Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Зареждане
#1

Как стоят нещата със зареждането на батерията. Казаха ми, че трябвало да падне тотал и тогава да съм го държал 14 часа на зарядно. Но аз знам, че това е за старите телефони. До колкото съм на ясно с новата информация тези по-модерни телефони трябва да се държът около 50-60% за да се разработи батерията на максималния си капацитет.
За това питам, че не искам да съкращавам живота на телефона, още от самото начало.
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Зареждаш докато индикатора на телефона покаже, че е заредена батерията и толкова.

 
Цитирай
#3

Зареждаш когато си поискаш и колкото си поискаш.
Цитирай
#4

(2015-02-05, 23:25:39)pavlinstoyanov написа:  Зареждаш когато си поискаш и колкото си поискаш.

Точно! До колкото съм запознат, ако не я разреждаш до 10 и по-малко % и не я оставяш по 12 часа в зарядното, осигуряваш оптимален живот на батерията.
Цитирай
#5

(2015-02-05, 22:58:26)NoMaD написа:  Зареждаш докато индикатора на телефона покаже, че е заредена батерията и толкова.
Плюс още половин час бих добавил. При G2 и G3, когато се извади веднага след индикацията, че е заредена, от 100 до 99% пада поне 2 пъти по-бързо от колкото като се остави 20-30 мин. повече. Не вярвам и при L Bello да не е така.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Би трябвало да е така, защото и при моя L Fino като го оставя още 30-тина минути и бая време кара до като падне на 99% Smile
Вечерно време след като го заредя и на сутринта още е на 100% Smile
Цитирай
#7

Абе защо ми се струва че бавно се зарежда телефона.. ? около 3 часа че и повече. При вас така ли е ?

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#8

При мен също отиват към 3 часа. Не съм засичал точно .
Цитирай
#9

Ами зареждането е между 1 и 2 часа. Вчера го зареждах от 0 че го изпуснах да го пусна и тя падна цялата. Не съм го засичал точно защото опъвах едни кабели в нас. Но около час, час и нещо и беше пълна. А може и по бързо да се е напълнила защото беше изключен и нищо не е точило от нея.
Абе може да е бавно, ама си държи яко. Аз ползвам само интернет и телефон предимно горе долу умерено и си бута няколко дни.
Цитирай
#10

като са включи да са зарежда отивате в настройки от там в батерия и си пише колко часа ще са нужни,но и при мен около три,зависи колко е празна.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#11

Някой обърнал ли е внимание на издръжливостта , след зареждане от зарядното и зареждане от друг източник(напр. лаптоп) ? Моето наблюдение е че няма осезаема разлика .
Цитирай
#12

Бих предположил, че няма да има никаква разлика дали телефонът е зареден от лаптоп или през зарядно от мрежата, ако в двата случая е зареден до едно и също ниво. Разликата по-скоро може да е в това, че през usb от лаптоп примерно, а особено през преносим powerbank може и да не е възможно зареждане до същото ниво на батерията. Би трябвало да зависи от конкретното устройство.
Цитирай
#13

Не се ли измерва живота на батерията в брой цикли заряд-разряд?
Кое е негативното в случая да си стои с часове в зарядното?
По този начин не се ли забавя цикличното намаляване на живота?
Не съм експерт по литиево-йонните батерии но основно в брой цикли заряд-разряд се измерва живота им и съответно се скъсява.

Относно първото зареждане предполагам че това е мит.
Няма нужда да се чакат 14 часа или 20.
Разреждате го и зареждате и това е.
Цитирай
#14

(2015-04-28, 18:47:49)taner91xp написа:  Не се ли измерва живота на батерията в брой цикли заряд-разряд?
Кое  е негативното в случая да си стои с часове в зарядното?
По този начин не се ли забавя цикличното намаляване на живота?
Не съм експерт по литиево-йонните батерии но основно в брой цикли заряд-разряд се измерва живота им и съответно се скъсява.
...

