Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с интернет
#1

От известно време на телефона на жена ми (SGS3) при браузване през стоковия браузър или Опера, периодично излиза съобщението от скрийншота, при което браузерът се затваря. Доколкото имаме наблюдения, получава се при wifi връзка и не е имало случаи на такова прекъсване през мобилния интернет. Чистих кешове и данни на браузърите, преглеждах настройките на wifi, но проблемът си продължава. Телефонът си е със стоков фърмуеър, не е рутван. Не съм пробвал все още хард ресет, но ако не се намери друго решение, ще стигна и дотам... Някакви предположения и/или съвети?
 
П.П. Мисля, че разбрах проблема - едно приложение SNS Facebook, което започна да ми дава и съобщение, че сесията на Фейсбук е изтекла и други ала-бализми. Спрях го, изчистих и деактивирах и засега не са се проявявали проблеми.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно проблемът не е във SNS Fasebook, защото пак вади същото съобщение.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Хард ресет ще ти оправи проблема. Понякога е неизбежно...

LG G4 - H815 - 32GB
LG G2 - D802 - 16GB - Cloudy G2 2.2

Цитирай
#4

Направих хард ресет. Проблема остана. Сега остава да преинсталирам фърмуера и ако това не оправи нещата, това ще бъде последният Самсунг в семейството. Не стига че е бавен като валяк във всяко едно отношение, ами и проблеми създава.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Няма да с оправи с нищо, просто не му достига РАМ памет на телефона и затова затваря браузера. И при мен се случва от време на време и съм пробвал и с други фърмуери и хард ресети и какво ли не, просто не е оптимизиран достатъчно добре този модел телефон, а е най-добрата машина на Самсунг, не мога да си представя как се държат другите тогава....

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#6

Забелязвам, че свободната РАМ най-редовно е между 128-180МВ. Добре де, на телефона има инсталирани 4-5 допълнителни приложения, част от стоковите съм деактивирал. Представям си ако жена ми ползваше телефона за нещо повече от фейсбук, браузване и вайбър, какво щеше да е. Стария ми HTC Evo 3D имаше по-малко РАМ, а никога не се е "задъхвал". Изключил съм всякакви допълнителни функции и гъзарии и пак всичко пълзи като умрял таралеж. Радвам се че се оттървах навреме от моето Neo, че и с него колко ядове брах само аз си знам.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

Преинсталирай го с Один,във важните теми е писано как става.Старата ми С3-ка винаги съм я натоварвал на макс и не съм имал проблем със затваряне на приложнията,поради недостиг на рам.А определено я позлвах за повече от фейсбук, браузване и вайбър.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#8

Префлашнах софтуера, но без никакъв ефект. 

Изръшках и гугъл плей за подходящ за жената браузър, но така и не открих нещо, което да ѝ върши работа. Тя иска нещо просто за ползване, да може да се регулира големината на шрифта, а в уеб страниците които нямат мобилна версия да може текста да се регулира по ширината на прозореца. Последното, например, го има в Опера, но пък при нея шрифта в мобилните версии на страниците не се регулира и е безобразно ситен за нашите дърти очи. Mercury е идеален за четене на мобилни страници, но при десктоп страниците трябва да местиш наляво-надясно като гламав. Повечето браузъри изобщо нямат бутон или опция за изход. 

Извинявам се, че се впуснах малко в оффтопик, ама вече ми писна от тоя Самсунг и накрая ще взема да го изпусна "без да искам" през терасата...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

За сведение, ако някой се интересува: Мисля, че открих причината за крашването на браузъра и тя се нарича Adobe Flash Player. Бях го инсталирал за всеки случай и засега, след като го премахнах, браузъра не е правил проблеми. Ще продължа да следя нещата.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)