Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Viber (безплатни разговори по интернет)

Whatsapp не е лошо ама и там малко хора има не знам защо всички са във вайбър.
Цитирай
Аксесоари

(2017-04-19, 13:54:48)esil2 написа:  Whatsapp не е лошо ама и там малко хора има не знам защо всички са във вайбър.
Защото Вайбър инвестират най-много в реклама. Smile
Цитирай

По-скоро потребители при потребители отиват. Всички са свикнали с Viber и ходи убеждавай някого да си инсталира друго приложение. А в 4pda пускат олекотени версии.
Аз си инсталирах Telegram и се оказа, че от всичките ми контакти само един го има. Позвъних му, чува се отлично, но с това всичко приключи. Не успях да убедя никой от хората с които общувам по Viber да си инсталира и Telegram.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

@Luke Networker дай ми линк за някоя олекотена версия на Viber от 4pda, аз търсих, но не намерих такава...
Цитирай

Заповядай, последната олекотена версия, добавил съм български, защото в тях оставят само руски и английски.

http://www78.zippyshare.com/v/yInkk1Be/file.html

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-04-20, 14:32:49)person написа:  @Luke Networker дай ми линк за някоя олекотена версия на Viber от 4pda, аз търсих, но не намерих такава...
Това е последната олекотена версия. Retas

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Какво представляват тия олекотени версии и гарантирано ли е, че са чисти?
Цитирай

Не знам, сега ще пробвам....
  П.П. - Само по-малка е, за друго - ще видя.
Цитирай

(2017-04-20, 19:13:56)dobs7z написа:  Какво представляват тия олекотени версии и гарантирано ли е, че са чисти?

И двамата с жена ми ползваме такива. Тя от Коледа, аз на Престижиото доста по-отдавна. Не съм забелязал нищо подозрително. И с банковата ми сметка всичко е наред. Big Grin Олекотените версии са със спрени реклами, не предлагат непрекъснато стикери.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

И при мен няма реклами и препоръки за стикери, а съм с най-новата? Иначе откъм рам и консумация на батерия по-добре ли е?
Цитирай

За рама е почти същото. За батерията по принцип не мога да кажа, защото не го държа постоянно включен. Никъде не пише, че Вайбър поддържа пуш, но май е така. Когато някой ме търси или имам съобщение се включва сам.
Всъщност това си е в основата си оригиналния Вайбър, но с някои оптимизации и орязани повечето от езиците. Ето какво пишат руснаците:
   Применён патч Blue Cat
   Языки: en, ru, uk (немного подправлены переводы)
   Платформы: arm7+, x86
   Глубокая оптимизация графики
   Манифест оптимизирован для повышения производительности
   Встроены объёмные смайлы
   По наводке rufusin доступны все наборы стикеров
   Отключены рекламные сервисы
   Вырезано приложение для Android Wear, но сами часы реагируют адекватно (магия)
   Скрыта реклама везде, где нашёл (после звонка тоже - но проверить надо)
   Скрыта ссылка "кошерные" чаты в верхней строке и боковом меню
   Скрыта ссылка на Магазин стикеров в боковом меню
   Напрочь отключено слежение Гугла
   Резервное копирование работает
   Карты Google для отправки местоположения загружаются
   Цветовая схема - стандартная
   Вирусов не добавлял ;-)
   Ultra + Zipalign
   Подпись изменена

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Няма БГ меню, не че е проблем, но съм свикнал с класическия. Може с update да предложат нещо ново.
Цитирай

В олекотените версии са изрязани всички езици с изключение на руски и английски (и евентуално украински). Няколко поста по нагоре @Ивайло69 предлага по-стара версия с БГ меню, но не съм я ползвал и не мога да кажа нищо за нея.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Viber-6.8.3.2-arm7-Lite-BG.apk

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-04-20, 15:27:21)Luke Netwalker написа:  Това е последната олекотена версия. Retas

Това ми докара зверски дрейн на батерията Skitarg хубаво че имам стамина режим който на 15% убива всички самоволности на заден фон.
Цитирай

Аз, лично съм доволен от версията на @Ивайло69.
Цитирай

(2017-04-22, 14:48:28)Герасим Пантелеев написа:  Това ми докара зверски дрейн на батерията Skitarg хубаво че имам стамина режим който на 15% убива всички самоволности на заден фон.

