Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] CyanogenMOD 6(Android2.2) инсталация и пр.

omegaart написа:Да се похваля и аз тогава :Р

......

Абе как решавате проблема ( ако имате такъв ) с лагването на телефона ?

Reboot му е майкаа Smile От време на време (когато например телефонът е бил включен 20тина часа) ако се опитам със стоковия плейър клипче да плейвам засича точно през5-6 секунди за по малко. Инсталирах мВидео плейър и с него е доста по-добре - само видеото засича на същия интервал. След reboot -> reboot phone всичко се оправя, но десега не съм имал възможност с таск килър да направя софт ресет на телефона за да видя кой сървиз (или програма) го тормозят. Възможно е причината да е, че далвик кеша е на СД-то - не съм много наясно...

Поздрави,
Б
Едоит: правопис

Моторола Майлстоун G.O.T 2.2.1 CM 6.1.1 -> Galaxy S2 Stock -> Galaxy S3 Stock -> Galaxy S4 Stock
Samsung Galaxy Tab -> Asus Transformer Pad TF 300
Цитирай
Аксесоари

Излезе нова версия на мода. http://code.google.com/p/cyanogenmod4mil...loads/list Smile
В момента свалям и след малко ще бъде сложена. Big Grin

P.S. - Update:
28.01.2011 0.07-11.01.28
- ъпдейт на ядрото и модулите (boot.img=>kernel, модули и др. от SHOLS_U2_05.26.0)
- оправени SMS бъгове (версията на ОС-а трябва да бъде 2.2.2, съжалявам, оставих 2.2.1 там)
- добавена подръжка на Гръцки към LatinIME 2.3 (включително и речник)
- добавен е модула за файловта система ext4 (може да бъде използван само за монтиране на ext2 дялове - писане върху журнализирани ext3/ext4 е все още не работи коректно)
- нов отделен BPSW update.zip пакет (същия като в SHOLS_U2_05.26.0/SHLA_U2_05.0C.0)

P.S.S. - В този ред на мисли - някой може ли да ми прати или да ми каже от къде да си намеря News & Weather който идва със Cyanogen, защото по невнимание бастисах моя.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

Че ти като ъпдейтнеш с нова версия не ти ли се възтановяват приложенията, които си изтрил?
Аз след ъпдейт трябва да ги махам наново с Титаниум...

П.П. Мерси за инфото
Цитирай

Не ми ги възстановява. При последния ми беше replace-нал и Terminal-a с някакъв малко по-смотан. Надявах се че в тази версия ще го оправят, но не би.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

Цялата операция става без флаш на sbf? Чак не ми се вярва Smile Има ли видими подобрения?
Цитирай

@perverzniat, не съм забелязал освен че бъга с бързото свършване на батерията изчезна след reboot-а. Да, бях сложил предният ъпдейт който го оправяше това, но батерията ми продължаваше да свършва адски бързо от сутринта от както съм сложил ъпдейта (70%), малко бъзикане на телефона, постоянно включен Wi-Fi, в момента батерията е на 60%. Не знам дали това се дължи на новият ъпдейт или просто защото съм рестартирал телефона. :unknw:

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

Мерси за инфото.
Цитирай

melkor написа:P.S.S. - В този ред на мисли - някой може ли да ми прати или да ми каже от къде да си намеря News & Weather който идва със Cyanogen, защото по невнимание бастисах моя.


Отвори архива и виж в папка system/app

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Мерси Петьо! Намерих си готиния терминал, но това за News & Weather не го намирам. Sad

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:Мерси Петьо! Намерих си готиния терминал, но това за News & Weather не го намирам. Sad

Заповядай със здраве да я ползваш Smile

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

питане
update-bpsw-MSG39UPEU_A1.19_0.90-I4.zip
този ъпдейт задълже ли се слага и как да го цъкна точно
и мога ли само цм-6.1.2.-0.07 да сложа без bpsw ?

