Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unbrick от SuperBrick за LG G2
#26

колеги някой може ли да помогне с наливането на тия имиджи,пробвам и с линукс и с уиндоус обаче все нещо бъркам явно.Поне свалих правилните имиджи за 32Гб които се оказаха същите като на 16Гб.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
Аксесоари
#27

Покажи какво се опитваш да направиш и каква грешка ти дава. В общи линии, ако телефона е разпознат, няма какво да объркаш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#28

Разпознава телефона изкарва ми няколко диска за форматиране /не ги форматирам/ и после ми показва папка със 72 файла като се опитам през уиндоус с клипът който е дал колегата стигам до момента със записването на файловете и ми дава че не може да ги намери.През убунту съм доста зле
подкарах го на лаптопа но като вкарам телефона и почват едни безкрайни съощения просто не знам как се работи с тоя линукс четох четох ама понеже само го пробвам не го инсталирам и май е по-различно.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#29

(2015-03-23, 10:44:58)бкараванов написа:  Разпознава телефона изкарва ми няколко диска за форматиране /не ги форматирам/ и после ми показва папка със 72 файла като се опитам през уиндоус с клипът който е дал колегата стигам до момента със записването на файловете и ми дава че не може да ги намери.През убунту съм доста зле
подкарах го на лаптопа но като вкарам телефона и почват едни безкрайни съощения просто не знам как се работи с тоя линукс четох четох ама понеже само го пробвам не го инсталирам и май е по-различно.

Здрасти колега.
Съобщенията в убунтуто са неприятни. Аз също ги имах и проблема го реших с друга дистрибуция (пак на убунту, но инсталирана на флашка, а не лайв). Не се захващай да инсталираш, след като не си запознат добре с линукс.
Пробвай да стартираш линукса който вече имаш и когато си в графичната среда на убунту, преди да включиш телефона, натисни едновременно ctrl+alt+F1. Тази команда трябва да те изведе в текстовата конзола от където е необходимо да направиш всички манипулации по "наливането" на имиджите в партишъните. Проблема, който може да срещнеш тук е, че линукса може да не иска да ти разпознае партишъните по същата причина поради която излиза съобщението ти в графичната среда. С няколко думи това се дължи на функцията на линукс афтоматично да маунтва нови USB партишъни, което в случая не е необходимо, пък и на всичкото отгоре фейлва. Ако успееш да спреш тази функция преди да фкараш кабела от телефона, си обречен на успех Smile 
В моя случай аз не се и опитах да го спра, просто имах друга флашка с линукс и от там направих всичко.

Успех!
Цитирай
#30

Благодаря на отзовалите се колеги,налях ги най-накрая тия имиджи.Телефона обаче изобщо не реагира,май при мен има и друг проблем,продължавам с опитите,някой ако има проблем с наливането на имиджите чрез убунту може да ми пише на личен.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#31

И при мен телефона заспа на Логото.Не мога да вляза в download както и в recovery.Какво да правя ?
След като прочетох всичко написано по темата и го изпълних. Вече телефонът ми си е жив и здрав. Благодаря,че има подобна тема.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#32

Колеги стигнах до стъпката с окъсяването кои се окъсяват и как в хда има схема, но не я разбирам..



HTC Wildfire S ->Sony xperia V ->HTC Desire X -> SGS S4 -> [LG G2] ->// LG G4// ->Sony XPERIA Z3c ->>》GALAXY S7 EDGE《
Цитирай
#33

Имам чувството, че телефонът ми е за разглабяне

1.LG G2 stuck at boot logo.  да
2.Cannot enter download Mode да
3.Stuck at factory reset screen (factory reset processing) and cannot enter RECOVERY да
4.cannot enter fastboot mode в него съм
5.Phone not detecting in your computer either windows or linux! да
6.Cannot enter qhsusb mode. да

само едно е различно и то е, че е зациклил във фастбоот, компа не го разпознава и не мога да направя нищо...
Има ли някой който може да свърши тази работа без да прецака телефона (одере или счупи) ?

