Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

Здравейте! Много се извинявам, ако вече е дискутирано, но тъй като наистина не знам, какво да правя ще пиша направо. Вчера си взех Sony Xperia Z3 - втора ръка. Телефона си беше идеално зареден на 100%. Като почнах да си му слагам приложенията, ми изписа да актуализирам софтуера и аз съответно го направих и от тогава дойдоха проблемите. Зареди се до 78% и до там. Сега дори паднаха на по-малко и си стоят така въпреки зарядното ( пробвах с 3 зарядни ). Моля ако може някой да ми помогне. Благодаря.
Цитирай
Аксесоари

След ъпдейт е хубаво да се направи hard reset. Само имай предвид, че ще изтрие всичко от телефона!

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

А още по-добре Repair през Sony PC Companion.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Здравейте, имам един много смешен въпрос . :Д Но все пак ..
Преди половин година закупих  втора рака  сони з3  телефон ( голямата ми мечта и големия ми провал :ДД) та за първи смарфон и нищо неразбиращ човек  избързах и го купих  първата седмица  големи радости .. Но се видяха и  минусите  от човека който го е използвал преди мен ( проблем с светкавицата при снимане ) . Но толкова и му обърнах внимание след месеци наред ползване и влизане под душа с този телефон ( най голямата ми грешка :Д хаха ) дойдоха и гадните проблеми а те са : бързо падане на батерията и бавно зареждане повдигане на задния капак и напукване .  Потърсих цени за тези 2 части ( батерия и заден капак) . Отидох до теленор защото ми се струваше най надежден сервиз за телефони . Та обясних им че имам проблеми и така нататак. Пратих го минага няколко дена и го върнаха . Обаче нищо не бе правено по него , в първия момент реших , че има друг проблем и така се оказа обаче проблема небеше никак хубав . Тук идва тъжната новина . Оказва се че човека който ми го е продал ме е прецакал доста добре Sad . Следните проблеми : Неоригинален заден капак ,лепен с моментно лепило (фейспалм)  разтопена пластмаса в задната част , корозирал лентов кабел и основна платка (ужас) .Та телефона още си работе нямам проблеми освен бързо падане на батерията и напукания му заден капак (който не е оригинален Angry) . Вапросат ми е какво мога да напарвия с него  каде мога да го продам за части  или скраб .. :Д или просто да го задаржа при себе си  и да чакам да умре :Д ?
Цитирай

В теленор ти отказаха да сменят задния капак или? Батерията има ли вероятност да пада бързо от някое приложение, хард резет правил ли си?
Цитирай

От теленор не сама ми отказвали по точно казаха ,  че няма смисал защото от разтопената пластмаса  ще се надигне и новия заден панел каза,  че просто са можели да го сменят и да се направят на ударени но според тях няма смисал заради "разтопената пластмаса.  Но батерията и няма нищо просто от корозията на лентовия кабел към основната платка (дънна платка)  стават проблемите с бързото изтощаване на батерията. Просто се чуда как да се отърва от телефона без да прецаквам някой друг.  Та ако някой има идеи  с удоволствие ще ги чуя (прочета :д).  Предварително Благодаря.
Цитирай

Ами то няма какво толкова да го мислиш или да чакаш чуждо мнение. Пусни го за продажба като опишеш всичките проблеми и съответно сложиш подходяща цена и ако някой го купи си носи отговорност.
Цитирай

Може и да не носиш, стига да си описал всички проблеми, ситуации и въобще всичко (т.е си добросъвестен..)
Цитирай

Ясно , благодаря за саветите . Последен въпрос колко горе долу като цена мога да му поставя ^^ ?
Цитирай

Здравейте! От скоро съм собственик на Xperia Z3. Днес открих проблем. Когато отворих основната (задната) камера видях, че има някакво петно. Реших, че е някаква прашинка и го изчистих няколко пъти, но без успех. Мисля си, че е прашинка, но под самия капак на телефона. Възможно ли е да е попаднало нещо там и как мога да го махна? На снимката, която съм прикачил ясно се вижда петънцето. Благодаря предварително! Поздрави!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Опитай със статично електричество - натъркваш нещо пластмасово и пробваш да отместиш прашинката. Както едно време повдигахме накъсани хартийки с гребече Smile Но не знам дали действа през стъклото.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