< Motorola Milestone CM7 2.3.5 @1GHz>< SGTab 7 BOCA RC1 CM7.2 @1.4GHz>< SGNote @1.6DGHz 4lph4 n3v3r d135 v1.6 Final AbyssNote 3.3>
Цитирай

andrey.nikolov написа:питане
update-bpsw-MSG39UPEU_A1.19_0.90-I4.zip
този ъпдейт задълже ли се слага и как да го цъкна точно
и мога ли само цм-6.1.2.-0.07 да сложа без bpsw ?

Слагай само update-cm-6.1.2-0.07-11.01.28-Milestone-signed.zip

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Абе на cyanogen-a може ли да се сложи Apps2ext ?

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

@omegaart той си го има. Даже можеш да местиш на картата приложения които не го поддържат. Smile

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

melkor написа:@omegaart той си го има. Даже можеш да местиш на картата приложения които не го поддържат. Smile


По специално говоря за ext2 партишъните и поддръжката им ?

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

Виж за това нямам идея.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

@melkor А правиш ли 2та Wipe-а преди прилагане на нов ъпдейт? На мен сега пак ми възтанови уж изтритите приложения и ме ядосва на 2 седмици при ъпдейт да ги трия наново
Цитирай

@B0xER, да - правя ги. Това с приложенията е досадно, но не ми се занимава да пробвам да ги махам от архива преди да го apply, че може да се строши нещо.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай

Аз не ги правя двете wipe и нямам никакъв проблем с приложения да възкръсват, така да се каже Big Grin

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

omegaart написа:
melkor написа:@omegaart той си го има. Даже можеш да местиш на картата приложения които не го поддържат. Smile


По специално говоря за ext2 партишъните и поддръжката им ?


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811132

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Внимавайте кво правите че е на затрих си цялото инфо от мемори картата а то беше МНОГО Smile

сега се пробвам да възстановявам Sad

######################################

Ииии възтанових малка част , но ми е достатъчна.

Значи играх си малко с APP2EXT и то с Cayonogena а не с тази индийската модификация.
След новия ъпдате от 28-ми ( или там някъде беше ) са добавили ext2 модула и може да работи с него и то доста добре.

Впечатленията са ми доста сериозни. Направиш си партишън 1 ГБ за Ext2 и всичко като приложения беше съответно записано там !!!

В момента имам 189 mb system free !!! Всичко приложения се качва на картата ( може до доведе до по-скоростна смърт, но едва ли ще е по-малко от 2 години ) и се стартират от там се едно е системен ресурс.

Като поведение на телефона , мога да кажа съвсем отговорно че изчезна лага дето го имаше при да речем продължително броузване в нета + флаш и т.н. и след това като отидем на home screen и се движи осезаемо доста по-бързо !!!

За батерията все още нямам впечатления да има подобрение или влошаване.

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

Е може ли да конвертираш нови партишъни по картата и да не си направиш backup на информацията ? Big Grin

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

petyo.tsanov написа:Е може ли да конвертираш нови партишъни по картата и да не си направиш backup на информацията ? Big Grin

абе дълга и широка стана .... копирах всичко оправих картата ( партишъните ) после върнах сичкото данна в картата ( виждаше се на пц-то ) и как я поставих в телефона УМРЯ Smile и единствения вариант беше формат ( и пц-то не я четеше ).

Та формат от там разни програми за възстановяване на инфо .. та поне най-важните неща спасих ( смс-и разни документи ), ама всичките снимки и т.н. оут Smile

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

omegaart написа:
petyo.tsanov написа:Е може ли да конвертираш нови партишъни по картата и да не си направиш backup на информацията ? Big Grin

абе дълга и широка стана .... копирах всичко оправих картата ( партишъните ) после върнах сичкото данна в картата ( виждаше се на пц-то ) и как я поставих в телефона УМРЯ Smile и единствения вариант беше формат ( и пц-то не я четеше ).

Та формат от там разни програми за възстановяване на инфо .. та поне най-важните неща спасих ( смс-и разни документи ), ама всичките снимки и т.н. оут Smile

Е трябваше да си запазиш информацията за по-дълго на компа Smile

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай

Да зарадвам с една новинка Smile

Предполагам знаете че се работи по CM7 за милестоне, но имаха проблем с "радиото" е честито ни намерили са проблема и в момента работят по отстраняването му. Което значи че съвсем скоро може да минем на CM7 Smile

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)