Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Snapdragon 810 е един от най - студените процесори, според LG
#76

При Z5 също

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#77

В Япония Z3+ се води Z4

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#78

Ами с толкова неоптимизирана платформа как няма да грее. Не е нормално с включени данни и месинджър на гугъл да карат телефона ми да грее като печка. За какво са тези четириядрени, осемядрени процесори? Май само да греят!
Цитирай
#79

Премиерата на Xiaomi Mi5 ще се забави заради проблеми със Snapdragon 810

Поредната жертва.. 
Някой има ли обяснения защо целият свят знае, че това е възможно най-проблемния чип за всички времена, но въпреки това продължават да се пръкват устройства с него? One Plus Two също щял да бъде с него.. За какво става въпрос .. 615 долу горе същата работа..
Цитирай
#80

Сигурно компанията имам договор с мобилните производители и няма мърдане от договорите освен Самсунг които си правят каквото искат.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#81

И новия 1+2 = 3 ще е със SD810, но казват, че ще е ревизия 2.1 и чипа ще е мнгоо cool Big Grin
http://www.androidcentral.com/oneplus-2-...-processor
Цитирай
#82

Че той и Сони Z4/3+ е с тази ревизия... не го виждам да е много куул.
Колкото до това, че производителите имат сключени договори.. просто няма логика те да важат при наличието на такъв боклук като чипа 810. Така самите производители си бият по пазара и търпят мега загуби за да покриват загубите на Qualcomm. Бият си и по реномето и всичко.
Цитирай
#83

Просто не стоят така нещата. Проектирането и въвеждането в производство на даден телефон не е кратък процес. Тези модели със съответния процесор са заложени преди излизането на процесора. Големите производители получават тестови бройки от чипсета доста преди премиерата и започват тестове. Нормално е тестовите бройки да греят повечко, като Куалком са обещали финалния образец да е ревизиран и да е нормално "студен". И накрая при завършен продукт и разработена технология за производство се оказва, че последните не са се справили - производителите не хвърлят шапка пари на вятъра, ами пускат и гледат да изгладят нещата в движение. Дори да не продадат достатъчно се надяват да покрият частично загубите.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#84

Обаче забелязвам, че започнаха да бутат този чип при всякакви китайски пръчки, чиито имена никога никой не е чувал. Явно си имат някаква бройка, при която ще избият разходите за производство и разработка на този напълно бракуван и безполезен процесор.

Флагманският смартфон Doogee F3 Ltd с 4 GB оперативна памет се продава при цена $349
Цитирай
#85

http://www.phonearena.com/news/The-secre...-2_id66053

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#86

Първи появили се слухове за прегряване и на Snapdragon 820. Очакваше се процесора, който е по нова (14nm) технология да не страда от проблемите на предшественика си. Неприятно, като се има предвид, че не малко модели от високият клас през 2016г. ще бъдат с него.
     
http://9to5google.com/2015/10/27/samsung...erheating/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#87

Айде пак Samsung...
За 810-ката имаше същите слухове, ама щом в Z5 няма проблеми-нещо Samsung май не могат да си оправят охлаждането на телефоните..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#88

Значи кампанията срещу Qualcomm продължава. Поне вече е ясен източника и мотивите му.  Tongue

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#89

Той източника си беше ясен още предния път. Ама сега нещо не се връзва, защото май четох, че самите Самсунг трябва да го произведат и няма как при това положение да набутат друг в седмицата. Може просто да са си некадърни или пък тези хиляди процеси на пулсомера, захаромера, спиртомера и другите им много полезни изгъзици да товарят повече. И аз не знам вече какъв им е проблема.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#90

да по-разбудим духовете...като съживим темата и развенчаем (или потвърдим) мита че sd810 е котлон Smile Smile Smile 
от последните писания по темата е изтекло доста време и мисля, че вече доста хора могат да споделет мнение от първа ръка а не да се осланяме на инфо от чужди сайтове с неясна достовреност....

ето и мойто мнение...
притежавам LG GFlex 2  с въпросния процесор и мога да кажа че не грее повече от другите до момента притежавани от мен телефони, но тъйкато това е много субективно ще спомена и факти (който направо ме втрещиха) Big Grin
преди няколко дни попаднах на една програма за мониторинг на температурата която има възможност да прави запис във времето и освен това и да "изкара" като облаче моментната температура по време на игри, бенчмаркове и т.н....и какво се получи при мен...по време на играене на DOOM 3(около 60 мин.) темперотурата бе в границите на 40÷43°С, непосредствено след това повторих "теста" на LG G Pad8.3  и там положението бе 60÷64°С...при Asphalt 8 положението е сходно...та те така те....
 
п.п.Преди малко докато чаках 25мин. на спирката авт. N42 при температура 8° ....Асвалт 8 - не вдигна повече от 25°С...
п.п.2.не ми дава да кача скрийн шота че бил над 1МВ като му намаля резолюцията на компа ще го кача...


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#91

не ми излиза опцията да си корегирам последното мнение Bu затова прикачвам обещаните скрийн сейфове като ново мнение...

