Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове с софтуера
#1

 Проблемът е следният. Купих едно леново от алиекспрес и като цяло телефона ми харесва визия и всичко останало НО много бъгва . Бъг 1 - свалям някакво приложение от маркета и когато започне да се инсталира спира и изписва грешка "Файлът на пакета не бе подписан правилно " Бъг 2 - докато разглеждам нещо из интернет или феисбук просто ме исхвърля на десктопа ..
Същото е и с игрите пускам играта и след малко ме изхвърля.И мисля че всичко е от някакъв бъгав софтуер които са сложели жълтите джуджета . Пробвах с хард ресет и се оправя за 1 ден горе доло и после пак същото . Въпросат ми е как да махна този софтуер и да си сложа някакъв добър без бъгове.

Телефонът е Леново А808 реплика няква незнам.
В антуту пише следното .

OS 4.4.3
CPU Model MTK6995
Have root access - Yes
Ram - 3gb
Cores - 8

Другите работи не мисля че ви интересуват затова не ги написах.
Ето и малко клипчета със абсолютно същият телефон .
https://www.youtube.com/watch?v=dclPV8rKjrg
https://www.youtube.com/watch?v=EL8QMFbbFDw


Често си преинсталирам уиндоуса на компа и знам че просто някои софтуерчета са скапани ..


   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Big Grin Още един набутан като мен. И аз си купих абсолютно същия телефон от Aliexpress - подведох се по впечатляващите характеристики и ниската цена, но уви - излезе голям боклук. Проблемът е в RAM-а пише ти 3гб (при мен е 4 гб.) но в действителност реално е 512 мб и софтуерно е разширен до стойностите които показва. Дотук добре, проблемът не е никакъв, проблемът е там, че моделът изобщо не е А808 а инсталираният андроид нещо не е в час Smile. Писах на жълтурчето от али (при мен беше sha sha) да ми каже истинския модел на телефона за да си намеря и инсталирам друг custom rom - но глас в пустиня - вече си беше получило парите. Да ти кажа при мен как се позакърпи положението и засега се държи добре телефона. Първо и много важно условие е да монтираш SD карта - препоръчително 8 или 16 гб. - пробвах с 32 и 64 но нещо не ги поддържа, разпознава ги но ги изключва след час два работа (проблемът може да е само при мен но няма смисъл да даваш пари за толкова големи карти телефона има достатъчно памет). После прочети из форума как се разширява рам-та софтуерно. Аз го направих с Link2SD и Swapper. Сложих 1 swap фаил от 1 гб на sd картата и нещата тръгнаха. Пак ми показва че има 4 гб рам но поне не забива, е понякога пак ме изхвърля от браузъра като поотворя повечко неща но от втория път успявам Smile. Мисля си че нещата ще се оправят с една преинсталация, но още не ми е омръзнал достатъчно телефона за да експериментирем със случайни къстъми. Дисплея много ми харесва и не искам отсега да го скапвам, но и това ще стане с времето. Надявам се да съм ти бил полезен, пък ако разбера модела ще пиша пак Smile
Цитирай
#3

Колеги кажете коя е версията ви на фирмуера дето е инсталиран сега. Аз оправях един такъв наскоро. Като казвам оправях имам предвид че инсталирах правилния ром и тогава системата показва правилните ресурси (RAM, ROM) и така се държи по стабилно като за двуядрен с 512мб рам и 1,5гб ром, но все пак стабилно. Компанията която прави такива фейкове е JIAKE. Ето и линк за различните им ромове http://www.needrom.com/category/jiake/. А телефона дето оправях беше lenovo s900 (JIAKE V5). В действителност такъв модел леново няма. Така че не се лъжете че за 100 лева ще си купите телефон със супер параметри.

MTK6995 няма ...... има MTK6595
Цитирай
#4

Прав си, аз не догледах какво е писал колегата отгоре. Моя показва МТ6592 (МТК6592). Иначе е на кит кат 4.4.3 - версия S5_JB3_3G_EMMC_32_4_XLD_QHD_Z7_LZ_S900_20141211.104037 Дано да е това което трябваше да напиша Smile. Май на S900 отива работата Smile.
Цитирай
#5

Ето това е всичко което ти трябва https://drive.google.com/open?id=0B5VHOG...authuser=0
прочети инструкциите първо.
Ако има нужда от съдействие....пиши пак.
Цитирай
#6

Цък - не става, следвайки приложените инструкции за инсталация от SD картата стигам до "Istalation aborted" Smile, в крайна сметка го занесох на сервиз, но явно се оказа друга порода - наистина е с процесор МТК6592 и 16 гб вградени, единствената лъжа беше в RAM-а 1 гб. а не 4 както пишеше. сега върви пефектно (е почти, но в сравнение с преди е самолет). Най интересното е, че версията на фирмуера не е променена и продължава да твърди, че е Леново А808 Smile - не знам в интерес на истината какво са му правили, но ще си го търкалям така докато ставаSmile. Благодаря на Светльо за помощта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)