Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

За да оправиш това с телефона, влез в настройките и избери отново телефон, да се стартира при странично плъзване.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари

явно не го обясних както трябва - то се стартира, но забива, лошото е че реших да рестартирам и сега само дето не ми даде син екран Wink - нямам достът то phone, messege, и падащото меню отгоре, както и хоум бутона умря!
Цитирай

Аз знам че се стартира и забива. Но за да оправиш забиването, просто повторно избери да ти отваря Phone. И ако трябва, изключи и включи опцията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Когато обнових съм пропуснал да дам log out от flyme акаунта и сега при опит да се логна иска първо да изляза. Разбрах че трябва да го направя от компютъра https://syncweb.meizu.com/browser/index.jsp
Лошото е че шибаните йероглифи нищо не им разбирам и не знам къде да вляза да отпиша телефона.

Оправих го. Просто не съм видял че акаунта който съм регистрирал е с изпусната една буквичка.
Цитирай

Колеги, сложих Flyme version:Flyme OS 4.2.2.2I от официалния сайт, преди бях с тази от Виваком. Като цяло, подобрение не виждам, ама тоя ром ми убива приложенията. Примерно като пускам фейсбук зарежда като от изключен, на месинджъра на фейсбук съобщенията ги виждам като го отворя, със скайп същата работа, с вайбър е ОК, ама аз много често го ползвам и сигурно не остава време да го убие. При вас така ли е?
Цитирай

Утре ли чакаме лолипоп ?

Meizu MX4
Цитирай

Малко вероятно е. Има някакво забавяне за допълнителни оптимизации. По информация от китайския Meizu форум.

[Изображение: 003ab8e4de1ce6b83846742e1213788b.jpg]

Мен повече ме радва информацията, че занапред ще имаме избир между flyme или чист Android. Поне така разправя съоснователя на meizufans.eu .

[Изображение: avatar_3.jpg?dateline=1427196658] AOKP [[b]175][/b]

I can only say that much:
I had a long discussion with Meizu and we agree that users should be given at least the chance to decide between Flyme 4 or stock Android.


meizufans.eu/forum/thread-investigating-the-probability-of-stock-android?page=7

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Мда....нищо,ще почакаме.

Meizu MX4
Цитирай

Аз с по - голям интерес ще очаквам пускането на чистия Андроид. Товс е единственото, което ми липсва от Nexus 5.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Има нова стабилна днес - http://www.flyme.cn/firmwarelist?modelId=8&type=1

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Колега , новата стабилна не е ли за азиатската версия , и ще стане ли за интернационалната , в смисъл , ако реша да ъпдейтвам , ще има ли проблем .
Цитирай

В началото на темата колегата е написал как става.
Цитирай

кога ще има интернационален update до lollipop за този телефон

Samsung Galaxy S7 edge 32GB Black Onyx
Цитирай

Ами Meizu нищо не казват официално. В китайския им форум са написали, че ОТА до 5.0 ще е на 30.06 . Това ако е вярно, просто е крайно разочароващо. Едно, че ще е само до 5.0 , второ че чак след два месеца. Жалка картинка.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Верно ли ще ни извъртят така!??!Тъпо!

Meizu MX4
Цитирай

Проблема при повечето китайци е, че предлагат отличен хардуер, но ги няма никакви със софтуера. Точно на това се надяват големите риби като самсунг, хтц, лг и други.

