Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 (D66xx)

Има ли в Sony Xperia Z3 Step counter, прочетох в phonearena.bg, че има?
Цитирай
Аксесоари

В маркета има 2 официални приложения на Sony, които ползват сензорите на телефона и не им е необходим фитнес тракер.

https://play.google.com/store/apps/detai...le.lifelog
https://play.google.com/store/apps/detai...p.walkmate

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

(2015-07-13, 15:49:48)Drakula975 написа:  Колеги,препоръчайте ми сервиз за извън гаранционно обслужване.
Племенника захапал телефона и дисплея цъфнал...
Понеже телефона ще е при мен довечера,нямам идея дали е само тъча или
е заминал и дисплея.
Та,трябва ми човек/сервиз да ми кажат кое е за смяна,да го сменят и да не ми отрежат главата.
За София се отнася.
Мерси предварително!

Дай го там, откъдето си го купил. Там цената за ремонта ще е най-ниска и ще ти падне гаранцията, но поне ще си в оторизиран сервиз. СОНИ имат сервиз в България, но за разлика от Самсунг не приемат поръчки от крайни клиенти, а само от търговски партньори! Тоест не може да идеш до сервиза им и да го дадеш. Минава се през надлежен ред - ти, като краен клиент, после фирмата, от която си го закупил го предаваш за ремонт и те, ако преценят, че не могат да се справят, го предават в официалния сервиз на СОНИ. Получаването пък е в обратния ред.
В случаен сервиз цената ще е много висока и няма да имаш никакви гарации за качество на ремонта и дали няма да ти скапат нещо друго.

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Колега много ми е интересно какъв е този сервиз на Сони (за мобилни апарати) и къде се намира защото такъв не съществува в България. Има оторизирани сервизи на Сони като Булграм, Омнител и Германос. Изброените сервизи работят директно с крайни клиенти. Моля не давайте заблуждаваща информация когато не сте сигурни.
Цитирай

Здравейте проблемът ми е следния след счупване на екрана реших да си закупя друг за да го сменя след демонтирането на платката и всичко останало сабрах телефона с новият дисплей рамка и тн. обаче след смяната няма никаква картина самият телефон само лек бял оттенък в самият дисплей реших че е от лентовият кабел поръчах нов но без резултат същият проблем реших да върна платката на старият дисплей но отново същият проблем ако някой може да ми помогне да каже има ли някоя тънкост след демонтиране за да се стартира дисплея
Цитирай

(2015-07-17, 02:27:34)baywatchbobby написа:  
(2015-07-13, 15:49:48)Drakula975 написа:  Колеги,препоръчайте ми сервиз за извън гаранционно обслужване.
Племенника захапал телефона и дисплея цъфнал...
Понеже телефона ще е при мен довечера,нямам идея дали е само тъча или
е заминал и дисплея.
Та,трябва ми човек/сервиз да ми кажат кое е за смяна,да го сменят и да не ми отрежат главата.
За София се отнася.
Мерси предварително!

Дай го там, откъдето си го купил. Там цената за ремонта ще е най-ниска и ще ти падне гаранцията, но поне ще си в оторизиран сервиз. СОНИ имат сервиз в България, но за разлика от Самсунг не приемат поръчки от крайни клиенти, а само от търговски партньори! Тоест не може да идеш до сервиза им и да го дадеш. Минава се през надлежен ред - ти, като краен клиент, после фирмата, от която си го закупил го предаваш за ремонт и те, ако преценят, че не могат да се справят, го предават в официалния сервиз на СОНИ. Получаването пък е в обратния ред.
В случаен сервиз цената ще е много висока и няма да имаш никакви гарации за качество на ремонта и дали няма да ти скапат нещо друго.

(2015-07-17, 11:23:10)xelibry написа:  Колега много ми е интересно какъв е този сервиз на Сони (за мобилни апарати) и къде се намира защото такъв не съществува в България. Има оторизирани сервизи на Сони като Булграм, Омнител и Германос. Изброените сервизи работят директно с крайни клиенти. Моля не давайте заблуждаваща информация когато не сте сигурни.

Колега,baywatchbobby,принципно си прав,само,че телефона е купен в Германия,там за ремонт са искали на сестра ми,почти колкото струва нов тук.

Булграм, Омнител и Германос
- директно ме отрязаха,като първите ми обявиха 3 месеца за доставка на дисплея!

Не,Благодаря!
В кварталното гаражче поискаха 180 лв. труд и части,като го взема ще докладвам. Big Grin

ПП. - И вашите ли се огъват(кълчат) така идиотски?!?

