Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei G7/Дефекти
#1
Exclamation 

Колеги, знам че не е приятно, но Huawei G7, както всяка една техника, е възможно да има свойте дефекти, дали било то в самата бройка или в цялата партида.
Нека тази тема да се ползва за споделяне на тези невесели неща..
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона ми дойде от Козлодуй чак, защото нямаше налични в София. Big Grin

Дойде отворен (казаха ми, че от тази марка идват разпечатани) Исках да го погледна преди да го платя. огледах го добре сложих сим карта. Всичко беше супер, платих и се прибрах. Силно разочарован бях, когато тръгнах да слагам картата памет.вътре пластмасата на процепа(май се явява като стенички) беше отчупена едната и страна. Не знам дали е фабричен дефект или от невнимателност на някой преди мен. Притеснява ме дали ще се заядат при нужда от рекламация и дали трябва да отида да им покажа, за да запишат, че е дошъл с дефект. Не ми се е случвало такова нещо. Huh

Samsung Mini > Huawei G7 > Samsung S7 ( не гърми  :Д )
Цитирай
#3

Ако ще предприемаш действия за рекламация, го направи час по скоро. Колкото повече се бавиш, толкова по-голям е шанса да ти кажат, че ти си го причинил на телефона по някакъв начин. Обясни, че телефона ти е дошъл с отворена кутия и с въпросния проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

(2015-04-05, 01:29:45)vladivivaldi написа:  Телефона ми дойде от Козлодуй чак, защото нямаше налични в София. Big Grin

Дойде отворен (казаха ми, че от тази марка идват разпечатани) Исках да го погледна преди да го платя. огледах го добре сложих сим карта. Всичко беше супер, платих и се прибрах. Силно разочарован бях, когато тръгнах да слагам картата памет.вътре пластмасата на процепа(май се явява като стенички) беше отчупена едната и страна. Не знам дали е фабричен дефект или от невнимателност на някой преди мен. Притеснява ме дали ще се заядат при нужда от рекламация и дали трябва да отида да им покажа, за да запишат, че е дошъл с дефект. Не ми се е случвало такова нещо. 
По скоро някой го е пробвал преди теб и го е повредил. Моя като го вземах си беше запечатан. А и всички други телефони който съм вземал са били запечатани.
Цитирай
#5

Не ми пречи дефекта. Притеснява ме дали биха го споменали като повреда, заради която няма да се извърши гаранционен ремонт

Samsung Mini > Huawei G7 > Samsung S7 ( не гърми  :Д )
Цитирай
#6

Телефона ти е бил мостра. Кой знае какво е правено с него, преди да ти го дадът. Защо си го взимал разпечатан. И да проблем е това. Купуваш стока, разпечатана и повредена, а ти взеха парите нали? Ходи и искай рекламация. Или пускай жалба.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#7

Ех, че тъпо така. Взех го понеже нямаше друга бройка от този модел, а не исках да избирам друг модел. Как се прави рекламация? Те нали ще ме обвинят мен веднага, че аз съм го счупил? Къде да пусна жалба ?

Samsung Mini > Huawei G7 > Samsung S7 ( не гърми  :Д )
Цитирай
#8

(2015-04-05, 15:25:05)vladivivaldi написа:  Ех, че тъпо така. Взех го понеже нямаше друга бройка от този модел, а не исках да избирам друг модел. Как се прави рекламация? Те нали ще ме обвинят мен веднага, че аз съм го счупил? Къде да пусна жалба ?

Същата работа и при мен. Взех го разпечатан но се светнах вкъщи като видях нараненото фолио на гърба от щипката с която го закачат в магазина и фолиото на дисплея което беше на мехурчета вследствие отлепянето му веднъж. Бил е мостра но всичко му е ок, без забележки е.

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#9

Аз вече се оплаках в предната тема-на 6-тия ден микрофона даде фира,върнах го за ремонт.Онзи ден ми се обадиха че е пристигнал,сменили били платката,щото IMEI бил друг. След 2 часа пак ми се обадиха,че всъщност не бил готов,нещо софтуерно не бил доизкосурен(предавам какво ми казаха).
Още чакам да си го взема.Дано да е единичен случай моя

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#10

Дано ти го заменят с нов, не е приятно нов телефон да се налага да се отваря за ремонт, като знам как се отнасят с техниката по сервизите..
Цитирай
#11

Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin
Цитирай
#12

При мене се оказа bluetooth проблемен  На 10 търсене ги откривам чак защо така трудно ги намирам не знам.