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай

Не знам защо всички толкова чакате този Лолипоп? Имам чувството, че всеки се вманиачава в думата ъпдейт и ако неговото устройство не го получи и почва едно вайкане.
Какво толкова ще ни донесе този Лолипоп? За мен лично нищо. Всеки иска да има телефон с бърз процесор, хубав екран, камера и дълъг живот на батерията. За момента батерията се справя добре, но има какво да се желае, а интерфейса има нужда от още шлифоване, за да се усети още повече мощта на този процесор. С други думи има нужда от оптимизация, която може и без "близалката" да се постигне.
Досега не съм видял телефон, който е получил Лолипоп и да се представя по-добре от КитКат.
Съвсем скоро получих актуализация до 5.02 на другия ми телефон - HTC Desire 816. И от един страхотен телефон и еталон за бързина в средния клас се превърна в еталон за забавяне и лек лаг. И пълният формат не помага.
По форумите чета подобни отзиви и от Самсунгите и от LG-тата.
Нека някой да каже какво толкова ше ни даде този прехвален Лолипоп дето всички много го пакаме.
Цитирай

Много. Въобще не е прехвален. Лошото е, че не се знае колко от него ще остане, след модификациите на Meizu. Ползвах доста време близалката с Nexus-а и Гугъл знаят какво правят. Новия дизайн, анимациите, преходите... всичко придава усещане за консистентност и завършеност. За съжаление, това не е така при скиновете на производителите. Да не говорим и, че всички приложения следват същия език. А и се държат доста по - различно. Не случайно всички известни анализатори изразиха мнение, че 5.х поставя Андроид на друго ниво.

Както и да е, поведението на китайците е несериозно. Никаква официална информация, никаква комуникация с потребителите си.

П.С. Ако Nexus 5 не беше с толкова малка батерия, нямаше да го сменя.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Не знам как е при Нексусите, но имам пресен пример с HTC, че Лолипопа забави доста телефона и не добави нищо полезно или интересно. Добави само малко лаг. Знам, че можем да влезем в голям спор, но не е това целта. Освен анимациите в чистата версия на Лолипоп ти не изтъкна нищо значимо. Ще ме накараш да се поровя в YouTube и да видя сравнение на един и същ телефон с КитКат и Лолипоп.
Цитирай

(2015-04-29, 20:27:34)XAn4ETO написа:  Съвсем скоро получих актуализация до 5.02 на другия ми телефон - HTC Desire 816. И от един страхотен телефон и еталон за бързина в средния клас се превърна в еталон за забавяне и лек лаг. И пълният формат не помага.
По форумите чета подобни отзиви и от Самсунгите и от LG-тата
Проблема  не  е в  близалката а  в  производителите на  телефони.  Това,  че  хтц,  самсунг  и  компания го скапват  с  гадните  си  лаунчери  е  отделен  въпрос.  За мен  лично близалката  е  много  по-добра  от  киткат-а.  Ползвам  го  от  изветно  време  и не  виждам  и най малка  причина  да  се върна  на кит-кат.  Да  не  говорим,  че  батерията  се  държи  по-добре  с  близалката Smile

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай

Не знам как е на Нексус 5 , но на Нексус 7 Таблет WI-FI версията , след като пуснаха близалката , вместо да се подобрят нещата , тотално скапаха таблета . Мога най - смело да заявя , че при КИТ Кат нещата бяха много по - добре. Според мен разработчиците не трябва да избъезват на всяка цена да пуснат близлаката , а да я пуснат тогава , когато всичко е тествано и оптимизирано . За 2 дни ползване , съм изключително доволен от телефона с тази си му версия , надявам се при следваш ъпдейт , да подобрят малко живота на батерията , всичко друго е ОК .
Цитирай

(2015-04-29, 22:08:16)splendor написа:  
(2015-04-29, 20:27:34)XAn4ETO написа:  Съвсем скоро получих актуализация до 5.02 на другия ми телефон - HTC Desire 816. И от един страхотен телефон и еталон за бързина в средния клас се превърна в еталон за забавяне и лек лаг. И пълният формат не помага.
По форумите чета подобни отзиви и от Самсунгите и от LG-тата
Проблема  не  е в  близалката а  в  производителите на  телефони.  Това,  че  хтц,  самсунг  и  компания го скапват  с  гадните  си  лаунчери  е  отделен  въпрос.  За мен  лично близалката  е  много  по-добра  от  киткат-а.  Ползвам  го  от  изветно  време  и не  виждам  и най малка  причина  да  се върна  на кит-кат.  Да  не  говорим,  че  батерията  се  държи  по-добре  с  близалката Smile

Точно така. Не са само лаунчъри. Те бутат навсякъде... техен фреймуърк, тяхно управление на РАМ-та и чипа и т.н... 

