Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Падна решетката на микрофона и колонката...
#1

Здравейте, от доста време решетката на колонката и микрофона отдолу ми се мърдаше и накрая реших просто да я махна, под нея имаше някакаво покритие, и него го махнах, сега си се виждат директно дупките за микрофона и колонката (чува се доста по - добре и ме чуват по - добре) мисълта ми е  дали телефона още е водоустойчив или вече трябва да внимавам как го ползвам?

Sony Xperia Z1 4.4.4 Kitkat No root
Цитирай
Аксесоари
#2

Да внимаваш как го ползваш и по възможност да пазиш мембрана на микрофона от нараняване.

 
Цитирай
#3

Не е сигурно за водоустийчивоста, но аз не бих рискувал да го мокря.
Цитирай
#4

(2015-02-07, 03:32:00)intelato написа:  Здравейте, от доста време решетката на колонката и микрофона отдолу ми се мърдаше и накрая реших просто да я махна, под нея имаше някакаво покритие, и него го махнах, сега си се виждат директно дупките за микрофона и колонката (чува се доста по - добре и ме чуват по - добре) мисълта ми е  дали телефона още е водоустойчив или вече трябва да внимавам как го ползвам?

Не е водоустойчив ,вече Smile .Като гледам колко неща си махнал не знам как си оставил микрофона  Lol

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

(2015-02-07, 13:01:21)Spellbound91 написа:  
(2015-02-07, 03:32:00)intelato написа:  Здравейте, от доста време решетката на колонката и микрофона отдолу ми се мърдаше и накрая реших просто да я махна, под нея имаше някакаво покритие, и него го махнах, сега си се виждат директно дупките за микрофона и колонката (чува се доста по - добре и ме чуват по - добре) мисълта ми е  дали телефона още е водоустойчив или вече трябва да внимавам как го ползвам?

Не е водоустойчив ,вече Smile .Като гледам колко неща си махнал не знам как си оставил микрофона  Lol

Колега, чудя се дали ще мине номера, ако телефона е гаранционен само да си купи решетка от ebay и си я сложи да изглежда, все едно не я е махал. И го топне във вода да се наводни отвътре и да каже, че за прив път го е потопи, тоест все едно е като дефектна бройка без тази мембрана? И да му го заменят с нов как мислиш дали ще мине? Но пък иначе не ми се струва много честно спрямо продавача.
Цитирай
#6

Това при положение че телефона по някаква причина е тръгнал да се разпада е малко несериозно. Автора на темата ако не го е млатил разбира се, защо не е отишъл директно в сервиз като телефона е може би дефектен? А за това дали е честно спрямо продавача - ако наистина е дефектен телефона няма какво да се говори за честност Smile
Цитирай
#7

Аз порпинцип знам че доста Z1 - ци страдат от тоя проблем да им падат решетките, дори и на Z1 компакти, тея дни ще го намокря и ще ви кажа дали е дал фира... без гаранция всичко ще си е на мой риск ако даде на късо направо скачам на Z3 Big Grin

Sony Xperia Z1 4.4.4 Kitkat No root
Цитирай
#8

http://www.ebay.com/itm/Lautsprecher-Abd...3f396585ca

ти си

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#9

(2015-02-07, 18:25:11)intelato написа:  Аз порпинцип знам че доста Z1 - ци страдат от тоя проблем да им падат решетките, дори и на Z1 компакти, тея дни ще го намокря и ще ви кажа дали е дал фира... без гаранция всичко ще си е на мой риск ако даде на късо направо скачам на Z3 Big Grin

Да убиеш работещ телефон,е това вече е тотална простотия!
Ако си фрашкан с пари,по-добре го подари на някой,който ще му се радва ,а не да му еб*ш майката просто за спорта.
Виж,дали са ти линк към ибей.Ще ти струва около 10лв решетката.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

При мен също падна тази решетка ! Телефона го имам от около година....
Разлепването се случи при джиткане на една игра , в резултат на топлината, която излъчваше телефона и допира на кожата ми.
Като си преместих показалеца на дясната ръка, половината от решетката се разлепи, в последствие цялата.
Отделно, доста пъти съм топил телефона в солена и сладка вода.
Явно лепилото, с което е залепена тази декорация просто не издържа с времето....
Пробвах да я залепя, ама пак се разлепи, сега пак ше пробвам да я лепна и така, 
но вече почва да ми писва  Big Grin
Някой знае ли откъде в България мога да си купя такава декорация ?
Не ми се занимава с Йбей  Smile
Цитирай
#11

Гаранцията, ако я имаш,ще покрие този проблем.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#12

ShaSh, не съм сигурен, че гаранцията в случая ще покрие това.

 
Цитирай
#13

Имах същият казус и Теленор ми го отремонтираха гаранционно.За тях мога да кажа от личен опит.Отне им 4-5 дена.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#14

А телефоните с паднали решетки водоустойчиви ли са? Някой тества ли го?
Цитирай
#15

Под решетката има мембрана, която според мен дава водоустойчивостта.Така че по-скоро не. А и чак такива тестове да си правим - няма нужда Smile

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)