Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS
#1

 
     
   
 От няколко дена имам проблем с GPS , постоянно се разкача (губи сателитите) , след около минута отново е на линия ама аз съм подминал вече кръстовището Smile. Пробвах със Sigic , IGo , nokia   все същата работа. Някой да се е сблъсквал с нещо подобно ?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

С ресет на телефона пробва ли да оправиш проблема? Smile

 
Цитирай
#3

Това пробвах първо, не става. Влизах в сервизното меню, там има само една опция за GPS , някакъв студен старт , и с това не стана.
Цитирай
#4

Малко тъп въпрос? GPS автоматично ли се активира, защото не намирам икона в менюто за GPS, както при Xperia.

LG G3
Цитирай
#5

Местоположение/location
Цитирай
#6

(2015-03-27, 15:25:25)TonyBoy69 написа:   И при мен е така ,чудя се как да го оправя ??
     
   
 От няколко дена имам проблем с GPS , постоянно се разкача (губи сателитите) , след около минута отново е на линия ама аз съм подминал вече кръстовището Smile. Пробвах със Sigic , IGo , nokia   все същата работа. Някой да се е сблъсквал с нещо подобно ?

 
Цитирай
#7

Може да е от жегата

Samsung S23+
Цитирай
#8

Не мисля ,колата е с климатик ,а и много бързо губи сигнала,няма време да загрее толкова
Цитирай
#9

И при мен е същия проблем, пробвано на Sygic, Garmin и Navitel. През около 3-4 минути губи връзка със сателитите за около минута. С два различни рома съм пробвал, като единия си беше стоковия, съответно и full wipe. Явно е хардуерно... Sad

P.S. Сега пак се разрових и открих тази тема: http://forum.xda-developers.com/lg-g3/he...e-t3109285 и въпреки, че ми се стори невъзможно да е от това все пак пробвах и сега резултата е доста по-добър: преди при 20 намерени сателита се връзваше към 2, най-много 3, сега се връзва с 11-12. Това го пробвах с gps test на терасата, довечера ще пробвам със sygic-a в реална ситуация.

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#10

Няма промяна... с откриването на повече сателити може да има подобрение, но все още се разкача... 

п.с. сори, че пускам второ поредно мнение, но нещо не открих "редактирай" на предното

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#11

(2015-07-17, 15:56:40)Napushen-Buhal написа:  Няма промяна... с откриването на повече сателити може да има подобрение, но все още се разкача... 

п.с. сори, че пускам второ поредно мнение, но нещо не открих "редактирай" на предното
И при мен чат пат губи, по рядко но губи, някой има ли идея от какво е
Цитирай
#12

Вчера флашнах рома на vargala81, рома е страхотен, но никаква промяна относно gps-a. От хотел Вега до 7-ми км на Цариградско сутринта загуби сигнал 4 пъти за по минута-две... ще се възползвам от гаранцията явно, но като се върна от море, че кой знае колко време ще ме мотаят...

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#13

(2015-07-21, 13:02:10)Napushen-Buhal написа:  Вчера флашнах рома на vargala81, рома е страхотен, но никаква промяна относно gps-a. От хотел Вега до 7-ми км на Цариградско сутринта загуби сигнал 4 пъти за по минута-две... ще се възползвам от гаранцията явно, но като се върна от море, че кой знае колко време ще ме мотаят...

Пиши после какво е станало
Цитирай
#14

Преди време имах подобен проблем с един таблет ,решението беше роот и едно приложение от маркета Gps Fix с едно счупено синьо сателитче удряш копчето update database и чудото ставаше ,но не мога да намеря приложението в google play ако на някой му се търси да потърси подобно приложение в xda

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай
#15

Днес ми се наложи да ползвам навигацията..Sygic и ужас.... в центара на софия Грам сигнал нямаше..... ????Дали наистина жегата може да влияе ?
С ромчето на Въргала съм!

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#16

(2015-07-22, 21:35:04)nikysaxo написа:  Днес ми се наложи да ползвам навигацията..Sygic и ужас.... в центара на софия Грам сигнал нямаше..... ????Дали наистина жегата може да влияе ?
С ромчето на Въргала съм!

