Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] CyanogenMOD 6(Android2.2) инсталация и пр.

Сменил си старата кочина с нещо по-модерно гледам :Р

Колко е максималното пържене на тоя телефон за да се запази работоспособен ?
Има ли вариант да се гледат клипове ( vbox) без да насича ?

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай
Аксесоари

omegaart написа:Сменил си старата кочина с нещо по-модерно гледам :Р

Колко е максималното пържене на тоя телефон за да се запази работоспособен ?
Има ли вариант да се гледат клипове ( vbox) без да насича ?

Ами 1000mhz, може и на 1100 до 60-65vsel, но тогава задължително ти трябва setCPU да си гледаш температурата (особенно лятото) !

Варянта за клиповете е да изчакаш да зареди целия и тогава да го пуснеш...
Другия варянт е с програмата на Казаков да му хванеш url-то и да го пуснеш в Vplayer или Rock ако не се лъжа тогава ще ти стриймва през player-a това ще харчи доста по малко РАМ отколкото browser-a и предполагам, че ще елиминира насичането.(поне с телевизията така стана докато я имаше Big Grin )


п.с: Преди имаше проблем с дропене на launcher-a и лагване на живи тапети, може да пробвате Gingerbread launcher-a с него ми вървят живите тапети по добре отколкото с launcher pro.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

B0xER написа:
exee написа:@Petyo.tsanov Благодаря Smile Пробвах го. Сега май на 1000 го направих и кърти мивки Smile

Чак толкова ли е голяма разликата със и без допълнителен клок?! Моя (на стандартната честора на мода - 900мхз) тука изкарва 1156 точки...

Разликата не е толкова голяма. Причината да изкараш по-малко е някое приложение, което ти работи в background-a докато правиш теста. Аз имам eRay инсталиран и преди да пусна теста гледам ЦПУ-то да е на 0%.

Да се похваля, че горе долу си реших проблема с батерията.
1. Извадих за половин час батерията от телефона.
2. Оказва се, че когато синия зъб (блутут) е включен хаби около 5-10 процента на час. На изключен нет и блутут батерията почти не пада...

@B0xER Имай предвид, че Цианогена по подразбиране пуска vsel 60 (това е напрежение към ЦПУ-то), което си е високо. Възможно е да ти е пада батерията по-бързо заради това. Пробвай от опън рекавърито различните варианти. Аз съм като от подписа...

Някой има ли обяснение защо след като заключа екрана на телефона понякога вместо деветте точки на отключване ми излиза май някакъв уиджет за времето? Показва ми температура в СФ и отдолу има бутони. Питам, защото със сигурност не съм инсталирал нещо такова, а май в Цианогена има вграден уиджет!?

Едит: правопис

Моторола Майлстоун G.O.T 2.2.1 CM 6.1.1 -> Galaxy S2 Stock -> Galaxy S3 Stock -> Galaxy S4 Stock
Samsung Galaxy Tab -> Asus Transformer Pad TF 300
Цитирай

По принцип това което ти излиза е приложението за док стейшън, ако не си го включил на док не би трябвало да ти излиза, поне при мен не излиза когато не е на дока.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Аз имах кожено калъф с магнитана закопчалка и понякога докато го изваждах и ми се включваше това за дока. Стигнах до заключението че когато порта за зареждане мине близко покрай магнита тогава се активира.

Цитирай

Ок. Открих проблем с този мод и това че ми точи батерията като за световно.
След малко ровене и тестове хванах че батерията ми не изтрайва и 24 часа, защото телефона реално не влиза в "sleep" режим дори и да изключа екрана. Също така процесът който държи телефона буден толкова време е "system_server" който се оказа системен процес.
Видях че вече има отворен бъг за този проблем и се надявам скоро да го оправят, защото така не се трае.
Ако някой има идеи ще се радвам да ги сподели. Единственото което остана да пробвам е да го рефлашна наново и да видя как ще се държи без да възстановявам инсталираните приложения от предишната версия.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

Рестартираш ли телефона след зареждане на батерията и скачане към пц. посредством усб ?

