Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари и настройки за издръжливостта на батерията на Meizu Mx4
#51

Аз съм крайно недоволен от батерията.Може би трябва да направя някакви настройки нз.Ето скрииншотове,като това е на най икономичния режим....


Прикачени файлове Миниатюри
           

Meizu MX4
Цитирай
Аксесоари
#52

Определено резултата не е ОК. Вероятно е това, което все още ме спира от покупката  на този, иначе хубав телефон. Visslar

 
Цитирай
#53

Пробвай да качиш друга версия на Flyme OS и/или калибрирай батерията.
Цитирай
#54

не знам как да калибрирам батерията...иначе може да пробвам с друга версия.

Meizu MX4
Цитирай
#55

(2015-04-03, 16:17:56)JDPetkov написа:  Аз съм крайно недоволен от батерията.Може би трябва да направя някакви настройки нз.Ето скрииншотове,като това е на най икономичния режим....

Не му вярвай на това. Моят в момента показва 55% капацитет и че е работил 3 дена 5 часа и нещо.
Между другото, това facebook как може да ти дърпа толкова?
Цитирай
#56

(2015-04-03, 17:05:06)DotBG написа:  
(2015-04-03, 16:17:56)JDPetkov написа:  Аз съм крайно недоволен от батерията.Може би трябва да направя някакви настройки нз.Ето скрииншотове,като това е на най икономичния режим....

Не му вярвай на това. Моят в момента показва 55% капацитет и че е работил 3 дена 5 часа и нещо.
Между другото, това facebook как може да ти дърпа толкова?
А реално толкова ли е работил телефона?Ами не е взел много фейса щото главно в него цъкам.

(2015-04-03, 16:27:51)r_HIV написа:  Пробвай да качиш друга версия на Flyme OS и/или калибрирай батерията.

https://play.google.com/store/apps/detai...alibration Чрез това приложение ли да калибрирам батерията?

Meizu MX4
Цитирай
#57

Просто я изтощи до край и после я зареди до 100% без да го буташ. Не се занимавай с приложения за калибриране.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#58

(2015-04-03, 19:11:53)e34v8 написа:  Просто я изтощи до край и после я зареди до 100% без да го буташ. Не се занимавай с приложения за калибриране.
Добре....Ще пробвам.

Meizu MX4
Цитирай
#59

От този списък дето си го дал, цъкни на "система Андроид" и виж долу, кои приложения показва.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#60

(2015-04-03, 19:18:49)e34v8 написа:  От този списък дето си го дал, цъкни на "система Андроид" и виж долу, кои приложения показва.
Следващия път ще го погледна,защото му смених флейма и изтрих всичко.И на мен ми направи впечатление че системата тегли много.

Meizu MX4
Цитирай
#61

(2015-04-03, 17:11:53)JDPetkov написа:  А реално толкова ли е работил телефона?Ами не е взел много фейса щото главно в него цъкам.

Да, мисълта ми беше, че начина на отчитане на консумацията е крайно некоректен Cool
Цитирай
#62

Аз не мога да изкарам 8 часа на батерия с този телефон. Работата ми е такава, че постоянно разговарям, получавам непрекъснато имейли и резултата е такъв- максимум 8 часа на батерия.
Цитирай
#63

Дай повече инфо. От колко време го имаш? Колко цикъла на зареждане си направил? След 8 часа сам ли се изключва?
Колкото и странно да ти звучат въпросите ми, то сблъскал съм се с някои неща с този телефон и затова те питам.
Цитирай
#64

(2015-04-04, 21:18:42)becks91 написа:  Аз не мога да изкарам 8 часа на батерия с този телефон. Работата ми е такава, че постоянно разговарям, получавам непрекъснато имейли и резултата е такъв- максимум 8 часа на батерия.

Аз сложих флейм 4.2.2.2i ,калибрирах батерията и нещата се подобриха чувствително.

Meizu MX4
Цитирай
#65

(2015-04-04, 21:25:12)JDPetkov написа:  
(2015-04-04, 21:18:42)becks91 написа:  Аз не мога да изкарам 8 часа на батерия с този телефон. Работата ми е такава, че постоянно разговарям, получавам непрекъснато имейли и резултата е такъв- максимум 8 часа на батерия.

Аз сложих флейм 4.2.2.2i ,калибрирах батерията и нещата се подобриха чувствително.
Ами и аз съм със същата версия, няколко пъти съм калибрирал, но явно това са му възможностите при моето ползване. Аз говоря много- в осемте часа, които държи батерията, говоря минимум 3 часа и отделно пиша имейли. Въпреки това със s4 мини, положението беше същото, а той е с много по- малка батерия.
Цитирай
#66

(2015-04-05, 21:06:46)becks91 написа:  
(2015-04-04, 21:25:12)JDPetkov написа:  
(2015-04-04, 21:18:42)becks91 написа:  Аз не мога да изкарам 8 часа на батерия с този телефон. Работата ми е такава, че постоянно разговарям, получавам непрекъснато имейли и резултата е такъв- максимум 8 часа на батерия.

