Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 11 за K910
#1

Здравейте!

Реших да напиша едно ревю за CM11, който наскоро се появи за нашия телефон. Очевидно е, че към момента разработчиците са се захванали много сериозно и резултатите, поне засега, за много добри.
В последния ъпдейт присъства опция за включване на втората сим-карта, което е поредната индикация за упоритостта им. Това бе и преломния момент, в който се поддадох на любопитството...
Все още ми е рано да споделя впечатления от консумацията на батерията.
Интерфейсът работи гладко и пъргаво, както е нормално за CM11. Има редица функции, които много ми липсваха при VibeUI, като ако ROM-a се окаже стабилен, надали ще се връщам към стоковите.
1. Инсталация:
Много опростена, стига да имате Recovery-то, препоръчано в темата. Тук отварям една скоба:
Ако разполагате с TWRP, вероятно ще имате главоболия, защото през него може да инсталирате CM, но след това нямате достъп до файловата система.
Традиционните методи да инсталирате CWM-а (през adb) бяха съответно неуспешни.
В крайна сметка се получи с програмката RASHR, която неведнъж ме е спасявала.
2. Gapps и Lenovo Camera – не ги забравяйте. Камерата е с версия 3.6.6. от XDA може да се изтегли 3.6.7, като няма особена разлика между двете. По мое мнение това е най-добрата въможна апликация за правене на снимки с този иначе не особено добър сензор на Sony.
3. Употреба:
Единственото затруднение, на което попаднах, бе с Wi-Fi. Скоростта бе от порядъка на 100-200 килобайта. След ровичкане в настройките (меню Wi-Fi -> advanced) избрах 2.4 ghz рейндж и всичко си дойде на мястото.
Бъгове до момента не съм открил. Използвам само едната СИМ-карта. В близките дни ще пиша детайли за стабилност и консумация.

Ще се радвам да видя коментари и от други, които са се престрашили да започнат да използват CM.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам проблеми с unlock-a. Не всеки път като натисна бутона и телефона се отключва.
EDIT: Всъщност си реших проблема. Когато не захапва трябва да го поставя пред мен да ми види лицето и всеки път действа безотказно Big Grin


Цитирай
#3

Аз също се надявам скоро да оправят проблема с двете сим-карти, защото за мен това е от най-голямо значение, затова си купих и точно този телефон. Пуснах и дарение по Paypal на разработчиците (засега 5$, ако оправят всичко ще им пусна още), да ги окуража малко, да не се отказват Smile
Мисля, че е хубаво всеки, който смята да го ползва да направи така.. И 1-2$ да е, пак ще се зарадват хората.
Цитирай
#4

 Някой има ли проблеми с gps-a?


Цитирай
#5

Не, вече трябва да е наред.
С първите версии (от 11-ти) имаше проблем с GPS-a. Вчера ме засече за около 40 секунди и държеше ного стабилно. 

Мога да потвърдя 3 малки бъгчета, които открих:

- понякога при стартиране в recovery-режим няма достъп до файловата система. След рестарт се оправя.
- gapps, Които са препоръчани в needrom не се справят с push-notifications на gmail. За целта си свалих тези от сайта на CM Wiki-то
- това с wifi-то ми се струва бъг. Или е някаква странност с моя рутер. Не е голяма драма. 
Цитирай
#6

[Изображение: ndo513.jpg]


Цитирай
#7

Подкарали са dual sim.
Утре казвам сбогом на vibe ui (надявам се де).
Цитирай
#8

Аз още сега ще го пробвам. Трябва да внимавам само да не си го брикна...
Цитирай
#9

Такааааа, аз вече съм в джаза още в мига щом разбрах че са оправили и двете сим карти. При инсталация ... ако следвате стриктно инструкциите описани в needrom и комбинация със cwm-номера няма да мине. Защото не работи коректно описаната процедура за отключване на бутлодер-а + рут (той си е ясен има подробно описание тук в нашия форум как става). За да го отключите ... ползвайте описанието в пост 852 : http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry33377448
Всички останали стъпки ... според описанието и вече ще имате cm11.
На пръв прочит ...
+ блутута работи прекрасно;
+ няма разкачане, така както при стоковия ром;
+ пъргаво меню;
+ може би една идея по-бърз старт на приложенията;
+ двете карти работят безпроблемно, не забелязвам и разлика в телефонията в сравнение със стоковия;
- при набиране на номер .... няма значение от къде, едната ми карта (на първи слот) се изписва sim1: името на оператора, а на втората само sim2: ... надявам се да го оправят;
- загрява при зареждане... може би колкото в началните версии на вайб-а - субективна преценка... все още ми се инсталираха приложенията от маркета.