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Не. Гледам да не рестартирам освен когато не се налага.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:Не. Гледам да не рестартирам освен когато не се налага.

Рестартирай след като откачиш тела от усб. и проблема ще изчезне това е бъг от бета кернел-а :/

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Искаш да кажеш че трябва да рестартирам телефона след всяко зареждане или връзване към USB?

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:Искаш да кажеш че трябва да рестартирам телефона след всяко зареждане или връзване към USB?


Цитат:9 November, 2010 - 19:10 — nadlabak
Power management

phone not sleeping at all
indication: Spare Parts application, Battery history - Other usage/Since last unplugged shows Running (100%)
triggered by: usb or power adapter connection
workaround: after disconnection, reboot the phone
cause: 2.6.32 beta kernel (it happens on all ROMs/firmware that use this leaked beta kernel)

По-принцип при някои хора става само от време на време... но, аз преди след всчко вадене от захранването го рестартирах въпреки, че никога не ми се е случвало да неможе да "заспи"


=================================================================

Update:
15.01.2011 0.06-11.01.15

- proprietary files update (boot.img, modules, libaudiopolicy), no sleep after usb/power unplug seems to be finally fixed
- added ro.config.no-action-on-plug property. When set to 1, the screen will not automatically turn on when plugged to usb/power (useful especially for users of solar power adapters). Disabled by default, can be changed in /system/build.prop.
- TI OMX libs compiled from sources again (thanks, Edgard)

http://code.google.com/p/cyanogenmod4mil...signed.zip

или

https://github.com/downloads/nadlabak/an...signed.zip

@melkor пробвай новия ъпдейт, май проблема вече е решен Smile

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Мхм. Той този пресен, пресен. Май е крайно време да добавя техния сайт в RSS Feeds.
Свалям и слагам. Ще пиша впечатления сигурно утре или в понеделник след малко тестове.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:Мхм. Той този пресен, пресен. Май е крайно време да добавя техния сайт в RSS Feeds.
Свалям и слагам. Ще пиша впечатления сигурно утре или в понеделник след малко тестове.

То май RSS-a няма да хване новите ъпдейти за мод-а Smile ако говорим за http://android.doshaska.net/
Слагай тествай и сподели впечатления Smile

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

От скоро забелязвам, че при пускане на wi-fi вместо да пише scanning и да си се включва към моя рутер, ми пише connecting и трябва да рестартирам няколко пъти wi-fi, за да се свърже към моя рутер. При вас така ли е? При мен стана така след някой ъпдейт май. Sad

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

На мен това ми се е случвало няколко пъти но със стоковия ром. Единственото което можех да направя бе да рестартирам телефона и тогава се оправяше. Откакто съм с Cyanogen (а не съм от много дълго Smile) не ми е правило такива номера.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:На мен това ми се е случвало няколко пъти но със стоковия ром. Единственото което можех да направя бе да рестартирам телефона и тогава се оправяше. Откакто съм с Cyanogen (а не съм от много дълго Smile) не ми е правило такива номера.
На мода не съм го забелязвал още, но на стоковия си ми го правеше и на мен. Но един рестарт на wifi оправяше нещата.
Цитирай

Явно при мен е обратно, защото с 2.1 нямах никакви проблеми, но с това 2.2.1 и то от скоро започна така да прави.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

stefsan1 написа:От скоро забелязвам, че при пускане на wi-fi вместо да пише scanning и да си се включва към моя рутер, ми пише connecting и трябва да рестартирам няколко пъти wi-fi, за да се свърже към моя рутер. При вас така ли е? При мен стана така след някой ъпдейт май. Sad

