Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM]+[Ръководство] CyanogenMOD 7(Android 2.3.5) инсталация и пр.
#76

petyo.tsanov написа:
kali_74 написа:Понеже съм новобранец с тези неща може ли да сложиш лин от къде да се изтегли тази версия и малко обяснения в какъв ред и как да бъдат инсталирани нещата и може ли после ако искам да върна стоковия ром благодаря предварително

Не можеш ли да прочетеш първия пост? После като почнете да се оплаквате кой как надмено се държал и унижавал :facepalm: . Единственото което трябва да направиш е да прочетеш 2-та първи поста в 2-те важни теми.

Четох ги обаче там има много линкове и е използвана терминология която аз неразбирам затова питам. Ако не искаш да помогнеш няма проблеми нали за това е форума.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
Аксесоари
#77

Ми задай си конкретно въпроса какво не ти е ясно? Начина по който си попитал е все едно не си прочел 1 изречение от първия пост. В края на пост 1 има линкове за сваляне, първия е "stable" кое не е ясно?
От линк-а "stable" си сваляш ъпдейта и после действаш по точките. В другата важна тема е обяснено как да се върнеш към оригиналния софтуер.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#78

petyo.tsanov написа:Не можеш ли да прочетеш първия пост? После като почнете да се оплаквате кой как надмено се държал и унижавал :facepalm: . Единственото което трябва да направиш е да прочетеш 2-та първи поста в 2-те важни теми.

Е вече наистина имаш право Big Grin Някои просто ги мързи да четат.

Samsung Note II
Цитирай
#79

kali_74 написа:Понеже съм новобранец с тези неща може ли да сложиш лин от къде да се изтегли тази версия и малко обяснения в какъв ред и как да бъдат инсталирани нещата и може ли после ако искам да върна стоковия ром благодаря предварително

Спокойно, и аз като теб не разбирах ама абсолютно нищо.Само следвай стъпките във темата както са ти казали колегите и ще се оправиш.Опитай и ще видиш не е толкова страшно.Успех :cheers:
Цитирай
#80

krasss написа:
kali_74 написа:Понеже съм новобранец с тези неща може ли да сложиш лин от къде да се изтегли тази версия и малко обяснения в какъв ред и как да бъдат инсталирани нещата и може ли после ако искам да върна стоковия ром благодаря предварително

Спокойно, и аз като теб не разбирах ама абсолютно нищо.Само следвай стъпките във темата както са ти казали колегите и ще се оправиш.Опитай и ще видиш не е толкова страшно.Успех :cheers:

Успях да кача CM 7 но неми харесва и сега се опитвам да върна стоковия от бекъп обаче не иска да стартира стига до логото на LG и край не иска да стартира някои да каже как да си върна стоковия опитах и с SmartFlash Tool зареждам фаиловете стартирам програмата и след няколко секунди ми казва ерор и край спира някои да даде съвет какво да направя

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#81

Е това не знам Sad
Цитирай
#82

Влизаш в рекавъри, full wipe, wipe cache и след това SmartFlash Tool.

Xiaomi Note 3, SGS7
Цитирай
#83

kali_74 написа:.......


След като си върнеш бекъпа от адвансед дай фикс пермишън

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#84

Пробвах не иска да стане ако тръгна да инсталирам CM7 става телефона работи обаче не иска да върне стоковия някои да даде идея как да си върна оригиналния софтуер.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#85

Ако опиташ да ъпдейтнеш със LGmobile updaqte?

------------------------------------

Между другото и аз правя сега това абсолютно същото като теб.Иксам да си върна стоковия.В момента опитвам със SmartFlash.За сега вървят процентите и май ще стане,но още не е свършило .Ще пиша след малко
Цитирай
#86

kali_74 написа:Пробвах не иска да стане ако тръгна да инсталирам CM7 става телефона работи обаче не иска да върне стоковия някои да даде идея как да си върна оригиналния софтуер.


от рестор ли го пускаш или от адвансед рестор

аз специално никога не съм имал проблем с възстановяване на бекъп

може да е от версията на CWM

с коя версия си правил бекъпа?

