Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.
#1

Здравейте,

Мисля да към Виваком или Теленор. Харесал съм си двата им сходни плана за 15 лева:

http://www.telenor.bg/bg/private/plan/vi...rd-3999-24
http://www.vivacom.bg/bg/residential/cen...a-smartfon

Кой от двата оператора бихте препоръчали при положение, че и двете оферти са идентични и защо? Кой е с по-добро обслужване, покритие, интернет, с по-малко подводни камъни и т.н.? 
В момента съм на Мтел и като цяло не съм доволен от тях. Знам, че боб имат същата оферта, но до колкото съм запознат те ползват мрежата на Мтел, което мен като цяло не ме устройва.

Благодаря ви!

Samsung Galaxy S4
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз до преди една година бях на Теленор (тогава Глобул) и се махнах с огромно удоволствие от тях. Интернета и покритието на 3G мрежата им беше ужасно. В центъра на Пловдив на максимална скорост трябваше да чакам по една минута да ми зареди някакво търсене в Гугъл. А извън града за интернет на Глобул просто трябваше да забравя. Сега съм на Виваком и нещата са много по-добре - интернета на максимална скорост е достатъчно бърз, за да качва снимки по 4-5 Mb за около 5 секунди, всичко се зарежда много бързо - Google Now, снимки във Facebook, бързо се свалят приложения от Google Play Store. На Вавиком като изхабиш Mb на максимална скорост нещата също са горе-долу добре. Не очаквай да сваляш приложения, но пък става за браузване и Фейсбук.

За разговори и СМС-и бях доволен и от Теленор, и  сега съм доволен и от Виваком и все пак ми се струва, че оранжевите имат по-добро покритие. 

Преди половин година и повече май Теленор говореха за някакво подобрение в мрежата им, което сигурно ще рече и по-качествен мобилен интернет, но не съм ги ползвал скоро и не знам. Като цяло надали някога ще се върна при тях.

D_coffee
Цитирай
#3

Колега не са точно идентични. При теленор имаш едни резерв минути, който ако случайно надвишиш тези 1000 в плана, то пачва да ти се точат от резервата, и така няма риск да ти се натрупа някоя голяма сметка.

Иначе аз съм на вивата и съм доволен от интернета и обхвата като цяло.

Обслужване - ами какво да ти кажа, във виваком служителите се опитват само да набутат някакъв план на някои. След това много много не се вълнуват за теб, естествено има и изключения сред тях. Отделно като отидеш в офис на вивата за да си платиш сметката може да почакаш повечко, защото са им приоритетни хората, който тепърва искат да подпишат договор с тях, а не дългогодишните им клиенти.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Ако тия минути му стигат, едва ли ще трупа големи сметки,че да му трябва резерв. А и ако не се лъжа минутата ти е 18 ст. Smile
Общо взето първо Вивата направиха намалението на този план, после Теленора ги контрира с повече мб, те се опитаха с реконтра макар,че ония имат резерв. А обслужване и прочие всичко си зависи от мястото където си. Мноооого относителна работа. Има хора които дори не ходят в офисите им да се плащат, така че ако си от тях все тая какво е обслужването ако ходиш 1 път на няколко месеца. Big Grin А най-хубаво е ако си имаш хора (познати) в някоя от двете вериги, там да си. Аз лично бях така дълги години и никога не ме закачаха с нищо и никакви оферти. Отивам казвам какво искам и го правят. Без да ми дават акъл какво било по-добре или да се мъчат да ме вържат с нещо. Big Grin На Вивата съм само клиент, а за теленор (като беше глобул бях от другата страна). Общо взето всеки ще ти сподели кофти преживявания и прочие с неговия оператор така,че за всеки е различно. Извода и лафа в БГ е "всички са мошеници", но трябва да избереш по-малкото зло лично за ТЕБ! Пробвай с едните ако не останеш доволен, бягаш от там и това е. Особено сега ако имаш няколко карти или пакети, стават много чувствителни ако им заявиш,че ще бягаш при конкуренцията. Smile))

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#5

Ако държиш на покритие на сигнал и 3G почти навсякъде ,то моята препоръка е мрежата на Виваком.