Нексъса си го ползвах и с 4.4 , и с 5.0 . Определено 5.0 се усеща, като доста по - завършена ОС.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Направих си труда да изгледам поне 10 клипа на сравнение на КитКат с Лолипоп. И Нексуси и какво ли не. Е всички завършваха в полза на КитКат. Говоря за бързина на работа.

Ето едно четиво за тези, които се справят добре с превода. Там съвсем ясно е обяснено защо Лолипоп е стъпчица в правилната посока, но чак с новия Compiler в следващата версия на Андроид ще усетим сериозна разлика в бързината на телефоните си.

www.androidauthority.com/art-optimizing-compiler-605011/
Цитирай

(2015-04-30, 20:16:27)XAn4ETO написа:  Направих си труда да изгледам поне 10 клипа на сравнение на КитКат с Лолипоп. И Нексуси и какво ли не. Е всички завършваха в полза на КитКат. Говоря за бързина на работа.

Ето едно четиво за тези, които се справят добре с превода. Там съвсем ясно е обяснено защо Лолипоп е стъпчица в правилната посока, но чак с новия Compiler в следващата версия на Андроид ще усетим сериозна разлика в бързината на телефоните си.

www.androidauthority.com/art-optimizing-compiler-605011/

Не  е  ясно  дали  ще  усетиш  бързина  в  телефона си,  защото не  знаеш  какъв  микс  ще  ти  забъркат от  Мейзу.  Статията,  която  си  постнал  пише  за   бъдещето  на  АРТ-а и минването  от  Далвик  към  АРТ.   Това  се  говори  още  от  времето на  киткат-а.  
https://software.intel.com/en-us/blogs/2...86-runtime

http://www.quora.com/Why-is-ART-better-than-Dalvik
http://lifehacker.com/android-art-vs-dal...1507264545
http://pocketnow.com/2013/11/13/dalvik-vs-art
http://www.gizmag.com/5-features-android...ade/34982/

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай

XAn4ETO , какви клипове, какви гледания. Аз ти казвам, че ползвах един и същ телефон, първо с чист киткак, после с чиста близалка и нямаше нищо в ползва на киткат. От клипове нищо няма да усетиш, но работата с 5.0 ми беше сто пъти по приятна. Всичко е някак си по - изпипано, по - "флуидно", по - последователно и т.н... С две думи, по - приятно е за работа.

Новия компилатор е факт, още от киткат. Там беше във фаза на разработка и имаше избор между АRТ среда с АОТ компилатор и далвик с JIT. За съжаление, ние с нашето MX4 не можем да изпробваме АRТ още сега, тъй като Meizu пак не са си свършили работата както трябва. Четох една статия за MX4 и АRТ, но не ми се навлиза в подробности. В 5.0 вече присъства само и единствено ART средата, с АOТ компилатора, който ти визираш, като новия компилатор. Вече осъвършенстван.

Че MX4 е невероятен хардуер е факт, но и че Meizu не успяват да си свършат работата по софтуера, и това е факт. Пускат ми всяка седмица някакви нови версии на flyme, и то само за азиатците. Вместо да се занимават с тези глупости, да бяха се съсредоточили върху ъпдейта на ОС. До сега трябваше да сме с 5.0 . Преди половин година го пуснаха. Не виждам и ти защо толкова ги защитаваш, все едно си акционер. По твоята логика, да си стоим на 4.2.2 завинаги, Не е само ART. Project volta, сума ти нови API, сума ти оптимизации...

Ако ти не желаеш да ъпдейтваш, това си е твое право, но нека Meizu предоставят качествен ъпдейт на тези, които искат да ъпдейтнат. И ако може да не 8 месеца след излизането на ОС.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)