 
Huawei P20 Pro Black 
Sony XPERIA Z3 Compact - Lineage OS 16.0
Цитирай

(2015-07-07, 20:21:21)pavletino написа:  @pavletino

В изискванията за водоустойчивост и от мое лично запитване към Сони.
Ако го е потапяла в солена вода, може да се заядат за гаранцията спрямо изискванията.
Аз го потопих в басейн. След като напълно "умря" ми го смениха след месец от "Сони" сервиза в София
Ето и какво ми отговориха от там при запитването ми за водоустойчивост.

Здравейте, в съответствие със стандартите IP65 и IP68 Xperia Z3 е защитен от проникване на прах и е водоустойчив при условие че всички портове и капаци са плътно затворени. Портът за слушалките за този наш модел е открит и можете да го потапяте без проблеми на дълбочина до 1,5 метра сладка вода в продължение на до 30 минути.



Поздрави

Sony Xperia Z3
Цитирай

(2015-07-17, 11:23:10)xelibry написа:  Колега много ми е интересно какъв е този сервиз на Сони (за мобилни апарати) и къде се намира защото такъв не съществува в България. Има оторизирани сервизи на Сони като Булграм, Омнител и Германос. Изброените сервизи работят директно с крайни клиенти. Моля не давайте заблуждаваща информация когато не сте сигурни.

Сервиз на СОНИ в България съществува, приятелю, защото лично говорих с тях , а даже и водех коренспонденция по електронна поща..
Ето ти телефон, може да им звъннеш и да говориш лично със СЕРВИЗА НА СОНИ - БЪЛГАРИЯ: Smile
+359 (0) 800 18 778

Това, което дадох по-горе като информация е от ПЪРВА ръка, защото лично говорих с инженер от техния сервиз, който ми обясни, че сервиза им не предлага услуги за крайни клиенти, а за партньори.
"Оторизираните" им сервизи ги оставям на твоята компетенция.. ти говори за тях Tongue

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай

Здравейте, когато получавам позвъняване, най-отдолу на дисплея има лента : отхвърляне на обаждането чрез съобщение. Не знам как, но имам позвъняване без да си чуя телефона, и съм изпратил СМС на контакта който ми е звънял, който СМС трябва да си заплатя. Въпроса ми е, може ли по някакъв начин тази опция да се прекрати. Благодаря.
Цитирай

Здравейте, проблемът ми е следния искам да си заключа част от приложенията,които имам на телефона като viber,facebook и т.н.досега ползвах app lock и бях мн доволна нямах никакви проблеми.обаче вече не ми заключва приложенията въобще пробвах да я преинсталирам както и с други приложения от тоя род,но резултатът си е все същия незаключени приложения някой може ли да ми предложи решение на проблема?
Цитирай

(2015-07-24, 15:46:39)vovalinder написа:  Здравейте, когато получавам позвъняване, най-отдолу на дисплея има лента : отхвърляне на обаждането чрез съобщение. Не знам как, но имам позвъняване без да си чуя телефона, и съм изпратил СМС на контакта който ми е звънял, който СМС трябва да си заплатя. Въпроса ми е, може ли по някакъв начин тази опция да се прекрати. Благодаря.

Да, много голям и досаден проблем, който мъчи собствениците на Xperia още от самото начало на серията назад в годините. (Интересно, открих че и собствениците на Самсунг се оплакват от подобен проблем.)

Един познат ме помоли и доста се рових по въпроса.
Лошата новина - Сони май въобще не възнамеряват да сложат възможност за вкл/изкл на тази опция в настойките на телефона. Въпреки многократните молби на собственици от цял свят на сайтовете на Сони, те си остават глухи. Защото колкото и да е тъпо да отговориш без да искаш на шефа си например с: "Сега обядвам, не ме безпокой", на Сони не им пука...
Частично добра новина - Единственото решение на този етап е да се инсталира безплатната програмка от Playstore -> Tiny Call Confirm. Настройва се да ограничава достъпа при угасен екран до входящите обаждания - тогава за да приемеш обаждането (дори и без да искаш при изваждане от джоб, например) трябва допълнително да си отключиш екрана.
Разни други решения, като например да изтриеш всички примерни отговори (СМС-и), не стават - не можеш да запомниш празен СМС....

Това е положението...