По принцип е вярно това, което си писал, но животът на литиево-йонните батерии се съкращава значително при дълго държане на максимален или минимален заряд. Животът на батерията ще бъде оптимален, ако тя се държи между 30 и 80% (общо взето нито твърде изтощена, нито твърде заредена). Като под "оптимален" имам предвид, че би издържала най-дълго в дългосрочен план. Реално погледнато обаче, голяма част от потребителите сменят устройствата си в рамките на 1-2 години и едва ли би се забелязала чувствителна разлика, независимо от циклите на заряд/разряд.
Цитирай
#15

Аз сменям на 5 години Big Grin и задължително поне веднъж си вземам нова батерия.
Да за процентите е логично.
Цитирай
#16

Първо зареждане е мит. Няма как да не, след като всички зарядни вече са уми и се изключват след като няма консуматор, а след като е зареждане (за час-два), няма как да е консуматор. А пазенето на батерията, както се спомена по-горе, няма смисъл след като устройствата се сменят на година-две.
Цитирай
#17

Smile Не зная дали е чак толкова просто.
Дали наистина е такъв протокола - зарядното ли определя режима на заряд или нещо друго? В случай че е зарядното, какво става, ако зареждаме през USB, тоест не през зарядно, което да е "умно"? Smile Ако някой определя режима на зареждане и го спира по свои си съображения (да речем измерва текущите стойности на тока и напрежението и техните нарастъци или намалявания за определени периоди от време, примерно), тогава това би ставало без други замервания на параметри в батерията, следователно имаме нужда само от два електрода на батерията, на които да приложим напрежение и да протича през нея ток съответно. Погледнете си батериите и им пребройте електродите Smile Относно т.н. "първо зареждане" - кое е то? Това е някакво метафизично "първо зареждане", защото всички подобни батерии се разпространяват със заряд. И е логично да е така - преди продажбата те се съхраняват определено време (че дори неопределено време), и за тях е здравословно да бъдат със заряд да речем примерно между 40% и 70% от капацитета им (сигурно не съвсем точно казано, но в общи линии не на 100% и не без заряд). Е, значи говорим не за първото зареждане, а за първото зареждане след като вече сме си купили батерията. Тя наверно не знае дали я зареждате вие или някой друг, тя е батерия и няма предпочитания за това Smile Дори Гандалф да я зарежда и тя да бъде една наистина добре възпитана и дисциплинирана батерия, пак след като е вече закупена със заряд, това мистично и метафизично "първо зареждане" сме го пропуснали, или греша? Smile
Не се втелявайте, животът на една батерия зависи от много неща, не от отнапред определен точен брой цикли, които са гарантирани и не могат да бъдат променени. Зависи, предполагаме, колко голям ток преминава през нея при заряд (но и при разряд, когато правите улисано нещо с телефона си и в един момент батерията ви "припарва"), от качеството на управлението на заряда и кой знае още колко и какви. По мои наблюдения разликата в поведението на батериите се дължи много повече на начина на ползване на съответното устройство. Обикновено този, който се коси, че батерията му "държи" само ден или по-малко, а пък на приятеля му със същия телефон "държи" двойно или тройно по-дълго, трябва да си направи труда да провери какви процеси и как работят на устройството му, канени и неканени, не толкова да се отчайва за горката си батерия Smile
Цитирай
#18

Здравей те скъпи съфорумници, искам да ви питам Колко време се зарежда батерията на Belloto от 0 процента да 100.При мен отива към 3 часа и от горе това нормално ли е? Благодаря предварително за отговора Smile Smile Smile
Цитирай
#19

@dqvola_2012@abv.bg, за този капицет на батерията е между 2 до 3 ч. Нормално е.Smile

 
Цитирай
#20

Благодаря Колега,мислих че телефона ми има някъкв проблем но щом е нормално добре Smile
Цитирай
#21

Не знам дали само моя тел. прави така !

Като остане 20 % и после падне ли на 15 % започва да пада батерията малко по-бързо, и при вас ли е така ?

И още нещо което ми направи впечатление ; батерията като е на 20 % и като го изключите и го включите да се зарежда, батерията почва от 1 - 2 % да се зарежда а тел. е бил на 20 % батерия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)