Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LTE и РОМ за SGS4 9505 ?
#1

Имам  нужда от малко инфо, което не намирам.
Как да разбера дали телефона ми има 4g LTE ? Всички 9505 ли имат 4g ?
Има ли нужда от някакви скрити активаций или друго ?

И въпроса, кой РОМ бихте ми препоръчали ?
Пробвах Android 5 но хич не ми хареса. Спрял съм се на CyanogenMOD 11. Нещо трябва ли да знам за него бъгове ?

Благодаря !

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
Аксесоари
#2

Всички 9505 имат LTE. Просто за да е активно на всички трябва руут и се трие един файл. Един от най - добрите ромове е GOLDENEYE. Къстъм изпълненията като ЦМ и ГЕ никога не са ми харесвали на мен лично.
Цитирай
#3

Руутнат е, Какво се трие или преправя? Не че ми е нужно, искам да го знам. Smile
Този ром GoldenEye има ли нещо къстъм или е досущ като стоков андройд, като го гледам ? Има ли някъде инфо , какво всъщност е преправено по даден РОМ ?

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
#4

Има тема за него от мен в раздела, в първи пост е написано всичко.

Иначе има няколко метода но най - лесно и бързо с руут е това:

with Root Explorer, go into data / property
- Open the file radio.persist.lton.xml with a text editor (not drive, otherwise it will not register!)
- Change from false to true
- Save and exit
- Reboot the phone and the choice of LTE network appears
Цитирай
#5

При вивакомският SGS4 9505 (рутнат) изобщо не намирам този файл "radio.persist.lton.xml" ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#6

С кой файлов мениджър пробваш?

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1139590

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Със es file и някакъв root explorer, но не този който показа Smile, А ето този https://play.google.com/store/apps/detai...s.explorer

едит:Стана с explorera, който ми даде. Аз си мислех, че ще стане със всеки explorer Smile Благодаря ти много !

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
#8

A vivacom въобще имат ли LTE?
Цитирай
#9

Никой няма LTE. Изключение прави макс телеком ама техните карти са само за интернет. А и нищо не се чува дали изобщо има вече такива. Не ти трябва LTE в България. Тук 3G свястно няма какво остава за LTE.
Цитирай
#10

Виваком нямат (очаква се скоро да започнат ъпгрейд на базовите станции) .
Теленор , а от април и М'тел имат базата , кога ще го пуснат е друг въпрос.
Естествено в затънтените места пак няма да има (то и 3G-то там е EDGE , ако го има).
Цитирай
#11

Като флашнах мтелския ром OB8 ми се отключи настройката за избор на LTE.
Интересното е ако флашна пуснатия нов BGL ром OE1 дали ще изчезне?Някой пробвал ли е?

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#12

Стига да е Lollipop ще имаш опцията за LTE, но за България в момента няма смисъл от тази опция.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)