Аз сложих флейм 4.2.2.2i ,калибрирах батерията и нещата се подобриха чувствително.
Ами и аз съм със същата версия, няколко пъти съм калибрирал, но явно това са му възможностите при моето ползване. Аз говоря много- в осемте часа, които държи батерията, говоря минимум 3 часа и отделно пиша имейли. Въпреки това със s4 мини, положението беше същото, а той е с много по- малка батерия.

Е да но на минито възможностите не можеш да ги сравниш с тези на мейзуто.Наистина има какво да се желае от батерията ,но това да са проблемите.Да се надяваме ,че нещата ще се подобряват със следващите ъпдейти.

Meizu MX4
Цитирай
#67

Издръжливостта на батерията силно зависи от индивидуалното ползване, но забравяте, че екранът е доста голям и доста ярък. Освен това и чипсетът е най - производителния от arm v7 поколението. Сравнявате с разни минита, които са с ниска резолюция и слаби чипове.
Аз сравнявам с Nexus 5... той ми караше почти същото цялостно време, но с 3 часа на екран. А с този редовно правя над 4, към 5 часа на екран. Тъй като ползването ми и на двата е идентично се замислих. Nexus 5 е 2300 mAh батерия. Този е с 3100. Ако изчислите процентната разлика в батериите и във времето на екран, ще видите че резултатът е нормален. Със сигурност не е нещо зашеметяващо, но не е и лош.

П.П. Тези дни експериментирам и ползвам почти само на performance mode. Резултатите са интересни. Ще кача шотове после.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#68

Прави ми впечатление, че информацията за времето на екрана в програмата GSam Battery и спрямо това в Power management силно се различават. И винаги е в полза на GSam Battery. 

Възможно ли е нещо да са объркали в настройките MEIZU и да не отчита правилно времето, в което екранът е бил включен?

         
Цитирай
#69

Да допълня още по темата.
Наистина понякога разликата във времето за работа на екрана е дори по-драстична. Вчера пуснах 720р филм и на 50% яркост исках да видя с колко пада батерията за 2 часа. По часовник гледах кога ще минат два часа и GSam Battery отчете по 11% на час. Интересното беше, че в Power management на телефона за същия период екранът е бил включен само 1 час и 48 мин. !!! Така че, който иска да тества нещо свързано с живота на батерията, нека да е с посочената програма.

Да споделя и малко резултати при използване на Google Maps или която и да е навигация. Значи в режим High Performance по незнайна причина постоянно работят 1 или 2 от бързите ядра и това води до загряване на телефона до 42 градуса. Това при условие, че телефонът го напича силно слънцето и екранът е на над 90% яркост през цялото време. Та в този режим и условия си гълта стабилно 10% батерия на всеки 20 минути, което е и адски много според мен.
В режим Power-saving обаче, при същата яркост на екрана температурата не надминава 39 градуса и 10% вече падат за 27 минути, което е много добре според мен.

Реално само при GPS навигиране виждам реална полза от икономичния режим. При всички други условия и натоварване аз лично не правя разлика.
Цитирай
#70

Май последно аз ще си пиша в тази тема Smile

Ето какво постигнах последно с официалния 4.2.2.2i. 
Има май някакво подобрение в живота на батерията. Този "екран" го постигнах при много интензивно гледане на клипчета в youtube, facebook и браузване с Chrome.
       
Цитирай
#71

(2015-04-17, 19:15:53)XAn4ETO написа:  Май последно аз ще си пиша в тази тема Smile

Ето какво постигнах последно с официалния 4.2.2.2i. 
Има май някакво подобрение в живота на батерията. Този "екран" го постигнах при много интензивно гледане на клипчета в youtube, facebook и браузване с Chrome.

Впечатляващо! На какъв режим беше тел. и на авт. яркост на дисплея ли го ползваш? Има една опция в настройки-дисплей, която като я изключиш ти казва, че може да спести батерия но може да се получи нарушаване в цветовете. Ползваш ли я? 

Meizu MX4
Цитирай
#72

Винаги съм на автоматична яркост и винаги на High Performance режим. Само при използване нанавигация минвам на Power-saving, обяснил съм по-горе защо. Wink
А тази опция за екрана при мен е винаги изключена.
Цитирай
#73

(2015-04-18, 08:24:42)XAn4ETO написа:  Винаги съм на автоматична яркост и винаги на High Performance режим. Само при използване нанавигация минвам на Power-saving, обяснил съм по-горе защо. Wink
А тази опция за екрана при мен е винаги изключена.
И аз мнавам на режима с високата производителност в такъв случай   Smile

Meizu MX4
Цитирай
#74

Ето няколко резултата с новия ъпдейт, понеже беше късно и не ми се занимаваше да изхабя батерията до дупка ами само до 50%. 3 часа и 40 мин екран не е зле. Вярно беше късно и на яркост около 30%.

         
Цитирай
#75

Незная как е при вас ,но при мен след последния ъпдейт (4.2.8.2i) издръжливостта на батерията ми е пълна трагедия. Преди на моето ползване спокойно изкарвах 24часа ,а сега малко повече от 16часа
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)