Не съм го виждал някъде обявено, но Вайбър поддържа пуш. Когато някой ме търси или имам съобщение се включва сам, въпреки че когато го изключвам ме предупреждава, че няма да мога да получавам съобщения и да приемам повиквания. Така че изобщо не ми влияе на батерията.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

При мен след последното зареждане, което е от преди 7 часа вайбъра дори още не се вижда при разхода на батерия.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Luke Netwalker написа:Не съм го виждал някъде обявено, но Вайбър поддържа пуш. Когато някой ме търси или имам съобщение се включва сам, въпреки че когато го изключвам ме предупреждава, че няма да мога да получавам съобщения и да приемам повиквания. Така че изобщо не ми влияе на батерията.

Първо във Viber давам Изход, после от настройки на приложенията давам Принудително спиране (Force close, Force stop, ...) и няма пуш, няма муш! Ще се стартира, когато аз го пусна, дори когато спирам и пускам след това Wi-Fi/Мобилен интернет не се стартира повторно.

#TeamPixel
Цитирай

(2017-04-22, 19:48:16)Luke Netwalker написа:  Не съм го виждал някъде обявено, но Вайбър поддържа пуш. Когато някой ме търси или имам съобщение се включва сам, въпреки че когато го изключвам ме предупреждава, че няма да мога да получавам съобщения и да приемам повиквания. Така че изобщо не ми влияе на батерията.

Вайбър оригиналният може да поддържа много работи и досега не съм имал никога дрейн с него. Това менте още от инсталирането бута батерията стремглаво надолу в графиката, а като отворих подробностите за процеса вайбър с 3% използване, показа че е използвал процесора през цялото време. Така че лайт-майт, самоделките са калпава работа и винаги може да се очаква някакъв фал.
Цитирай

Оригиналът не е никаква хиена за ток, даже си е доста икономичен, никога не го спирам, иначе си губи смисъла... [Изображение: 7640410a33fce84d41b3eb726119eb18.jpg]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2017-04-23, 10:33:59)Герасим Пантелеев написа:  Вайбър оригиналният може да поддържа много работи и досега не съм имал никога дрейн с него. Това менте още от инсталирането бута батерията стремглаво надолу в графиката, а като отворих подробностите за процеса вайбър с 3% използване, показа че е използвал процесора през цялото време. Така че лайт-майт, самоделките са калпава работа и винаги може да се очаква някакъв фал.

Проблема със сигурност е при теб, а не от приложението!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-04-23, 21:37:35)Ивайло69 написа:  Проблема със сигурност е при теб, а не от приложението!!!

И с каква увереност говориш толкова сигурно?! С оригиналния вайбър никога не съм имал неприятности нито с дрейн, нито с крашвания, забивания или нещо такова. Само случайните публични чатове с реклами ме дразнят. Докато тази самоделка още с инсталирането захапва процесора и не го пуска, дали се дължи на модела телефон или версията на Андроид не ме интересува, това си е проблем на разработчика от недоглеждане и недостатъчно тестване.
Цитирай

Ами то си пише за какъв модел андроид и процесор е направено приложението, ако не отговаряш на изискванията то не можеш да виниш приложението или разработчика, а и да отбележим, че ти си единствения, който се оплаква - това не ти ли говори нещо?!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

(2017-04-24, 12:15:47)Ивайло69 написа:  Ами то си пише за какъв модел андроид и процесор е направено приложението, ако не отговаряш на изискванията то не можеш да виниш приложението или разработчика, а и да отбележим, че ти си единствения, който се оплаква - това не ти ли говори нещо?!

 Къде може да го видим това ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)