Това за жегата за пръв път го чувам, като търсих в нета има доста теми за проблемен gps при G3. Интересното е, че при доста хора се оправя като върнат към kit kat, "закачат" се и после пак ъпдейтнат до lolipop. Това го пробвах вчера, но също не работи при мен... Изтеглил съм си faster gps, което също доста хора го хвалят, но пак без успех. Последното преди гаранцията може би ще е да пробвам да флашна някакъв модем, макар че все още нямам съвсем представа за какво точно става въпрос.

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#17

Проблема е хардуерен.....При мене всичко си е ок с GPs-а.....Ако ти е гаранционен го носи за рекламация.
Цитирай
#18

(2015-07-23, 05:37:22)venomcorp написа:  Проблема е хардуерен.....При мене всичко си е ок с GPs-а.....Ако ти е гаранционен го носи за рекламация.
Не съм сигурен, преди работеше без грешка
Цитирай
#19

(2015-07-26, 20:57:25)dzivko написа:  
(2015-07-23, 05:37:22)venomcorp написа:  Проблема е хардуерен.....При мене всичко си е ок с GPs-а.....Ако ти е гаранционен го носи за рекламация.
Не съм сигурен, преди работеше без грешка
Виж....техника е.....разваля се.
(2015-07-23, 05:37:22)venomcorp написа:  Проблема е хардуерен.....При мене всичко си е ок с GPs-а.....Ако ти е гаранционен го носи за рекламация.
Цитирай
#20

Абе така е, но няма видима причина, знам ли
Цитирай
#21

(2015-07-22, 22:43:49)Napushen-Buhal написа:  
(2015-07-22, 21:35:04)nikysaxo написа:  Днес ми се наложи да ползвам навигацията..Sygic и ужас.... в центара на софия Грам сигнал нямаше..... ????Дали наистина жегата може да влияе ?
С ромчето на Въргала съм!

Това за жегата за пръв път го чувам, като търсих в нета има доста теми за проблемен gps при G3. Интересното е, че при доста хора се оправя като върнат към kit kat, "закачат" се и после пак ъпдейтнат до lolipop. Това го пробвах вчера, но също не работи при мен... Изтеглил съм си faster gps, което също доста хора го хвалят, но пак без успех. Последното преди гаранцията може би ще е да пробвам да флашна някакъв модем, макар че все още нямам съвсем представа за какво точно става въпрос.

Днес,ползвах пак ГПС-а и си работеше!!! 
Не знам какво става... Един ден работи,един Не...?

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#22

Малко да повдигна темата!
Вчера си качих друга навигация HERE Maps от Google play.
Снощи я пуснах и покарах от работата до вкъщи и останах горе долу доволен от гледна точка на консумацията на батерия. Около 30мин. 6-7% на Авто контраст!
Другото което ми хареса е че не ми загря телефона!!
Но проблема с изчезването на сигнала си остава... За 10км. 3 пъти ми избяга сигнала за по 1мин.
Нещо не е ОК ГПС на тоя телефон ми се струва....
Помагайте!

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#23

За жалост, GPS-а ми върши работа само извън града. Вляза ли в града, GPS-а почва да играе на хорото и да ми казва, че съм у блоковете.....А и като се включи това, че колата ми е с алуминиево купе и става едно мазало - явно такива фактори му влият много. Според мен GPS антената в един телефон не е "приоритет" за производителите и следователно не може да очакваме много от тях. И таблета ми (Samsung Galaxy Tab 3 Lite) си губи сигнала в града, за разлика от старото кучe, което си е направено точно за това и няма грешка (Prestigio geovision 5500)!

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#24

С течение на времето съм се убедил, че каквато и GPS навигация да се сложи на GSM апарат, тя не може да замести на 100% истинската такава. Хайде вървейки пеша из града, да намериш дадена улица, добре. Но за пълноценна навигация си трябва отделно устройство, примерно един Garmin... Visslar

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#25

Аз пускам първо програма GPS FIX и после навигацията и май не губи обхват
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)