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#87

При мен стана със SmartFlash .Току що тръгна телефона
Цитирай
#88

kali_74 написа:Пробвах не иска да стане ако тръгна да инсталирам CM7 става телефона работи обаче не иска да върне стоковия някои да даде идея как да си върна оригиналния софтуер.

Кое рикавъри си сложил ? Онзи ден като флашвах нов банд с SmartFlash и на мен ми даде еррор, затворих програмата пуснах я пак избрах файла и от втория път тръгна флашването. Пробвай и рестарт на компа и пак давай с SmartFlash.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#89

kali_74 написа:
krasss написа:
kali_74 написа:Понеже съм новобранец с тези неща може ли да сложиш лин от къде да се изтегли тази версия и малко обяснения в какъв ред и как да бъдат инсталирани нещата и може ли после ако искам да върна стоковия ром благодаря предварително

Спокойно, и аз като теб не разбирах ама абсолютно нищо.Само следвай стъпките във темата както са ти казали колегите и ще се оправиш.Опитай и ще видиш не е толкова страшно.Успех :cheers:

Успях да кача CM 7 но неми харесва и сега се опитвам да върна стоковия от бекъп обаче не иска да стартира стига до логото на LG и край не иска да стартира някои да каже как да си върна стоковия опитах и с SmartFlash Tool зареждам фаиловете стартирам програмата и след няколко секунди ми казва ерор и край спира някои да даде съвет какво да направя


Има и друго,сега се сетих.Ако си със win.7 може да е от него и драйвърите.Не знам със коя версия на 7-мицата бях преди и точно така като теб ми даваше грешка със SmartFlash.Сега със друга версия на win-а няма проблеми.Ето я и темата ми,там колегите дават съвети:
https://www.androidbg.com/forum/topic122...flash.html
Цитирай
#90

krasss написа:
kali_74 написа:
krasss написа:Спокойно, и аз като теб не разбирах ама абсолютно нищо.Само следвай стъпките във темата както са ти казали колегите и ще се оправиш.Опитай и ще видиш не е толкова страшно.Успех :cheers:

Успях да кача CM 7 но неми харесва и сега се опитвам да върна стоковия от бекъп обаче не иска да стартира стига до логото на LG и край не иска да стартира някои да каже как да си върна стоковия опитах и с SmartFlash Tool зареждам фаиловете стартирам програмата и след няколко секунди ми казва ерор и край спира някои да даде съвет какво да направя


Има и друго,сега се сетих.Ако си със win.7 може да е от него и драйвърите.Не знам със коя версия на 7-мицата бях преди и точно така като теб ми даваше грешка със SmartFlash.Сега със друга версия на win-а няма проблеми.Ето я и темата ми,там колегите дават съвети:
https://www.androidbg.com/forum/topic122...flash.html

Благодаря на всички оправих се стана с SmartFlash драиварите нещо се бяха омотали преинсталирах ги и после флашнах SmartFlash и всичко стана ок върнах стоковия

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#91

Radiation_Joe написа:
kali_74 написа:Пробвах не иска да стане ако тръгна да инсталирам CM7 става телефона работи обаче не иска да върне стоковия някои да даде идея как да си върна оригиналния софтуер.


от рестор ли го пускаш или от адвансед рестор

аз специално никога не съм имал проблем с възстановяване на бекъп

може да е от версията на CWM

с коя версия си правил бекъпа?

Бекъп правех с CWM 4.0.0.4 опитах да кача един бекъп които е V20E и не иска да го бекъпне дава ми md5 mismatch кажи с коя версия на CWM мога да го направя.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#92

За v20e си сложи рикавъри 5.0.2.0, може да го флашнеш от ром мениджъра има го в маркета.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#93

Здравейте,
понеже ми писна да чакам стоковия ъпдейт /с еуро опен съм/ си сложих CyanogenMOD 7. Всичко е супер, но имам няколко въпроси, на които не успях да открия отговор.
1-во и най-важно - как да направя така че паметта на телефона - вътрешната - да се вижда в някои от андроидските менаджери.
2-ро случвало ли му се е на някой ако говори и му звънне 2-ра линия и не вдигне веднага, след края на разговора/текущия/ дисплея да остане черен и неактивен
3-то камерата която е в последния CyanogenMOD 7 ок ли е /понеже ми се струва странна/ или трябва да се правят онези модове, които намерих във форума. На мене лично не ми харесва как снима/записва.

