Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi 2
#1
Star 

Xiaomi представи наследника на популярния модел redmi. Устройството е с 4,7 720 P дисплей, който използва IPS панел на Sharp, осигуряващ гъстота от 312 ppи
Телефонът  е с 64-битов четириядрен snapdragon 410 cortex a-53 с честота  1,2GHz, графичен ускорител adreno 306 и 1GB RAM
8гб вградена памет + слот за сд кард. Интерфейс с MIUI v6, двусимов,поддържа 4G LTE мрежи, като  двете карти поддържат LTE, 2200 мAh батерия с опция Quickchrage за по-бързо зареждане , задна 8мп камера, а предна 2мп. Цената не телефона в Китай е около 94 евро.
Вече се продава в Китай и може да се закупи на момента
Цитирай
Аксесоари
#2

..днес ми пристигна телефончето..
..утре ще ходя да си срежа картите за да мога да го подкарам и ще пиша...
Smile

Lenovo A3000H, Lenovo A536, Xiaomi Redmi 2
Цитирай
#3

Колега моля напиши малко подробности - цена, от кой магазин, митница имаше ли, как е тела, батерия и т.н. Мерси предварително.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#4

chuky, защо ще си режеш картите? Операторите ги сменят безплатно за по-малко от 5 мин., буквално.
Цитирай
#5

(2015-03-28, 20:41:49)sapiora написа:  chuky, защо ще си режеш картите? Операторите ги сменят безплатно за по-малко от 5 мин., буквално.
Смяна втора карта ти излиза около 15 лв. като ти се начислява в следващата месечна сметка. Visslar

 
Цитирай
#6

Или си поръчваш от Ибей машинка,коят ого прави и която струва 3-4 лв(там някъде) и си готов,,

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#7

(2015-03-28, 22:34:33)kobso написа:  Или си поръчваш от Ибей машинка,коят ого прави и която струва 3-4 лв(там някъде) и си готов,,

И я чакаш 1 месец да дойде, а през този месец с какъв телефон ще караш? Facepalm1
Цитирай
#8

(2015-03-28, 22:45:49)pavlinstoyanov написа:  
(2015-03-28, 22:34:33)kobso написа:  Или си поръчваш от Ибей машинка,коят ого прави и която струва 3-4 лв(там някъде) и си готов,,

И я чакаш 1 месец да дойде, а през този месец с какъв телефон ще караш? Facepalm1

Принципно и за седмица може да дойде, а и като знаеш, че ще си взимаш телефон-купуваш си я предварително.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#9

Човека вече си е купил телефона. Пък и няма смисъл, след като я режат напилно безплатно при операторите.
Цитирай
#10

Картата за таблета я изрязах с ножица за 1 минута и от Micro стана Nano. Работи си безпроблемно вече 6 месеца. Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

И аз рязах мойта с ножицата като сменях от Nexus 5 на 6 и сега на сонито Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#12

(2015-03-28, 20:41:49)sapiora написа:  chuky, защо ще си режеш картите? Операторите ги сменят безплатно за по-малко от 5 мин., буквално.

Това въобще не е вярно, или поне не при всички. Цените варират между 9.90-19.90лв. в зависимост от оператора. Когато давате такива кардинални заключения, поне се убедете предварително в истинността на думите ви.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#13

(2015-03-29, 07:31:22)batproho написа:  
(2015-03-28, 20:41:49)sapiora написа:  chuky, защо ще си режеш картите? Операторите ги сменят безплатно за по-малко от 5 мин., буквално.

Това въобще не е вярно, или поне не при всички. Цените варират между 9.90-19.90лв. в зависимост от оператора. Когато давате такива кардинални заключения, поне се убедете предварително в истинността на думите ви.

