Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CF-Auto-Root by Chainfire
#1

 
    Всичко което правите е на ваша отговорност! С този метод на root, отпада гаранцията ви!
 
Chainfire вече изкара версия на CF-Auto-Root дори за Samsung Galaxy S6. Линк само към неговият сайт по обясними причини:

http://autoroot.chainfire.eu/

Припомняме, файловете които ви трябат са за SM-G920F или SM-G920Т




Линк към темата в xda

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Проверете точния модел на телефона си ! Settings -> About device -> Model number. Объркването и флашването на друг, CF root, може да брикне апарата.

Използването на този метод ще направи състоянието на телефона custom. Също,то може да задейства нарушаване на KNOX гаранцията, т.е. дори и със зануляване на броячите няма да може да се възползвате от гаранцията, въпреки че това не би трябвало да важи за ЕС.

Начин на инсталация:
• Ако още нямате Odin3-vX.X.zip , то архива на Chainfire го съдържа  Wink
• Сваляте и разархивирате CF-Auto-Root файла
• Ако имате recovery.img и cache.img файловете значи сте екстрактнали 2 пъти. Трябва да имате .tar файл, който не разархивирайте.
• Прекъсвате връзката между телефона и РС
• Стартирате Odin3-vX.X.exe
• Кликвате на АР бутона и избирате CF-Auto-Root
• Включвате телефона в Download mode като го изключите и след това задържите Volume-down + Home + Power докато се включва.
• Свързвате телефона и РС с кабел
• Проверете Repartition да не е чекнато
• Кликвате на Start бутона
• Чакате телефона да се включи
Цитирай
#3

И малко добавка към предните два поста: ако рутнете по описания горе начин, има как да задействате Knox-а и следователно да загубите възможността да плащате с телефона си (Samsung Pay).

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#4

Има ли ползватели на телефона които да са руутнали вече? Може ли да посочите ако има проблеми или всичко е ок ?

Poco F3 5G Black
Цитирай
#5

Който може да помага!!!тел.ми е sm-g925f s6 edge от официалния на теленор го бях направил с официлния френски ром coi9!четох в хда и трагнах чрез одимн да го ритвам cf-root за 5.1.1.Всичко мина оки изписа че е готово но стигна до логото на самсунг и до там,изключва се и пак до логото!направих му фактори ресет но статиса вече му беше къстъм и кнокс беше 1 което гаранцията отиде!четох,пробвах други официал.ромове но с один даваше фаил!Накрая с смарт слич се върна чак до теленорсия ром с логото и т.н. на 5.1.1 кои9 и статуса му стана самсунг официал а на долното официал,но кнокса е 1 !!!много трудно вече се пуска фаст чардж а преди не и пак се зарежда и на него трудно!как да си сложа читав примерно uk оф.ром и кнокс да е 0 или не може а и ме искаше сам да търси ъпдейт но поне това се оправи Sad
Цитирай
#6

Свали си последния излязъл чекваш в Один Phone Bootloader Update и после ресет. Knox ще си остане 0х1 защото не се занулява с преинсталация на софтуера Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Ок а на коя държава последния или няма значение и може ли да ми линкнеш някой друг сайт за сваляне на ром,че саммобиле ми е супер бъгав!благодаря ти
Цитирай
#8

Ето >> https://yadi.sk/d/_4E5S5YajtZoW

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

На края на инсталацията ми даде фаил,рестартирах го и ми изписа да използвам рекавъри функцията на смарт слича на компа!
Цитирай
#10

Обясни ми какво е смарт слич? С кой Один пробваш с кой Windows си, драйвъри какви си инсталирал имаш ли Kies инсталиран?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Рових в  youtube и попаднах на този метод защото телефона не прие нищо друго!Смарт Слич е програма която се тегли от сайта на самсунг и се инсталира на компа който ми е с win 10!в тази програма вкарваш модела на тел и серийния номер и програмата трие всичко и ми връща телефона до последия теленорски ром!киес не съм инсталирал,драйвърите вече не си спомням от там където и рома мисля но не ми дава да си сменя рома!смянам usb-та,кабели,спирам антивирусникви ли не официални ромове свалях и уж си инсталира нормално както съм гледал клипчета и накрая файлет,изчетох света Smileнещо явно пропускам!на галакси с5 съм слагал чистата uk  версия и бях мн.доволен на тоя не иска!!!
Цитирай
#12

