Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Status Stable 23/03/2015[ROM,TW]Note 4 port 5.0.1 за Note 3 N9005- DarkLord rom v2.2

Ами някоя далаверка да го дръпна от някъде или да питам гугал Big Grin

Едит: от тук може да се свали Smile http://www.mediafire.com/download/a32g43...ttings.apk

Камерата крашва като задържа пръста си да фокусира с фикса ли да го оправя ?

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
Аксесоари

Дали ще ни огрее порнат ром на 5.1.1. от Note 4? За момента има ли по добър къстъм ром от този. Дал съм телефона на жена ми и не следя вече много темата.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Камерата в първи пост ще намериш зип който се инсталира от рековъри и ще инсталира оригиналната.

Аз преди месец пак обиколих почти всички къстъми и на края се върнах пак на Dark Lord Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Системен Пи спря е това радо направо ме разби и не може да зацепи тела ....

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

Това се оправя само с флашване на последния излязъл стоков с чекнат Phone Bootloader Update , ресет от рековъри и тогава TWRP , после рут и Dark Lord на ново Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Хайде и аз да се включа в отбора.От вчера вечерта съм с рома.Флаша и всичко мина като по учебник.Рома е перфектен.За батерията още не мога да съдя - на 1 цикъл след флаш е.

И сега малко по същество : Понеже след флаш на нов ром аз обичам да ровя из всичките му неща забелязах ,че при опит за споделяне на файл през WiFi Direct в една част от случаите се появява тази грешка : ShareShot Service has stopped!
Тази грешка се дължи на приложението в систем папката със същото име ,което има за цел да обслужва опцията на камерата Share Shot.
Ние обаче нямаме така опция в опциите на камерата затова може спокойно с ES File или друг рут мениджър да го преименувате да завършва на ".apk.old" (примерно) и след рестарт на телефона повече няма да видите тази грешка при споделяне на файлове през WiFi Direct.
Надявам се да съм ви бил полезен.Скоро ново включване с зип за флаш за новата версия на 3minit мод понеже както забелязах и той не работи като свят.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

(2015-08-30, 15:51:20)rado__8 написа:  Камерата в първи пост ще намериш зип който се инсталира от рековъри и ще инсталира оригиналната.

Аз преди месец пак обиколих почти всички къстъми и на края се върнах пак на Dark Lord Smile

Извинявай, три пъти прегледах постовете ти и не намерих линк за Ноте 3 камера... Опитах да сложа на S6 камерата, но не се случи нищо - флашнах през Рековери, изтрих Давлик и Кеш, но си стои Ноте 4 камерата.

Има ли как да стартирам wizard-а, който се вижда при първоначалното флашване на ДаркЛорд? Ако няма как - мога ли да направя "мръсен" флаш на същия РОМ, само и само да избера Ноте 3 камерата?

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай

Ето я камерата има я вече в първи пост >> https://mega.nz/#!At5mmKRK!rwtVzQMFUuoiw...c3nKOTJfJ8

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодарности!

Да споделя набързо и моите впечатления за РОМ-а. Сложих го в неделя, като преди това бях със СМ12.1 (който wipe-нах). Съответно KNox-а ми беше отишъл по дяволите и не се главоболих много-много по въпроса... Пък и остават само три месеца да изтичането на гаранцията, така че не губя чак толкова много.

Инсталирах ДаркЛорд с Ноте 4 камера, както и оставих отметка на Viper - нямам идея за какво е, по-нататък ще попрочета. След това сложих mem leak фикса, както и L Speed Revolution 2.3. При memleak след форматиране на Давлик и Кеш, с включен телефон към USB на компютър страшно много загря при стартирането. Предполагам, че съм изпържил процесора с това, не знам дали при други се е случвало...

РОМ-а работи мазно и бързо Smile Оставих стария кернел заради няколко поста тук, че оптимизирания прави беля с Bluetooth връзките (имам в колата Блутут устройство), така че по него нямам мнение, но за останалато - #ибасизмиътъ! В петък ми беше на 100% батерията. Следвах насоките кои Google play процеси да спра, направих калибрация на батерията, и днес, два дни по-късно, все още съм на 40+%!!! Не съм си променял навиците за употреба - с оригиналния Лолипоп за 24 часа стигах до 20-на процента, а с този ром двойно певече време и все още сигурно поне един ден батерия!!! Само да вметна - не съм от "тежките" потребители, ползвам телефона за разговори, чета книги и малко в интернет обикалям. Ако грубо сметна - някъде около час и половина, два на ден го ползвам активно. Игри не играя, ФБ не ползвам на телефона.

