Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AlphaRev - S=off - root на 2.2.1 и custom recovery!

walk написа:Ами преписвам го от гърба на телефона нали и там го пише .Пробвах и с 0 и пак си е един и същ ключа който ми генерира. А има ли значение малки големи букви защото аз го преписвам както си е с малките и големите букви Smile

Не преписвай а копирай от CMD, третият символ е 0 (нула), а вероятно ако си използвал малки букви можеби регистъра има значениеи затова ти дава грешка!
Цитирай
Аксесоари

UnlockHTC написа:
walk написа:Ами преписвам го от гърба на телефона нали и там го пише .Пробвах и с 0 и пак си е един и същ ключа който ми генерира. А има ли значение малки големи букви защото аз го преписвам както си е с малките и големите букви Smile

Не преписвай а копирай от CMD, третият символ е 0 (нула), а вероятно ако си използвал малки букви можеби регистъра има значениеи затова ти дава грешка!

Ами добре ама ме извини за тъпия въпрос как да го копирам от CMD??

EDIT : Аз малко по старомодния начин намерих си програмката през CMD-то на пц-то и така ми даде да копирам и поставям Smile
Цитирай

Правя всичко както си е описано, обаче и на мен ми казва че не ми е валиден кода, а го преписвам съвсем точно както го пише в сайта..някакви идеи?

Едит: С това се оправих, обаче сега като влезна в HBOOT и търси някакъв image и намира PC49IMG.zip, но казва че самия image го няма и ме изхвърля в главното меню :/

ЕДИТ2: Забелязах, че не търси PC49IMG, а PC49DIAG файл...

LG Nexus 4 16GB 5.0.2 XenonHD
Цитирай

Някой би ли ми разяснил какво представлява s-off-а?
Цитирай

0utlaw написа:Някой би ли ми разяснил какво представлява s-off-а?

security-off

mi11
Цитирай

Здравейте. Направих първите стъпки, горе ми исмисва с-офф, но не ми излезе поздрава от алфарев можеби, защото не изчаках достатъчно. Форматирах картата поставих PC49IMG изпалних указанията с волуме-йп(за потвърждение) . Сега съм в рековъри и ми исписва Clockwordmod Recovery v3.0.0.6 . Прочетох първата страница в един от постовете пише ,че версията трябва да е 4,0,0,6. Можете ли да ми кажете къде съм объркал ?

HTC WildFire
Цитирай

krassster написа:Здравейте. Направих първите стъпки, горе ми исмисва с-офф, но не ми излезе поздрава от алфарев можеби, защото не изчаках достатъчно. Форматирах картата поставих PC49IMG изпалних указанията с волуме-йп(за потвърждение) . Сега съм в рековъри и ми исписва Clockwordmod Recovery v3.0.0.6 . Прочетох първата страница в един от постовете пише ,че версията трябва да е 4,0,0,6. Можете ли да ми кажете къде съм объркал ?

Нищо не си объркал. Справил си се отлично - браво!
Просто Recovery-то, което съм дал е 3.0.6... Ако ти трябва по-ново най-добре си дръпни един ROM Manager от Маркета и от там го обнови до последното.
Цитирай

Мерси за бързия отговор! Smile

За да си сложа цианогенмода трябва ли да порменям версията на рековърито?

HTC WildFire
Цитирай

krassster написа:Мерси за бързия отговор! :)
За да си сложа цианогенмода трябва ли да порменям версията на рековърито?
Не.
Флашвай направо.
Но задължително си направи wipe на всичко преди това! И още по-задължително - си направи backup!
Цитирай

Може ли да помоля за малко помощ?
Направих всичко както беше описано за С-оф,и почти стана.Незнам защо реших да върна Фактори сетингс на тел.
После се опитах да повторя отново стъпките ,но уви програмата не сработва.Пробвах с драйвери пробвах с какжо ли не. :wall:
Ако някой знае как да се оправя нека да пише
Цитирай

infrared написа:Може ли да помоля за малко помощ?
Направих всичко както беше описано за С-оф,и почти стана.Незнам защо реших да върна Фактори сетингс на тел.
После се опитах да повторя отново стъпките ,но уви програмата не сработва.Пробвах с драйвери пробвах с какжо ли не. :wall:
Ако някой знае как да се оправя нека да пише

На кой етап направи фактори ресет на телефона?
Цитирай

cinizam написа:
infrared написа:Може ли да помоля за малко помощ?
Направих всичко както беше описано за С-оф,и почти стана.Незнам защо реших да върна Фактори сетингс на тел.
После се опитах да повторя отново стъпките ,но уви програмата не сработва.Пробвах с драйвери пробвах с какжо ли не. :wall:
Ако някой знае как да се оправя нека да пише

На кой етап направи фактори ресет на телефона?