Уфф този Win 10 ... деинсталирай си драйвърите с които си в момента рестартирай компютъра и инсталирай тези >> https://mega.nz/#!AhhwRLQA!iGFTL2CiLUGA-...AYyPPnZP8k

И пробваш с Один 3.10 от тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

А сега версията на софт. като завършва на COI9 трябва ли и новия ром който инсталирам да завършва така или не?или само да е 5.1.1?win8,8.1,10 е ужас 7 беше бетон!след малко пробвам с всичко което ми даде ако ме стане си оставам с глупавия теленорски ром и тва е!само да питам тоя който ти ми даде няколко поста по нагоре на коя държава е?

свалих один3 в3.10 от където ми каза и драйвърите и след натискането на старт стигна до NAND Write Start!! и до там!!!остана си с теленорския ром без да започне никаква инсталация

смених кабела,друго usb на компа и стария ром с който бях и той не иска вече!нямам друг комп. да пробвам на друг но май се отказвам вече какво ли не пробвах но не става
Цитирай
#14

Пробвай на друг компютър.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

То само това остана!!!Не каза този ром какъв е където ми даде да го дръпна
Цитирай
#16

този съм дал >> SER-G925FXXU3COI9_G925FOXE3COI6_G925FXXU3COI9.zip

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

Russia

Готово стана на същия комп.но смених кабела и свалих один от саммобиле,свалих си uk  последната версия и по надоло в описанието как се инсталира от там один беше один 3 в 3.10.7 чекнах боотлодер ъпдейт и след инстала factori reset.всичко за сега е оки но в далнлоад менюъо пак си беше кнокс 1 (0х0.500)или нещо такова!това какво означава?

Свалих си програмата  phone info и пише,че не е рутнат и кнокс едикво си vвойд е 0х1 какво означава това?
Цитирай
#18

Подкарал си телефона. Не е рутнат но е с прецакан кнокс. Ако имаш гаранция може да откажат.

huawei p30 pro
Цитирай
#19

От кабела,прецака рута но и с тоя официалния съм доволен!дано нищо да не става на тел.че лошо има 19мес.остатъчна гаранция Sad
И сега тоя кнокс не може ли да се оправи?на програмката показва 0х1 а като стартирам далнлоад менюто показваше кнокс незнам си кво си воид:1 (0х0,500) или нещо подобно,незнам едно и също ли е!
Цитирай
#20

Не, кнокса си остава 0х1. Това не ти пречи на нищо, ще си получаваш ъпдейти и т н.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#21

Пак е по-добре от нищо Smile
Цитирай
#22

След като минах всдички проблеми на dilqn82 рестартиране до безкрайност след рут, брик на телефона, загуба на цялата информация една безсънна нощ и най накрайя успях да го върна в първоначалното му състояние естествено с кнокс 1 И в крайна сметка без рут. Та въпроса ми е има ли все пак някой, който да е рутнал успешно Samsung Galaxy S6 edge СМ-G925F и ако има моля да сподели.

Samsung Galaxy S10 plus SM-G975F Android 9.0 ядро 4.14.85 - 15672611  компилация PPRI.180610.011.G975FXXU1ASKA
Цитирай
#23

Всъщност моя едж го рутнах доста лесно Smile влизаш в хда и теглиш UniKernel v8,кернел с auto root и си готов
Цитирай
#24

Повече грам няма да се занимавам с рутване на нито един друг мой телефон!само си прецаках гаранцията за простотии cyagen mod 13 ли кво щях да си сложа и 4 дена се побърках,изчетох и изгледах света и за кво?пак съм с оригинален uk ром но без гаранция!никога повече
Цитирай
#25

(2016-01-16, 22:49:57)Kraimorskiq1 написа:  Всъщност моя едж го рутнах доста лесно Smile влизаш в хда и теглиш UniKernel v8,кернел с auto root и си готов

Дай малко повече инфо моля. Какво е това ХДА и от къде теглиш UniKernel v8

ИСКРЕННИ БЛАГОДАРНОСТИ на Kraimorskiq1 По неговият метод стана!!!

Samsung Galaxy S10 plus SM-G975F Android 9.0 ядро 4.14.85 - 15672611  компилация PPRI.180610.011.G975FXXU1ASKA
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)