Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт
#1
Question 

Ако има по запознати колеги по въпроса да споделят дали в близко бъдеще, някой наш оператор ще предложи 4G LTe на пазара..
Цитирай
Аксесоари
#2

??? MAX от повече от половин година предлага услугата, да само на няколко места в старната, но я предлагат.
Мтел тестваха през 2011, ама май не им се инвестира и не е ясно кога ще пуснат услугата за масите.
До колкото знам оборудването е Ново (не се използва досегашната инфраструктура) така, че всички са на равни начала и ги чака сериозна инвестиция...
Цитирай
#3

Вмомента макс телеком води преговори с мтел, за да ползват тяхната мрежа където нямат 4г покритие, казаха че юни месец ще пускат гласови услуги.
Цитирай
#4

Те и оранжевите чакат разрешение от органите да пуснат 4г... Получат ли го, макс, пакс ще загинат...
Цитирай
#5

Да и аз чух за оранжевите, че са  готови. Дали е истина или слух не мога да кажа със сигурност.

Nexus 7-Cyanogenmod 12.1 / Samsung s8 / S20Fe Snapdragon 
Цитирай
#6

Миналата седмица имаше една статия в Капитал, която отговаря на много въпроси и най-вече защо беше слабия интерес за търговете за честоти през 2013г.

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/20...hestotite/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

Ще има LTE, поне бях прочел новина, че Мтел смята сега да инвестира 153млн. лева или евро за оптимизация на инфраструктурата си за 2015г. Ще използват някаква технология, която ще им позволи по-лесното въвеждане на 4G което се очаквало през 2016г. Спя вече и може да съм отговорил малко неадекватно  Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#8

Там, където след време ще има 4G, скоростта на мобилни данни на максимална скорост трябва да скочи рязко, нали така или се бъркам?
Цитирай
#9

Бая рязко хахаха. Интересно що не дават честотите на мтел или виваком на 2 пъти им отказват, а миналата година дадоха на макс да ползват честотата 1800мхз.
Цитирай
#10

Може би КРС е пристрастен и не иска да дава честотите на всички. Big Grin

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#11

Теленор изграждат вече LTE мрежата си (с оборудване на Huawei). С настоящите темпове вероятно ще се впишат в прогнозираното време до края на тази (2015) година да покрият над 90% от населението. По всичко изглежда, че те ще са първите, които ще пуснат технологията до крайния потребител. Булсатком също взеха лиценз, така че 2016 се очаква сериозно раздвижване на пазара.
Цитирай
#12

(2015-04-06, 12:43:19)dailysmart написа:  Теленор изграждат вече LTE мрежата си (с оборудване на Huawei). С настоящите темпове вероятно ще се впишат в прогнозираното време до края на тази (2015) година да покрият над 90% от населението. По всичко изглежда, че те ще са първите, които ще пуснат технологията до крайния потребител. Булсатком също взеха лиценз, така че 2016 се очаква сериозно раздвижване на пазара.

Колега, Теленор са най-назад в изграждането си. Те (Теленор) дори са спрели оптимизацията на мрежите си, погледни в сайта им. Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#13

(2015-04-06, 13:13:11)hddsoft написа:  Колега, Теленор са най-назад в изграждането си. Те (Теленор) дори са спрели оптимизацията на мрежите си, погледни в сайта им. Smile

На сайта няма информация да са прекъснали изграждането, освен ако не се съди по таблицата с регионалния план и тага 'Завършено'. Дори и да има забавяне, така или иначе работеща 4G мрежа, с пълно покритие, не би трябвало да се очаква по-рано от началото на 2016, от който и да е оператор.
Цитирай
#14

Прекъснали са от доста време, ако съдим по таблицата им Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#15

Мтел водят някакви дела за 4г , явно се дърпат и не им го дават. Булсатком  се засича като мрежа в София/за други градове не знам/, явно е в тестов период

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Каква таблица? Къде гледате ?

Аз лично се надявам скоро да се допипаме до 4Г. Удоволствието си е голямо.

hTC One М9
Цитирай
#17

Таблицата във сайта на теленир за ъп на мрежата им. Ама са спрели по средата. Така, че...

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#18

Може ли линк, тъй като аз не намирам нищо.

hTC One М9
Цитирай
#19

Мисля, че това е таблицата - http://www.telenor.bg/bg/network.

D_coffee
Цитирай
#20

Защо така са прекъснали обновяването, някой няма ли информация?
Цитирай
#21

Защото нов ... със стари ... не се прави

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

Не те разбрах, много ти е многоточието, ако може по ясно изказване Smile
Цитирай
#23

Стара поговорка. Многоточието му не е много. По скоро, ти си млад.
Цитирай
#24

Бардак е първата дума...която с коя друга дума се връзва?

 
Цитирай
#25

4г след 20 30 години , ако влезне някой нов оператор и направи такава мрежа защото аз не виждам как ментел или виваком или теленор които нямат 3г мрежа нормална ще направят .Пълен потреЗ е цялата ситуация над 4 г мрежата огелдайте се в чужбина имат 10000 опертора и почти всички имат 4г а тук имаме оператори от близо 15 години и една свестна мрежа нямаме ,а вие искате 4г .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)