Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Промяна на "default" избора за запис на контакт
#1

Здравейте, имам LG G2 от няколко дни и вчера за пръв път ми се наложи да запиша контакт. След това го нямаше в телефонния указател. Разръчках и открих, че по "default" ги записва на сим картата, което е адски дразнещо. (а аз съм скрил показването на контакти от нея)

Не е болка за умиране, но трябва всеки път да го сменям и понякога може да забравя и някой контакт така и да не ми се показва в указателя заради това.

Доста си поиграх, но не намерих от къде мога да сменя да се записват по подразбиране на телефона или в гугъл акаунта. Някой има ли идея какво трябва да се направи?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Sony Ericsson Xperia X8 > Sony Xperia J > LG G2 > ASUS Zenfone 2 ZE551ML (4GB RAM/32GB ROM)



Цитирай
Аксесоари
#2

Може би в "Контакти за показване" си на SIM, и за това така да показва
Цитирай
#3

Аз съм написал, че съм скрил SIM номерата. Не е от това. Smile

Sony Ericsson Xperia X8 > Sony Xperia J > LG G2 > ASUS Zenfone 2 ZE551ML (4GB RAM/32GB ROM)



Цитирай
#4

Не може да се промени! Аз за това се родих с Cloudy, там само му посочваш къде искаш(SIM или Google) и повече не пипаш.
Цитирай
#5

Аз не ползвам Cloudy и по дифолт си ми записва новите контакти в телефона ,а не в СИМ. Странен и интересен ми е приблема на колегата
Цитирай
#6

И така, значи няма решение?

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#7

Имах абсолютно същия проблем бз да искам в бързината избрах да се записва на сим картата. Няма как да се изтрие default. Аз лично трябваше да преинсталирам телефона това намерих за най-добро решение. Но доколкото си спомням после видях, че ако си махнеш гугъл акаунта от телефона от настройките и после влезеш отново мисля, че пак те питаше. Но не съм сигурен така ли беше... Пробвай и кажи, ако не бакъпвай всички приложения и преинсталирай (върни фабрични настройки). Успех.

LG G2 16GB Black Stock 5.0.2 ... Nexus 7 (2013) 32GB WIFI Stock 4.4.4
Цитирай
#8

Сигурен ли си, че при Лолипоп изобщо излиза такова съобщение  при първия запис на контакт ? Според мен - изобщо никога не ме е питало такова нещо.
Дори да нулираш настройките на приложението  contacts като му дадеш  clear data, всички настройки се нулират, но отново не ти дава право на избор на дифолтен стор.
При мен от всичките ми опити единственото което постигнах е, че преди по дифолт ми беше избрана сим картата, а сега е избран телефона. ... на мен ми трябва гугъл акаунта обаче.
Едно време на cloudy рома това беше оправено.
Забележка от Модератор

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено.


Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)