Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony SP vs M2
#1

Привет, и ЧНГ на всички Smile
Реших да погледна какво предлага любимата марка, за да заменим Е-то  Cool
Огледах се, и визуално и т.н. си харесах SP ..
Обаче мухата бръмна да видя и М2, и сега съм малко раздвоен  Big Grin
Някак СП ми харесва повече, но М2 го бие на процесор с две ядра ... Същият обаче издиша много лошо откъм дисплей !
Разликата в големината е малка, а и честно М2 отива повече към 5", а аз не искам нещо толкова голямо !
OS на М2 уж е по-нова ...
Телефонът като смарт ще го ползвам много рядко - нито кисна постоянно в Фейс и разни такива, нито чатя непрестанно!
Какво бихте ме посъветвали ?!
Аксесоари
#2

SP е поустарял, М2 е по - добре.
#3

2те крайт ядра в компанията на адрено 320 са доста по - прокзводителни от ядрата в М
Стоковия 4.4 в М-ката е меко казано е пълна боза ...Стоковия на СП е добър, ако не го натоварваш прекалено много...Дисплея на сп също е по - добър, батерията по - слаба.....Разликите не са големи важното е кой ти харесва повече
#4

Ами по-добре е М2. По-новичък си е и софтуера му ще си го оправят. От сони мисля казаха, че ще получи и 5.0. Но М2 има и аква(водоустойчив), което си е +. Не съм сигурен, но мисля, че в аквата са пипнали и дисплея. Камерата не е лоша. Като за средния клас става.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
#5

Да, и аз така мисля че заради 305-цата ще е една идея "по-зле" !
Тя че е остаряла - така е ! Но мисля че не е за подценяване !
Батерията е с 70mAH по-голяма от на М2 Big Grin
Нещата си отиват на към SP !
#6

Кажи кое те имтересува, батерия или перформънс?
#7

Ами като че ли батериите им са еднакви, та да кажем перформънс ..
Но пък дисплея ме издразни в М2-то ... И кофтито беше че го гледах след СП, и вече ми беше останало някакво впечатление !
#8

Грабвай SP вижда се че това е твоя модел....Ако искаш мога да ти дам подробни инструкций за инсталирането наа PA 4.4.4, който е изпипан почти до савършенство, а слагането му не отнема повече от 10 мим.
Има тема за снимките, за живота на батерията та ако искаш поогледай и тях.
Виж батерията на PA
[Изображение: 3e2252a2eaae00f5c1eec93203e6d092.jpg]
[Изображение: be97feb1107822f2f55fe5c4ebcc7cb0.jpg]
Използвам Greenify, но и без него всичко е супер
(А още не съм изхарчил и половината от батерията)

Ще изям предупреждение ма не ми дава да редактирам поста...Ето свърших батерията
П.с имам заряд за още 10 мин. във FB :дддд
[Изображение: 75e168fea3b96d2dcae05cdb206c059a.jpg]
[Изображение: 5541fc2bcf9c8de84057db2f2c3bceb8.jpg]
[Изображение: 06e251c047fb7683c2b57c1a0e245dc7.jpg]
#9

Ако търсиш телевизор тогава Сони, иначе бягай от тази марка и не вярвай на обещания за софтуерна поддръжка и бъдещи апдейти. Бягай далече от сони телефони.
#10

(2015-01-06, 21:05:05)salsero написа:  Ако търсиш телевизор тогава Сони, иначе бягай от тази марка и не вярвай на обещания за софтуерна поддръжка и бъдещи апдейти. Бягай далече от сони телефони.

Това, което си написал е пълна глупост. Но все пак може да се обосновеш да видим защо е така, но вероятно няма да можеш.
#11

Ооо имам поглед върху SP -то на жена ми и той е много негативен имайки предвид че и предишния и телефон беше xperia и там нещата бяха трагични като тука. Обещания за обновяване и поддръжка от сони и в крайна сметка един среден.
#12

Сподели кое е било трагичното и кой телефон според теб не е "трагичен".
#13

Не е норнмално телефон излезнал след половин година (визирам от както е излезнал модела) да забива постоянно въпреки високите реезултати показвани на тестващите програми. Получи няколко бъг фикс апдейта, които замазаха очите на потребителите, че нещо се прави да се отстранят проблемите. Беше обещано ,че ще получи анфроид 4.4, но от инвестигейшъна развитие нямаше. На телефона са правени няколко хард ресета порафи съмнения от софтуерни грешки и резултата е нулев. Не е първия андроид телефон, който пипам и мнението ми е че сони са лаици бълващи обещания и омайващи потребителя с лъжливи обещания. Всичко това вие го знаете, само вижте темата с проблеми на този телефон колко страници е и ако ви се чете се замислете за бъдеща покупка от тази марка телефони.
#14

Значи ако не си разбрал до сега резултатите на тестовите програми не са реални. Няма телефон от този клас на половин година, който да не забива. Точно този модел SP се оказа малко по - зле от очакваното наистина, но всяка марка си има такъв модел. Освен това зле му е стоковия софтуер, и с подходящ Custom ROM телефончето литва, а хардуера му не е зле като цяло. А за ъпдейтите не знам какво очаквате, след като Сони са единствените, които ще си ъпдейтнат флагмана от 2012 година до последния Андроид.
#15

(2015-01-06, 22:20:24)pavlinstoyanov написа:  Значи ако не си разбрал до сега резултатите на тестовите програми не са реални. Няма телефон от този клас на половин година, който да не забива. Точно този модел SP се оказа малко по - зле от очакваното наистина, но всяка марка си има такъв модел. Освен това зле му е стоковия софтуер, и с подходящ Custom ROM телефончето литва, а хардуера му не е зле като цяло. А за ъпдейтите не знам какво очаквате, след като Сони са единствените, които ще си ъпдейтнат флагмана от 2012 година до последния Андроид.

Стоковия на SP не е толкова зле, със същото натоварване и новите телефони от среден клас ще лагват....
#16

LG like Bello е по-слаб и не лагва
#17

SP също....От както видях G3 с инсталирани само вайбър, rr3, shazam и subway, с деактивирани приложения, v10g 3gb ram версия да лагва до такава степен, че трябваше рестарт, а той искаше да включи настройките и да ми покаже версията му на Андроид...Каза ми това е защото телефона има много функций и екстри.... Незнам L1 II не лагва с повече приложения....Незнам нещо KK-то на LG не ме кефи явно е мн. претрупано.. Smile
#18

Ако е правил ъпдейт твоя приятел и не е направил фабрични настройки напълно възможно. Лично ходих да гледам софтуера на лг върху лг л бело и се държеше в пъти, ама в пъти по-добре от сони-то въпреки по-слабия си хардуер. Да не говорим, че имаше 600 мб свободна рам памет, докато сонито без да има пуснато нищо по-малко от 300 мб. Гледах и м2 и то има 300 мб свободна рам. Пускам фейсбук и месинджър и ми остават 100 мб рам памет....
#19

Това е супер 600мб, но свободната рам - ненужна рам Wink
#20

хахахх добре, фейсбук, месинджър и телефона крашва. 100 мб свободна става.
#21

Пробвай greenify би помогнал за слабия ram managmemt
#22

Цитат:Аз имам сп.Купил съм го откакто е излязъл.Асфалт 8,реал расинг не ми лагват.Като го купих не лагваше въобще,но след около година и нещо леко започна да бъгва,но всеки тел започва да бъгва след време.В момента ми лагва понякога,а като го натоваря понякога малко повече,но пбщо взето според мен е добър тел.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)