Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Драска ли ви се екрана ?
#26

Бъркаш желанието на хората да си пазят вещите, било то телефон, слушалки, лаптоп или пък въдица и харпун, с това да им служиш. Ти самия си сложил "елементарен кейс"... Всички служат, пък ти с елементарния кейс - не...
Цитирай
Аксесоари
#27

Пазене е да си сложиш кейс. Робуване е да го увиеш като мумия и да му трепериш като на малко дете...
Под "елементарен кейс", имам предвид силиконов гръб за 10 лева!

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#28

Е ся какво - ако си сложа кейс е ОК, ама ако му сложа и протектор-малииии, роб съм.
Сериозно....
И не, слагането на кейс не е пазене. Като го подхвърляш наляво-надясно и с кейс, и без кейс-резултатът ще си е все същият.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#29

"Е ся" се нагледох на хора треперещи на телефоните си, все едно са вечни и незаменими и губещи от функционалност, удобство и габарити, само и само пре-скъпоценната тухла да не настине... Е не са ли роби? Тва е машинка създадена да прави живота ти по-лесен. Не обратното.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#30

Явно имаме различни виждания.
Аз тия дни ще поръчвам калъф, който е точно дебел(на раницата и е все тая дали ми е 6мм или 6см телефона..), неудобен(предишната причина) и може би нефункционален(въпреки че не виждам как ще стане, ама да кажем, че е така), за да може да имам поне малко защита, ако ръцете спрат да ме слушат някой път като реша да карам/ходя на Витоша. Роб, не роб, не си сменям телефона през 2 седмици, а и ще ме е леко яд, ако трябва да хвърля маса пари, ако стане нещо, а е можело да се избегне. Пък нека да съм роб, все ми е тая..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#31

Истината е една. Тази и както повече от темите лишени от "стойностно" съдържание са с цел да си извадят големия телефон от джоба, да отворят въпросната тема , да видят кой какво е отговорил И да се подържа "празнословието" , защото на 80% от хората им е скучно, когато телефона има "потенциал", а събира прах в джоба ,защото не знаят к'во да го правят с толкова много параметри. Добре ,че са социалките и форумите, че да използваме телефоните си и коментираме тяхното износване без "елементарно" съхранение (поводи за еднообразни теми). Хайде останалите 20% да започнат да "бълват". Живейте си живота пълноцено, има много интересни неща изпълнени със смисъл. Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#32

(2015-03-25, 06:24:32)niksanvn написа:  Истината е една. Тази и както повече от темите лишени от "стойностно" съдържание са с цел да си извадят големия телефон от джоба, да отворят въпросната тема , да видят кой какво е отговорил И да се подържа "празнословието" , ...
Стигнах до тук на поста ти и избухнах в смях. Rofl_mini
Не дочетох тази гениална мисъл, която си сътворил, но пък ще помоля, като не ви е интересна темата, да не я загрозявате. Оставете на мира хората, които имат желание да коментират издръжливостта на стъклата. Спрете да се правите на нинджи-психолози и да определяте как е правилно да се ползва смартфон.

AOne, е грешка си. Пазене не е да си сложиш кейс.

С това мисля разговора извън темата за приключен. Психоанализи продължете да правите в спам темата.
Цитирай
#33

Привет! За да не пускам нова тема ще пиша тука, смятам че не
съм пълен офф.
Странен проблем ми се появи току що. При включен телефон
по дисплея в горната част започнаха да примигват цветни точици
и чертички - много малки. Получава се като скролвам из менютата
и приложенията. Направо щях удар да получа!!!
Веднага рестартирах телефона и след това деинсталирах
последните две приложения, които бях свалил преди минути.
В момента всичко е наред.
Въпроса ми е: Възможно ли е да се получи този ефект в резултат
на статично електричество? От постоянното вкарване и изкарване
в джоба на дънките или шушляковото елече???
По принцип по цял ден ме бие ток като посягам към
разни метални предмети.........

