Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA™ E4
#1

Sony официално представи новия си телефон в бюджетния клас - XPERIA E4
http://developer.sonymobile.com/products.../xperiae4/

Ето и основните му характеристиките:

5 инчов qHD дисплей с резолюция 960 x 540
Четириядрен MediaTek MT6582 CPU на 1.3 Ghz
1GB of RAM
Вътрешна памет 8GB
Слот за Micro SD карта
Основна камера 5МР с HD видео запис 1080p
Предна камера 2 MP 720p
Батерия 2300 mAh
Корпус със сменяеми панели
ОС: Google Android 5.0 (Lollipop)

Повече на линка горе.



Прикачени файлове Миниатюри
               

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако цената е съответна за класа (водят го нисък клас, нали?) и дисплеят е поносим с тази резолюция, може би това ще е следващият ми телефон Smile
Цитирай
#3

Няма все още официално обявена цена, но из нета се разнася слух за 150$
На мен лично ми е много симпатичен. Sony разчупиха малко ръбатия дизайн (който на мен ми харесва). Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Като стана въпрос за дизайн точно това ме кефи в цялата Xperia серия,че са ръбати. Smile
Ако не бъркам не е ли тази машинка за сефте с чип на Медиа Тек?До сега май всичките им модели Xperia са с Qualcom... Ако наистина излезе на тази цена ще е добре,друг е въпроса гладните ни търговци (големите) колко ще я надуят.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#5

Втори апарат е с такъв процесор. Първия е Xperia C, който беше доста успешен в азиатските страни.
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_c-5541.php

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

Не знам, ама като му гледам характеристиките и че идва с Близалката, а има модели с по-добри части, и няма да получат близалка. Ей тези неща не знам как стават.
Иначе симпатичен телефон, ама аз съм фен на Флагманите. Ако ще е гарга, да е рошава Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

(2015-02-11, 02:36:06)ИванМатин написа:  Не знам, ама като му гледам характеристиките и че идва с Близалката, а има модели с по-добри части, и няма да получат близалка. Ей тези неща не знам как стават.
Иначе симпатичен телефон, ама аз съм фен на Флагманите. Ако ще е гарга, да е рошава Smile

Така е, колега, всеки си има вкус, а и надали някой би отказал флагман, но трябва да има модели и за нас, по-бедните  Lol
Цитирай
#8

Никъде не пише, че ще е с Lollipop. Даже обратното, в сайта горе пише KitKat, а и от това, което се вижда на дисплея може да се потвърди 4.4.4 на Sony.
Този път наистина трябва да се замислят и да ударят с цена, ако пак смятат да е 500+ лв, ще си сърбат попарата...
Цитирай
#9

Първоначалната информация беше за Lollipop и в последствие е била променена.

http://www.giga.de/unternehmen/sony/news...rgestellt/

[Изображение: xperia-E4-lollipop.jpg]

пп. @GH0STFACE, можеш ли да редактираш първия пост, защото времето ми е изтекло.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

Явно този, дето има прави страницата е хал-хабер.
От кота нула се знаеше, че е с KitKat Smile само той не го е разбрал.
Цитирай
#11

Поредния преоценен телефон на Сони (лично мнение). 5 инча дисплей с тази резолюция=220 ppi - не мерси  (данните са от GSMarena). 150$ значи тука операторите ще го пуснат около 400 лева, което само като видиш дисплея колко е кофти си е доста скъпо. Колкото до процесора - нищо особено, всеки бюджетен телефон е с такъв или подобен процесор. Дизайна според мен е крачка, даже 2 назад, като видиш и тая евтина пластмаса (Сони са фенове на евтината пластмаса в бюджетните модели, от опит знам) телефона ми прилича на играчка от снакс. Малко хейтърски ми стана коментара, но като сравня характеристиките с телефона който ползвам в момента за 400 лева това Сони изобщо не може да се конкурира.
Цитирай
#12

Охо, цена на приордър 260 лв
Мисля, че е доста разумно за характеристиките, а и с дизайн и сглобка от Sony

http://m.clove.co.uk/sony-xperia-e4
Цитирай
#13

Наистина добра цена. Аз бях сигурен, че ще е под 300 лева, защото Е3 е 290, а той е с по-скъп процесор. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#14

Ами не знам, колеги, защо масово го хулят това телефонче. Може би аз имам криви разбирания, ама се радвам, че подобни характеристики слязоха в ниския ценови клас.
Сега ако наистина го пуснат на стартова цена от 140 евро (по данни на гсмарена) ще е доста изгодна покупка и веднага го взимам. Но като знаем как се изхвърлят родните оператори... Visslar
Цитирай
#15

(2015-02-12, 20:31:01)nzim написа:  Ами не знам, колеги, защо масово го хулят това телефонче.