това е основното в общи линии. пак казвам търсих, но отговори не намерих. Да не вземе някой да ме подбере сега.
Поздрави и мерси предварително.

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#94

Radopod написа:Здравейте,
понеже ми писна да чакам стоковия ъпдейт /с еуро опен съм/ си сложих CyanogenMOD 7. Всичко е супер, но имам няколко въпроси, на които не успях да открия отговор.
1-во и най-важно - как да направя така че паметта на телефона - вътрешната - да се вижда в някои от андроидските менаджери.
2-ро случвало ли му се е на някой ако говори и му звънне 2-ра линия и не вдигне веднага, след края на разговора/текущия/ дисплея да остане черен и неактивен
3-то камерата която е в последния CyanogenMOD 7 ок ли е /понеже ми се струва странна/ или трябва да се правят онези модове, които намерих във форума. На мене лично не ми харесва как снима/записва.

това е основното в общи линии. пак казвам търсих, но отговори не намерих. Да не вземе някой да ме подбере сега.
Поздрави и мерси предварително.

Камерата наистина снима кофти при CyanogenMOD 7 качи си V20C-topoggi там нещата са по добре според мен камерата работи на запис на видео по добре.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#95

Radopod написа:2-ро случвало ли му се е на някой ако говори и му звънне 2-ра линия и не вдигне веднага, след края на разговора/текущия/ дисплея да остане черен и неактивен

Една от причините беше и тази за да го махна.

Послушай kali_74 и си сложи topoggi Smile
Цитирай
#96

kali_74 написа:Камерата наистина снима кофти при CyanogenMOD 7 качи си V20C-topoggi там нещата са по добре според мен камерата работи на запис на видео по добре.

всъшност камерата на СМ си е много добре даже, просто трябва малко да се настрои

просто липсата на хардуерен бутон /като при 99% от андроид телефоните/ осира нещата

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#97

Radiation_Joe написа:
kali_74 написа:Камерата наистина снима кофти при CyanogenMOD 7 качи си V20C-topoggi там нещата са по добре според мен камерата работи на запис на видео по добре.

всъшност камерата на СМ си е много добре даже, просто трябва малко да се настрои

просто липсата на хардуерен бутон /като при 99% от андроид телефоните/ осира нещата

Аз съм с ЦМ, през деня снима добре, през нощта и с светкавица да е не са хубави, а пък видео клип, изобщо не ми дава да снимам, като сменя от камера на видео, стои черно и след малко форс клоуз. И затова ще махам цианогена, не ме впечетли особено.

SAMSUNG GALAXY S III white Android
Цитирай
#98

Нямам обяснение за това. С СМ съм - снимам снимки и видео без никакви проблеми.

Xiaomi Note 3, SGS7
Цитирай
#99

netmonk написа:Нямам обяснение за това. С СМ съм - снимам снимки и видео без никакви проблеми.

Абе и аз снимам без никакви проблеми, ма е много зле качеството. Айде на видеото се търпи, ма снимките...Няма ли някаква програмка за хубава камера с хубави настройки и т.н. Едно време като се бях излъгал да си взема IPH4 за тъпия I OS имаше про камера, че и там немаше никви настройки. Не може за андроид да нема, но аз поне не намирам такава. Освен тва никой не ми отговори за вътрешната 8GB памет, която под СМ7 просто не се вижда.

PS. GPS-a ми започна да хваща уникално бързо /без WIFI и GPRS/ - нещо, което изнервяше много при оригиналния ром.


PPS. А някой знае ли как да си регулирам микрофона, че вече неколко човека ме питаха дали са пуснати на високоговорител, както и неколко човека ми казаха, че ме чуват металически.

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай

Искам да благодаря на всички за помощта. Искам да споделя с вас, че и 3-те проблема се решиха, когато сложих последния nightly СМ7. Вече ме чуват перфектно, откривам си паметта, всичко е супер. Успех!

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)