Скоро сменях две мои карти в Мтел, и на дъщеря ми и майка ми във Виваком. Всичко беше free of charge. Само във Виваком ми обявиха такса 10 лева, казах ОК. Като маркира картата да ми я продаде, се оказа, че цената и е 0 лева, казах още по-добре взех картите и си тръгнах. Не са ми начислявали допълнителни такси след това. В Мтел изобщо не отвориха дума за плащане, просто ми дадоха microsim картите и кой от къде е Smile

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#14

(2015-03-29, 08:23:39)alex.stankov написа:  
(2015-03-29, 07:31:22)batproho написа:  
(2015-03-28, 20:41:49)sapiora написа:  chuky, защо ще си режеш картите? Операторите ги сменят безплатно за по-малко от 5 мин., буквално.

Това въобще не е вярно, или поне не при всички. Цените варират между 9.90-19.90лв. в зависимост от оператора. Когато давате такива кардинални заключения, поне се убедете предварително в истинността на думите ви.

Скоро сменях две мои карти в Мтел, и на дъщеря ми и майка ми във Виваком. Всичко беше free of charge. Само във Виваком ми обявиха такса 10 лева, казах ОК. Като маркира картата да ми я продаде, се оказа, че цената и е 0 лева, казах още по-добре взех картите и си тръгнах. Не са ми начислявали допълнителни такси след това. В Мтел изобщо не отвориха дума за плащане, просто ми дадоха microsim картите и кой от къде е Smile
Във Виваком ти ги дават безплатно, но после таксата за нея ти я начисляват в следващата месечна сметка, ако ти е втора или е трета вече.

 
Цитирай
#15

Беше ми първа смяна от Mini SIM, към Micro SIM и със сигурност не са ме таксували после, това и при двата оператора.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#16

В Теленор напълно безплатно ми смениха картата с тези новите им, които се сглобяват.
Цитирай
#17

На мтел ми искаха 28 лева за смяна на картата.
Цитирай
#18

..сложих си картите, източих батерията докрай, заредих я и сега се радвам на бебчето.. Smile
..не мога да се оправя с МИУИ-то.. искам си българския език и чистия андроид...

http://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-2-4...l?dp=A0101

..това е сайта от където го поръчаха..пристигна за около 10-13 дни..
..много е лек и с прекрасен звук..
..излезе ми 300 лв. защото го поръча един колега..не ми се занимаваше с регистрации в пейпал и т.н...
..цената при поръчката беше около 278 лв. но му оставих да се почерпи..

..картите ми ги отрязаха в подлеза на булевард България до Мол-а..в едно магазинче за GSM аксесоари..обслужването е на ниво..дори ми намериха подходящо фолио за екрана..

Lenovo A3000H, Lenovo A536, Xiaomi Redmi 2
Цитирай
#19

(2015-03-29, 18:38:02)chuky написа:  ..сложих си картите, източих батерията докрай, заредих я и сега се радвам на бебчето.. Smile
..не мога да се оправя с МИУИ-то.. искам си българския език и чистия андроид...

http://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-2-4...l?dp=A0101

..това е сайта от където го поръчаха..пристигна за около 10-13 дни..
..много е лек и с прекрасен звук..
..излезе ми 300 лв. защото го поръча един колега..не ми се занимаваше с регистрации в пейпал и т.н...
..цената при поръчката беше около 278 лв. но му оставих да се почерпи..



..картите ми ги отрязаха в подлеза на булевард България до Мол-а..в едно магазинче за GSM аксесоари..обслужването е на ниво..дори ми намериха подходящо фолио за екрана..

Ако искаш български език, трябва да сложиш неофициален ром, от фен комюнитито. Аз бих си карал със заводския, но пък много хора ползват мулти ром-а и са доволни. Ето ти линк ако искаш да го смениш. 
http://media.celogeek.com/roms/android/m...v6-4.4.zip
Теглиш и инсталираш от ъпдейтъра, след което правиш wipe. Имай предвид, че ако телефона ти е реплика, или няма да можеш да инсталираш ром-а или ще си брикнеш телефона
Цитирай
#20

(2015-03-28, 01:00:50)chuky написа:  ..днес ми пристигна телефончето..
..утре ще ходя да си срежа картите за да мога да го подкарам и ще пиша...
Smile

Гледам дву-гигабайтовото REDMI2 са го обявили на 169$: http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-r...black.html, но все още е out of stock.
Мисля че разликата от 30$ си заслужава за S версията.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#21

(2015-03-30, 09:26:08)off_line написа:  
(2015-03-28, 01:00:50)chuky написа:  ..днес ми пристигна телефончето..
..утре ще ходя да си срежа картите за да мога да го подкарам и ще пиша...
Smile

Гледам дву-гигабайтовото REDMI2 са го обявили на 169$: http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-r...black.html, но все още е out of stock.
Мисля че разликата от 30$ си заслужава за S версията.

