Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Батерия] Живот на батерията при Kit Kat/Lollipop на LG G2- коментари/препор?
#1

Не видях да има точно такава тема със скрийншотове и коментари на живота на батерията, а само се спами в темите за различните версии на андроид как се представяла и т.н., затова правя отделна, нова тема за коментар относно живота на батерията.
Задължителни изисквания за по-добра прегледност:
-с каква система сте (ром) + кернел и съответен Governor
-с Мобилни данни или Wi-Fi 
-най-вече поствайте скрийншот на SCREEN ON TIME и общо ползване.
-кратко описание на самото ползване

Aз се включвам с:
-Cloudy G2 v2.2 + Dorimanx v9 , ondemand
-Мобилни данни 50%, WI-Fi 50%
-снимки:

[Изображение: rgh1427710524k.png]
[Изображение: bfi1427710555w.png]

-Можеше близо до 5 часа да добутам, основно за чат/музика и няколко снимки е ползван на 3G/Wi-Fi.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен cloudy беше пълна боза... едвам 2ч екран минах си на сток преди три дена и резултатите са на лице. Постоянно включено 3г, интензивно ползване на фб, вайбър, hay day и boom beach.[attachment=2504]

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#3

(2015-03-30, 12:40:42)justvank0 написа:  При мен cloudy беше пълна боза... едвам 2ч екран минах си на сток преди три дена и резултатите са на лице. Постоянно включено 3г, интензивно ползване на фб, вайбър, hay day и boom beach.

При мен cloudy се държи много добре, след малко ще кача и шотчетата, за да не пълним темата с празни приказки.


[Изображение: arx1427718120t.png]

[Изображение: bfi1427718239b.png]
Мисля, че спокойно може да се докара над 6 часа дисплей за 24 часов разряд на батерията. Даже мисля някои колеги от форума са го правили Smile
Цитирай
#4

С моя докарвам докарвам 6 часа екран


Цитат:Задължителни изисквания за по-добра предгледност:

-с каква система сте (ром) + кернел и съответен Governor

-с Мобилни данни или Wi-Fi 

-най-вече поствайте скрийншот на SCREEN ON TIME и общо ползване.

-кратко описание на самото ползване

HTC 10
Цитирай
#5

И аз да се включа с днешното си постижение.
-Cloudy G2 v2.2 + Dorimanx v9
-Мобилни данни 95%, WI-Fi 5%
Забравих да снимам Usage on battery, но беше малко над 7 часа.
Снимка:
   

И да допълня за тези 3 часа и малко дисплея беше на 100% ползван от 2 игри.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

Това е моето постижение с батерията.
Карам си все още със стоковия РОМ, само съм руутнал телефона за да си Auto Hide-вам софтуерните бутони. Не съм инсталирал абсолютно никакви допълнителни софтуери за оптимизация и тем подобни щуротии.
Постоянно включени са ми мобилните данни,wi fi, facebook messenger,viber, 2 gmail акаунта, 1 outlook акаунт. Игри не играя, тия 3 часа и 30 мин дисплей са постигнати с писане на имейли,съобщения,някое друго видео в you tube и подобни.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#7

Айде и аз да се включа, телефона е напълно "стоков" без руут, и секви такива шашми, този резултат е без постоянно пуснато 3G или WiFi, само когато ми трябват ги пускам, яркоста на моменти 30-50, и после 20-30.

       
Цитирай
#8

Здравейте. Ъпнах до лолипопа но батерията май е по зле с всеки ден. Нормално ли е за 30мин. на 0-ла яркост, със wifi, писане в месинджър и разглеждане на фейсбук от хром да падне с 10%? На мен ми се вижда малко много.... Вчера за 15 мин разговор 3% ги няма.... Bu Bu Bu Споделете при вас как е, имам чуството че не е нормално това....
Цитирай
#9

Колега, не знам нормално ли е но изчакай няколко дни да се "настрой" батерията. И на тази 0 яркост ще си повредиш очите, и още повече ти се вторачваш за да четеш текст в месинджъра?!

ПП:

Като това са само предположения :

На заден план не се знае колко акаунта / процеса се sync-ват ?! Погледни ги и тях и махни излишното .
Или може някое приложение да хаби тока - рестарт.

Успех !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#10

Ако е на 3G си е съвсем нормално.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#11

(2015-04-03, 08:48:09)master89q написа:  Колега, не знам нормално ли е но изчакай няколко дни да се "настрой" батерията. И на тази 0 яркост ще си повредиш очите, и още повече ти се вторачваш за да четеш текст в месинджъра?!

ПП:

Като това са само предположения :

На заден план не се знае колко акаунта / процеса се sync-ват ?! Погледни ги и тях и махни излишното .
Или може някое приложение да хаби тока - рестарт.

Успех !

Как да видя на заден план процеси и акаунти за които говориш? Имам много малко приложения, не знам кое от тях точи или изобщо дали е от тях... Имам чуството че батерията е прецакана.

r1nftw на wi-fi бях, и всичко спряно ама всичко спряно, ползвам само това което ми трябва на момента и после се спира....   Bu
Цитирай
#12

Settings -> General -> Accounts and Sync ( Премахни излишното което не ползваш, ако има такова де ).

Свали си Gsam Battery Monitor  - нека да поработи телефона 24 часа (зареди го) за да може да отчита правилно. След което натисни App Usage и виж кое приложение дърпа най-много ток.

ПП:
Цитат:изчакай няколко дни да се "настрой" батерията.

