Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Snapdragon 810 е един от най - студените процесори, според LG
#51

Бихте ли ми обяснили какво точно може да натовари чипа до такава степен, че да започне да грее?
Тук изключвам играене на игри и гледане на видео, защото просто не ги използвам на телефона. Има ли нещо друго, което да провокира този проблем, или при нормално (поне за мен) ползване, няма да има проблеми?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами при мен загрява при сериозно използване на интернет на 3Г. Примерно при WiFi Tethering. А при онлайн игра на 3Г, мога да пържа яйца на него. Но ти ако не играеш игри или не го натоварваш, защо ти е устройство с този процесор?

ПП: Тук да спомена, че става въпрос за Snapdragon 600.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#53

Аз не си избирам устройствата по процесора и бенчмарковете, а да ми хареса и да отговаря на някои условия (размер, памет, андроид версия и някои др.). Затова сега питам, ако си харесам нещо с този процесор, дали ще имам проблеми с моето ползване. Аз например също ползвам интернет през 3Г, така че отговора ми е полезен.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#54

Цитат:По всичко изглежда, че проблемите с прегряването на чипсета Qualcomm Snapdragon 810 са решени. Започнаха продажбите на смартфони Xiaomi Mi Note Pro, който не се нагрява и при който не се налага понижаване на работната честота на процесора. Този фаблет събра в AnTuTu тестовете сериозните 63 424 точки срещу 57 648-те точки на HTC One M9 и 56 266 на LG G Flex 2 със същия чипсет. Сега дори и след 20 минути тежка игра фаблетът се нагрява само до 36,3 градуса по Целзий.
Цялата статия: https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%...00503.html

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#55

Абе, ясно е, че във втора ревизия Qualcomm са се опитали да елиминират очевидния проблем с първа ревизия.
Дано да са успели наистина, защото ние като потребители, може само да сме губещи от този проблем.
Цитирай
#56

(2015-05-11, 13:21:43)xn3k написа:  
Цитат:По всичко изглежда, че проблемите с прегряването на чипсета Qualcomm Snapdragon 810 са решени. Започнаха продажбите на смартфони Xiaomi Mi Note Pro, който не се нагрява и при който не се налага понижаване на работната честота на процесора. Този фаблет събра в AnTuTu тестовете сериозните 63 424 точки срещу 57 648-те точки на HTC One M9 и 56 266 на LG G Flex 2 със същия чипсет. Сега дори и след 20 минути тежка игра фаблетът се нагрява само до 36,3 градуса по Целзий.
Цялата статия: https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%...00503.html

В края на предната страница е обяснено как са успяли - с 5 слоя графит. Ако предположим, че това е вярно нито един от проблемите по чипа не е оправен - просто Xiaomi са се сетили как да скалъпят положението. 

От Qualcomm според мен няма да оправят нищо, тъй като проблемите на чипа са доста сериозни - далеч по лесно и смислено е 810ката да го оставят така и да опрвят каквото има за оправяне в 820ката.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#57

Да, голям проблем са 63000+
От тук нататък това ни чака. Ще се търсят всякакви възможности за охлаждане. Ако си мислите, че процесорите ще станат 16 ядрени и така ще се реши проблема? Няма да стане. Все по-късата литография също не е панацея. И там има лимит.
В крайна сметка чипсета явно си върши работата - производителен е. Част от работата на кадърните проектиращи телефон или таблет е да го направят работещ. За момента е жалко, че твърде малко успяха.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#58

Хубаво е, че китайците все пак са направили нещо, вместо просто да се правят, че няма проблем.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#59

Мдааааа......Не се гаси туй що не гасне......И Xiaomi-то е със същата диагноза -грее си и това е:


[Изображение: 8112452e.png]
[Изображение: 8112454O.png]

Това пък е официалното изявление на LG(извадил съм най-важното) от преди два дни с,което аз лично мисля да приключвам с тази тема.... Smile


[Изображение: 8112488D.jpg]

[Изображение: 8112490o.jpg]

Цитирай
#60

И още едно мнение по въпроса :

 
Цитирай
#61

Трябва да се съглася с Тонката, това нещо няма оправия явно, който вземе ще си куца на ниска честота и ще си свирка, което не е толкова лошо. Не всички играят игри, но специално при Xiaomi си идва резонния въпрос, защо про версията? Като може да се вземе регулар версията с 3 ГБ рам и Снап 801 с нормална фулхд резолюция и то на доста по-добри пари, а като производителност ... вероятно и по-бърз от про-то (заради по-ниската резолюция и версията на СОК-а)? Аз обмислях да си взема ПРО-то и въпреки проблема бих го взел, ако поддържа 3Г на 900 мегахерца, понеже регулар версията не поддържа, както и всичките им нови телефони. Аз все повече си мисля, че това с орязването на 900 мегахерца не е случайно, а е някаква договорка. Е възможно е и да е просто прогрес, да залагат на 4Г-то, но на мен лично не ми се вярва.
Цитирай
#62