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#34

Vladdark, със същата стойност мога да кажа, че ти си в грешка. Въпрос на гледна точка. Не приемай, че твоята е меродавна.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#35

(2015-03-25, 11:25:12)doktorra написа:  Привет! За да не пускам нова тема ще пиша тука, смятам че не
съм пълен офф.
Странен проблем ми се появи току що. При включен телефон
по дисплея в горната част започнаха да примигват цветни точици
и чертички - много малки. Получава се като скролвам из менютата
и приложенията. Направо щях удар да получа!!!
Веднага рестартирах телефона и след това деинсталирах
последните две приложения, които бях свалил преди минути.
В момента всичко е наред.
Въпроса ми е: Възможно ли е да се получи този ефект в резултат
на статично електричество? От постоянното вкарване и изкарване
в джоба на дънките или шушляковото елече???
По принцип по цял ден ме бие ток като посягам към
разни метални предмети.........

Аз си го вкарвам и изкарвам редовно в джоба на дънките, но никога до сега не съм имал подобен проблем. Може да е от приложенията, които си инсталирал или просто да е сбозил софта на телефона. Ако обаче пак го направи този проблем, определено ще да е нещо хардуерно. Наблюдавай във времето, то ще се чуе. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#36

Моя го взех когато започна да се предлага в България, не знам мисля че беше октомври. Не съм го изтървал, ползвам го с оригиналния S-view case, и нямам драскотини, даже и лайсната ми без драскотини. Не е нужно да "служиш" на един телефон както каза колегата, просто трябва да си пазиш вещите. Разбира се нося си го в джоба, но винаги само телефона, то си е и трудно да побереш телефона + ключове или нещо друго в един джоб Angel . Лично аз съм доволен от телефона, все пак в края на краищата си е телефон Smile

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#37

Моят го имам от края на Декември, за няма и месец и видях много повече драскотини отколкото при стария Note 1, който имах 2 години. Но всичко е само на черен екран, в момента в който светне не може да се видят. Но пък лайсната е здрава. Но пък дисплея се спука след 2рото изпускане, та сега ще го сменям, докато Note 1 съм го мятал целенасочено по бетон и беше жив, та нз..
Цитирай
#38

(2015-03-24, 20:43:43)AOne написа:  Вместо телефоните да служат на вас, вие се превръщате в техни роби. На предишния Note не съм му слагал нищо. На този само се навих на силиконов кейс от най-елементарните, просто защото естеството на работата ми е такова, че няма начин. Дръжте си телефоните в джоб, без други остри предмети в него и проблем няма да има.

Не мисля,че някой който иска да му е добре запазен телефона,му е роб.Аз лично държа да няма каквито е забележки по външния вид,за да мога след това като го продавам,да има вид.а не да асе чудят купувачите за какво да се захванат,само и само да намалят цената.
Цитирай
#39

Аз пък на това му казвам точно робуване. Вместо да ми е кеф да бачкам с него, аз ще му треперя - да бе... Като ще мисля не как да го ползвам функционално и пълноценно, а как ще го продам, по добре - нокия с фенерче. Обезценяването му ще е по-малко. Различни хора, различни гледни точки.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#40

Аз на това му казва "да проявяваш грижа към вещите си". Все едно да кажеш, че човек, който си мие зъбите им робува. Но всичко е въпрос на гледна точка.
Цитирай
#41

Може би всеки е прав за себе си. Аз ще споделя нещо от личен опит - не ползвам протектор и кейс и вече имам една почти невидима драскотина, а трябва да кажа, че до сега винаги отделях един джоб на връхната си дреха, специално за телефона, да съм сигурен че няма какво да го "нарани". Днес какво стана, пътувах от едно диво село до друго, и понеже трудно се ориентрах към момента, пуснах си навигацията на телефона. Пътя беше ужасен, дупка до дупка, нямам стойка за телефона в буса и понеже ми трябваха и двете ръце, оставих го на седалката до мен. И в един момент просто чух ужасния звук на удар стъкло в метал! Телефона падна от седалката, защото скочих в дупка, удари се в тръбите на шофьорската седалка, отскочи и се изпраска в железата на другата седалка! Просто се изумих, като видях, че нямаше и точица по целия телефон след удара! За мен изводът е, че нещо, колкото повече трепериш над него, със сигурност се прецаква! Съжалявам ако съм ви отегчил с поста си, може би просто съм имал късмет...







