Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AlphaRev - S=off - root на 2.2.1 и custom recovery!
#26

Ами предположих, че не е само clockworkmod за това питам.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз не мога да изпълня точка 8.Влизам в рековери избирам инстал от sdcard,и ми се появява жълта стрелка с шапка върху нея. Sad

[h]Samsung Galaxy Nexus-MIUI ROM[/h]
Цитирай
#28

След като влезнеш във рековъри режима, бутона за избиране (set) не е power бутона, а бутона за снимане ... с Power бутона "заключваш" рековърито ... (и се появява картинката - шапка хехе )
:tease:

mi11
Цитирай
#29

Благодаря получи се! :bow: :cheers:

[h]Samsung Galaxy Nexus-MIUI ROM[/h]
Цитирай
#30

Имам особено голям проблем - дошубя ме Sad
Ако не си форматирам картата, а ползвам друга ще стане ли, за да мога след това да си ползвам инсталираните програми? Засега не смятам да флашвам телефона, защото ще ми свършат памперсите, ще се изтрият ли софтуерищата от телефона след руут? С две думи искам само да си клокна процесора... като за начало :/

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#31

Да и аз така го направих по този начин.
Не е сложно ти трябва "fastboot and adb" има линк за тях и специално пипнатият clockworkmod recovery също има линк според модела на телефона. И пиниза е да оставиш телефона до Fastboot USB (като се подчертава че това не е hboot screen явно се бъркат...). след това се закача към пц-то и се пуска във конзоло "fastboot flash recovery <recovery.img>" където <recovery.img> е името на clockworkmod recovery имеиджа.
И това е после ви трябва или руут или направо пускане на къстъм ако имате на картата.
Цитирай
#32

сложих CyanogenMod-7 сега искам да пробвам друг но незнам как
А може ли да върна оригиналния сенс
Цитирай
#33

По същия начин. Сваляш си ZIP и флашваш.
Иначе можеш -> Ако имаш backup най-лесно. Ако нямаш - намери си го в google и си го свали ( и после по стандартния начин го флашни)

mi11
Цитирай
#34

mooncalf написа:
pockobg написа:Снощи тъкмо го флашнах обаче.....

Ето ти един малък трик.
Свали си ROM Manadger, стартирай го, и избери първата опция Flash ClockworkMod Recovery, ще ти се инсталира CWM 2.5.
Когато искаш да ползваш 2.5, отваряш ROM Manadger и избираш опцията Reboot into Recover, телефона ще се рестартира и автоматично ще ти зареди CWM 2.5.
Ако ти трябва 3.x.x.x си го стартираш по обичайния начин, от спрян телефона с volume down+power.

===================================================

PROXIMO написа:Искам да попитам има ли значение коя програма за рековери се инсталира и каква е идеята на Fastboot?

Не те разбирам какво имаш предвид под "програма за рековери".
Ако имаш предвид различните версии като 2.x.x - 3.x.x. - 4.x.x то просто разликата в във възможностите и отстранените бъгове в по-старите версии.
Примерно 2.x.x не поддържа EXT4 и има бъг за зареждане когато телефона е спрян.
С 3.x.x и 4.x.x не можеш да инсталираш някои Custom ROM-ве, и обратното.
Идеята на fastboot е, че флашването на RADIO,RECOVERY и т.н. става много по лесно и бързо, стига да си наясно с командите и възможностите на Android SDK.

Свърши ми работа мерси! Бях го видял този вариант, но после се усетих, че трябва да флашна рекавърито през мениджъра и веднага след това да рестартирам пак чрез мениджъра

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#35

Voklav написа:По същия начин. Сваляш си ZIP и флашваш.
Иначе можеш -> Ако имаш backup най-лесно. Ако нямаш - намери си го в google и си го свали ( и после по стандартния начин го флашни)
немога да намеря .Може ли да помогнеш
Цитирай
#36

Направих всичко.Изтеглих ,,CyanogenMod-7 for Wildfire'' и вече 1.30 ч. ми показва робота и една стрелка обикаля в кръг около него - спира,пак се зарежда и нищо.Колко време ще продължи.Или има някаква грешка. =(

Huawei Ascend G7 - Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Цитирай
#37

Huh час и 30 - определено има грешка - вади батерията и пробвай пак.

mi11
Цитирай
#38

krumbg написа:Направих всичко.Изтеглих ,,CyanogenMod-7 for Wildfire'' и вече 1.30 ч. ми показва робота и една стрелка обикаля в кръг около него - спира,пак се зарежда и нищо.Колко време ще продължи.Или има някаква грешка. =(

Няма грешка, пропуснал си да почистиш Dalvik кеша, преди флашването на CM ROM-a.
Задължително трябва да се направи от CWM Recovery:
1. wipe data/factory reset
2. advanced > wipe Dalvik cache


След това флашваш наново CM и си OK!

Поздрави,
UnlockHTC
Цитирай
#39

Много благодаря на всички.Тази вечер ще пробвам.

Huawei Ascend G7 - Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Цитирай
#40

Колеги, как да разбера, че съм руутнал телефона сега? Излезе ми някакъв superuser, но пък не ми дава да си клокна процесора със "SetCPU" някой ще помогне ли?
Edit: Гледай го сега =( успях да му смъкна минималната честота, а плъзгача на максималната седи най-вдясно и показва 528. Как да го клокна, бееее Cry

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#41

Ами сложи му клокнат кернел бееее ,иначе няма да стане.Търси този на Джейкъб той е клокнат.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#42

UnlockHTC написа:
krumbg написа:Направих всичко.Изтеглих ,,CyanogenMod-7 for Wildfire'' и вече 1.30 ч. ми показва робота и една стрелка обикаля в кръг около него - спира,пак се зарежда и нищо.Колко време ще продължи.Или има някаква грешка. =(

Няма грешка, пропуснал си да почистиш Dalvik кеша, преди флашването на CM ROM-a.
Задължително трябва да се направи от CWM Recovery:
1. wipe data/factory reset
2. advanced > wipe Dalvik cache


След това флашваш наново CM и си OK!

Поздрави,
UnlockHTC
Браво.Всичко стана.Ако идваш към Видин обади се да почерпя. :bow: Dance

Huawei Ascend G7 - Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Цитирай
#43

При мене всичко стана за 15 мин (вкл. инсталация на къстъм ром). :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай
#44

колеги помагайте значи стигам до там където трябва да си въведа ключа и ми казва че ключа ми е инвалид Big Grin какво да направя не ми дава да го пеистна и го преписвам
Цитирай
#45

все пак е бета...

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#46

И аз си го помислих амане ми се искаше да е вярно Smile
Цитирай
#47

dp4u4umi6ev написа:Ами сложи му клокнат кернел бееее ,иначе няма да стане.Търси този на Джейкъб той е клокнат.
Извинявай за нахалството, но би ли ме насочил малко, че времето ми хич не стига да се ровя за нещо, което не знам. Сменя ли се РОМ-а при процедурата?
Мерси!

Xiaomi 11T pro
Цитирай
#48

Ами насочвам те в темата в ХДА за пъзела има и кернела дърпаш го,инсталира се май през рекавъри и после със сет цпу регулираш честотата.Ето тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877243

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#49

Има ли начин да се сменя рекавърито при новия Hboot?

HTC Wildfire White
LG Nexus 5 32GB Black - unlocked bootloader; KTU84P stock ART, rooted; franco.kernel r62@1.5Ghz (-25mV)
Цитирай
#50

Powered написа:Има ли начин да се сменя рекавърито при новия Hboot?
Точно това позволява (за заключените) новия HBOOT Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)