OnePlus 3T
Цитирай
#10

Пуу, да те бях изчакал... цяла вечер се опитвам и не става.. Накрая подкарах TRWP (на Crowds) и направих всичките wipe, които са описани и сега телефона забива на екрана с логото на Lenovo. Мога да влезна в рекавърито, но не мога да инсталирам нов ром, защото го няма записан на паметта на телефона... някакви идеи?

Така, оправих го с OTG кабел и флашка - от тях инсталирах СМ11 през TWRP... Отдъхнах си...
Цитирай
#11

Подкрепям написаното за стартирането на приложенията - стартира доста по-добре. За мен много важен моментът с батерията. Незнайно защо при VibeUI, ако не се рестартира през 2-3 дни и започва да консумира адски много батерия в idle/deep sleep режим. Нарочно няма да си качвам RC1, а ще остана на предната версия, за да се уверя, че това не е така при CM.

Относно загряването - това е само докато потръгне mediascan-а и Play services репортнат достатъчно информация към NSA. След това спира.
Много голямо сканиране се случва и ако си инсталирате камерата на Леново. Аз задължително снимам с нея, защото просто е много добра :-)
Цитирай
#12

Работи перфектно, ще ми липсва само double tap to lock и tap to unlock.
Цитирай
#13

(2015-02-23, 11:15:45)emzo написа:  Работи перфектно, ще ми липсва само double tap to lock и tap to unlock.

Моля ви само да споделите как се представя батерията на телефона и ако сте доволни и има видима разлика с Vibe UI се мятам и аз на CM11. 

Huawei Mate 10 Pro Titanium grey 
Цитирай
#14

(2015-02-23, 11:21:45)makavelio написа:  Моля ви само да споделите как се представя батерията на телефона и ако сте доволни и има видима разлика с Vibe UI се мятам и аз на CM11. 

Никаква разлика в сравнение с VIBEUI_V2.0_1503_7.254.1_ST, държи се по абсолютно същия начин. Едни и същи приложение, едни и същи синхронизации, вкл. всички безжични мрежи (нищо не спирам: wifi, bluetooth, 3g). За сега доволен.
Колеги при вас изписват ли се имената на моб оператори при избор на карта за позвъняване, или изпращане на смс? При мен само от слот1: теленор, а от слот2 мтел - няма никой. Иначе навсякъде където и да пипна настройки на сим карти, свързаност ала бала са изобразени имената.

OnePlus 3T
Цитирай
#15

(2015-02-23, 11:38:43)didipov написа:  Колеги при вас изписват ли се имената на моб оператори при избор на карта за позвъняване, или изпращане на смс? При мен само от слот1: теленор, а от слот2 мтел - няма никой. Иначе навсякъде където и да пипна настройки на сим карти, свързаност ала бала са изобразени имената.

За сега като гледам няма я опцията да те пита всеки път преди да набира - винаги набира (и отделно да праща смс-и) от определена избрана карта. Ако искаш да набираш с другата, трябва да промениш настройките, което е леко неудобно. Аз засега съм си направил шорткът към тази настройка, но много рядко набирам от втората карта и това не ми пречи.

Иначе някой изпробва ли как се държи с ART? Пише, че е експериментален и се чудя дали да го пробвам, да не се прецака нещо...?
Цитирай
#16

Има - [Изображение: 2015_02_23_12.jpg]


На balanced:
[Изображение: 2015_02_23_10.jpg]
На вибе уи , никога не съм го пускал Big Grin
Цитирай
#17

Didipov би ли написал стъпка по стъпка как става всичко защото според мене ще е много полезно за много хора а и CM11 си е друга работа 

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#18

(2015-02-23, 20:15:31)koko81 написа:  Didipov би ли написал стъпка по стъпка как става всичко защото според мене ще е много полезно за много хора а и CM11 си е друга работа 
Едно бързо ръководство ....

