Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Голям проблем с M2 Бързо ПОМОЩ !!!
#1

Така значи сега исках да си сложа Cyanogenmod 12 Lollipop 5.0.2 !
Обаче стана таке :

Изтеглих нужните файлове , след това конектнах по погрешка М2 в Флашмод без да го изключа от него и веднага в Боотлоадер !След това флашнах Боот.имг оказаното от XDA DEV. и трябваше да пусна телефона !
Като го пуснах само извибрира и няма картина нищо !!! След това исках да флашна андроид 4.4.4 мтел-ски и като вляза в Flashtool ми излиза че не може да ми разпознае устройството ! След това направих че е Sony xperia m2 и си избрах да си флашна андроида ! После забравих че съм в Флашмод и задържах Vol.  down и Power Бутона и до там след това не иска дори да зареди или да извибрира че се включва ! Дори не иска да зарежда !!!

Моля за Бърза помощ ! много ще съм благодарен !!! 

Благодаря предварително 

П.С. : Мисля че Brick-нах телефона и ако е така как мога да го оправя !
    
 

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо губя последователност на стъпките, които си предприел.
Задръж едновременно бутон пауър и бутон за увеличаване на звука, докато не усетиш вибрация.
След това премини към флашване на стоков фърмуер.
Не очаквай да ти разпознае телефона, докато е изключен. Инсталираш преди това драйвери за модела от папка Флаштул \ Драйвери, а след това флаш на стоков и стискаш палци всичко да мине по вода.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Ама проблема е че дори не иска да зарежда от зарядното и като задържа поуер бутона с бутона за увеличаване на звука няма нито вибрация нито нищо ! Дори не иска да ми зачете от компа

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#4

Вибрацията се появява след няколко секунди.
Отключи ли буутлоудъра, ако може да ти се отключва, преди опита за флаш?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

боотлоадера ми беше отключен задържам 5 мин и никаква вибрация ! това е проблема !

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#6

Може да пробваш с flashtool-а на Sony http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/. Той служи за поправяне на Sony телефони с отключен bootloader. Няма нужда телефона да е включен за да флашнеш телефона. С нормалния flashtool би трябвало да стане. Отваряш flashtool-а, натискаш светкавицата до катинара, даваш на flash mode, избираш стоковия ROM, даваш на flash и ще ти покаже как да си включиш телефона в flash mode-а.

Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black;
Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#7

Пробвайте да оставите телефона в покой за известно време, без да го включвате към други уреди.
Ако след ресет чрез рестарт бутона
http://sony-xperia.mobi/eng/sony-xperia-...ia-m2.html
устройството не се разпознава и не може да влезе в режим на Fastboot или Flashmode, като вариант остава JTAG или сервиз.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#8

Колега сподели как си съживи телефона, че гледам си променил заглавието на темата - разрешен проблем.
Цитирай
#9

Вече всичко е наред и сичко си бачка перфектно !

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#10

(2015-04-04, 10:21:39)blongo написа:  Вече всичко е наред и сичко си бачка перфектно !

Бе то ясно, но обясни как е станало, какво е било и пр. Нали всички четем, да знаем, как си го оправил.....
Цитирай
#11

Така , Значи :
За всички които са с модел D2303 (Не знам дали става с другите модели !!! - D2305, D2306) !
Ta , първо телефона не искаше да се пусне (няма нито вибрация нито звук или каквото и да било !) и за тези които не им се пуска и имат същия проблем да отворят капачето отстрани ,след това да вземат нещо тънко като игла или подобно и да натиснат златното бутонче където пише OFF за няколко секунди !
След като това е направено опитайте да пуснете телефона и ако осетите вибрация значи всичко е наред !
След това отваряте Flashtool !

Линк за тези които го нямат : http://www.flashtool.net/downloads.php

можете да си свалите чрез Flashtool Firmware за модела на вашия Sony телефон !
За да го направите :

1. Отваряте Flashtool (Препоръчвам да сте с най-нова версия на програмата)
2. Отивате на Devices -> Check Updates -> и си избирате модела на Sony (моят е Sony Xperia M2)
3. Отваря ви се още един прозорец и отгоре ви пише моделите изберете модела .
4. След като сте избрали модел ще ви се покажат Firmware-и за всички държави !
5. За да намерите по-бързо България натиснете на Branding за да ги направи по букви и намере М-Тел-ски или Глобулски Firmware (Предопреждам че Firmware-а който ще се покаже на Глобул е 4.4.2 а за М-тел е 4.4.4 )

за Глобул :

ID: 1281-1540
Branding : Globul BG
Version : 18.3.C.0.37 (4.4.2 Android)

за М-тел :

ID: 1281-1516
Branding : Mobiltel EAD BG
Version : 18.3.1.C.1.13 (4.4.4 Android)

След като си избере кой Firmware искате натискате два пъти върху него и започва сваляне на Андроида !
След като свалянето е готово ще ви се покаже един прозорец с всички файлове нужни за Андроида трябва да махнете всички .ta файлове !

Вкарайте всички остали в дясно поле без .ta файл ! след това натиснете Create и ще започне създаване на .ftf файла за флашване на андроида !

След като сте готови със създаването отиване на иконата със светкавица и избирате Flashmode , оттам си избирате андроида
и натискате Flash бутона ! След това изчаквате да ви се покаже прозорец със инструкции как да свържете телефона в Flashmode !

1. Изключете телефона напълно и изчакайте около 5 сек.
2. Задръжте бутона за звук надолу и вкарайте USB кабела в телефона !
3. След това ще започне Flash на андроида !

Когато сте готови извадете USB-то и пуснете телефона ! Първото зареждане на ОS отнема време !
Вече можете да използвате М2 нормално !

Надявам се да съм помогнал !

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#12

Благодаря! Много изчерпателно!!!!
Цитирай
#13

Искам и аз помощ ! Телефона ми е експириа М2 изписа ми безопасен режим без да съм правила никакви настройки ..след това опитах да отклюЧа телефона си понеже имам парола и какво се слуЧва? включи ми се както на айфоните робот и запоЧна да говори като натискам по екрана и до там телефона не се отклюЧва и това е като го натисна робота си говори нищо не мога да направяя някой ако знае как да го оправя и се е сблъсквал с този проблем моля ви пишете! :Smile PS: телефона го имам от 4 месеца ............. Sad Sad Bu
Цитирай
#14

Значи за да изключиш безопасният режим има два начина. 1- ят е да изключиш телефона от бутончето OFF с една игла, което се намира отстрани до сим картата и да стартираш телефона отново.
2- ят е: изключваш телефона и го стартираш с едновременно натискане и задържане на POWER button+бутона за усилване ( или намаляне) на звука за около 10 секунди

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)