Направи и 1-2 заряда .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#13

Освен гугъл няма друг акаунт там, не съм го зареждал от вчера от както го ЪП-нах, сега ще я сваля и ще го включа. Ще споделя резултатите после. Благодаря предварително пичове. Storstark Tummenupp
Цитирай
#14

Дръпнах програмата, заредих го веднъж, но съм по цял ден у нас и не го използвам изобщо, малко разговори и малко билярд. Стигам до извода че батерията на натоварване НЕ издържа, процентите падат едно след друго, на 0-ла яркост, а ако я вдигна не ми се мисли. Разочарован съм, във началото наистина издържаше батерията, после се наложи да го ползвам близо 2 седмици интензивно, и го зареждах по 2 пъти на ден, за мен това и видя сметката, а може и да греша. Направих няколко скрийн шота, ето ги и тях:
               

В крайна сметка за какво броих 600+++ лв. за телефон, май да просто да сменя лумията с по голям на размери... Сега не държи, като е по мрачно, и не трябва яркост, ами лятото, като нон стоп е на 50-60%, да си ходя с кабела ли... Вече 5 пъти има хард ресет, за 3 месеца, и файда с батерията никаква, и имам 5-6 приложения на кръст.... Bu Bu Благодаря Ви все пак.
Цитирай
#15

3ч и 43 мин скрийн на този етап а имаш още 34% батерия ... преспокойно ще изкараш 4+ часа. Не знам какво повече искаш колега.
Не знам на какво си свикнал и колко ти се иска да кара ??? но 4ч скреен за смартфон си е доста добре !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#16

Вземи си от онези Power bank батерии, дето се зареждат и през слънце, тоест соларни, явно потреблението на телефона ти е доста голямо. Както всяко нещо и батериите си имат живот. Ако си натоварвал процесора и останалите ресурси, те пък от своя страна батерията, то си е напълно нормално да не кара както преди. И въпреки това съм убеден, че ако зарежеш телефона и само говориш ще те изненада, колко кара. Така, че си вземи една такава Power bank Battery, и не го мисли повече
Цитирай
#17

Чудя се каква е причината месец по рано да падаше доста по бавно при интензивно използване? И всичките тия реклами колко държи, каква течност имало в батерията, увеличения обем, колко издръжлива, очаквах малко повече... Ако само говоря знам че ще държи, но има нокия с фенерче и камера за 50-60 лева, само че дадох 10 пъти повече .... Очаквах повече, но ще се задоволя за сега с това което има.

П.П. Със 4.4.2 изкарах 5 часа и малко на дисплей, ще видя тея дни колко ще държи с лолипопа.
Цитирай
#18

С всеки следващ ъпдейт живота на батерията се скъсява, за съжаление. Това е факт. Макар и с не много се намалява. И при Г3 батерията при КК беше сякаш малко по-добре.
В раздела на Г2 имаше скрийншотове с по 6-7 часа дисплей при КК.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#19

И аз имам чувството, че пада доста бързо, но пък всяка вечер резултата е 3.50 4ч екран. Не мога да разбера почти съм убеден, че пада по бързо от преди, но по екран е същото доста е странно.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#20

За сега съм много доволен от издържливостта на батерията с Андроид 5. Използвам го с постоянно включен Wifi, 3G и Bluetooth, синхронизация и локализация през 3g и wifi.  3:30 ч. ползван дисплей при 53 часа на батерия. Това е резултата от първото зареждане след инсталирането на Андроида и качването на всичките ми приложения.  Определено е добре, при положение, че ако не ползвах постоянно Bluetooth заради часовника ми - Sony SmartBand Talk, щеше да докарва минимум още 10 часа до зареждане.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#21

Според мен не е толкова до самата операционна система колкото до приоложенията.Преди 2 години когато си взех Galaxy S3, имаше невероятно добра батерия, наистина уникална.Докарвах по 6 часа екран на цикъл, наскоро пак имах S3 и беше добре ако изкара 3 часа със същото ползване.Просто приложенията стават по-тежки, аз така си го обяснявам.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#22

При мен това е максималното което съм успял да изстискам от телефона .
[Изображение: 8029909j.png]
А това е положението сега 

[Изображение: 8029913F.png][Изображение: 8029914g.png]

Единственото което правя е да си разреждам батерията  до към 2% , ползвам Greenify , стоков KK , просто сега вече разкарах и facebook от телефона и резултата е по-добър . Нямам root и след като се зареди на 100% го оставям за около 2 часа да е на зарядно . Ползвам 3г но през повечето време е на wi-fi . Имам и G3 с лолипоп , там докарвам до към 4 - 4.30 часа на екран а като се ползва 3г мобилен нет е трагедия . То малко е относително за тоя живот на батерията според зависи от приложенията които се ползват и лично според мен докато спи колко е зает рама и от там консумацията на енергия ... Преди да си купя Greenify докарвах до около 5-6 часа на екран .
Забравих да кажа че ползвам google chrome , yahoo weather , instagram , 9gag , viber , skype , hangouts и приложението на 24 часа  и youtube но то е само за да си пускам клипове на телевизора от него . Hanngouts , skype i viber си работят постоянно , телефонът го имам от май месец и се старая да му правя пълни цикли на зареждане .
Цитирай
#23

Защо винаги екрана ми е 40-50% това е с 0 % яркост и 30 сек заключване ,това е както сложих близалката вчера ако някой може да каже нещо..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#24
Photo 

Аз съм на 3-то зареждане на Близалката и сякаш нещата се нормализират.


[Изображение: klz1428332427a.png][Изображение: rgh1428332314a.png]
Цитирай
#25

Колега @didkobanditko, екрана ти на каква яркост е?

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)