Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Добавяне на дял към системната памет
#1

 
     Здравейте!
Както на всички е известно, таблета страда от липса на памет за инсталиране на приложения. Искам да добавя дял от SD картата (форматиран като ext2) към паметта на телефона. Преди имах LG GT540 и там със един скрипт - CronMod-INT2EXTV2+_signed.zip от recovery се инсталира и  добавя дяла ext2 към паметта на телефона. Тука обаче не става. Вероятно е заради версиите на Андроид.
Таблета съм го root-нал. Четох по нет-а как като се редактира vlod.fstab, се сменяли местата на SD картите (int и ext) със паметта на телефона-от първия път успях да "скрия" всичката памет Smile , следващите опити бяха с променлив успех. Пробвах и една програма - http://m.downloadatoz.com/apps/eu.codlab...nload.html -уж стана, обаче пак казва че нямало място.В смисъл- дава ми избор къде да се записват програмите, виждам че има 12 гигабайта свободно място и пак не става. За съжаление не знам как да направя скрийншот на екрана, за да бъда по-ясен, а и таблета в момента не е в мен, за да го снимам и да усна снимка.
Може и от многото проби да съм променил непоправимо vlod.fstab Bu и в тоя ред на мисли- от къде мога да си изтегля един оригинален vlod.fstab
Има ли начин да добавя дяла ext2 към паметта на таблета, а картата да си ми остане като карта? Или всичко се свежда само до смяната на един дял с друг?

Благодаря предварително.

P.S. Да добавя само, че Link2SD не искаше да мести програмите на картата. Даваше грешка, че не можело да се създаде скрипт за местене
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо и най-важно е телефона да е Рутнат, не е ли рутнат, то няма как да стане номера.
Ако искаш 2-ри системен дял на SD картата, то направи следното.
Раздели си картата на 2 дяла, направи единия FAT32, който ще ти е като сатндартно хранилище за снимки, клипове и други. Другия дял го форматирай в Ext2, Ext3 или Ext4, няма значение кой.
След това влез в Гугъл Плей и си инсталирай Link2SD безпалтната версия, след това пак от Гугъл Плей си ЗАКУПИ Link2SD Plus, това е платения лиценз за нея. Струва само 3.25 лв. така че няма смисъл да се стискаш за 3 лв, е има и пачове, но те работят от ден до пладне и след всеки ъпдейт на Link2SD пачовете спират работа, за това най-добре си закупи за 3лв лиценза и не му мисли повече.
Ако ползваш безплатната версия Link2SD няма да може да местиш толкова много неша, но ако имаш платената версия, то може тотално да местиш и инсталираш всичко на картата с памет и няма да имаш проблеми с мястото на самия телефон.
Значи пуснаш Link2SD и при първото питане ще излезне диалогов прозорез за създаване на скрипт, там избираш файловата система в която си форатирал картата и даваш ОК, после телефона ще се ресне.
После влизаш в Link2SD в настройките влизаш и задаваш ето така както аз съм направил на снимките от долу.
Това е Link2SD Plus на моя телефон, на таблета ми имам бая място и не ми трябва тази програма.

[Изображение: 7wgQBXS.png]

[Изображение: vhWDIFO.png]

[Изображение: Ucd6XGS.png]

[Изображение: WJZvGyL.png]

Вътрешната памет "/data" е половината свободна и бая неща съм преместил на втория системен дял "data/sdext2"

[Изображение: Kp1UP0R.png]

Примерно ето Skype е напълно престен целия на карта с памет и е освободил повече от 100МБ

[Изображение: gslm1bJ.png]

Тава преместаване на абсолютно всичко, обаче е възможно само с Link2SD Plus!
Безплатната версия не може да мести някои неща.
За това ако наистина ви е нужно повече място, то няма смисъл да се стискате за някакви си 3лв и просто си купете лиценза за Plus версията.
Цитирай
#3

Много ми помогна Aalesund,
Явно са доизпипали Link2SD,защото преди не беше толкова ефикасна,и някои неща не искаше да ги мести.Тук от 1 седмица се мъча да излъжа един Асус ,че с тия 4 от 8 гб,и кат се ъпдейтне всичко остават под 2гб свободни ,за нищо не стават.
Така като се замисля,винаги можеш да си инсталираш още нещо в тела и колкото и място са има все няма да е достатъчно.Примерно Асфалт8 датата му е 1,5гб.Рийл рейс-а и той май толкова,може и повече ,и т.н.
Моя 'бухалкател' чете от obb папката от sd картата,но въпросния Асус не може да нправи връзката.Пробвах с какви ли не неща,включително и Link2SD,фрий версията и една кракната,която уж работи,но не се бях замислял,че некви 3 кинта ме делят от нормалната и безпроблемна работа на програмката.
За сега съм сложил  5гб. (ext 4) от  картата(16гб),но трябва да я сменям с по-голяма,то се е видяло.
Все пак трябва да се гледа какво се мести.Макар да бачкат нещата,тия системните е препоръчително да си стоят в телефона,но няма да се отклонявам от темата.
Асус зенфон2 (малкия) с лолипоп,само с Link2SD го излекувах с място за програмки и игри извън тия,които е наблъскан самия андроид.Не знам защо не са направили опцийка да се избира и sd картата за хранилище,освен неговата си карта и самия телефон....
Само една лека поправка ,макар да мисля,че няма значение,щом програмката си линква всичко.-
"местоназначение на инсталацията"-така както е на снимката  се разбира не sd картата(която можеш да извадиш) а неговата си карта,( не я знам виртуална ли е каква е)-External SD.
Все пак щом си линква всичко,няма значение.Аз съм го оставил на автоматично.
Благодаря. Storstark

(2015-03-18, 08:32:24)dslpowr написа:  ......

P.S. Да добавя само, че Link2SD не искаше да мести програмите на картата. Даваше грешка, че не можело да се създаде скрипт за местене

 

Мисля,че колегата може да не е разцепил добре картата.Аз го направих с "MiniTool Partition Wizard Professional Edition",като е добре да се напомни и двата дяла да са Primary ,и първо fat32,след него ext2,3,4 ...
А то като не може да създаде скрипт,разбира се че не може да борави с този дял.Не го разпознава просто.

Xiaomi user
Цитирай
#4

С какво да направя тези два дяла на СД-то ? ROM Manager от гугъл плей ще свърши ли работа ? Рутнах си тела, сега искам да си преместя игри и кеш на сд-то .. спрях се на Link2sd .. ама зацепих.. а си и имам файлове и снимки на сд-то ! Четох, четох, ама явно използването на прекалена терминология, за мен НЕ просветения става доста трудно Big Grin Ако може малко помощ, по простичко написано, няма да откажа Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)