SGS I -> Sony Z3
Цитирай

Егати тъпото, за първи път ми се случва такова нещо, имам телефона повече от половин година.
Цитирай

В Австралия срещнах човек със същия проблем с Xperia Z3, той ми каза че директо е отишал от където го е купил (оператор) и е доказал че телефона го набутва със сметка. И смени марката...
За сега този проблем се оправя както спомена колега.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Опитвам се да инсталирам Sony PC Companion,за да сложа новия ъпдеѝт но ми казва,че програмата не е съвместима с линдолса ми.Имам линдолс 7,пробвах по стари версии пак същото.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

И аз съм със 7 и проблеми с програмата нямам. Ето версията:

[Изображение: 8263166R.jpg]

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Някой знае ли как мога да си сменя зададеният тон за аларма, понеже ме дразни, а още по досадно е , когато трябва ръчно при всяка аларма да си избирам желания от мен тон вместо да си го наглася да бъде зададен автоматично
Цитирай

натискаш часовника на началния екран,после му задаваш час за събуждане и ти отваря менюто кога и как да ти звъни,там имаш и звук за алармата,влизаш и си избираш и това което избереш си остава

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Остават само няколко дена докато изтече срока, в който трябва да ми върнат телефона от сервиз. Как да процедирам, ако не се обадят. Да чакам да изтече срока и да си търся парите, или да звъня малко преди края да питам какво става?

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Според мен изчакай да си изтекат законните дни, защото дори да се обадиш, най-вероятно ще ти кажат, че имат още няколко дни за ремонт. А като минат тези дни, няма мърдане вече - искат-не искат трябва да се произнесат. Smile

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Колеги, има следния неприятен проблем - когато ползвам телефона за навигация (и съм го включил да се зарежда от запалката на колата) рязко се влошава качеството на проемането на радиото. В града е добре, защото сигнала на радиостанциите е силен, но на практика извън населените места (градовете) сигнала на радиото много бързо се губи. Без зареждане на телефона, радиото се чува много добре практически навсякъде в България.
С други телефони (SGSIII и Huawei G750) проблема го няма.
Когато пускам музика от флашка през FМ трансмитер при включена навигация/телефон проблем пак няма.
Смених антената на колата - проблема си остава.
Четох из авто-форумите - не намерих някой да се оплаква от подобно нещо.

Стигам до извода, че големия заряден ток на телефона (1,2А) създава силно електромагнитно поле, което смущава радиото.
Някой да се е сблъсквал с подобно нещо?

SGS I -> Sony Z3
Цитирай

При Xperia Z2 го има същия проблем. Смущенията на радиото възникват и при зареждане на телефона през ел. мрежа. От друга страна при свързване/зареждане от usb порт няма такъв проблем.
Цитирай

Проблема с радиото го имах и аз, сега смених радиото и зареждам от неговото УСБ (има такава опция и плейва песни от тела също), проблема се оправи.

Sony Ericsson p900->HTC HD2->HTC One S-> Sony Z3->Xiaomi Pocophone F1
Цитирай

ще споделиш ли с какво радио си сега?

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Да, с ето този модел - JVC KD-R469 

Sony Ericsson p900->HTC HD2->HTC One S-> Sony Z3->Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
Bug 

Здравейте и от мен, колеги Smile И аз да се включа в темата, за да се "похваля" с нещо... Онзи ден забелязах ето това:

[Изображение: 8b3646a01c42d6ac63d441d3f9f4042a.JPG.jpg]   [Изображение: 266a8ac6cb4b373b695f6d866afeff4f.JPG.jpg]   [Изображение: 467512ed36911d346cc893b50f43aeb1.JPG.jpg]   [Изображение: 5c619fe5ed2415d3b9bbb84cddba453f.JPG.jpg]

Можете да си представите приятната ми изненада, при положение, че толкова го пазя този пуст телефон. Има утра тънък силиконов калъф и противо-ударно стъкло Нилкин и ето пак..
Това е някакво неиндефицирано белезникаво жълто петно, което си се появи от само себе си (нито дисплея е натискан, нито е удрян) и вероятно така и ще си остане. Прерових темата и в началните страници - 2ма колеги се оплакват от същия проблем - Соколчев и Интел. Съвета на Соколчев е да го нося на оператора, от който е купуван и там да го човъркат...
Ходих в Мтел и жената ми каза, че страшно много телефони се появявли с такъв проблем - основно АйФон и Самсунг..
На какво се дължи това петно???
И друго да попитам - казаха ми да си прехвърля цялата информация, преди да го оставя в сервиза: Препоръчайте ми програма за БекЪп, която да работи без Руут Smile Със стоковия ром съм си.  Cool  

Поздрави!

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)