п.п.Качвам е скрийн от Asphalt 8 при "нормална" температура на околната среда / както писах близка до тази на doom 3/


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#92

Аз имам М9 и никога не ми е прегрявал. Завчера му качвах 6.0 и за първи път от както съм го купил е загрял, най много да е бил 40градуса докато инсталира. За мен процесора си работи идеално. Работи по-добре от м7 и загрява по-малко от него.

hTC One М9
Цитирай
#93

А дали сте следили след продължителна работа дали се понижава честотата на процесора? Защото, ако е така много ясно, че няма да загрее.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#94

Освен че се понижава след доста кратък период, по някое време направо изключва А57 ядрата. Има доста реални измервания на вашите телефони. 810 е неефективен чип и му е нужно агресивно дроселиране. Това не са митове. До някъде се решават проблемите софтуерно, но недостатъците на чипа не могат да се елиминират. Nexus 6p компенсира с голяма батерия и успява да докара приличен живот, но след дълго натоварване, има голям процент деградация в представянето.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#95

(2016-01-31, 13:01:31)e34v8 написа:  Освен че се понижава след доста кратък период, по някое време направо изключва А57 ядрата. Има доста реални измервания на вашите телефони. 810 е неефективен чип и му е нужно агресивно дроселиране. Това не са митове. До някъде се решават проблемите софтуерно, но недостатъците на чипа не могат да се елиминират. Nexus 6p компенсира с голяма батерия и успява да докара приличен живот, но след дълго натоварване, има голям процент деградация в представянето.

не съм съгласен с теб....ако след продължителна рабта останат да работят само А53 ядрата то при посочените от мен игри биха спаднали драсично "fps" което би променило коренно гейм плея...а Аз такова нещо не съм забелязал, тъйче за да е меродавно мнението ти, а не само прази прикаски подкрепиго с факти...а именно с програма която следи работата на CPU и прави "запис" на темпетатура, честота, натовареност и т.н. ...

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#96

Е включи си да се вижда фпс-а, макар да си мисля, че на СД 800 ще вървят по същия начин тези игри.
Цитирай
#97

Те А53 ядрата са достатъчно мощни да върви всичко на тях (тук възниква въпроса защо са другите 4). Тоя хардуер в топ телефоните е толкова мощен, че няма софтуер дето може да го ползва на макс. Ако искаш факти, напиши в Google - snapdragon 810 overheating, примери колкото искаш.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#98

@e34v8 е прав. СД 810 дроселира ядрата. Примери колкото щеш. Това не пречи устройствата с него да функционират добре.
Отдавна е безмислено да се помпа хардуера, а софтуера да не се оптимизира. Крайно врeме е да се напише кадърен софтуер за всички устройства, а не да се правят телеони с QHD и 1000  ядрени процесори с калпав софт. И този размер на батерията....ей страшна работа е тази батерия. Направо е с платина направена, та никой не се сети да я увеличи нея. Smile

За какво са ти 1000 ядра, когато една социалка - ФБ или VIber ти бута батерията за отрицателно време?
Не ми отговаряйте. Въпроса ми е риторичен.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#99

За колегите от горе. Вие поглеждали ли сте, настройките на Facebook? Приложението има собствен браузър, работи през service-и и няма спиране. Ако не го настройш, маже яко. Постоянни обновявания, постоянен трафик, постоянно будене на телефона. После защо харчел толкова батерия на телефона. Facebook Lite е направен за развиващите се пазари със бавен интернет и нещата в него най-вероятно минават през компресационнно прокси. Отделно там се знае, че повечето телефони са кофти и затова са направили супер леко и орязано приложение.

При батериите нещата са по-различни, до сега няма нито една адекватна батерия или технология да насмогва на хардуера на телефоните. В момента оптимизацията е просто в режими на не-ползване да се редуцират определени фукнции на процесорите или да се ползват хардуерно логически модули за определени операции, защото ще са по-енерго ефективни от самия процесор.
Вкараха 64-битова продръжка, а кои приложения са написани за 64-бита?

Колегата със скромната мечта, знаеш ли колко е голяма 4Ah батерия? А малък телефон не искаш ли? После ще искаш и бързо да я зареждаш в момента най-големия враг на батериите е топлината, съкратява им живота бързо. А студа капацитета. Трябва добър софтуер и по-стриктни политики при приложенията. Google Play market/магазин е най-разпуснатия магазин от всичките системи. Можеш да намериш всякакви долнопробни приложения или съответно зле-написани уж хубави.

А това, че телефоните са с няколко гига рам, хиляди точки дисплей, камери и прочие... Всичко е само маркетинг, да продават. Все още не съм гледал 820, но за сега от 801 по-добро няма.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

@alisali1234 изобщо си нямаш идея какво е iOS и как стоят нещата там....повярвай ми ФБ е в пъти по-добре написан от този за Андро. Бенча си показва много. Показва ти какъв хардуер имаш и как работи той (UX experiеnce). Всички девове ползват бенчове и това е показателно. Бенча си има своята стойност, особено като пипаш софтуера. Ядрата на GPU са толкова важни, че няма накъде повече. Точно от тях ти зависи как върви една игра (game play-a). Видеото е супер важно за прозиводителността (точно айфонското е с 6 ядра).
Понятие като много RAM не съществува. Колкото повече толкова по-добре. Друг е въпроса, че на една ОС и трябват повече за да функционира нормално, а на друга и стигат и по-малко за да е също толкова добре. Сами се сетете за кое говоря.

Фб лайт на смартфон с топ хардуер...стига глупости Big Grin .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)