Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Z2 vs Z3.
#1

 
    Здравейте колеги, заслужава ли да се смени Z2 за Z3 ?...
 
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-02-13, 09:05:26)loid написа:   
    Здравейте колеги, заслужава ли да се смени Z2 за Z3 ?...
 

Собствениците на Z2 ще ти кажат НЕ, тия на Z3 ще ти кажат ДА, естествено Z3 е нормално да е по-добър, аз отскочих от Z1 направо на Z3 и моето мнение няма да ти помогне, но аз по-добър телефон до сега не съм имал.
Цитирай
#3

Зависи какви са ти очакванията. Като производителност няма да намериш никаква разлика. Ако обаче си педантичен на тема дизайн (какъвто съм аз) ще намериш разлика. Дисплеят на 3-ката също е по-хубав, но с това се изчерпват всички предимства. Отиди в някой магазин, вземи ги двата в ръка и виж дали Z3 ще те грабне. Ако не - не си струва.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

(2015-02-13, 09:11:14)vovalinder написа:  
(2015-02-13, 09:05:26)loid написа:   
    Здравейте колеги, заслужава ли да се смени Z2 за Z3 ?...
 

Собствениците на Z2 ще ти кажат НЕ, тия на Z3 ще ти кажат ДА, естествено Z3 е нормално да е по-добър, аз отскочих от Z1 направо на Z3 и моето мнение няма да ти помогне, но аз по-добър телефон до сега не съм имал.

Не е верно,аз съм бивш собственик на Z и минах на Z2,сега съм с Z3,така че не е вярно кой какво ще каже,аз като бивш собственик ще кажа ДА

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#5

Явно не сте разбрали въпроса, аз ползвам Z2, питането ми е заслужава ли си ъпдейт на Z3?... По характеристики са почти идентични, визуално и двата модела си имат чара, от това което съм видял и сравнил: да сменя Z2 за Z3 е необосновано и не логично като визирам почти сходните им параметри, а и цената спрямо фейса на Z3 е неразумна.

Ако има аргиментирани смислени мнения ще се радвам да ги прочета.
Цитирай
#6

1. Напротив, оставам с вчечатление, че колегите горе са ти разбрали много точно въпроса и са отговорили подобаващо
2. "да сменя Z2 за Z3 е необосновано и не логично като визирам почти сходните им параметри, а и цената спрямо фейса на Z3 е неразумна." - мисля, че сам си отговаряш на въпроса. Защо изобщо направи тема, щом имаш отговор?
Цитирай
#7

(2015-02-13, 13:25:55)GH0STFACE написа:  1. Напротив, оставам с вчечатление, че колегите горе са ти разбрали много точно въпроса и са отговорили подобаващо
2. "да сменя Z2 за Z3 е необосновано и не логично като визирам почти сходните им параметри, а и цената спрямо фейса на Z3 е неразумна." - мисля, че сам си отговаряш на въпроса. Защо изобщо направи тема, щом имаш отговор?

Ако ти е толкова трудна логиката, реалната преценка и най - вече мисловната обозримост изтрй темата. Виждам, че имаш такава дар...

Заради такива "аналитици" като теб отлива от форума е очеваден. 
Цитирай
#8

Нито съм анализирал нещо за да съм аналитик, нито влагам кой знае каква логика, за да е трудна.

Изтъквам факт, че ти сам си отговори на въпроса, че не си заслужава преход от Z2 към Z3 като ти копирах мнението. Не се заяждам, просто се учудвам.
Цитирай
#9

Според мен не си заслужава. Първо се запитай какво ще можеш да правиш повече с Z3, което не можеш с твоя?
Цитирай
#10

Добре, а аз какво съм написал, което не отговаря на питането ти?

Казах, че заради хардуер и перформънс не си струва. Кое му е неясното?! Unknw_mini

От гледна точка на дизайн и сглобка за мен си струва и щом се налага ще обясня защо. Аз съм педантичен към външния вид на телефона. Не понасям драскотини, петна и всякакви други несъвършенства, които се получават от продължително ползване. В Z2 има една пластмасова вложка, която се намира между стъклата и металните страници. Тази вложка с времето се полира от допира до кожата и понеже това става само в конкретни участъци, тя става на петна. Този визуален дефект се появява най-рано в долните 2 ъгъла на устройството, които се търкат най-много в дланта на ръката. Това мен ме дразни изключително много. Този пластмасов детайл е премахнат от Z3 и стъклата директно са допрени до алуминиевите страници. Стъклото и метала са много по-устойчиви на износване, захабяване и овехтяване във времето отколкото е пластмасата.
За някой това може да е незначително, но за мен е достатъчен мотив да пропусна изобщо Z1 и Z2 (не съм ги купувал). За теб не знам и поради тази причина написах предния си пост по начина, по който е написан.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

(2015-02-13, 12:53:00)loid написа:  Явно не сте разбрали въпроса, аз ползвам Z2, питането ми е заслужава ли си ъпдейт на Z3?... По характеристики са почти идентични, визуално и двата модела си имат чара, от това което съм видял и сравнил: да сменя Z2 за Z3 е необосновано и не логично като визирам  почти сходните им параметри, а и цената спрямо фейса на Z3 е неразумна.

