Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Инсталиране на заводски(стоков)5.0 Lollipop и връщане към 4.4.2 Kit Kat[

И аз така чух и ако ще инсталираш с Один задължително чекваш Phone Bootloader Update.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

само че моя телефон вече один не го разпознава като вкарам кабела все едно в празна кутия го вкарвам и не може да влезе в данлоуд режим закарах го на гаранцията дано ми го направят.

пс:МНОГО СЪМ ПРОСТ!!!!телефона ми е на 1 седмица  Bu Bu Bu Bu

ако ми откажат гаранцията има ли някакъв начин да го съживя!!!!
Цитирай

Ако кажеш какво си правил може и да има отговор Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-05-05, 21:13:49)rado__8 написа:  И аз така чух и ако ще инсталираш с Один задължително чекваш Phone Bootloader Update.

А това защо се прави?
Цитирай

За да се преинсталира бутлоудъра. Ако си с кит кат и ъпдейтнеш по въздуха (ОТА) ще си останеш със стария лоудър. Ако пуснеш Один и инсталираш Лолипоп и не чекнеш да се инсталира , пак ще си останеш със стария. Когато си с 5.0 и лоудър на 4.4.2 ще имаш разминавания по операционната система като слабо или не включващо WiFi , по-бързо падане на батерия, force close на някои системни приложения и един милоин различни проблеми. Много хора се оплакват от проблеми и това е решение на повечето, а именно да си преинсталираш bootloader и ще реши повечето от тях. Ето пример от скоро >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1127360
Ето съвета >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1127373
Ето отговора >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1127411

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Аз имам същия проблем но нещо не мога да разбера, как трябва да си преинсталирам bootloadera. Сори за тъпия въпрос.. Bu 
Цитирай

Погледни пост #130 на rado__8 и разгледай линковете. Накратко с ОДИН чекваш phone bootloader update.
Няма нужда се извиняваш...никой не се ражда научен.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Има ли значение кой bootloader и кой modem сваляме, при връщане на 4.4.2, че на линка излизат няколко файла за сваляне, или сваляме най новия?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

Зависи кой 4.4.2 ще слагаш, гледай датите.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Значи свалям на United Kingdom пише, че 16 март и свалям бутлодър и модем март месец, така ли?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

Ще се ориентираш по датата на стоковия цял 4.4.2 който искаш да сложиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

А сега как да махна иконата за ъпдейта? Smile  Иначе успях с Английския, с Българския не става нищо!

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

пак съм аз!!!По погрешка сложих този бултлоудър и другия фаил от линка кадето пише че е само за развалени телефони а моя не е.(поне не беше) и след като го заредих с один и ми изписа горе чек телефона ми се резетна и умря нито один го разпознава нито се стартира стига дo рекламното лого S5 и до там неиска да влезе и в данлоуд режима натискам трите бутона излиза едно малко червено надписче и край.Сега съм го пратил в гаранциония сервиз защото е на 2 седмици тела и ако ми откажат гаранцията има ли опция да го съживя или не??????? Grater Bu Bu Bu Bu Bu
Цитирай

Махни му батерията за десет минути и пробвай пак.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Обнових бързите линкове в първи пост Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте! Мисля да си сложа стоков Английски фирмуеър, защото най-бързо идват ъпдейтите. Сега съм със стоков български лолипоп, въпроса ми е преди или след флашването да направя wipe data и cache?
Цитирай

Ресет задължителен. Леле това изречение колко пъти на ден го пиша Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Като даунгрейдвам от лолипоп към кит кат трябва ли да флашвам буутлоудъра и модема, или само с АР файла ще стане?
Цитирай

Не. Точно за този даунгрейд не трябва. Флашни само рома.  Ако не тръгне след инсталацията, чистиш кеша през рикавърито. Ако пак не тръгне-фактори ресет (wipe data). Ето повече инфо:

http://www.androidpit.com/how-to-downgra...-to-kitkat

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай

Благодаря, оправих се, вече е с киткат Smile
Цитирай

Защо след като свърши с инсталирането се стартира нормално,смисъл не се е занолил телефона.Вече два пъти пробвам и все се стартира с старите си настроѝки,трябва ръчно да му давам фактори.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Колкото и пъти да го префлашнеш, телефона сам няма как да си върне фабричните настройки. Трябва да го направиш ръчно.

D_coffee
Цитирай

Добре,а нормално ли е при инсталиран BGL да ми показва SEB.Когато пусна Kies.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Нормално е, след фактори ресет може и да се оправи, но може и да си остане SEB.

HTC Desire S Stock Android ICS 4.0.4 Sense 3.6  ----->  HTC One X MaximusHD 21.0.0 Android JB 4.2.2 Sense 5  ----->  Samsung Galaxy S5 Stock Android Lollipop 5.0 -----> Samsung Galaxy S8 Stock Android Oreo 8.0 -----> Samsung Galaxy S10 Plus Stock Androd 10
Цитирай

Някой да има идея защо стига до тука и нищо ?

[Изображение: 035754356.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)