Програмата която е за отключване тукмо го засече и вместо да го направя,понеже тел. ми циклеше реших да му помогна с ресет и маи това оплеска нещата.След ресета програмата изобщо не иска да го засече.Пробжах и качване на драйвери и отново нищо не се случи.Днес даже му дадох да търси ъбдеит през wi-fi и ми каза ,че сам с последната инсталирана версия.последна версия 2.2.1.405 Angel
Цитирай

Хора имам проблем Moq HBOOT e 1.01.0002 а в сайта не ми дава друг Hboot за HTC Wildfire. Стигам се до под кривата круша.От 3 дни се мъча да направа нещо и се не мога.Новак съм в тази сфера и обяснявайте като за блондин.Това ми е 1вият смартфон който имам.Ето до къде стигам.Моля помогнете. Много ще съм ви благодарен.

HTC Wildfire Cyanogen mod 2.3.7 /// Nokia e51 /// Nokia e72 /// HTC DisereX White стоков ром вер. 4.1.1
Цитирай

Това сваляне на версията на HBOOT 1.01.0002 до 1.01.0001 е мн късметлийска работа като гледам. И моя НВООТ е 0002 и пробвах 10 пъти както е описано по горе, и gold card правя но все нещо се проваля при стъпка 1.
Може ли да се направи роот без да се сваля НВООТ до 1.01.0001 ?

Изпълних стъпки 1 и 2 за минаване на версия 0001 но без промяна ! Дайте съвет моля
Цитирай

Здравейте! Нова съм във форума, така че предварително се извинявам за невежеството си (ако не съм прочела тема/отговор, където евентуално има отговор на въпроса ми).

От известно време се опитвам да си руутна Wildfire-а, но понеже съм с 2.2.1 беше голяма мъка, докато не открих тази тема.
И всичко мина гладко (за първи път)...само че стигнах до Recovery-то...избрах "apply update from sd card", но след това не ми даде да избера файл (въпреки, че на sd картата си имам само този, посочен в тази тема) и веднага ми се появи една шапка със стрелка (това беше преди около 10-15 минути и все още е така, а не дава признаци да зарежда или прави каквото и да е.
Някой може ли да ми каже това нормално ли е и ако не - какво да направя? Мерси Smile
Цитирай

Viktondzi написа:...само че стигнах до Recovery-то...избрах "apply update from sd card", но след това не ми даде да избера файл (въпреки, че на sd картата си имам само този, посочен в тази тема) и веднага ми се появи една шапка със стрелка (това беше преди около 10-15 минути и все още е така, а не дава признаци да зарежда или прави каквото и да е.
Някой може ли да ми каже това нормално ли е и ако не - какво да направя? Мерси Smile

Здравей,

Режимът в който се намира recovery, e защото при избора на посоченото меню е натиснат POWER бутонът (излиза се с повторно натискане на POWER). При Wildfire в режим на cwm recovery, менютата се избират с натискане на тракпад бутона (единствения в средата под дисплея).

В cwm recovery POWER бутонът не изпълнява никаква функция при този модел.
Цитирай

Не мога да повярвам, че нещо толкова просто ми отне толкова време и нерви!!! Никога нямаше да се сетя, че Power бутона не функционира в Revolutionary!
UnlockHTC, адски много ти благодаря!!!! Сега вече стана! Най-после е руутнат!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bow: Big Grin
Цитирай

За 1 минута направих S-off на машинката на жена ми. Благодаря на cinizam за превода и старанието.
Довечера го руутвяам и й слагам СМ7. Smile

White Samsung Galaxy I9300 | Rooted | Clockworkmod recovery image | ROM Temasek 4.2.2 based on CM10.1 unofficial
Цитирай

Не ми стана ясно, след като ми изпише Waiting Fastboot при рутването на телефона,трябва ли да си чакам или нещо трябва да направя, защото нищо не се случва. Какъв може да е проблема? Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне!
Цитирай

jakoninja написа:Не ми стана ясно, след като ми изпише Waiting Fastboot при рутването на телефона,трябва ли да си чакам или нещо трябва да направя, защото нищо не се случва. Какъв може да е проблема? Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне!
и при мен е така и нищо не се случва,защо така помагайте.

P.S-Оправих се.
Значи влиза се в диспечера на устройствата на PC-то и на Андроид мобиле се дава ъпдейт на драйверите.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай

За по лесен начин за рутване на телефона просто инсталирайте Unlock Root (от замунда или от официалния сайт на програмата) и с едно натискане на бутона ROOT телефона ще се руутне. Автора на темата може да го смени, понеже когато я е писал я е нямала тази програма.... :>

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай

хора помогнете аз успях да си руутна wildfire-a c s-off и даунгрейд и след като всичко се получи не мога да си намеря апповете влезнах в рековери менюто дадох му бекъп но пак никви аппс не се показаха и тоя бекъп ми зе паметта на СД картата и сега нз какво да правя моля помогнете :capitulation:

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай

Трябва ли да ми е включен GPS-а докато извършвам процедурата?

SGS II
Цитирай

faster_777 написа:Трябва ли да ми е включен GPS-а докато извършвам процедурата?
Не. Това е желателно, само при флашването на нов ROM.
Цитирай

След като му направя S-Off мога ли да си го включа нормално телефона? Или ще ми се включва само в AlphaRev режим?

SGS II
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)