Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[CES] Asus представиха Zenfone 2
#1

[Изображение: ASUS-ZenFone-2-zenfone-zoom-710x463.jpg]

Тази нощ, на световното шоу за потребителска електроника в Лас Вегас, Asus представиха наследника от своята линия смартфони ZenFone с пореден номер на модел 2, както и изненадата в тази серия, ZenFone Zoom - камерафон с оптичен зуум...





-
Цитирай
Аксесоари
#2

Не изглежда хич лошо, но как да му се зарадва човек, като предната серия така и не стигна официално до България.
Цялостно не е зле като размер и дебелината на корпуса се компенсира от тънките ръбове. Любопитно е каква ще е разликата в цената между версиите с 2 и 4 гб рам.
Цитирай
#3

(2015-01-07, 15:44:18)ZinedineZidane написа:  Не изглежда хич лошо, но как да му се зарадва човек, като предната серия така и не стигна официално до България.
Цялостно не е зле като размер и дебелината на корпуса се компенсира от тънките ръбове. Любопитно е каква ще е разликата в цената между версиите с 2 и 4 гб рам.
Телефона е с отлични характеристики за тези пари. Ще си продавам моя  Зенфон 5 с 2GB Ram , 16GB Rom и ще си купувам този с 4GB Ram. Хубавото е, че и батерията е по голяма, защото  моя трудно изкарва 48 часа.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#4

Остава да се надяваме да се появи и по нашите географски ширини, както и цената му да е конкурентна на останалите водещи модели на пазара.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#5

Приятно изглежда, но производителите се изхитриха и почнаха с триковете: дават цената на най-евтиния модел, а изреждат до най-големия. Все едно човек ще се заблуди, като реши да купи напомпания...

Извън това, гледам че Asus продължават да се опитват да пускат интересни модели на конкурентни цени. Което е похвално. Дано телефончето се появи скоро и е толкова добро, колкото изглежда на хартия.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

Допада ми посоката на развитие на телефонното подразделение на Asus, дано ги имаме скоро на нашия пазар. Иначе жена ми ползва един Asus Memo Pad 7 ME572C и честно казано съм учуден от безпроблемната, плавна и бърза работа, а също и живота на батерията. Интела с подходящо настроен софтуер прави чудеса, в телефона се надявам да е дори на по- добро ниво.
Цитирай
#7

Според мен, Интел много държат да се намърдат основно в телефонния сегмент и дават процесорите без пари. Това е едно от нещата, които обуславят добрите цени на телефоните.
На мен ми харесва идеята за телефони с такива параметри и цени

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

Цените в Тайван Доста добри цени на пръв поглед, но дали ще са такива в Европа, не се знае
Цитирай
#9

(2015-03-09, 17:37:52)chester_l написа:  Цените в Тайван Доста добри цени на пръв поглед, но дали ще са такива в Европа, не се знае

Силно се съмнявам. Rolleyes

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#10

А дано, ама надали Smile
Цитирай
#11

(2015-01-08, 15:10:35)dedovec написа:  Допада ми посоката на развитие на телефонното подразделение на Asus, дано ги имаме скоро на нашия пазар. Иначе жена ми ползва един Asus Memo Pad 7 ME572C и честно казано съм учуден от безпроблемната, плавна и бърза работа, а също и живота на батерията. Интела с подходящо настроен софтуер прави чудеса, в телефона се надявам да е дори на по- добро ниво.
Това е един от най=добрите таблети с Андроид като съотношение цена качество. Точно модела с този номер, заради дисплея.
А относно телефона - добре звучи, особено с тази цена.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#12

Макар и сравнително късно, но първия Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM (модела от от 2014) го има във Виваком от ~2-3 седмици. Дано да дойде и този с 4 GB RAM и 32/64 GB ROM.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#13

Гледам че почна в някои райони да се продава. Все още ли няма информация дали ще се появи и на нашия пазар?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#14

Имах Падфон1 и Падфон2. Интересни и добре направени устройства , но на фона на малкото произведени бройки, имаше оплаквания от дефекти и то от конструктивни недостатъци.Примерно в ПФ1 се прецакваше куплунга за връзка с таблета при леко накриво сдвояване.Пф 2 пък пълнеше стъклото на камерата с прахоляк заради хлабава сглобка.Моя го отварях (беше неотваряем) всеки месец да го чистя.Първия Зенфон пък е известен с това, че светкавицата светва след момента на снимане и файда от нея никаква.Еми ниската цена явно идва от ниското качество и спестяване от инженерните дейности.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

А как се представят мобилните процесори на Интел в сравнение с конкуренцията ?
Иначе Asus правят много готини телефончета.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#16

