Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AlphaRev - S=off - root на 2.2.1 и custom recovery!

Темите който са най-отгоре - важните - изчети ги и ще си готов. И аз не бях правил Руут до сега но е обяснено както трябва. Като стигнеш до избор на ром ти препоръчвам CyanogenMod 7 Nightly Builds. Вече втори ден съм с него и няма бъгове

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
Аксесоари

play_vanko написа:Темите който са най-отгоре - важните - изчети ги и ще си готов. И аз не бях правил Руут до сега но е обяснено както трябва. Като стигнеш до избор на ром ти препоръчвам CyanogenMod 7 Nightly Builds. Вече втори ден съм с него и няма бъгове
Пък ако има - си го ъпдейтваш.
Тук може да следите промените:
http://cm-nightlies.appspot.com/?device=buzz
А тук да си сваляте версията:
http://download.cyanogenmod.com/?type=ni...evice=buzz
Аз на около седмица го ъпдейтвам.

mi11
Цитирай

значи излезе ми че HBOOT версията ми е 1.01.0002
ане 1.01.0001 някаква идея какво да направя защото тази моята версия несе поддаржа!
Цитирай

Много благодаря, страхотно е обяснено. С моите минимални умения се справих сравнително бързо Smile Сложих си CyanogenMod 7-нещо си, с 2.3.7, но ми липсваше Sense и си го back-up-нах обратно.

In the begining there was nothing, and it exploded. Terry Pratchett (on the big bang theory)
HTC Wildfire CyanogenMod 7.2.0
Цитирай

fireworxxx написа:Много благодаря, страхотно е обяснено. С моите минимални умения се справих сравнително бързо Smile Сложих си CyanogenMod 7-нещо си, с 2.3.7, но ми липсваше Sense и си го back-up-нах обратно.

Ето тук има РОМ-ове със Sense - Андроид 2.2.1, 2.3.3 и 2.3.5 (на втора точка в първия пост - 2: ROM List):
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1029318
Цитирай

cinizam написа:Ето тук има РОМ-ове със Sense - Андроид 2.2.1, 2.3.3 и 2.3.5 (на втора точка в първия пост - 2: ROM List):
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1029318

WOW Много благодаря :bow:

In the begining there was nothing, and it exploded. Terry Pratchett (on the big bang theory)
HTC Wildfire CyanogenMod 7.2.0
Цитирай

Понеже и аз имам Wildfire а и съм малко нов в тея технологии и ще може ли да ми кажете простичко, за какво служи и каква е ползата от това S=off root и там другите подробности. Smile
Цитирай

При мен пък се появи проблем, когато искам да стартирам програмана, тя се стартира и затваря.... какво да правя? Имам в предвид тази от S- off-a Помогнете де.......

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай

:capitulation:

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай

Я пак? Неясен е предният ти пост...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ами..... предавам се Big Grin Ама сериозно, помогнете де. Казвам, че когато се опитам да пусна програмата, която да ми S-off телефона, се показва прозорец за секунда и след това веднага се затваря. Какво да правя?

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай

Готово, всичко е точно.... Dance Christmas

HTC Legend > HTC Wildfire ~white~ > HTC Sensation Xl > ♥ Samsung Galaxy Note II~titanium gray~ ♥ >Iphone 5s ~silver~
Цитирай

имам следния проблем значи стигам до точка 6. Отново влизате в HBOOT и избирате Recovery и като дам на Recovery телефона ми сам се рестартира и включва :unknw: някакви идей какво да правя
Цитирай

