Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Wi-Fi след ъпдейт до 5.0
#1

 
    Здравейте, колеги! Ъпдейтнах преди 10 дена телефона до Lollipop. Забелязвам, че Wi-Fi-то не се включва толкова бързо (като щракна върху него, не позеленява хубаво, както би трябвало, а стои полупозеленяло Big Grin). Забелязвам също така, че често губи домашните ми мрежи, на местата, които живея. Почвам да прехвърля между Wi-Fi и мобилния интернет, докато "не се подобри качеството на Wi-Fi връзката", a в същото време лаптопът ми няма проблем със свързаността. Някой има ли подобен проблем и евентуално разрешението му?
 
Цитирай
Аксесоари
#2

А след ъпдейта ресет на телефона не си ли правил?

 
Цитирай
#3

(2015-02-11, 20:09:50)NoMaD написа:  А след ъпдейта ресет на телефона не си ли правил?

Същото щях да попитам и аз. След ъпдейт задължително се прави ресет.
Цитирай
#4

(2015-02-11, 19:35:20)Deluxe написа:   
    Здравейте, колеги! Ъпдейтнах преди 10 дена телефона до Lollipop. Забелязвам, че Wi-Fi-то не се включва толкова бързо (като щракна върху него, не позеленява хубаво, както би трябвало, а стои полупозеленяло Big Grin). Забелязвам също така, че често губи домашните ми мрежи, на местата, които живея. Почвам да прехвърля между Wi-Fi и мобилния интернет, докато "не се подобри качеството на Wi-Fi връзката", a в същото време лаптопът ми няма проблем със свързаността. Някой има ли подобен проблем и евентуално разрешението му?
 

Тука ако имаш чавка я махни и виж резултата.
[Изображение: 7916901r.png]

Storstark
Цитирай
#5

Принципно правя ресет, но този път ме домързя, признавам Smile. Интересното, че когато мобилният интернет е включен заедно с Wi-Fi, само тогава го има този проблем и с включена тази отметка. Ако при вас го няма този проблем дори и при тази ситуация, ще се прави ресет, няма как Smile
Цитирай
#6

Аз имам този проблем още преди близалката, а сега и с нея. И с отметката и без нея. За мен проблема е в рутера ми, защото на работа проблем нямам, на село също.

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#7

Имам същия проблем, ресет не помага и определено не е в рутера. Цялото постоянно разкачване от рутера и закачване на мобилния води до сериозно прегряване и бързо падане на батерията. Сега ще пробвам с премахване на чавката за превключване, има логика в това. Друг вариант е когато си си вкъщи просто да изключваш мобилния и обратното.
Цитирай
#8

Вчера пробвах и така ( с изкл.моб. нет ) ... ми пак същата работа, разкача се от вифи-то и това е.

Както казах на работа нямам такъв проблем,( някакъв оптичен Мтелски рутер ), на село също нямам такъв проблем ( ТП ЛИНК на 4-5-6 години сигурно). Може би си струва да споделя, че в къщи рутера е вивакомски, този който върви с IP-TV - то им!

[Изображение: Huawei_HG231f1.jpg]

EDIT:- току що говорих с поддръжката на Виваком, описах им проблема подробно, разчовъркаха нещо рутера и за сега всичко е ток 
           и жица. Не знам как до сега не се сетих да го направя. Така че предлагам, или да направите същото с вашия доставчик, или
           ръчно да смените канала / да качите по нов софт на рутера. Всъщност не ми казаха какво точно са направили на процедурата 
           отне около 5 мин. Просто предлагам.

