Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Snapdragon 810 е един от най - студените процесори, според LG
#26

Аз не съм съвсем убеден. Искам да видя реалните тестове на Note pro и тогава да бъда толкова краен. Китайците твърдят, че процесора не прегрява при тях и по-скоро съм склонен да им вярвам. Относно журналистите - на тях са им необходими сензации за да им се четат глупостите. За това искам да видя тестове на реални устройства от всички страни. На Самсунг и ЛГ не вярвам просто защото за мен те не умеят да пишат читав софтуер (не ме нападайте, това си е лично мнение и няма да го променя лесно). Според мен Сайоми се справят по-добре със софтуера и от двете компании от предното изречение, а вероятно са се справили по-добре и с хардуера. Но да изчакаме и да видим.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари
#27

Дали ? Smile 

http://recode.net/2015/04/20/exclusive-q...-end-chip/
Цитирай
#28

@tonkata07, новината е стара и освен това няма нищо общо с качествата на 810. Това се нарича Business to Business и с възлагането на поръчката на Samsung, Qualcomm ще се опита да ги принуди да използват 820 в собствените им телефони. Wink Не знам защо толкова се вълнувате от подобни новини. Те нямат никакво отношение към развитието на технологиите, а са свързани единствено с правенето на пари. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#29

@xn3k........Батка,говориш глупости........Това,че новината е стара,не го отричам,но да твърдиш,че Qualcomm "ще принуди" Samsung  е смешно.......И двете компании имат взаимен интерес от тази сделка и никой никого няма да принуждава......Ще бъде брак по сметка......За какви принуждавания изобщо ми говориш ? Става дума за пари.......Qualcomm са на зор,а Samsung в момента пък си оскъпяват Ексиноса с този допълнителен модем за LTE честотите.....Да не би Самсунг да нямат интерес,че ми говориш за принуди ?
Цитирай
#30

Вадиш контекста на една единствена дума, но все пак правиш преразказ на написаното от мен. Ясно съм написал Business to Business. Кое не е ясно? Понякога си мисля, че не четете какво съм написал. Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#31

(2015-05-07, 07:54:46)emski_vas написа:  Вчера гледах Xiaomi Mi Note Pro и китайците твърдят, че процесора на прегрява. След 20 игра оставал на 36 градуса. Доколкото четох са добавили охладителни ребра в телефона.

Съжалявам,че нарушавам правилата,но просто не се стърпях..... Smile  Срещу "твъденията" на Xiaomi-поредния тест на печално известния Snapdragon 810....Ще започна със заключението:


[Изображение: 8103670u.jpg]


Това е с дата 23/04(не толкова отдавна) и е поредното доказателство,че положението при 810 въобще не е розово......Ето ви и цялата статия:

http://arstechnica.com/gadgets/2015/04/i...-problems/


Приятно четене !
И не забравяйте да оставите някакъв коментар.... Smile
Цитирай
#32

Има нова версия 2 на процесора, която излезе в началото на май Smile Това е Smile
Цитирай
#33

tonkata07 не разбирам защо те е обсебила идеята да убедиш всички, че процесора прегрява? Защо трябва да вярвам на написаното в статията, която си приложил, а не на китайците от Xiaomi? Може на теб така да ти се иска, но: Както казах и по-горе аз лично не вярвам на никого. Просто има две твърдения и лично искам да изчакам да се появи реално Mi Note pro, който се разбра, че е с нова ревизия на процесора, пък после да видим наистина ли е толкова зле или не.
Та обясни защо статията постната от теб е по-меродавна от твърденията на китайците? Както се разбра Xiomi ползват по-нова версия на чипсета и написах, че са се постарали да вградят охлаждащи ребра - има вероятност да са се справили. Това, че LG, HTC и Samsung не се справих не значи автоматично, че никой не може.
И нещо друго е много интересно. Кое те кара да се радваш толкова много от вероятността процесора да не е достатъчно добър? "Нещастието на моето другарче е мой малък празник!" - любим български лаф. Или нещо подобно?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#34

Започвам да отговарям в обратен ред:

Нито се радвам,нито страдам от това,че евентуално процесора не е толкова добър и ми е през оная работа дали той ще работи добре или няма да работи...Нямам акции в Qualcomm и въобще не съм заинтересуван от покачането или спадането им......"Нещастието на моето другарче е мой малък празник!"....Това не знам как да го разбирам......Съжалявам,ако моята "радост" те кара да се чувстваш тъжен !
Усмивката ми е предизвикана от факта,че поредния производител започва да говори глупости за да защити избора си на процесор за своето устройство.....А мисля,че истината е съвсем друга-липсата на алтернатива води след себе си до тази нелепа ситуация в,която изпаднаха и други преди китайците......Да ти припомням ли чии бяха думите използвани за заглавие на тази тема ?
Колкото до тази "ревизирана" версия на 810,която е специално проектирана за MiNote Pro......Вграждането на 4 графитни вентилатора,които да охлаждат греещия процесор може да се окаже временно решение....Дано да не е така и всичко да си е наред,но аз лично съм скептично настроен(без да съм инженер разбира се).....Тези вентилатори в един момент ще започнат да "охлаждат" процесора с......горещ въздух.....Освен,ако не е изградена някаква вентилационна система,която да отвежда горещия въздух навън и да вкарва студен въздух в телефона,но....Ще изчакаме и ще видим.....До доказване на противното-Snapdragon 810 e виновен !Smile

Надявам се да съм отговорил на повечето ти въпроси.
Цитирай
#35

Да, явно е, че не си инженер. Не написах вентилатори, а ребра. Като махнеш вентилатора на процесор на компютър и отдолу има радиатор с ребра. А ако си виждал някой съвременен и по-слабичък лаптоп, то те понякога са с така нареченото пасивно охлаждане. Охладителната система изглежда различно от перките и моторите, които си представяш, но върши работа. Та подобно решение изобщо не е за подценяване. Относно липсата на алтернатива - не съм съгласен. Има и други производители на чипсети, просто производителите на телефони задоволяват жаждата за цифри на маниаците.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#36

Сериозен дебат се разви тук, но да изчакаме все пак Xiaomi та да видим какво са сътворили с "ревизирания" чип и тогава да даваме кардинални заключения. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#37

Не знам как прочетох "four graphite cooling fins" като "four graphite cooling fans",но няма значение.....А и спорът ни е безпредметен.....Дали ще работи или няма да работи въобще не ме интересува....Не планирам покупката на устройство със Snapdragon 810,а още по-малко пък Xiaomi телефон ! Smile
Цитирай
#38

Аз пък мисля да си купувам точно такъв, ако си намеря, въпроса е интересен и ще следя темата.

 
Цитирай
#39

Спокойно де. Аз точно, като колегата над теб, апелирам да изчакаме преди да бъдем крайни. Няма как д сме сигурни в твърденията на нито една страна докато не видим и чуем реални отзиви и от втората (Xiaomi). Аз може да съм и на твоето мнение, но след, като се убедя. За момента изчаквам.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#40

Ми тези дни ми стана интересно и си поиграх с устройства с 810. Не забелязах някакво прегряване.  А отностно Mi Note Pro,  с нетърпение чакам да го пуснат. Mi Note е просато невероятен, представям си за какво ще става въпрос при Mi Note Pro. Лично аз не се съмнявам че Xiaomi ще се погрижат всичко с 810 да е ОК, в техния телефон. А да се спори предварително дали въпростната ревизия на 810 ще е зле, е меко казано безсмислено. Още по-малко с хора, които си мислят че в 7мм смартфон могат да се инсталират 4 ГРАФИТЕНИ вентилатора. Да се опитваш да оплюеш нещо и след това да кажеш : "и ми е през оная работа дали той ще работи добре" е не само грубичко, но и лицемерно. Не се заяждам с никого, просто ми е интересна темичката.  Angel


Цитирай
#41

@emski_vas

Така......Цитирам по-памет:темата е Samsung представи Galaxy S6,
страница 36 или 37,пост *893 и следващите няколко поста.......Уау,Браво,Страхотно,Впечатлен съм и т.н.......После някои от същите тези хора ревнаха,че нещата не са точно такива.....Сещаш се накъде бия,нали ?

Специално за Ладата ще повторя......Аз въобще не съм заинтересуван от този телефон......Както и от всеки друг със Snapdragon 810 ! Колкото до останалите ти писания......Ще се направя,че не съм ги прочел ! Smile

Доколкото виждам и с 808 май не всичко е било наред.....В смисъл,че и там е имало екипи на LG,които са работили съвместно с Qualcomm за да оптимизират процесора за G4.......Явно това се превръща в мода-всеки производител си напасва процесора към неговия телефон..... Smile

"Either way, it’s exciting to see Qualcomm work directly with another phone-maker after doing the same with LG to design its Snapdragon 808 processor."
Цитирай
#42

С каква машинка си ?  Медиатек  ли е процесора на нея ? 
Цитирай
#43

Nexus 6+LG G2 isai+OnePlus One+Nexus 5.....и два айфона....Защо ? Това какво общо има с темата ?
Цитирай
#44