Всичко е ок вече :thumbup:
Цитирай

Хора имам проблем, оправих се със S=off-а, но Root-a когато стигна до 6-та т. , първо че не мога да избирам опцията Recovery, въобще не мога да мърдам нагоре надолу, като забил е, но когато махна USB за секунда и го включа пак се оправя, добре де после избирам Recovery-то но пък се появява един тел. на целия екран със голяма удивителна и нищо не прави , нито може да се изключи, нито нищо. Какво да правя ?! :facepalm:
Цитирай

sok_ot_krenvirshi написа:Хора имам проблем, оправих се със S=off-а, но Root-a когато стигна до 6-та т. , първо че не мога да избирам опцията Recovery, въобще не мога да мърдам нагоре надолу, като забил е, но когато махна USB за секунда и го включа пак се оправя, добре де после избирам Recovery-то но пък се появява един тел. на целия екран със голяма удивителна и нищо не прави , нито може да се изключи, нито нищо. Какво да правя ?! :facepalm:

Това в което влизаш е официалното рекавъри, разбирай не си успял да флашнеш CWM (PC49IMG.zip). Повтори стъпките от алгоритъма за Root, но без да закачаш телефона за PC. След като флашнеш CWM няма нужда да рестартираш телефона. Можеш да извадиш батерията, и SD картата. Постави само батерията и стартирай телефона в bootloader (hboot) и след като ти покаже познатите менюта, постави SD картата и тогава стартирай в Recovery...

edit: След успешно флашване на CWM, изтрий или преименувай PC49IMG.zip, за да не го зарежда при бъдещо влизане в bootloader.

Весели празници
Цитирай

Хора не знам вече.. пробвах сигурно 10000x но нищо .. все този смотан "удивителен".
Цитирай

custom recovery е за възстановяване на оригиналния ром нали и ако е така как става?

HTC One
Цитирай

А за HTC Wildfire S става ли? това ,че го няма при изброените телефони в сайта

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

chokoooo написа:А за HTC Wildfire S става ли? това ,че го няма при изброените телефони в сайта
Не. Не можеш да направиш S=off с AlphaRev на Wildfire S. В началото (първата седмица), когато нещата бяха в бета тест, имаше опция и за Wildfire S - по-късно когато бетата приключи, S-ката го нямаше в списъка. Явно е имало някакъв проблем - и/или са го махнали по някакви други техни си причини :)

Но всички с Wildfire S си имате Официален начин за отключване на Bootloader-a - http://htcdev.com/bootloader
Цитирай

значи излезе ми че HBOOT версията ми е 1.01.0002
ане 1.01.0001 някаква идея какво да направя защото тази моята версия несе поддаржа!
какво правим
Цитирай

HRI10002 написа:значи излезе ми че HBOOT версията ми е 1.01.0002
ане 1.01.0001 някаква идея какво да направя защото тази моята версия несе поддаржа!
какво правим

Трябва да смъкнеш HBOOT до 1.01.0001 - ето как става това: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1132028
Цитирай

Здравейте прочетох и 4-те теми в сайта но :
1.HBOOT 1.01.0001
2.S-ON
3.RADIO 3.35.20.10
4.2.2.1 със оригиналния ъпдейт Smile
Доколкото разбрах по горе описания метод е ключа към палатката Smile Инсталирал сам HTC Syns и съм оставил само драйверите, пускам си дебъгинга тегля програмата от горе споменатия сайт и дотук .... С.Н. е HTOC7PY14783 и ми генерира : VNBZ1HlTaKqIatH5 , като го въведа и ми казва че не невалиден ...
Кажете какво да направя много е муден тоя телефон? След махането на S-ON- a ми е ясно какво да правя но с това не мога да се справя моля за ПОМОЩ!!!!
Една част от моето сърце страда , а друга пък го обича много ....
Цитирай

Как генерираш ключа? Преписваш ли го или го копираш? Виж там където буквата О да не е цифра 0 ...
Просто дъвеждаш невалиден кей, който е невалиден, щото или не копиран правилно или когато е генериран е генериран с грешен код.
Цитирай

Ами преписвам го от гърба на телефона нали и там го пише .Пробвах и с 0 и пак си е един и същ ключа който ми генерира. А има ли значение малки големи букви защото аз го преписвам както си е с малките и големите букви Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)