Пробвай да си смениш канала на телефона токувиж се пооправило.
Пробвай още нещо изтрии "wpa_supplicant.conf" от /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Мерси много! Не знам какво е да се смени канала, но изтрих този файл, рестартирах телефона и после като пуснах wi-fi и си въведох паролата вече няма такива ядове! Dance

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

Здравейте, успешно съм инсталирал вс но уви няма menu... помогнете !!! имам само 3 звездички........ на който мога да сложа аппликатион...!!!!!
Цитирай

Такаааааа. Един малък ъпдейт от мен относно последният ъпдейт на Cyanogen който сложих в събота. Искам да ви кажа че който има проблеми с батерията - да го слага колкото се може по-скоро. Оправили са "sleep" бъга и вече нещата са доста по-добре. В момента телефона е на 50% след малко над 25 часа работа, от които малко над два часа бяха слушане на музика, разговори, ъпдейти от маркета и проверка на пощата на всеки час. Предполагам че може и по-добре но точно в момента не ми се занимава да tweak-вам. Big Grin

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:Такаааааа. Един малък ъпдейт от мен относно последният ъпдейт на Cyanogen който сложих в събота. Искам да ви кажа че който има проблеми с батерията - да го слага колкото се може по-скоро. Оправили са "sleep" бъга и вече нещата са доста по-добре. В момента телефона е на 50% след малко над 25 часа работа, от които малко над два часа бяха слушане на музика, разговори, ъпдейти от маркета и проверка на пощата на всеки час. Предполагам че може и по-добре но точно в момента не ми се занимава да tweak-вам. Big Grin
Е стига бе какви са тези маратонски постижения... Аз съм и аз с него ама чак така не може да изтрае Smile
Цитирай

tigaraivo написа:Здравейте, успешно съм инсталирал вс но уви няма menu... помогнете !!! имам само 3 звездички........ на който мога да сложа аппликатион...!!!!!
Не мога да разбера какво точно имаш в предвид, но ако говориш за бутона, който отваря апликейшъните тогава: задръж на празно място на екрана, след това избери custom shortcut - pick your activity - Launcher Actions - Open/close App Drawer - OK след това си премести уиджета върху звездичката ако искаш Wink .

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

petyo.tsanov написа:...
Update:
15.01.2011 0.06-11.01.15

- proprietary files update (boot.img, modules, libaudiopolicy), no sleep after usb/power unplug seems to be finally fixed
- added ro.config.no-action-on-plug property. When set to 1, the screen will not automatically turn on when plugged to usb/power (useful especially for users of solar power adapters). Disabled by default, can be changed in /system/build.prop.
- TI OMX libs compiled from sources again (thanks, Edgard)

http://code.google.com/p/cyanogenmod4mil...signed.zip
...

+1 petyo.tsanov

Петьо, благодаря много за сподаляне на ъпдейта. След като го инсалирах батерията ми започна да държи дооста повече. Сутринта съм го изключил от зарядното и след цял ден работа (говорене и др) и дори 20тина мин гледане на клипчета в момента батерията е на 60%. Това досега със СМ никога не е било Smile Радвам се, че мода стана пълноценен - държи поне ден - ден и половина!

Моторола Майлстоун G.O.T 2.2.1 CM 6.1.1 -> Galaxy S2 Stock -> Galaxy S3 Stock -> Galaxy S4 Stock
Samsung Galaxy Tab -> Asus Transformer Pad TF 300
Цитирай

Да се похваля и аз тогава :Р

40 часа от как съм смъкнал телефона от зарядното с около 2 часа цъкане в нет-а , около 1 час игране игрички ( gold miner ) и около 1 час и 30 мин телефонни разговори като 15-20 мин бяха на високоговорител.

Батерията за момента е на 30 % предполагам ще изкара още 6-7-10 часа Smile

На 7-мия час беше на 10% и го включих се зарежда.

п.с.

Абе как решавате проблема ( ако имате такъв ) с лагването на телефона ?

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)