По-смешното е, че пак ще се появят хора да обясняват как чипа нямал проблеми (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#63

Амииии......Всъщност май не грее чак толкова....Днес Xiaomi обясниха какво всъщност се е случоло....Според тези обяснения,става въпрос за изолиран случай....Оказва се,че клиент е закупил дефектен телефон.....От компанията са иззели въпросния телефон и той ще бъде подложен на щателна проверка за да се разбере какъв е проблема....На въпросния клиент е било предоставено друго устройство .....Изобщо кашата е пълна....Smile
Цитирай
#64

Или просто и Xiaomi, шикалкавят...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#65

Или просто Qualcom ги карат да шикалкавят ,но има време докато телефона навлезе масово тогава истината ще излезе наяве.Не могат на всички да сменят телефоните...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#66

Определено и аз няма да повярвам на горното преди да стане ясно, че това е масов проблем.

Че то при всяка една марка и модел има дефектни бройки и може телефона да прегрее. Някои дори са се запалвали, но не са били със SD 810, нали? Всички знаем за такива случаи.
Цитирай
#67

Така......Това е един от първите тестове на телефона......Тестовата бройка е била предоставена от Xiaomi на китайски сайт.....Не знам дали ще разберете нещо,но използвах Google за превод от китайски и стана леееко неразбираемо..... Smile  Това са резултатите след 10 минути Real Racing 3.....На горната снимка е Xiaomi-то,a на долната снимка е телефон с "нормалната" версия на Snapdragon 810.

[Изображение: 8114260N.png]
[Изображение: 8114261W.png]


Вие преценете дали грее или не грее......Аз ще се въздържа от коментар.... Smile
Цитирай
#68

Не мога да разбера какво толкова се занимавате с този процесор. В раздела на М9 не видях никой да се оплаква от прегряване или да не е могъл да подкара някоя игра, защото процесора му работи на по-ниски честоти  Unknw_mini Хората, които имат телефони с 810 си ги ползват и се радват, а вие тук им обяснявате колко са пре***ни.
Цитирай
#69

Аз пък не разбирам какво ни/ми обръщате внимание ? Не мисля,че по някакъв начин преча на някой,а и до момента нямам спомен да съм казал,че някой е пр**бан.....Отделно от това аз не съм единствения,който се занимава с това.....Може би просто съм малко по-активен от останалите,но какво толкова ? Никой никого не кара насила да чете неща,които не го интересуват....Когато си доволен от устройството,което ползваш,просто не се интересуваш от мнението на останалите.....Елементарно е.
Цитирай
#70

Никой не се оплаква,защото не искат да си признаят,че са прецакани с топла бира.
Цитирай
#71

(2015-05-14, 08:47:50)tonkata07 написа:  
Това пък е официалното изявление на LG(извадил съм най-важното) от преди два дни с,което аз лично мисля да приключвам с тази тема.... Smile 
Цитирай
#72

Какво обръщаме внимание ли ,ами на мен ми се е случвало да кача калпав софтуер на телефона си и дори да не грее толкова колкото обсъждания процесор в темата хич не е приятно особенно лятото телефона в джоба ти да пари и да виждаш как батерията се топи пред очите ти.
Значи едно е да си случил на калпав софт ,който държи процесора на макс през почти цялото време и да знаеш ,че можеш да се върнеш на нещо изпипано ,друго е да знаеш ,че процесора си е такъв и няма оправия.
Е за това обръщаме внимание на всичко изписано за 810.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#73

End of Denial: Yet Another SD810 Phone with Issues?
За мен тази статия е достатъчно красноречива .. Не знам защо потребителите поне веднъж не накажат тези ламтящи за пари корпорации и не спрат да им купуват бракуваната стока да видим дали ще се повтори. Продават ти някакъв боклук, който под натоварване не може да ти докара производителност на 2-3 годишен процесор, ама хората продължават да го купуват и нали "няма как да са се набутали", винаги са "доволни" от полученото  Undecided
Цитирай
#74

Точно аз не виждам каква е тази мания по тея процесори...тела ми е почти 3 годишен и още не съм видял нещо,което да му се опъне...вярно пе по-новите модели имат някоя друга екстра,ама само за това да се излива маса пари..
Цитирай
#75

И при Z4 прегрява
http://www.mobilebulgaria.com/news/34836...0%BD%D0%B5

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)