Има,  защото коментираш нещо,  което нямаш Smile  Или писанията  по различни форуми.... но няма по-добро нещо от личния опит Smile  В случая опровергава написаното за прегряването Smile Ползвам М9 и след около час игра на RR3 температурата е 45° С,  което  не е много Smile  Усеща се затопляне,  но корпусът е метален  Smile  Страничен въпрос...... 6 телефона ползваш едновременно ???  Аз те питах в момента какво ползваш   Storstark Storstark
Цитирай
#45

Е,не бе човек....Nexus 6+задължително един от другите....Не искам да остана без батерия в най-неподходящия момент..... Smile
Цитирай
#46

Така и предположих  Smile  Иначе щеше да ме разбиеш  с шест телефона   Offtopic


Забележка от Модератор:


Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. 
Цитирай
#47

Нямах намерение да се изказвам по темата, но ми е странно как почти всички се хвърлят да защитават Qualcomm. На всеки поне малко интересуващ се е ясно, че Snapdragon 810 има проблеми с прегряване. Има хиляди коментари и изследвания по темата в интернет. А който си мисли, че при неговият смартфон всичко е наред защото не загрява много. Това е така, защото когато процесора започне да прегрява, ядрата дроселират и започват да работят на много по-ниска честота около 1 GHz, в зависимост от модела на смартфона. Но проблемите са при всички смартфони, които използват Snapdragon 810. Даже има изследвания, че при продъжителна работа, Snapdragon 805 и дори Snapdragon 801 са по-производителни от Snapdragon 810. И проблема е, че наистина няма конкуренция на Qualcomm, що се отнася до high-end сегмента. Nvidia с Tegra май се отказаха да се конкурират с Qualcomm при смартфоните. MediaTek все още нямат чипове, които да се мерят с Qualcomm във високият клас, въпреки че вече успяват да ги конкурират в средния клас MT6752 е по-добър от Snapdragon 615. Huawei произвеждат HiSilicon Kirin само за себе си, а и не са все още на толкова високо ниво за да са конкурентни. Samsung с Exynos се справят по-добре, но не знам дали имат капацитета, а и желанието да се конкурират с Qualcomm. И още един пример, преди около седмица Xiaomi представиха в Индия нов модел носочен към развиващите се пазари Xiaomi Mi 4i. Той използва второ поколение Qualcomm Snapdragon 615 и вече има доста оплаквания от индийски клиенти от прегряване.
Цитирай
#48

Хора, играйте multi с някого на BombSquad и кажете колко ви е загрял тела. Моя(Нексус 5) бая се загрява след 5 мин на тази игра. Истината е, че само тази игра ми е загрявала толкова телефона. Играл съм по-тежки игри с по-мазни графики и чак толкова не е греел. 
За тези с 810 става дума, но според мен производителите са се погрижили.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#49

Ако един чип има нисък КПД, и превръща по - голямо количество от допустимото енергия в топлина (загуби), то за какви решения може да говорим? Или агресивно дроселиране, с което се губи производителност, или охлаждане, за да се избегне дроселирането и да се запази производителността за по - дълъг интервал. Но второто не променя факта, че загубите няма да изчезнат,  и въпреки че топлината се отвежда еди как си по - бързо в атмосферата, това не променя факта, че чипът си я отделя. Ако Qualcomm някак си са успели да оправят проблема в последващи ревизии на чипа, това ще е отлична новина, дано! Все пак са едни от най - големите.

Сещате ли се преди време, как Qualcomm доста изтъкваха студената работа на чиповете си? Имаше клипове с бучки масло, които се топяха върху конкурентите, а върху SD не. Сега защо не направят подобно сравнение пак със Samsung примерно?

Те сами си го казаха, макар и не директно - трябваше да избързат, за да се задоволи манията за 64 битови чипове и така... Някой ако е разучил по - подробно SD810, ще види, че Qualcomm преминаха лъм готовата ARM архитектура, а голяма част SoC-ът си остана същия като предните, вместо да е специално разработено всичко заедно. Както беше със SD S4, S4 Pro, SD 800 и т.н... Доста експерти изразиха мнение, че това е странно.

Наистина, докато не плъзнат масово устройствата с 810, можем само да си чешем езиците в тези дискусии. Но вече доста тестове се появиха и всички сочат едно и също... Видя се нагледно какво се случваше с М9 преди ъпдейта (висока производителност и много висока температура) и след него ( доста по - ниска производителност и по - ниска температура) .

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#50

[Изображение: 8107258A.png]
@e34v8.....Ако това е вярно,едва ли скоро ще видим точно тази версия на чипа на други телефони...... Smile  Все пак не приемайте всичко за чиста монета.....Този пост е по повод съмненията на някои хора,че Xiaomi са оптимизирали телефона за benchmark тестовете по примера на някои други производители и затова резултатите на AnTuTu  са толкова високи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)