След като излезе (днес) и европейската версия на телефона (и 3-те версии). Много се замислям дали да не го поръчам. Какви са отзивите от собственици на първата генерация?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#17

Пълен с всички възможни приложения от които се интересуват 16 годишните, Зенфоне 5 на брат ми си работи гладко и без грам лаг. 95% от игрите ги подкарва а другите просто не поддържат Интел процесора. Добър дисплей и камера. 
За парите си няма конкуренция. 
Изненадам съм също така и от лекия UI на Асус. Можеш да го разгледаш.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#18

Гледам че първият го има наличен в сVivacom, но едносимовия вариант, който мен не ме устройва а и едва ли скоро ще пуснат втората генерация. Някакви насоки към дистрибутор или търговец от където е възможно да се поръча? Относно приложенията, след root ще се чистят. Винаги има неща ненужни за отделните потребители. Игри не играя.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#19

Цитат:Asus най-после официално представиха смартфона Zenfone 2 за Европа. След като фирмата бе продала около 10 млн. броя предимно в Азия и Бразилия и след като достигна нива на продажби от 1,5 млн. екземпляра от устройството месечно, Asus са готови да предложат смартфона и в Европа. Във Франция вече са достъпни три варианта от Zenfone 2. Предстои дебютът на телефона и в други европейски държави, но засега Asus не са дали никаква конкретна информация. Флагманската версия на Zenfone 2 с номер на модела ZE551ML ще е достъпна за ограничено време за 299 евро, след което цената ще се повиши до 349 евро. Тя предлага 4GB RAM, 32GB вградена памет и четириядрен чипсет Intel Atom Z3580 с тактова честота 2.3 GHz, плюс 5.5-инчов 1080p сензорен екран, microSD слот за карти с памет, 4G LTE поддръжка, 13-мегапикселова задна камера с двойна LED светкавица, 5MP фронтална селфи камера и батерия с капацитет 3000 mAh. Операционната система е Android 5.0 Lollipop с добавен интерфейс ZenUI. От малко по-нисък клас е Zenfone 2 ZE550ML – тук размерите на екрана са същите, но резолюцията вече е само 720p, както и чипсетът – четириядрен Intel Atom Z3560 с честота 1.8 GHz. Този модел разполага с 2GB RAM и 16GB вградена памет (разширяема), като цената му ще е 249 евро. С най-ниски спецификации е Zenfone 2 ZE500CL, който е и най-евтин с цена само 179 евро. Срещу тези пари получавате 5-инчов 720p дисплей, 8 MP задна и 2 MP фронтална камера, двуядрен Intel Atom Z2560 с тактова честота 1.6 GHz, 2GB RAM, 8GB вградена памет и батерия с капацитет 2500 mAh. Asus представиха и три аксесоара за Европа – 10 050 mAh външна батерия, наречена ZenPower (40 евро), прост флип-калъф, продаващ се за 30 евро, и луксозен флип-калъф за 40 евро. За да убедят съмняващите се дали да изберат точно Zenfone, Asus осигуряват и 2-месечен пробен период, в който купувачите на смартфона могат да го върнат и да получат парите си обратно, ако не са доволни от покупката. Предполагаме, че това предложение е обвързано с някакви условия, но те засега не са публично огласени.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#20

От къде може да се поръча, или да ги чакам нашите оператори да се сетят след половин година че има такъв телефон на пазара?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#21

Пиши на онлайн сайтовете които предлагат Зенфоне серията кога очакват да пристигне 2ката. 
Операторите не след половин ами след една ще го предлагат...

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#22

До края на седмицата от един on-line магазин (да не им правя реклама) ме увериха че ще бъде наличен, на цена от 500-560лв. за ZE550ML версията:
- 1.8 GHz Intel Atom Z3560 Quad Core Processor
- 2GB LPDDR3 RAM
- 5.5 Inch HD IPS Display
- Dual SIM
- 13 MP Rear Camera With LED Flash
- 5MP Front Camera
- 4G
- WiFi 802.11ac
- 16GB Rom
- Micro SD Slot
- 3000 MAh Battery

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#23

^ Добра надценка са си сложили. Това е най-достъпната версия с 720p HD екран и трябва да струва не повече от 360- 400 лв.


Цитирай
#24

Толкова е Zenfone 5. Няма как просто. 

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#25

Всъщност за модела Asus ZE550ML официалната цена за Европа е 250 евро. Така че 500 лв. в Бг е добре. Обърках го с третата разновидност на Зенфоне 2. Асус прекалиха с вариантите, поне да ги бяха именували различно Smile

http://www.phonearena.com/news/Asus-ZenF...pe_id67745


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)