Поздрави   
 

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#9

При мен проблемът се реши след втория хард ресет. Първият го направих от настройките, а вторият от комбинацията с бутоните при изключен телефон. Обаче пак ми прави впечатление, че Wi-fi по-бавмо се включва отпреди ъпдейта. Като натисна върху него, първите няколко секунди стои един полупозеленял и чак тогава светва напълно в зелено и заработва. С КитКата такова нещо нямаше. На някой правило ли му е впечатление как се включва wi-fi му?
Цитирай
#10

С полския ром BOA3 съм. Докато преди wifi-то се включваше за 5-10 секунди, сега чака повече от минута. След като се включи работи стабилно и не изключва. Нямам включени mobile data.
Цитирай
#11

Same story here! Малко е дразнещо.
Цитирай
#12

Имам винаги включени мобилни данни. Като натисна ви-фи иконата, за 1-2 секунди се включва и заработва Wi-Fi. Така беше на КитКат, така е и сега. Умна мрежа е изключена.
Като изключа ви-фи, веднага се появява H+ или E - зависи . На Виваком съм.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
#13

Знае ли някой какви са разликите между по-старите ромове BNL9 и по-новите BOA3?
Има ли разлика при свързването с WIFI?
Цитирай
#14

За съжаление и аз открих този проблем преди месец точно след ъпдейт до 5.0 Лолипоп . Единственото "лекарство" е изключване на "умните мрежи" както е показал колегата горе на снимката. Да споделя, че слагах оригиналния Мтелски ром , сега сложих най-новия полски BOA3 , който уж нямал никакви проблеми, но при него проблемът също е на лице. Така че за сега това е единствения вариант. Интересното е , че проблемът не е при всички.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#15

(2015-02-14, 15:52:45)ffenn написа:  Имам винаги включени мобилни данни. Като натисна ви-фи иконата, за 1-2 секунди се включва и заработва Wi-Fi. Така беше на КитКат, така е и сега. Умна мрежа е изключена.
Като изключа ви-фи, веднага се появява H+ или E - зависи . На Виваком съм.

И при мен е така. На Мтел съм с Мтелската близалка.  

Samsung Galaxy S9 
Samsung Galaxy S8+
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy Tab 3
Samsung Gear S 
Цитирай
#16

Колеги , смея да кажа , че намерих решение на проблема. Инсталирах най-новия британски ром BOB7 и с него вече над 2ч. използване не ми е губило wifi при включени "умни мрежи" ( досега максимум до 4-5 мин. и проблемът се появяваше). Може да си го свалите от официалния сайт , а ако искате ви оставям по-бърз вариант благодарение на rado__8   https://yadi.sk/d/uqd51so0eqaFN
Освен оправянето на този бъг ромът има и други подобрения като : има mute режим , показва времето след последно зареждане вече в инфото на батерията , работи като цяло по-добре и по-бързо.  Visslar Visslar

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#17

Звънете на оператора си да ви прати настройките за нета , като минем на близалката се бъгват и трябват нови настройки при мен така се оправиха

Samsung Galaxy S5 G900F White Lolipop 5.0
Цитирай
#18

Здравейте,
Използвам Galaxy S6 Edge от Виваком. Декември го купих и си работеше нормално wi-fi, но от седмица спря да се кънвктва към рутера, и към никой рутер, т.е. свързва се за малко и спира. После трябва да изключа wi-fi- то, да пусна мрежа, да почна да тегля през мрежата и след това, пускайки wi- fi работи малко и спира, и така до безкрай. Прави ми впечатление, че всички месинджъри си работят на wi-fi режим получавам снимки, файлове, пиша, но пробвам ли да вляза в нета през браузър не става, you tube не действа, google play и др. За тюба трябва да пусна клипа през мрежа, после wi- fi-то дозарежда песента и пак наново. Включвах, изключвах умни мрежи и какво ли не, но не става. Идеи някакви освен ромове?

HUAWEI Mate 10Prof(fesion)al
Цитирай
#19

Пробвай с връщане към заводски настройки.

 
Цитирай
#20

(2016-01-18, 11:50:07)NoMaD написа:  Пробвай с връщане към заводски настройки.

Добре, довечера като се прибера от работа ще пробвам, за да си направя бекъп на файловете и ще ресетна. Ще кажа дали е станало.

HUAWEI Mate 10Prof(fesion)al
Цитирай
#21

Получи се. Сега няма проблем. След връщане на заводски настройки всичко е наред с wi-fi.

HUAWEI Mate 10Prof(fesion)al
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)