Всичко необходимо се намира в папка cm11.rar, https://drive.google.com/file/d/0B9XP-Uz...sp=sharing Разархивирате я на удобно за вас място.
Приемаме че имаме предварително инсталиран minimal_adb_fastboot_v1.2_setup.exe + adb драйвери, ако не справка съседните теми.
Преди да започнете процедурата се уверете че сте с vibe ui s android 4.4.2!!!!
1.       Root с помоща на RootGenius_en.exe, как става – справка съседната тема;
2.       Трябва да се отключи бут лодер-а – разархивирате unlock_fastboot_K910SS_4.4.7z и стартирате с два клика на ляв бутон на мишката 44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat, при работещ телефон и вкл усб кабел + активиран usb debug изчаква се докато процедурата приключи(по някое време може да ви поиска рут права, дават се)... рестарт и продължаваме на татък;
3.       Копирате в телефона следните файлове без да се разархивират(може и да ги копирате още в самото начало): cm-11-20150222-UNOFFICIAL-TS-kiton.zip, pa_gapps-modular-pico-4.4.4-20150221-signed.zip, по желание камера от леново Lenovo-camera.zip.
4.       Намирате си папка Minimal ADB and Fastboot (може да бъде на различни места в зависимост от версята на ОС -32 или 64бит), при мен примерно е C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot, копира се recovery.img (от архива) в папка Minimal ADB and Fastboot;
5.       Стартира се Minimal ADB and Fastboot (най-вероятно имате иконка на десктопа) и вътре пишем
adb reboot bootloader
след като излезе написа леново пишем:
fastboot boot recovery.img
на телефона вече трябва да имаме стартирано cwm
6.       ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:mounts and storage -> format /system
7.       ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:wipe cache, dalvik-cache , data and factory reset
8.       install zip …. Намираме файла cm-11-20150222-UNOFFICIAL-TS-kiton.zip
9.       по същия начин инсталираме pa_gapps-modular-pico-4.4.4-20150221-signed.zip, по желание камера от леново Lenovo-camera.zip
10.   рестарт
 
и се радваме на CM11

OnePlus 3T
Цитирай
#19

Хора помагайтеSmile .Не мога да си руутна телефона, опитах и Root genious, Vroot  всякакви ADB скриптове. Имам инсталиран ADB на компютъра , както и драйверите на телефона. В момента съм с Вайб 1503 стабилен.

Huawei Mate 10 Pro Titanium grey 
Цитирай
#20

makavelio, ако целта на рут-а е миграция към см11, то инсталирай на "чисто" VIBEUI_V2.0_1503_7.254.1_ST през тулкита, без да слагаш гапсове .... и тогава рут и т.н.

OnePlus 3T
Цитирай
#21

Имам един въпрос Цианоген рома рутнат ли е предварително а ако не е може ли след това да се рутне че ми е важно да имам рут права

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#22

.... има рут

OnePlus 3T
Цитирай
#23

Единствения бъг до момента - com.android.incallui. при входящо повикване. Еднократно засега. Гледам и в 4пда един се е оплакал от същото.
Цитирай
#24

При мен този бъг го няма, но като че ли тъча не е толкова чувствителен, колкото беше преди (или е заради новия ми стъклен протектор, не знам). Като бъг аз мога да кажа, че не винаги връща към начален екран, когато натисна Home бутона - понякога става от втория път (усещам вибрацията, така че не е от тъча). Също така не мога да си направя в аудио профила да е едновременно на мелодия и вибрация (сигурно не виждам някоя опция??). И последно - като се пусне опцията да светва дисплея с бутоните за звука, спира да работи power бутона (много рядко проработва и реално не може да се ползва светване на екрана) и трябва да се ползват само бутоните за звук. Също така ми се струва, че звука от говорителя е по-слаб, дали си въобразявам..? Пипах малко и по DSP Manager-a, за да му задам повече бас.

Всъщност и при мен се случи сега този бъг с "com.android.incallui." Предполагам става, когато натиснеш back бутона по време на разговор.
Цитирай
#25

И аз съм вече с Цианомода супер е  Big Grin
П.С Голям зор видях докато намеря че втората карта се пуска от програма  Blush

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)