Старият ми Samsung galaxy note нямах никакви проблеми май ще се върна пак на Samsunga 
Цитирай
#13

Здравейте,след един hard reset и всичко се оправи.
Цитирай
#14

(2015-04-08, 18:25:36)dimitark написа:  Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin

Здравей и при мене не работи NFC пробвах на друг телефон да се свържа но без реакция 
Цитирай
#15

Знаете ли как се изключва NFC ,да не седи иконата горе при wifi-to ?
Цитирай
#16

Влизаш в меню> настройки>all/всички > wireless & networks>повече/more и има опция on/of NFC... или виж в падащото меню.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#17

Виж в Настройки...

 
Цитирай
#18

Колега, само не разбрах това че не си открил как да деактивираш въпросната настройка, защо те наведе на мисълта че телефона ти е дефектен и реши да пишеш точно тук?

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай
#19

(2015-04-12, 07:42:46)Valio voisa написа:  
(2015-04-08, 18:25:36)dimitark написа:  Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin

Здравей и при мене не работи NFC пробвах на друг телефон да се свържа но без реакция 
За разлика от други модели, при този NFC хваща откъм дисплея, вместо откъм гърба. Може би защото гърба му е метален и екранира сигнала. Пробвай пак и ще разбереш, че работи.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#20

(2015-04-12, 21:32:50)kyosev написа:  
(2015-04-12, 07:42:46)Valio voisa написа:  
(2015-04-08, 18:25:36)dimitark написа:  Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin

Здравей и при мене не работи NFC пробвах на друг телефон да се свържа но без реакция 
За разлика от други модели, при този NFC хваща откъм дисплея, вместо откъм гърба. Може би защото гърба му е метален и екранира сигнала. Пробвай пак и ще разбереш, че работи.

Здравей,получи се благодаря ти не знаех че хваща към екрана не кум гърба като при другите телефони
Цитирай
#21

(2015-04-13, 10:06:40)Valio voisa написа:  
(2015-04-12, 21:32:50)kyosev написа:  
(2015-04-12, 07:42:46)Valio voisa написа:  
(2015-04-08, 18:25:36)dimitark написа:  Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin

Здравей и при мене не работи NFC пробвах на друг телефон да се свържа но без реакция 
За разлика от други модели, при този NFC хваща откъм дисплея, вместо откъм гърба. Може би защото гърба му е метален и екранира сигнала. Пробвай пак и ще разбереш, че работи.

Здравей,получи се благодаря ти не знаех че хваща към екрана не кум гърба като при другите телефони

Когато отидеш в настройките да го пуснеш или спреш ти е показано с анимация как да използваш функцията!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#22

Някой може ли да ми каже кой сервиза за България на Huawei
Цитирай
#23

(2015-04-13, 11:28:30)mrasnikavip написа:  
(2015-04-13, 10:06:40)Valio voisa написа:  
(2015-04-12, 21:32:50)kyosev написа:  
(2015-04-12, 07:42:46)Valio voisa написа:  
(2015-04-08, 18:25:36)dimitark написа:  Аз имам телефона от 1 седмица някъде и съм забелязал,че когато говоря се чувам много тихо,най-вероятно е от микрофона.Другото нещо е че NFC-то ми не работи.Всичко друго е 6.Интересно ми е да разбера дали и при вас е така. Big Grin

Здравей и при мене не работи NFC пробвах на друг телефон да се свържа но без реакция 
За разлика от други модели, при този NFC хваща откъм дисплея, вместо откъм гърба. Може би защото гърба му е метален и екранира сигнала. Пробвай пак и ще разбереш, че работи.

Здравей,получи се благодаря ти не знаех че хваща към екрана не кум гърба като при другите телефони

Когато отидеш в настройките да го пуснеш или спреш ти е показано с анимация как да използваш функцията!

Да и при мен се получи. Smile
Цитирай
#24

Оказа се, че не е счупена стеничката на слота за СД картата! Отвориха ми друг телефон и беше идентично. Явно никой от тук не е погледнал своя телефон, за да ме успокои Smile

Samsung Mini > Huawei G7 > Samsung S7 ( не гърми  :Д )
Цитирай
#25

(2015-04-16, 17:16:02)smarf_l написа:  telefona gubi obhvat

Не се притеснявай колега! Бъди малко по обяснителен може да помогнес с нещо ако желаеш. Но трябва да си по обяснителен ако желаеш помощ.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)