Ако има аргиментирани смислени мнения ще се радвам да ги прочета.

Колега,разбрахте и ти отговорих,аз си го смених,както ще направя и с Z3 към Z4

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#12

Не всеки разполага с излишни 1200лв през шест месеца колега, затова хорта искат да разберат дали си заслужава.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#13

Според мен не си заслужава, аз лично отидох да си купя z2 от оператор, но точно тогава пуснаха z3 и ми обявиха разлика в цената от 50лв, като и двата ги включим към настоящия ми абонаментен план, затова избрах z3.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#14

Според мен тези флагмани излизат за да заменят старите. Какво означава това:
Z=Z2
Z1-Z3
Z2=Z4
Защо? Ами защото подписваш договор за 2 години. А ако ги сменяте за да имате НАЙ-новия модел, това вече е мания. Така че дали си заслужава или не, зависи само от твоя джоб Smile
И разбира се, ако идваш от друга марка, е нормално да избереш НАЙ-новия модел на дадената марка която искаш да смениш.
Ако сменяш всяка година, значи имаш бая шума в излишък.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

Много е относително. Както каза колега по-горе, зависи от предпочитанията ти за дизайн. Откъм производителност няма особени разлики.

Xperia Z3 (Android 5.0.2)
Nexus 7 (Android 4.4.3)
Цитирай
#16

Колко часа на дисплей кара Z3 от едно зареждане до друго?
Цитирай
#17

На този въпрос евентуалните възможности за отговор са над 100 000+
Цитирай
#18

Зависи какво се прави на телефона докато е включен Smile От Sony обещават 2 дена живот на батерията при нормално ползване.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#19

това прозвуча като да питах колко звезди има в космоса Smile ами отговарям ти,ползване на навигация макс 3,5 часа ми прави,не използване на мобилни и много малко разговори кара 2 дни,престой в сервиз ВКЛЮЧЕН но без нет и каквото и да е човъркане с изгасен дисплей беше изкарал 10 дни и имаше още 17% заряд

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

Аз минах от 2 на 3,и мога да кажа,че съжелявам сега.2-та е много по добър според мен,с по добра батерия и дизаѝн,тоя повече мяза на аѝфон а аз не обичам много аѝфона но това е друга тема.Караѝ си на 2-та и това е според мен.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#21

Усредненото ми ползване до сега от 28-ми януари е следното:

Живот на батерията между зарежданията 1д и 15ч
Екран 4ч и 20 мин.

Считай, че съм имал дни и с по-5-6 часа екран, но е имало и дни с по-малко. Зависи какво правиш с телефона си.

И забележи, екрана ми винаги е на 100% яркост. Не ползвам автоматичната осветеност или по-малко от 100% яркост.
Цитирай
#22

Стамината пусната ли ти е.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#23

Ако мен питаш, не. Дори за проба никога не съм я пускал. Не мисля, че ще ми помогне с нещо. Аз искам да нямам ограничения. Винаги всички синхронизации и локализации ми работят 24/7 и така искам да е.
Цитирай
#24

Аз в момента нямам Z2, имах Samsung Galaxy S5, но го продадох и мисля да си взема Z3 и доколкото се ровех в характеристики и форуми Z3 е с доста по-добър екран на слънце, а на мен това ми трябва. А здрав ли е телефона, по форумите пишат, че му се разлепял дисплея или му се пукал отзад гърба от прегряване? Ако се носи с кейс няма да има проблеми и от изпускане?
Цитирай
#25

Не съм съгласен, за 1200те лева всеки 6 месеца. Аз мойта Z3-ка ще я продам за 7-800 и ще додам още 300-400 за Z5 веднага като излезе.

Ако ги колекционираш апаратите е друг въпрос...

относно въпроса чупливи ли са. Всички колеги сменихме по 1-2 поне за различни дефекти през гаранционни сервизи. Това е положението, силно се надявам Z5 да са направили малко по качествена сглобка..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)