Аз пък не разбирам какво се очаква да има в телефон за 250 лв.? Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#16

Искат 4К дисплей и дракон 810. Това разбирам аз от горните волеизявления.
Цитирай
#17

Ми то и аз го искам същото, ама ей на, дадох 1200!  Lol
Както и да е, вчера четох, че Sony са обещали да ъпдейтнат Е4-ката до Lollipop на по-късен етап.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#18

(2015-02-12, 16:27:46)GH0STFACE написа:  Охо, цена на приордър 260 лв
Мисля, че е доста разумно за характеристиките, а и с дизайн и сглобка от Sony

http://m.clove.co.uk/sony-xperia-e4

Какъв е смисълът от този приордър ми е много интересно?  Lol
Нито знаят каква ще е цената му, нито кога излиза. Казали са, че ще таксуват приордъра едва след като излезе цената, а датата е "expected". Единственото нещо, за което може би става, е да те извести, когато официално е наличен.

Не ми се цитира, но някой спомена, че пластмасата на Сони е евтинджос. Еми не е точно така. На телефона от подписа ми капакът му е от черна матова пластмаса, изключително приятна на допир и супер издръжлива (колко съм я огъвал и усуквал само аз си знам). Все пак трябва да се подчертае, че този телефон е правен да е евтин (ако има логика в това, което казах) и не може да се очакват магии.

С дисплея може би бих могъл да направя компромис, но ако камерата е зле, това ще е deal-breaker за мен. А под "зле" имам предвид да снима по-зле от сегашния ми телефон. 
Цитирай
#19

Първото представяне на живо. Изглежда много по-малък отколкото всъщност е. Предполагам, че е заради малката рамка над екрана. Дисплеят никак не изглежда зле, даже е чудесен за този клас.  Big Grin


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#20

Поне да бяха сложили МТ6592.Не знам, защо го избягват този процесор, но е в пъти по-добър от 6582.
Цитирай
#21

(2015-02-14, 11:58:15)1124 написа:  Поне да бяха сложили  МТ6592.Не знам,  защо го избягват този процесор,  но е в пъти по-добър от 6582.

Цената,може би тя е определящ фактор Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#22

Едва ли да е голяма разиката. Моето леново е с него и цената му е 260-280лв.Мога само да кажа за този процесор, че оправда очаванията ми. Направо хвърчи. Един приятел има Леново с 6582, но за съжаление няма нищо общо с 6592.
Цитирай
#23

Питах гугъл, но не ми помогна особено, затова ще питам и вас. Има ли голяма разлика между Mediatek MT8382 и Mediatek MT6582? Вторият е във въпросното сони, а първият "задвижва" таблета ми. Според гсмарена имат еднакъв видеоускорител. Таблетът ми е с HD резолюция, a Сонито - не. Таблетът върши всичко гладко без никакви забивания, а ако процесорите наистина са близки по производителност, то ниската резолюция би била допълнителен + за Сонито що се отнася до производителност. Видеоускорителят бих казал, че доста добре се справя дори с игра като Асфалт 8 (средни настройки, но все пак).

Личното ми мнение е, че ако го пуснат на цена от 300 лв просто няма да има конкуренция. Пикселната гъстота според мен е на границата на поносимото, но пък е IPS, което наваксва поне малко.

Не знам, но толкова съм се надъхал да сменя едноядрената щайга в подписа, че не се диша Big Grin
Цитирай
#24

Съжалявам, че пиша втори поред пост, но не ми позволява да редактирам предишния.

Сони обявиха E4g.
Разликите с Е4 са: 4,7-инчов дисплей, MT6732 процесор с малко по-висока тактова честота на 1,5 гхц, NFC. Според ГСМ арена стартовата цена се запазва на 140 евро на новата версия, а старата версия без 4Г пада с 10 евро. 

Не знам за вас, ама аз се влюбих  Lol Heart
Цитирай
#25

Хубави промени са направили, но от естетична гледна точка E4g на мен лично не ми харесва. Намаляването на дисплея е довело до увеличаване на рамката над него, а точно това беше нещото, което най-много ме зарадва в първия E4. Освен това са премахнали пръстенчето на предната камера, което също много ми допада. Smile

[Изображение: 7fc277d733284549.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)