Да вметна за хората, ползващи активен панел - китайската ми реплика на Spigen спря да работи с този РОМ, въобще нямам избор за опции при S View. Не знам дали е от РОМ-а или нещо друго съм объркал, но да имате едно на ум, че може да останете без такива опции. При затваряне на капака телефона гаснеше, но не активира и нямам избор на опции за това какво да се показва на дисплея. Ако има някой решение по въпроса, да свирка.

Во кратце, за хората, които не им се чете - ако искате руутнат Самсунг, който си има всички екстри, това е вашият РОМ!

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай

Колега щом батерията ти е приоритет деинсталираш L_Speed защото няма нужда от него. Деинсталираш Viper4Android като това се случва така >>

Open Root Browser
Select data directory
Select media directory
Select 0 directory
Long press Viper4Android directory
Select Delete 

или 


1. Open up V4A FX (and xhifi), go to menu and choose “Uninstall driver”.
2. After that, uninstall V4A FX (and xhifi) app itself.
3. Reboot. Done. Bye-bye V4A.


Това ти е най-добрия EQ еквалайзер , но си хаби ток Smile  Оригинална тема >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2191223


Щом си спрял гугъл процесите и си забранил с App Ops локацийте на Google ще си останеш много доволен.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Супер Smile Махнах го.

А как да инсталирам Ноте 3 камерата? Явно бъркам нещо, защото флашнах линка, който ми даде, и като чукна на Камера си вади Ноте 4. Някъде четох, че трябва да изтрия туй-онуй, но не мога да открия темата.

Благодаря предварително!

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай

Влизаш в system/app и изтриваш тези папки >>

SamsungCamera3 и SamsungCameraFilter после флашваш зипа и след като зареди изтриваш кеша и данните на Камера, Галерия и Съхранение на мултимедия (media storage) от Диспечер на приложенията >> Всички

Самия зип ще ти инсталира всички тези осем системни приложения >>

FilterInstaller, FilterManager, FilterProvider, Panorama360Viewer_T, SamsungCamera2, SamsungCameraFilter, ShootingModeProvider, SlowMotion_T

и ще си имаш оригиналната Камера Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

За пореден път - компетентен и на място! Благодаря!

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай

Хайде и аз да се включа с нещо полезно. Понеже не видях в темата фикс за липсващите ефекти на стоковата Н3 камера в рома малко се поразрових в оригиналната тема и ВОАЛА.
Флашвате прикачения зип през рекавърито и сте готови.


Прикачени файлове
.zip Camera Fix For Darklord v2.2.zip Размер: 1.44 MB  Сваляния: 22

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

Защо не мога да включа телефона, когато се зарежда? С киткат нямаше такъв проблем

Galaxy Note 3
Цитирай

Заради TWRP рековъри отворен е порта Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

ясно, благодаря

Galaxy Note 3
Цитирай

(2015-09-13, 21:45:57)genchoili написа:  Хайде и аз да се включа с нещо полезно. Понеже не видях в темата фикс за липсващите ефекти на стоковата Н3 камера в рома малко се поразрових в оригиналната тема и ВОАЛА.
Флашвате прикачения зип през рекавърито и сте готови.
Гена кажи кои са тези ефекти които липсват на камерата?Защото аз го флашнах този зип и не видях никаква разлика честно казано.
Цитирай

Фикса е за Ноте 3 камерата за ефектите, които са в лявото меню. Сепия и тем подобни.
След флаша изчистете датата и кеша на камерата.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

и как се прави това?
Цитирай

Ти сега сериозно ли ще ме питаш такива неща .
Настройки-приложения-всички приложения-камера-форс стоп-изчисти дата.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

Така, имам сериозен проблем с call logs и контакти. Произволно губи имена от листата, но хронологията на обажданията седи. Как да го оправя?

Galaxy Note 3
Цитирай

Това за първи път го чувам... нещо бъркаш ти Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Нищо не бъркам. Контактите се появиха, но за период от 3 часа липсваха. Не става въпрос за всички контакти, а за 2-3, всеки път са различни (беше изтрило името на приятелката та добре,че й знам номера наизуст) Big Grin

Galaxy Note 3
Цитирай

Спри и пусни пак синхронизацията може и да помогне другия вариант си ги архивирай с тази програмка >> https://play.google.com/store/apps/detai...acts&hl=bg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)