Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Status Stable 23/03/2015[ROM,TW]Note 4 port 5.0.1 за Note 3 N9005- DarkLord rom v2.2

Инсталирах си TWRP Recovery чрез Один дотук всичко е ОК. Но когато се опитам да вляза в recovery mode чрез едновременно натискане на volume up+home button+power button не влизам в TWRP, а в стоковото recovery.  Bu

D_coffee
Цитирай
Аксесоари

Ако те вкарва в стоково рекавъри значи не е инсталирано къстъм такова.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Инсталирах го с Один и ми изписа PASS. Два пъти пробвах да го инсталирам и пак същото.  Undecided

D_coffee
Цитирай

(2015-04-21, 12:53:03)zoovanka написа:  Един въпрос и от мен като си правя бекъп на рома на TWRP,мога ли да го сложа на външната карта и съответно да ресторна оттам и дали ще имам нужда от титаниум бекъп за възстановяване на приложенията в случая?

Когато правиш бекъп от рековъри трябва да имаш около 10GB свободни и няма значение дали на вътрешната или на външната. Даже и да го направиш на външната и после го преместиш на вътрешната пак ще се възстанови. А приложенията ще ти се възстановят , но дейтата им се намира на вътрешната и ако си я форматирал няма да им имаш всичко от папка SdCard0/Android, съответно ще стартират от начало.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да на мен ми използва около 6 гигабайта от външната. Значи за по-сигурно да метна бекъпа на вътрешната за да не го затрия при форматиране  на сд картата.А дали се възстановяват и приложенията защото си ги пазя на титаниума?
Цитирай

(2015-04-21, 20:34:27)mitko1pr написа:  Инсталирах го с Один и ми изписа PASS. Два пъти пробвах да го инсталирам и пак същото.  Undecided





mitko1pr слушай ме внимателно! 


Не ти се инсталира TWRP Recovery поради една важна подробност, че си флашнал 5.0 или ОТА по WiFi или не си чекнал Phone Bootloader Update в Один. За това сваляш който и да е 5.0 и го инсталираш с Один като чекваш задължително Phone Bootloader Update по важната тема, ресет от рековъри и тогава с Один слагаш TWRP 2.8.5.0 и рутваш от него със зипа.








(2015-04-21, 20:43:27)zoovanka написа:  Да на мен ми използва около 6 гигабайта от външната. Значи за по-сигурно да метна бекъпа на вътрешната за да не го затрия при форматиране  на сд картата.А дали се възстановяват и приложенията защото си ги пазя на титаниума?

Нещо май обърка при писането или нещо ти се бъркаш  Smile За какво форматиране говориш, на коя карта?... Никаква карта било вътрешната памет или външната карта памет няма да се форматират , ако спазваш точно стъпките при маркиране от раздел WIPE както съм описал в първи пост. Ще се форматира вътрешната памет само, ако направиш ресет от стоковото рековъри и от Настройки >> Възстановяване на Фабрични настройки , при къстъм рековъри каквото е TWRP имаш право на избор какво да форматираш, нали за това е къстъм  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да моя грешка,но все пак в коя памет е препоръчително да съхранявам бекъпа?
Цитирай

Аз правя бекъп където ми е по-свободно и после го местя на компа и ако ми потрябва го копирам така, че си избираш ... Smile В която памет си избереш вътре търсиш папка TWRP , там е бакъпа.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

@rado__8много ти благодаря! Buga  Направих, както ти каза и се получи. Всичко стана лесно и бързо, като изключим объркването с рековърито. Smile Storstark 

D_coffee
Цитирай

Браво и Честито Androidbg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Давай сега SuperSU, после РОМ-а, фиксовете и накрая fun fun .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2015-04-21, 22:07:25)tda написа:  Давай сега SuperSU, после РОМ-а, фиксовете и накрая fun fun .

РОМ-а е готов, сега фиксовете.  Big Grin

D_coffee
Цитирай

Кой е най-често ползвания kernel за този ром, от кой най-много сте доволни ?
Всъщност, кои са критериите по които определяте един kernel за добър, конкретно говоря за този ром ?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

(2015-04-27, 21:32:09)MMJ написа:  Кой е най-често ползвания kernel за този ром, от кой най-много сте доволни ?
Всъщност, кои са критериите по които определяте един kernel за добър, конкретно говоря за този ром ?

Пробвал съм и двата вградени кърнела, в момента съм със стоковия и съм доволен. Махнах Dark Queen най вече заради проблеми с блутут свързаността. Ползвам постоянно блутут и за мене е важно, а и не забелязах Dark Queen да е по пестелив на батерия от стоковия. 

Note 3 N9005 32 GB DARK LORD V2.2, stock kernel
Цитирай

Аз съм Dark Queen и нямам проблем с блутуут. Свързвам се с всички до сега от първия път и то само за да изпратя файл, най-често апк изпращам. Не съм забелязал проблем с него. Ти какъв проблем имаш с блутуут?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Автоматичното свързване. Никога не се свързва със pair-нати устройства при заключен екран. При отключен - рядко. Най-често се налагаше да влизам в менюто, настройки, блутут и от там ръчно да задам свързване със някое от вече pair-натите устройства. Смених kernelai и сега всичко е ок.

Note 3 N9005 32 GB DARK LORD V2.2, stock kernel
Цитирай

Аз не ползвам блутуут за слушалки и подобни явно за това не знам за този проблем Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Светодиода показва нотификации само при зареждане и пропуснато съобщение.
Купих програма за настройка Light Menager Pro - пак нищо.
Power Saving Mode - изключен!
Ако някой може да каже как да го оправя.
Цитирай

Пробвай стоковия кернел.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-05-01, 20:24:38)rado__8 написа:  Пробвай стоковия кернел.

Със стоковия е.
Цитирай

Тогава Dark Queen Smile

edit: В xda дават съвет да спреш и пуснеш пак >> http://forum.xda-developers.com/showpost...count=5926

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

При мен със спиране и пускане се оправи. Smile

D_coffee
Цитирай

Добавих три кернела в първи пост Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Има ли някакъв трик за премахване на вградената опция, при която на 5% батерия яркостта става супер слаба ?
При СМ ромовете можеш да ползваш яркост докрай и на 1% батерия, искам така да бъде и с този ром.
П.П. Защо от tapatalk не може да се пише ?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

Няма такава опция.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)