..разбира се, че си заслужава..аз бих си го поръчал, но...нямам финансова възможност..
..определено телефончето е много луксозно..леко..стилно..не мога да му се нарадвам...Smile

Lenovo A3000H, Lenovo A536, Xiaomi Redmi 2
Цитирай
#22

(2015-03-29, 18:38:02)ch написа:  ..това е сайта от където го поръчаха..пристигна за около 10-13 дни..
..много е лек и с прекрасен звук..
..излезе ми 300 лв. 


 Би ли написал по подробно как го е поръчал .С безплатна доставка вероятно ,но като подарък ли ,като ремонт ли бе упомената птарката . До вас ли дойде или до пощата,на каква стойност бе описана пратката, от фирма подател или от частно лице.
Цитирай
#23

(2015-03-31, 07:49:23)redsys написа:  
(2015-03-29, 18:38:02)ch написа:  ..това е сайта от където го поръчаха..пристигна за около 10-13 дни..
..много е лек и с прекрасен звук..
..излезе ми 300 лв. 


 Би ли написал по подробно как го е поръчал .С безплатна доставка вероятно ,но като подарък ли ,като ремонт ли бе упомената птарката . До вас ли дойде или до пощата,на каква стойност бе описана пратката, от фирма подател или от частно лице.

..утре ще ти отговоря с подробности...

Lenovo A3000H, Lenovo A536, Xiaomi Redmi 2
Цитирай
#24

И аз се сдобих с такъв- версията с 1 гб РАМ и 8 гб вътрешна памет- 129$ от Rose store HA Aliexpress- истински е. 170$ е 2гб. С MIUI има проблеми с насичането на музиката и самозатварянето на клавиатурата. С Cyanogenmod 11 всичко е идеално- 450 мб свободна рам след инсталация.

Ето кратка инструкция:
Инсталирате драйвера:
https://yadi.sk/d/y-G90M6Oeb7BU

Инсталирате CWM от 4pda http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=639835  и(разархивира се на компа и се пуска .bat файла) и ром-а за съответния сериен номер.


Ako ще пускате lte на max/ bulsatcom ви трябва тази версия на cm 11:

https://yadi.sk/d/ujrPdVMBfcE2U

С N7 player c активиран audio proxy buffering в audio settings- нищо не ми насича на 32 гб Adata карта. С Fm radio, tunein radio, di.fm, Radiotunes нямам проблеми. 

Добавям Ram manager pro , настроен на set at boot c preset "more multitasking' и e супер.

Сложих Xposed framework, greenify, добавих вътре чрез кои програми да пести, добавих amplify  и батерията държи около 25% повече

Telenor ми смени картата с нано/микро /мини 3 в 1 без пари, виваком за 9,90, но тъй като съм клиент над 6 месеца и имам вива клуб карта -4,99 лв 

НЯМАШЕ ДА СТАНЕ С РЯЗАНЕ ,защото глобулската ми карта беше много стара, с по-голям чип от размера на микро-сим и щях да платя за повредена. За виваком- предлагат да ви я изрежат в офиса, но аз предпочетох смяна за дълъг живот и предвид най-новите разкрития на Сноудън:

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/02...ne_na_sim/

В http://en.miui.com има Cm 12 c android 5, но половината му работи не работят още.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#25

Tелефона е перфектен Smile много му се радвам , купих го от BG за 300 лв
Гаранция , андроида е на BG и тъй нататък , на слушалки ми харесва повече от Z3 . С гадни слушалки свири по добре от Сонито
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)