ЕДИТ: успях да го отворя... дана да не объркам нещо xD 
Ако някой вземе и прочете това и е минал през тази процедура не бих отказал някой съвет xD

Едит2 : направих всичко докарах го до QHSUSB_BULK, но windows-а не намира драйвера ... http://prntscr.com/8y790r
Едит3 : След 3 часа мъчене четене по други форуми го оправих... Искам да багодаря на хората които не си мръднаха пръста ни най малко Wink
Цитирай
#34

Колега радвам се,че си се оправил,няма как да ти помогна колкото и да искам поради факта,че нищо не разбирам Smile но се надявам,след като си се справил да помагаш на други с проблем като твоя занапред Smile

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#35

Имам всички описани проблеми , телефонът БИВА разчитан от компютъра като 8 различни устройства ..
Проблемът е , че нямам въпросните img файлове , а тези горе мисля , че не са мойте , защото бях на версия 30d_00 16 gB..
Има ли откъде да ги изтегля и ако не трябва да го разглабям или?

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#36

А телефона как бива разпознат. Ако бива разпознат като qhsusb_bulk в device manager няма да се налага да го разглабяш...
Ако не е тайна, как се стигна до superbrick?

Eдит: Хубаво е, че си видял, че метода е САМО за 10b_EUR_16G firmware. Aко може колегите да ударят едно рамо за файловете, че и аз не ги намирам... Angel

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#37

Айде още един брикнат LG G2 - изобщо не иска да запали(не се показва нито логото нито нищо)
РАзглобих го,но платката с трите бутона не може да се отдели(най накрая успях да я отделя)
Може ли някой да ми каже как точно става номера с окъсяването(виждам там някава жичка с червена изолация на снимката)
Какво точно трябва да направя,да взема жица и да я допра до платката ,така ли?
Цитирай
#38

Колега, вместо да разглабяш горкия телефон, вземи пробвай таз програма Big Grin https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t
SKR Tool 2.1 - полезен инструмент за LG G3 и G2

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#39

(2016-08-04, 21:52:26)dancho2000 написа:  Колега, вместо да разглабяш горкия телефон, вземи пробвай таз програма Big Grin https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t
SKR Tool 2.1 - полезен инструмент за LG G3 и G2

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Точно с нея пробвам,ама тела не ще да запали и програмата не намира телефона
Цитирай
#40

В device manager-a вижда ли се устройството ?
Днес възстанових едно апаратче с въпросната програма.
Цитирай
#41

(2016-08-04, 22:15:03)emzo написа:  В device manager-a вижда ли се устройството ?
Днес възстанових едно апаратче с въпросната програма.

В device manager-a го вижда на Ports(COM & LPT) - RELINK HS-USB QDLoader 9008(COM3)
Нямам обяснение защо го вижда по този начин
Цитирай
#42

Щом го вижда така немаш грижи. Значи имаш връзка с устройство което е много добре

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#43

Да, тегли програмата по-горе и 4та позиция е твоята.
Има и клипчета из нетЯ, изгледай ги.
Цитирай
#44

(2016-08-05, 06:05:15)emzo написа:  Да, тегли програмата по-горе и 4та позиция е твоята.
Има и клипчета из нетЯ, изгледай ги.

Както писах и по горе - програмата съм я изтеглил и пробвал вече 20-тина пъти.
Телефона не пали изобщо,програмата не го намира нито като диск нито като телефон.
Затова предположих че трябва да се окъси за да светне телефона и чак тогава да се пробва програмата.
Засега обаче с окъсяването удрям на камък.
Всякакви съвети са добре дошли
Цитирай
#45

Няма как да стане с програмата.За да стане трябва да ти разпознае телефона в Device Manager ,като qhsusb_bulk 9006 мисля ,че беше.При тебе излиза друго.Това е оригиналната тема , която може да ти помогне - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/ge...k-t2904404

Това е темата за брик в твоя случай (9008) - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/ge...b-t2933830

Дано успееш да го оправиш .Успех.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#46

OK
Мерси.Сега ще го пробвам
Откъде да намеря tot.file За LG G2 32GB
Цитирай
#47

Виж от тук какво ще излезе .Дано да има за 32GB - http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2...2FStock%2F

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#48

Мерси
От три файла единия беше 32g
Цитирай
#49

Ако всичко приключи успешно ще се върнеш на Jelly Bean.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#50

Но след това ще мога да си флашна киткат или лолипоп ...нали?
И да се надявам че не съм преебал телефона докато го разглабях.
Уж изчетох всичко,ама тая тема съм я пропуснал(изобщо не е трябвало да разглобявам тела)

А всичко тръгна от един hard reset - след него телефона ми показваше 16gb,тръгнах да го оправям и от там се досещате какво стана
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)