Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vocalizer TTS глас (български)
#26

(2015-03-27, 14:29:28)BG_WAKKO написа:  
(2015-03-27, 10:27:25)silvertiger написа:  аз го пачнах и уж стана но не мога да разбера как да го използвам и какво може да чете например съобщения бележки а у не може ли или си има специален софтуер

Това е само глас трябва да си намериш програма която да го използва за да чете каквото искаш.
Примерно повечето програми за четене на книги имат опция за четене на глас и с този бг глас чете на български.

Някаква примерна програма ?
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-03-27, 19:29:53)silvertiger написа:  
(2015-03-27, 14:29:28)BG_WAKKO написа:  
(2015-03-27, 10:27:25)silvertiger написа:  аз го пачнах и уж стана но не мога да разбера как да го използвам и какво може да чете например съобщения бележки а у не може ли или си има специален софтуер

Това е само глас трябва да си намериш програма която да го използва за да чете каквото искаш.
Примерно повечето програми за четене на книги имат опция за четене на глас и с този бг глас чете на български.

Някаква примерна програма ?

https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=en
Можеш да си говориш с телефона след няколко ракии Big Grin , изпълнява команди, знае кой е президента ни и други подобни простотийки.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#28

(2015-03-27, 19:29:53)silvertiger написа:  
(2015-03-27, 14:29:28)BG_WAKKO написа:  
(2015-03-27, 10:27:25)silvertiger написа:  аз го пачнах и уж стана но не мога да разбера как да го използвам и какво може да чете например съобщения бележки а у не може ли или си има специален софтуер

Това е само глас трябва да си намериш програма която да го използва за да чете каквото искаш.
Примерно повечето програми за четене на книги имат опция за четене на глас и с този бг глас чете на български.

Някаква примерна програма ?

Това ти изговаря контактите ако са на български http://play.google.com/store/apps/detail...erid&hl=bg

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай
#29

В момента тече безплатен седем дневен период за всички езици. Който желае, може да я пробва. Независимо че има обявена цена за съответния език, връща съобщение че има 7-дневен пробен период и не таксува.
Цитирай
#30

Един Въпрос?
Предполагам че с Lolipop няма проблем както Спиич лаб-а,
че заради него стоях на 4,4

свалям и тествам на момента ако е наред със сигурност ще го купя.
Спиич лаба и него го платих преди време но... всички знаете историята
Мисълта ми беше, че за програми които улесняват ползването си струва да си платиш.
лично за мен синтезатора ми върши префектна работа.
Благодарско на колегата че е споделил опита си

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#31

Извинявайте за глупавия въпрос... Ако закупя българския глас, през същия този google account може ли да се сложи на повече от 1 устройства или трябва да се плаща за всяко поотделно? Също така, след като е InApp purshase как стои въпроса с преинсталиране на андроид с пълен factory resset или дори смяна на самия смартфон с нов... Един вид тази InApp покупка губи ли се при преинсталация/ресет на андроида или си е трайно свързана с google account-a?
Цитирай
#32

Може да се ползва на много устройства с твоя акаунт. Трайно е свързан с google акаунта и не се губи при преинсталация или смяна на телефон.
Цитирай
#33

(2015-03-27, 20:27:21)Ивайло69 написа:  
(2015-03-27, 19:29:53)silvertiger написа:  
(2015-03-27, 14:29:28)BG_WAKKO написа:  
(2015-03-27, 10:27:25)silvertiger написа:  аз го пачнах и уж стана но не мога да разбера как да го използвам и какво може да чете например съобщения бележки а у не може ли или си има специален софтуер

Това е само глас трябва да си намериш програма която да го използва за да чете каквото искаш.
Примерно повечето програми за четене на книги имат опция за четене на глас и с този бг глас чете на български.

Някаква примерна програма ?

https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=en
Можеш да си говориш с телефона след няколко ракии Big Grin , изпълнява команди, знае кой е президента ни и други подобни простотийки.
А как се настройва Jeannie да ти говори на български, след като свалим 2те програми?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#34

 '' как се настройва Jeannie да ти говори на български, след като свалим 2те програми?''

И аз това се чудя?



Цитирай
#35

(2015-04-05, 23:16:59)tishotch написа:   '' как се настройва Jeannie да ти говори на български, след като свалим 2те програми?''

И аз това се чудя?

Мисля,че няма настройки Дженито.Просто би трябвало да ползва гласовия синтезатор който е зададен на устройството.За съжаление при мен не ми говори с Vocalizer,може би TTS-а не е съвместим с 5.0.1 или проблема е в рома който полвам.
Цитирай
#36

Проблема е в теб,т.е. в твоя телефон/ром!Пробвай с друг ром.Аз съм я карал да говори на бг с андроид 5,но ми се наложи да рестартирам и оттогава не можах да хакна Vocalizer-a.Не се прави настройка(на Джени).Казваш й например здравей и тя ти отговаря.Трябва в настройките на Text to Speech да е избран vocalizer.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#37

В настройките на Jeannie се отмята език по подразбиране, при мен след рестарт губеше тая настройка, изтеглих си мода (АppSettings) за Xposed и от него направих Locale-Bulgarian на Jeannie и така реших проблема с езика.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#38

(2015-04-06, 18:09:53)Ивайло69 написа:  В настройките на Jeannie се отмята език по подразбиране, при мен след рестарт губеше тая настройка, изтеглих си мода (АppSettings) за Xposed и от него направих Locale-Bulgarian на Jeannie и така реших проблема с езика.