За това не се бях сетил. Пробвах, но не стана. Не знам дали е заради стъклото или просто не е прашинка. Благодаря все пак. Възможно ли е някак си да се е надраскала самата камера?
Цитирай

Не е невъзможно да си я надраскал. А може петното да е и от антирефлексното покритие.
Доста колеги, когато е нарушено това покритие, го изтъркват примерно с памук и паста за зъби, или памук и спирт.
Цитирай

Пробвах да я изчистя с клечка за уши и спирт, след това пробвах и с паста за зъби, но няма ефект. Стори ми се, че е намаляло на размер, но може и да се самозалъгвам. Само като зуумна повече и се скрива от снимката/видеото. Някакви други препоръки за оправянето на този проблем? Благодаря!
Цитирай

Имам предположение макар и да се съмнявам в него:
На челните лещи на обективите понякога се случва да се развиват гъбички- от вътрешната страна на лещата! Но пък те не оказват никакви видими следи върху готовата снимка?!?
Цитирай

Ако е намаляло...просто потъркай по силно и упорито.
Цитирай

(2016-01-21, 13:09:13)vladi_3 написа:  Имам предположение макар и да се съмнявам в него:
На челните лещи на обективите понякога се случва да се развиват гъбички- от вътрешната страна на лещата! Но пък те не оказват никакви видими следи върху готовата снимка?!?

Оказват (поне при мен). Няколко поста по-нагоре има прикачена снимка, на която се вижда, че петното е там. 
Довечера ще пробвам да потъркам още със спирт и паста за зъби.
Цитирай

Съвсем теоретично, антирефлексното покритие, поне по истинките оптики, е нанесен някакъв окис върху стъклата и не се измива от спирт и препарати. Може да се изтрие по механичен път, което обаче е малко рисковано. В същото време липсата на част от антирефлексното покритие не би могло да доведе до петна на снимката, би могло да доведе до бликове. Но не знам какво е покритието пред обективите на смартфоните.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Здравейте!

Малко да ъпдейтна. Писах на поддръжката на Sony Xperia. Отговориха ми, че трябва да изпратя телефона в някой от сервизите в страната. Въпроса ми е мога ли да го изпратя на поправка в някой от оторизираните сервизи без да имам гаранция? Телефонът е купуван втора употреба и няма гаранция за България. През това време открих и друг проблем, свързан с камерата, по-точно със светкавицата. Когато се прави снимка на тъмно, светкавицата дава отражение и снимката става ужасна. Четох, че и други потребители с този телефон имат същия проблем. Някой знае ли дали има някакъв начин да се оправи това, или да пиша и за това, когато го изпращам за поправка?
Цитирай

светкавицата може да ти дава отражение ако си с кейс,протектор или няква друга подобна глупост,аз такива проблеми нямам при положение че и задния гръб ми е спукан покрай камерата и светкавицата

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Имам прозрачен силиконов кейс на телефона. Пробвах и без него, пак имаше отражение. Довечера ще пробвам на по-тъмно да видя как ще е и ще постна снимки.
Цитирай

Здравейте!
Днес писах на един от оторизираните сервизи на Sony в страната - Теленор. Казаха ми, че при разглобяването ще установят дали е нужна смяна или почистване на камерата. Единственото нещо, което ме притеснява е, да не ми сложат китайски компоненти. Споменаха и за цената - малко под 80лв., което доста ме учуди, защото си представях цената на нова камера + ремонт да е 100+. Знам, че все пак са оторизиран сервиз, но нямам гаранция за телефона и това ме притеснява. Има ли причина да се притеснявам за новата камера и капак?
Поздрави!
Цитирай

Той целия телефон е правен в Китай!

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

Да, не се изразих правилно. Друго имах предвид - да не сложат части, които са некачествени.
Цитирай

Колеги,как да блокирам даден номер който не искам да ми звъни??!

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)