MI A2
Цитирай
#6

Благодаря ви за мненията.
Този резерв на теленор не ме грее особено много. Като цяло аз съм за интернета повече, а 4гб ще са ми повече от достатъчни. Явно ще е виваком.
Все пак ако някой, който е сега абонат на теленор или е служител там, даде мнение за тях ще съм благодарен. В събота мисля да подписвам, така че има време до тогава Smile

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#7

Ами след 12 години към Гло*ул/Теленор преминах към Вивата ноемви. В момента искам да се обеся на централата на Виваком. Заклевам се. Най-бедния сървис имат оранжевите. Честно, боли ме за обхвата. Взимам телефон в кеш от тях при прехвърляне на номер към тях. Значи искат ми телефона в кеш платен плюс 80 лева депозит?! За чий ми искат депозит, аз си плащам телефона. Преживявам го, давам им 80 лева. Обяснява ми онази, коза, че ще ми се приспадне от следващите сметки. Викам хубаво. Първия месец ми спират телефона. Звъня им и викам к'во се случва? Работя с този телефон не ми е все тая дали ще имам или нямам телефон 1 ден. Онази от кол центъра, супер нагла овца, ми вика - 3 месеца трябва да си плащате сметките без просрочие и тогава ще започнем да Ви приспадаме депозита. Полудях! Крясаци, викане, мериндежей, не знам си какво... Както и да е, платих си сметката вбесен и от следващия месец започнаха да ми ги приспадат директно, явно можело без да чакам 3 месеца.
Съвсем отделно - прехвърлям се към тях и ми искат 10 лева за сим карта, защото те, разбираш ли, не продавали айфон и за това трябва да си платя картата. Как ще си плащам картата?! Тея луди ли са? Трябва да си платя сим картата, за да мога да си я сложа в телефона? Е такова нещо никой друг оператор не ми го е правил този номер. Какво ме интересува предлагат или не айфон. С такъв телефон съм и искам сим карта за него. Ще им плащам 30+ лева на месец за 2 години, купувам телефон кеш от тях и ми се правят за 10 лева?
Та в този ред на мисли, не ги препоръчвам. За мен отношението към клиента е на първо място. А от Теленор съм безкрайно доволен като обслужване. Сега ще трябва да давам 600 лева, за да се върна към Теленор...

Choosing...
Цитирай
#8

Точно за това отношение говоря, въобще не ги интересуваш, нали си подписал вече и щеш, не щеш си техен за 2г. А ако трябва да подписваш тепърва с тях - мазни, мазни... пфффф. Иначе като планове и цени са доста добри, ако имаш някой познат в офис сигурно и обслужването ще ти хареса.


Twick - то и аз си мислих, че не ме грее, но виж изведнъж надвиших минутите, който имам и то с цели 400++ иииии хоп 100лв сметка.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#9

Sloona надявам се да не го приемеш като заяждане, но твоето мнение е като на типичния потребител, който подписва договори без да е прочел и един ред от него и без да се интересува какво пише във въпросният договор.
Всички оператори имат общи условия и са задължени описват при какви условия предоставят услугите си.
Не само Виваком взимат пари за нова карта - и другите го правят.
С едно съм съгласен - обслужването при 2-те оператора е под всякаква критика и единствената им цел е да ти продадат нова карта.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#10

Никой от другите оператори не ти взима пари като си прехвърляш номера на тях.

Choosing...
Цитирай
#11

Така има малък спор за МБ на вивата. Иди и питай в офис дали не са разделени на дневни и нощни МБ. Един познат ми каза,че 2000МБ са дневни и 2000 МБ са нощни. Дали е така незнам. Не съм питал.
При теленора го няма разделението на мб-тите. Да обхвата не е на нивото на вивата,но се говори,че скоро ще изграждат LTE мрежа. Ще почакаме и ще видим.
Погледна ли офертите на мтел? Сега видях,че и те свалиха цените. Яко нещо е конкуренцията!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

В сайта им пише, че не са разделени. Това важи за офертата с 10гб.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#13

Мтел трансфер L:
16.03лв./ месец
-1200 към всички с прехвърляне 
- 0,00лв./минута към Мтел 
- 3000МБ интернет

Мтел Трансфер XL:
20.94лв./месец 
- Неограничени разговори към всички 
- 5 GB Трафик
Ей за тва говорим! И аз много се замислям дали да не си направя една карта


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#14

По принцип след края на април би трябвало да има разделяне на МБ на дневни и нощни,но това няма да се случи ,защото това го пишат още от лятото на 2014.
На два пъти от тогава само сменят месеца на въвеждане ,но не го правят.
Няма да го направят и сега.Споделено от служител на Вива.