Как се влиза в настройки на Jeannie?Аз не можах да намеря настройки.
Цитирай
#39

Много добър синтезатор на глас, но за съжаление качеството на самия глас като аудио е лошо. Доста коректно изговаря думите, но се чува все едно че диктора дъвче дъвка... СпиичЛаб е без поддръжка, но от към качество на чуваемост е доста по-добре....
Има ли начин за настройка, поне аз не открих...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#40
Photo 

... Здравейте, при мен изтече пробният период и ми изписа че трябва да се плаща  , затова си поиграх с Lucky Patcher(последната версия) и взе че се получи и се пачна като хората(свалят се езици по избор и тн.)...
 та, набързо ще опиша как стана при мен... естествено изисква се Root(принципа е долу горе както се пачват стикерчитата въе Вибер) : 
1.Затворих приложението(Vocalizer)  2.Отварям Lucky Patcher и чуквам на следните опции както на картинката и в същият ред:
[Изображение: 8045202W.jpg]
[Изображение: 8045203i.jpg]
3.Отварям Vocalizer и избирам език пожелание(бях заредил Българския, затова чукнах върху Испански) след това изкача следващото прозорче(на което вече изписва цена $0.0)и чуквам на иконката с количката :
[Изображение: 8045204M.jpg]

5...и се появява следното прозорче от Lucky Patcher(отбелязва се квадрадчето като на снимката след това натискам"Да") и се появява следващото прозорче "избор на качество на глас"  и си избирам:
[Изображение: 8045205D.jpg]
.. крайният резултат е този:
[Изображение: 8046440y.jpg]


съответно вече си е фул версията и си бачка ОК програмката  Smile.... 

SG S7 Edge Duos SM-G93FD
SG Note 4 SM-N910F
Цитирай
#41

SpeechLab 2.0 беше първата читава програма въобще за български глас, за Windows и после Android....
Аз я използвах законно дълго време, направо до преди месец и появата на Lollipop и даже не предполагах, че има и друга. Мога да кажа: на пръв прочит Vocalizer  я превъзхожда: интонацията на гласа е по-приятна, въпреки че доста пъти ударението на двузначните думи не е на мястото си. Друг недостатък на Vocalizer е несъвместимостта и с 2,3 четци използвани от мен, но все пак работи с CoolReader  и е съвместима с "Близалката"-БРАВОС за авторите и....
Ако не покаже някой голям бъг до седмица с кеф ще си я купя, не мисля че си заслужава заради некви 10-на лева да си измъчвам телефона с разни пачери Smile  
А и ние сме шепа народ и не е честно да се бомбиме взаимно!!!
 

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#42

Може ли някой да сподели за какво може да се ползва. Освен за това да ти изговаря името когато те търсят и четене на книгата.?
Цитирай
#43

(2015-04-20, 15:28:26)bilikidd написа:  SpeechLab 2.0 беше първата читава програма въобще за български глас, за Windows и после Android....
Аз я използвах законно дълго време, направо до преди месец и появата на Lollipop и даже не предполагах, че има и друга. Мога да кажа: на пръв прочит Vocalizer  я превъзхожда: интонацията на гласа е по-приятна, въпреки че доста пъти ударението на двузначните думи не е на мястото си. Друг недостатък на Vocalizer е несъвместимостта и с 2,3 четци използвани от мен, но все пак работи с CoolReader  и е съвместима с "Близалката"-БРАВОС за авторите и....
Ако не покаже някой голям бъг до седмица с кеф ще си я купя, не мисля че си заслужава заради некви 10-на лева да си измъчвам телефона с разни пачери Smile  
А и ние сме шепа народ и не е честно да се бомбиме взаимно!!!
 

Българският глас и мен ме устрйва, като интонация, както спомена малко трябва да се ушлайфат ударенията.... Но с това за цената много-много не бих се съгласил: верно че разработчика е хубаво да се подпомогне, но 3,80€ е само единия езиков пакет, лично аз ползвам три от тях, ако това беше цената за цялата програма се ядва, но както и да е всеки сам си преценява, как да си харчи парите... Между другото разработчикът не е Българин, така че в случая не става дума за взаимно бомбене и Smile
Лично аз засега ще си я пачна и по-натам може и да подпомогна разработчика, стига да има достатъчно добра подръжка и развитие Wink

NOTE 4
Цитирай
#44

(2015-04-20, 21:14:05)mitkoandroid написа:  Може ли някой да сподели за какво може да се ползва. Освен за това да ти изговаря името когато те търсят и четене на книгата.?

Освен изброените неща, с нея Гугъл преводача проговаря на български (работи функцията за превод на два езика).

HTC HD2 -> HTC Sensation; mpman MID74C
Цитирай
#45

Определено има какво да се желае от програмата,за това ще я закупя и се надявам някой да работи все още по нея.Ударенията на много думи не са на ниво.Все пак браво.Аз се забавлявам с преводача и с Jeannie  която всъщност започва превод като и кажеш и след това те пита на какъв език ще превежда.Забавно е.

Pocophone f1
Цитирай
#46

Купих я но на HTC 816 с андроид 4 4 2 и на таблет Acer с 4 4 2 като чукна на чуйте пример говори на английски а аз съм задал Бг,къде е проблема?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#47

Предполагам си си изтеглил българския глас?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#48

Разбира се...

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#49

При теб незнам как е, но при мен трябва да се зададе Vocalizer TTS в настройки/Език и въвеждане да е по подразбиране. На чуйте пример говори на английски, но друго приложение като Jeannie например си е на български.


Прикачени файлове Миниатюри
   

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#50

При мен теста е на български език.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)