежда. Като светне диода зелено, го остави поне още половин час на зарядното. След това откачу кабела и включи телефона. М-ду другото, аз го оставям по цяла вечер на зарядното и после ми държи към 15-20 мин. екран без да падне от 100%. Ако го изключа веднага, след като светне зеления диод, ми пада по-бързо на 99%
edit: Редактирах ти поста, защото нещо се беше омазало цитирането.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8
Thumbs Up 

Вчера - с пуснат Sygic - от Слънчев Бряг до Варна и обратно - изкара 6 часа - 100% до 15%. Разбирайте 6 часа екран + позициониране + мобилни данни. Нокиата ми (Е52) вадеше макс 9 часа . Big Grin

LG G3 32Gb TITAN
Цитирай
#9

(2015-01-04, 11:46:34)darkneta написа:  Имам усещането ,че след като преминах на близалката телефона започна да се зарежда адски бавно - 2ч30мин. а по рано зареждаше за час. При вас така ли е?
Цитирай
#10

Моя за час и половина( поне така пише на заключен екран). Не мога да се оплача от батерията с близалката, все повече издържа Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#11

(2015-01-04, 01:21:01)vargala81 написа:  Изхарчи батерията веднъж до 2%, изключи го и го остави да се зарежда. Като светне диода зелено, го остави поне още половин час на зарядното. След това откачу кабела и включи телефона. М-ду другото, аз го оставям по цяла вечер на зарядното и после ми държи към 15-20 мин. екран без да падне от 100%. Ако го изключа веднага, след като светне зеления диод, ми пада по-бързо на 99%
edit: Редактирах ти поста, защото нещо се беше омазало цитирането.


добре няма проблем,и аз забелязах че нещо ми стана на поста.сега ще я източа батерията без игри само стандартни приложения и ще постна снимчица,след което ще направя това с батерията.
Цитирай
#12

за сега ..


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

За сега ти е добре и да знаещ, че на 100 и на 5% съм забелязал, че много кара. Така като гледа ще изкараш към 5 часа


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

мм ще видим как ще е на края на деня.сега общо взето се ровя във форума,пиша по социалните мрежи и малко УХД клипове на малкия със светкавица
Цитирай
#15

Снимката казва всичко. Това е с "light" ползване, форума,youtube,снимане и т.н..

 П.с. - 34 часа е изкарал на батерия


Прикачени файлове Миниатюри
   

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#16

(2015-01-03, 18:47:22)vargala81 написа:  Нека тук се обсъжда живота на батерията в Лолипоп и различните Ромове. Както и проблеми и решения с живота и.

Започвам първи. Аз съм много доволе, от ден на ден все повече ме радва. Вчера 6 часа дисплей с 3 изгледани филма и 2 часа браузър, днес цял ден презкачам м-ду форума и Hangouts и е още по-добре с 6:25 часа дисплей.


[Изображение: E5SbnrL.jpg]

Колега, супер е това което виждам. Само искам да попитам това предполагам е със стоков ром, но лаунчерът също ли си е стоков ?

http://i.imgur.com/ACO6UgQ.jpg
http://i.imgur.com/x2ViMU6.jpg
Цитирай
#17

Всичко е стоково. Друг лаунчер освен стоковия не съм ползвал от Android 4.0 насам.
siankatabg е по-добре от мен , има повече часове и на екран и от зареждане, но аз пък не съм включвал пестенето, докато неговото се е включило на 15% мисля.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

работата ис нихт гууд прилагам снимки


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#19

Много зависи какво правиш с телефона за това колко ще изкара.Аз примерно игри не играя(или много рядко) и единственото приложение което постоянно се синхронизира е Whatsapp.Такива от сорта на Facebook,Twitter,Hangout,... липсват при мен.Най-големия консуматор винаги ще е дисплея,за това и яркостта с която го ползваш играе голяма роля.Аз моя го ползвам от 60% до 80% на автоматична и тия 6 часа екран бяха в по-голямата си част на закрито и не много светло.Когато го ползвам на работа където почти винаги съм на вън на светло,изкарва около 4:30 и рядко повече от това.
Най-големият ми рекорд за малко издържане на екран е около 2:30,но се сещате,че му разказах играта.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#20

аз за тоя тест игри не играх.само интернет и чатове.дусплея ми е на 50% автоматик.снимах и гледах 10 мин видео.това е.сега съм на 21% 4 часа дисплей
Цитирай
#21

Забелязал съм също,че когато ползвам мобилния интернет и съм някъде с не много добро покритие,направо я изяжда все едно играя някоя тежка игра(днес цял ден съм на хубав WiFi)... Другото което аз правя често е да чистя "последно използваните приложения",защото така се освобождава рам паметта от тях и хем телефона работи по-добре,хем няма голям шанс някое да блокира и да не може да заспи телефона нормално(да си яде батерията докато екрана е угасен).Разбира се затривам тези,които знам,че скоро няма да ползвам,защото всяко махнато приложение от там,при следващото пускане се зарежда наново.То по принцип това е и целта на андроид с многото рам,да са си заредени в нея и да не се стартират постоянно от нулата,но както казах,аз така съм свикнал и така го правя.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#22

Забелязах нещо при колегата Zipich
обхвата му е на 1 чертичка. Това значи, че си в зона със слабо 3G покритие и телефона най-вероятно постоянно търси добро покритие и сменя м-ду 2G/3G. Аз моя съм го направил само на 2G и 3G го включвам само когато ми трябва.
Аз не чистя нищо освен работещите, които ми се показват в Диспечър на задачите. Инсталирал съм си го, то си е стоково на LG, само не знам защо решиха да го махнат от G3. Хубавото е, че като го инсталирах и рестартирах телефона, като натисна Recent бутона, м-ду Изтрий всички и Dual Window ми се появи и бутон Диспечър на задачите.
Можете да го изтеглите от тази Тема


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#23

[Изображение: 156es7o.png]

С AndroidNow 8.0 с включен WiFi и данни, GPS и т.н. Дисплеят е Авто на 60%, като е ползван за FB, Messenger + Браузване.
Цитирай
#24

А колко време е бил включен екрана за тия 25:45 часа?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Не повече от 3-4.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)