MI A2
Цитирай
#15

Аз съм на Виваком, (прехвърлих се от Мтел), много съм доволен от услугата им сравнена с Мтел (разговори/покритие/интернет). В офис стъпих само веднъж, за да подпиша и си взема картата. Винаги плащам онлайн.
Прехвърлянето и картата ми бяха безплатни.
Депозит се иска винаги, мен ми искаха 2 месечни такси, служител ми каза, че се прави главно заради циганите, които решават да вземат телефон на промоция и духнат на другия ден.
Цитирай
#16

Точно днес мислех да се прехвърлян на Вива за 15 лв офертата (от Мтел).
И точно на момента излизат новите оферти от Мтел.
Ще оставам явно в Мтел. Аз лично съм много доволен от услугите им, най-вече интернета.
Не виждам с какво Вива ги превъзхождат? И обхват имам навсякъде. На село и Вива и Мтел имат само 2G, Теленор пък само на балкона ги ловя.
Цитирай
#17

Офертите на мтел са трепач сега. Особенно тази с неограничените минути.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#18

(2015-03-10, 17:32:18)tda написа:  Офертите на мтел са трепач сега. Особенно тази с неограничените минути.

От началото на Декември съм на безсрочен договор при тях и все се ослушвах, но с тази оферта май ще се преподписва. Tongue  Повече от това не знам какво му трябва на активния потребител..? Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#19

Абонат съм на сегашния Теленор от 10 години. Обслужването е според офиса и служителите, но в повечето случай са любезни. Обхвата е зле. Тук спор няма. Уж работят по въпроса, но не намирам голяма разлика от преди година. Пътувам постоянно в цялата страна и извън големите градове 3G е рядко срещано явление.  Чакам с нетърпение да ми изтече договора лятото, и най-вероятно в Мтел.
Цитирай
#20

Май Мтел отново се доказа с тези оферти. Smile
Конкуренцията е добро нещо и е полезно за потребителя.
Нека всеки си избере къде да ползва, но от към интернет и обхват Мтел са светлинни години пред другите. Smile

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#21

Мтел и обхват, ха! Добре. Smile
За скорост, да.

Huawei P10
Цитирай
#22

Аз съм на Теленор и ще минавам към Виваком. Покритието на Теленор наистина е много зле, но има подобрение. От един месец насам вече има 3G извън центъра на София. Аз съм правил доста сравнения със другите 2 оператора, и на двата и покритие, и скорост са по-добри. И на мен служител на Виваком ми каза, че това разделение на интернета няма да влезе в сила.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#23

Обхвата на Мтел не е нещо особено (да не кажа зле), но виж скоростта на 3Г е най-бързата при тях.
Цитирай
#24

Преди малко се върнах от офис на виваком след опит да преподпиша на хл (тази от 14.99), но и сменя титуляра на картата. А там ми обясняват, че не може да се смени титуляра и в същото време да се възползвам от тази промоция.
Точно това ми каза:
виваком служител офис написа:Вече пробвахме и не може при промяна на титуляра да се възползвате от промоцията. Ако сменим титуляра трябва да комбинираме услуги за да може да ви я пуснем на тази цена...
Иначе казано да подпиша и за още нещо, било то - дом.телефон, интернет, телевизия...

Добре... обаче прибирам се и чета в правилата на промоцията не намирам такъв текст (че не може да подменят титуляра или че могат да я пуснат само в комбинация). От там се обаждам на оператор (123) и питам, така и така може ли, не може ли...
А отговора беше:
виваком оператор написа:Аз ви гарантирам, че може! Отидете в офиса и пак ги питайте дали може и ако ви кажат, че не става, ги накарайте да се обадят на нас.
Е добре ама това не е моя работа!!! Тъпите служители (в този офис) трябва да го знаят, не аз да ходя да им го казвам и да се ровя в нета, и да звъня на оператори за да го разбера. А сега като се и замисля, явно продавач-консултантката е искала просто да ми набута още един договор и от там да си изкара нормата за месеца.

П.П. Ето за това отношение на виваком към ДЪЛГОГОДИШНИТЕ им (а и не само) клиенти говоря.

П.П.П. Сега се чудя да сезирам ли КЗП, защото в този офис, вече за пореден път се отиват да мамят.
П.П.П. Само да помоля ако има някой друг служител на вивата, ако може да каже възможно ли е това с промяната на титуляра, да не би случайно оператора да се объркал и аз да трупам тука нерви. И в този случай да ги плюя незаслужено.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#25

То в тая ситуация и да има и да няма такова нещо за титуляра, все са за бой, защото не могат да се оправят със собствените си правила!

Samsung Galaxy S4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)