Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно мрежите
#1

 
     Здравейте. Ще се радвам да ми отговорите на един глупав въпрос на който не успях да намеря отговор.
 Наскоро приятелката ми си закупи Lg G2 32GB, но нещото което забелязвам е, че при нея на мрежата не излиза H+ до като на други мои приятели телефоните излиза... В "Настройки" и избор на "Мрежов режим" също не излиза опцията за LTE... Не, че е болка за умиране за LTE- то, тъй като почти никъде не се хваща, но защо при нейния телефон не излиза като опция да се зададе LTE мрежа и защо не излиза H+ на места където позволява? Дали е защото СИМ картата е на доста години вече, или трябва от самия оператор да се изпратят настройки?
   
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако в настройките на мрежата си на "gsm only" няма да ти излиза H+, само 3G.Сложи го на "GSM/WCDMA auto" За LTE е рано още...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#3

H+ не е LTE. Но пък и аз не съм виждал H+,но пък съм на Глобул, та не мога да преценя. Тук обаче беше вече писано за това, че не се показва плюсчето, дори и на другите оператори, които са с нормален интернет, може би просто не фигурира като иконка, не знам.
Цитирай
#4

Май наистина няма такава икона "H+". Има "H" ... Същата сим карта на таблет Lenovo Yoga изписва "H+". Картата е oт Vivacom.

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#5

Ясно, благодаря за отговорите Smile
Знм, че H няма нищо общо с LTE, просто ми беше чудно защо на някои телефони излиза, а на този не- H+... иначе е зададено WCDMA и си стои на "H"...
Просто другото интересно нещо на което се чудех, е че не излиза в опциите LTE ф-цията, където задаваш gsm или WCDMA мрежа, я няма опцията LTE... знм, че е рано и никъде не се хваща, но на един колега Z2- ката (Sony) си го има като опция за LTE да му зададеш...
Цитирай
#6

Има си иконка H+ и на Глобул/Теленор ,мисля че в друга тема пак бях показвал:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

странно,аз никога не съм виждал при мен H+

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

Интересно...
А в опциите за задаване на мрежовия режим имате ли като опция да зададете LTE?
Цитирай
#9

На моя 16GB има GSM/WCDMA/LTE авто,и работи перфектно на 4G

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#10

При мен няма опция за LTE, има "GSM/WCDMA AUTO" , "WCDMA ONLY" и "GSM ONLY".

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#11

До колкото успях да намеря информация по чужди форуми единия начин да го включиш LTE-то, ако го нямаш в "Настройки" е да влезнеш в "тайното меню".... набира се: *#*#4636#*#* , отива се после в "Информация за телефона" и после по- надолу в тази опция има "Задаване на предпочитан тип на мрежата:" и се задава "LTE/GSM/WCDMA"...
При други се оправяло пък след въвеждане на "APN" настройки, ако не се лъжа, а при трети пък след смяна на карта или ходене при оператора за 4G настройки...
Аз като мога ще пробвам първия вариант като най- лесен макар, че чета след рестартиране на телефона пак същата история...
При някои бройки на d802 фабрично не е зададено в настройките да има опция LTE ...
Цитирай
#12

(2015-01-19, 23:34:34)kanev_tdi написа:  До колкото успях да намеря информация по чужди форуми единия начин да го включиш LTE-то, ако го нямаш в "Настройки" е да влезнеш в "тайното меню".... набира се: *#*#4636#*#*     ,      отива се после в "Информация за телефона" и после по- надолу в тази опция има "Задаване на предпочитан тип на мрежата:" и се задава "LTE/GSM/WCDMA"...
При други се оправяло пък след въвеждане на "APN" настройки, ако не се лъжа, а при трети пък след смяна на карта или ходене при оператора за 4G настройки...
Аз като мога ще пробвам първия вариант като най- лесен макар, че чета след рестартиране на телефона пак същата история...
При някои бройки на d802 фабрично не е зададено в настройките да има опция LTE ...

kanev_tdi, точно по първия начин си пускам 4G-то на моя. Имам тестова карта на Bulsatcom и смея да твърдя, че интернетът е брутален Big Grin Има и лоши черти - стопява ми батерията неузнаваемо! И да, след рестарт или ако изгуби обхват, режимът за 4G изчезва от настройките.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

Ясно значи по този начин с "тайното меню" става номера... трябва да видя и как ще стане да се запази за постоянно...
А иначе да ти излиза H+ след като ти изчезне LTE- то?
Цитирай
#14

H+ при стоков LG G2 няма да намерите. Колегата горе е с miui и затова има.
Цитирай
#15

Според мен всичко зависи от сим картата,т.е. от оператора....при подръжка на 4G би трябвало да излиза автоматично...

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#16

(2015-01-20, 23:45:43)Veselin93 написа:  H+ при стоков LG G2 няма да намерите.  Колегата горе е с miui и затова има.

Има разбира се при стоков LG G2, в по-големите градове почти постоянно показанието е Н+, провери си настройките!

OnePlus 6
Цитирай
#17

е в колко по-голям град от Пловдив да пробвам  Rolleyes  и във други градове съм бил ама все тая, H+ на моя телефон не съм виждал 

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#18

И при мен е така. Не съм виждал с G2.На S2 - та излиза.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#19

ето скрийншот, инфо за софта ми и избран мрежов режим.


Прикачени файлове Миниатюри
       
.png Screenshot_2015-01-21-13-55-33.png Размер: 293.78 KB  Сваляния: 105

OnePlus 6
Цитирай
#20

кой е оператора?

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#21

(2015-01-21, 15:10:01)alphaleader написа:  кой е оператора?
сега е Мтел, но и с Теленор е същото, Виваком нямам за да го пробвам.

OnePlus 6
Цитирай
#22

Здравейте, аз също съм от тези които не ни е огрял H+. Направих малко търсене по въпроса след като прочетох всички постове и опитах всички  предложения. Стигнах до тук цък. С AME 80220C съм в момента на телефона. Kъм Mtel съм.
-----
С debloater успях да блокна LteConfigs.apk и излезна опцията за GSM/WCDMA/LTE auto, но все още не ме огрява. Предполагам, че или ще се чака близалката и тогава да опитам да променя ром-а на EU. Освен ако преди това не ме хванат лудите Big Grin

Black G2 32GB
Цитирай
#23

Ето при мен как е,аз нямам опция LTE


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#24

Аз никога не съм виждал + до буквичката H. Операторът ми е Теленор, живея във Варна. Със старото LG (L5) също не съм го виждал. Забелязъл съм го само на Samsung-ите. НО, има случаи, в които ми се появява надпис 3G, а когато проверя какъв е статусът на 3G-мрежата, ми пише UMTS. Мисля, че това се водеше 3,5G, ако не се лъжа и е еквивалент на H+.
Цитирай
#25

сега четох,че за някои европейски версии LTE било заключено Sad поне при мен е така.Тук в XDA форума има една тема,която може да е полезна http://forum.xda-developers.com/showthre...803&page=9

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)