Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с резулюцията в игри..
#1

 
    Ако темата не е за тук, моля да бъда извинен . Преди няколко дни си взех лаптопче втора употреба. Машинката си я бива, нямам оплаквания за сега, но се появи проблем с резолюцията на игрите, които съм инсталирал.. От двете страни има черни ленти.. лаптопа е Аcer Aspire 5541G, video - ati radeon hd 4570 512mb.. проблема е от драйвърите мисля, ама аз съм малко скаран с компютрите и не ми е много ясно. Моля за помощ !
  Bu Bu Bu

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен има два варианта. Или пробваш много стари игри, които нямат резолюции 16:9 а само 4:3, или в настройките на игрите не си задал правилната резолюция ( доколкото виждам трябва да е 1366Х768).
Цитирай
#3

Игрите наистина са старички, Heroes 3, NFS U2 и CS 1.6, но на предния ми лаптоп бях ги направил да вървят на цял екран...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#4

За NFS U2 мога да ти кажа, че няма широкоекранна резолюция. Трябва да си свалиш мод за други резолюции.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#5

Това е една настройка в Каталиста. Разтърси се там, не я помня и няма как да я проверя в момента.

Huawei P10
Цитирай
#6

[Изображение: gpuscaling3.jpg]
http://support.amd.com/en-us/kb-articles...aling.aspx
Цитирай
#7

да това го видях в един от форумите, ама не можах да го пусна, уж го имам тоя каталист... Смисъл инсталвам го, ама не ми отваря тия настройки...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#8

За NFSU2 потърси в интернет "Universal Widescreen Patcher".

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#9

CosmicGate, ето ти кръпката за 16:9 и 16:10 резолюциите.Стартираш uniws.exe и указваш пътя до стартиращия файл на играта (NFSU2.exe, не помня точното име вече) и след това натискаш "Patch".Да не те притеснява факта,че в играта ти показва 640х680 примерно.Подкарваш си я на точната резолюция за твоя екран.

http://www32.zippyshare.com/v/Wk126i6t/file.html

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#10

за нфс се оправих, и за херуса свалих пач, ама така за всяка игра да тегля... Утре смятам да пробвам ЛоЛ (Лигата) и L2 интерлюд, общо взето тия игри играя, ама е дразнещо...

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай
#11

От скоро съм с Windows 10 и 'Heroes 3' не мога да го изпъна на целия екран. С 'AMD' графика но я нямам опцията от снимката горе. Става въпрос за лаптоп. Ако някой има идея да споделя. Мерси предварително.
Цитирай
#12

първо влизате в настройка за резолюция на самия windows. там смъквате резолюцията на нещо по малко от максималната. екрана ще стане с ленти отстрани както в игрите. сега отивате в настройките на видеото и търсите горната настройка. трябва да се покаже и като я активирате да разпъне екрана (и размаже). но това е всичко. след това си връщате максималната резолюция на windows-а. в игри вече ще е разтеглено, а не с ленти отстрани. идеята е, че за да се пoкаже настройката, трябва да сте на по ниска резолюция (1024x768 да кажем)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)