Цитирай
#42

sapiora, няма смисъл. Явно на някои хора им е трудно да проумеят колко приятно е дори след 2 години телефона да е като нов.
Сега ще помоля да обърнете внимание на двете последни изречения от пост номер 33. Не правете така, че колегата Ghost да се окаже прав и да заключим темата.
Цитирай
#43

Да сравняваш зъбите си - здравето си, с материална и преходна вещ- телефон!? Но всеки синима мнение.
@vladdark прав си да се върнем на темата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#44

Прав е Ghost в последните 2 изречения. Но няма смисъл, явно на някои хора им е трудно да проумеят, че колкото хора - толкова гледни точки, но щом не е на неговата , не е ерес! И не е нужно "да се проумява". След 2 години и половина с Note 2 и без излишно престараване с него (гол голеничък), съм повече от доволен. Няма деруги по стъклото или нещо фрапантно по пластмасата, а имам и 2 малки деца, които не го жалиха много като го прибарат... Не съм изхабил един неврон да го мисля или да се ядосвам като е падал или се е търкалял... Вещ е, а вещоманията е заболяване.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#45

AOne това ти е последното предупреждение, да се придържаш към темата! От тук надолу, няма да има предупреждения! Явно от добро не разбирате!!!
Цитирай
#46

Не съм доволен от този нов Gorilla Glass 4, на 5 дена телефон и вече имам една 3 см. драскотина. Angry Стария ми Note 3 няма такава драскотина а е на 1 година вече.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#47

GT извинявай, но звучиш като дъщеря ми: "Аз не съм виновна, той телефона сам си отвори ципа, излезе от джоба ми и падна!". Няма как да си го пазил и хоп - 3см. деруга. Извинявай още веднъж.
Цитирай
#48

Нищо му няма на Горила Джам 4. Дори ключовете нищо няма да му направят. Проблемът е ако го ползвате в прашна среда, щото кварцът има по-висок коефициент на твърдост от закаленото стъкло. Та в общи линии и с нож да го стържете, ще е окей. Обаче попаднат ли 2-3 микро песъчинки върху него, ако го забършете уверено с ръкава или каквото там ползвате, можете да го съсипете. За тази цел обикновено гледам да духна малко екрана с уста да съм сигурен, че ако е имало някакви микроскопични песъчинки съм ги разкарал и чак след това забърсвам в случай на нужда.

П.П. И не бъркайте твърдост с крехкост. Това са две напълно различни физични свойства на веществата и не са взаимозаменяеми. Едно нещо може да е твърдо (т.е. ненадраскваемо) и същевременно съвсем крехко, тоест и при най-лек удар да се разпадне на части. Gorilla Glass е именно твърдост (устойчивост на надраскване) и НЕ пази от удари, изпускания, вибрации и подобни сътресения.
Цитирай
#49

Такива малки деруги личат само на заключен екран и са абсолютно незабележими при нормална работа на телефона. Ако все пак започнат да пречат замяната на едно Gorilla Glass стъкло струва 80-100 лева. 

п.п. Кажете ми сега, че след като се 'ръсите' 1300+ лева очаквате телефона да е вечен, хем да е гол като 'охльов', хем да не се драска и след 2 години до можем да го продадем за 800-900 лева. Странни хора сме ние българите....

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#50

(2015-04-16, 07:02:45)mmollov написа:  Такива малки деруги личат само на заключен екран и са абсолютно незабележими при нормална работа на телефона. Ако все пак започнат да пречат замяната на едно Gorilla Glass стъкло струва 80-100 лева. 

п.п. Кажете ми сега, че след като се 'ръсите' 1300+ лева очаквате телефона да е вечен, хем да е гол като 'охльов', хем да не се драска и след 2 години до можем да го продадем за 800-900 лева. Странни хора сме ние българите....

Пфф, къде го правят толкова евтино? Аз много се замислях да го направя(имам 3мм деруга на стъклото, която си дразни..), но гледах цени от рода на 300-400лв и се отказах...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)