Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с USB свръзка , бавно зареждане през зарядно
#1

Здравейте,
От известно време имам проблем с телефона. Когато го свържа към компютър излиза грешката "USB device not recognized", тествах на различни компютри , различни кабели - нищо , телефона само се зарежда и не се разпознава от компютъра.
Другото интересно нещо е ,че когато го сложа на зарядно се зарежда бавно , все едно е през USB "ta/usb slow charging".
Пробвах с друго зарядно , друг кабел - нищо.
Опитах различни неща - MTP свръзка , usb debbuging ,хард ресет, преинсталация на USB driver-и , нищо не помогна.
Дали според вас е проблем с USB порта и е нужно да го връщам за ремонт или е друго ?

Благодаря за вниманието,
Поздрави !
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с тези драйвери >> http://www.mediafire.com/?kgzy634to3xuu6q


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

С оригиналния кабел ли е това ?

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#4

Първо направи едно пълно изключване на телефона - натисни и задръж 10 сек. бутона за изключване, докато огасне и не се стартира пак. Изчакай малко и пак го пусни. Това оправя повече проблеми! Ако ли не , тогава дай повече информация: Руутнат ли е? Какви външни приложения ползваш - инструменти за Мод и т.н.?

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#5

(2015-04-06, 11:48:56)Ruthlesspigeon написа:  Здравейте,
От известно време имам проблем с телефона. Когато го свържа към компютър излиза грешката "USB device not recognized", тествах на различни компютри , различни кабели - нищо , телефона само се зарежда и не се разпознава от компютъра.
Другото интересно нещо е ,че когато го сложа на зарядно се зарежда бавно , все едно е през USB "ta/usb slow charging".
Пробвах с друго зарядно  , друг кабел - нищо.
Опитах различни неща - MTP свръзка , usb debbuging ,хард ресет, преинсталация на USB driver-и , нищо не помогна.
Дали според вас е проблем с USB порта и е нужно да го връщам за ремонт или е друго ?

Благодаря за вниманието,
Поздрави !

Преинсталиране на USB драйвери, смяна на USB порт..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#6

Здравейте отново,
За съжаление метода посочен от колегата с изключване чрез задържане на power бутона не помогна , слагане на новите драйвъри също.
Използвам оригиналният кабел , телефона не е руутван , не съм слагал модове като Xposed и тн , версията на андроида е 220h. Единственото което ми идва на ум е нещо kernel-a да се е прецакал или USB-то да си е отишло. За жалост още нямам OTA на Lollipop ,че да проверя с нов kernel.
Поздрави,
Цитирай
#7

Ами носи го в сервиз. Може би ще да е проблемен порт. Щом нищо не помага... Бих ти препоръчал да флашнеш отново стоков Ром, но ако проблема е в USB порта, може изобщо да не "захапе" телефона, след флаш.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

Имах подобен проблем.При мен излезе от кабела, но докато разбера ми коства доста нерви.
Намокрих оригиналния и започна да излиза горното съобщение.Купих два други един след друг-/ментета явно/същата работа или само зарежда бавно.Тъкмо щях да го нося на ремонт, приятел ми даде неговия оригинален от Nocia и всичко заспа.
Цитирай
#9

Здравейте, имам абсолютно същия проблем. Бях с КитКат пак беше същото. Един път, незнайно как, се свърза и го обнових до Лолипоп, но пак продължава същото нещо. Телефончето не се разпознава от компютъра и това е. Пробвах с различни кабели и драйвъри, но без успех. Като свържа телефона с компютъра на телефона не излиза никакво съобщение, че е свързан с нещо само показва, че се зарежда, а на компютъра излиза "USB Device Not Recognized". Моля за помощ, защото вече мисля че е хардуерен проблем.

LG G2 D802 16gb
Цитирай
#10

Изглежда е от USB кабела, тъй като при мен се получава същото, когато ползвам кабела от на майка LG-то (L70). Когато ползвам нейния кабел се зарежда изключително бавно за около 7-8 часа, докато с кабела на G2 си се зарежда за около час. Изглежда има разлика и в кабелите на LG.
Цитирай
#11

Не знам и аз вече, пробвах с 5 кабела, които на други телефони работят, но на моя не иска и това е. Притеснявам се, ако сменя USB порта и положението, да е същото.

LG G2 D802 16gb
Цитирай
#12

Има кабели, който продавачите описват високо скоростни за пренос на данни и зареждане. Аз си взех още едно зарядно и такъв кабел и нямам проблеми

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#13

Аз имам същия проблем с разпознаването.С 5 различни USB нищо едвам си флашнах някакъв ром, защото бях го закъсал.Препочъвам да не се правите на хакери, когато имате такива проблеми.Добре, че бях сложил TWRP,( с клавишната комбинация), влезнах adb там успях да го видя като външна памет, сложих СМ12 колкото да имам телефон и сега си фашнах Cloudy 3.3 с модефицирано ядро.Забележки по батерията,но работи добре.
Цитирай
#14

Аз искам само и единствено да го руутна, но не мога.

LG G2 D802 16gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)