Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 5 пълния ужас, падане на батерия и др.
#1

 
   
 
Хора помагайте, какво се случва. Инсталирах на моя нот 3 и на Майка ми новия андроид 5. Последва пълен ужас, прекъсва wifi, батерията пада адски бързо без да го ползвам и с малка употреба за половин ден. Гледам във форума всички са спокойни, никой нищо не казва. Изхвърля ме от игри, фейсбука блокира, пълен ужас. Ако някой е разбрал какво да пипнем или променим Моля да пише. Това е голяма излъгация, аз го взех този телефон заради батерията, тя не може да изкара ден след този прочут ъпдейт!   Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи си след ъпдейта ресет на телефона и ужаса ще спре....даже през ноща ще спиш спокойно.

 
Цитирай
#3

Винаги след голям ъпдейт се прави ресет (нулиране) и след това никакви проблеми. Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#4

До сега не съм правил ресет никога, а съм слагал няколко ъпдейта. Но имам адски много информация на телефона, програми, текстове, да не говорим за абонатите от къде ли не, с този рест ще си убия една година труд, да не говорим за любимите игри. Ще е най убийствения ми рест. Много ми е интересно какво ще се получи с часовника гиър, връзката с двете си бешя голяма борба, а сега наново. Дано поне си заслужава този уникален андроид 5 с доста бъгове, на пръв поглед.
Цитирай
#5

Абонатите, текстовете си и т.н. може да ги запазиш в някой облак. А нивата на игрите, ако си влязъл с Google + се запазват. Няма ядове. Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#6

До сега обаче си слагал/ъпдейтвал само фиксове за киткат, да речем. Това е голям ъпдейт от от КК> LP. Зада работят телефоните нормално трябва да им върнеш фабрични настройки. Снимки, клипове може да прехвърлиш на компютъра. Контактите, текстове и всякакви други можеш, както колегата е казал на някой облак. После си ги връщаш обратно. Щом веднъж си свързал джиъра пак ще го свържеш по някакъв начин. В противен случай следват само проблеми с телефона.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#7

Аз си бекъпнах всичко с Киес, програми, настройки, абонати, уифи мрежи и тн. После ги върнах след ресета. Не знам дали е много удачно и дали не се омазва системата, но проблеми нямам като цяло.
Цитирай
#8

Проблем ще имаш единствено с автоматичното свързване с геар след загуба на връзка.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F Blue Topaz
Цитирай
#9

И моя телефон стана ужасен след ъпдейта ! Мисля да пробвам с factory reset с надеждата да се оправи!
Цитирай
#10

Аз пробвах с factory reset - a и положението е все същото...
Имам проблеми с галерията, когато отворя снимка или клип и искам да завъртя дисплея или ми дава грешка или не се завърта.
Иначе батерията е ОК и всичко останало, поне за сега.
Цитирай
#11

Изтрий кеша и данните на Галерия и пробвай пак след рестарт Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Ей няма управия, сега абсолютния бъг. Нота и часовника на самсунг нямат връзка, и всичкое наопаки. Нео2 ми е часовника, всичко се изтри, засра и изчезна, инсталирам на ново самсунг гиър програмата и не става. Пълен абсурд станаха тези телефони. Купих часовника заради нот 3 ката че пропускам обаждания, а сега ноу кънекшън. А тук какво ще ме посъветвате драги съфорумци и фенове на самсунг.
Цитирай
#13

Изтегляш си софтуер 5.0 препоръчително последния излязъл , чекваш Phone Bootloader Update задължително в Один. Ресет от рековъри правиш, ето тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70810

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Радо, благодаря ти!
Това с изчистването на кеша свърши работа!
За сега всичко е наред.
Цитирай
#15

Здравейте колеги!
След ъпдейта до 5,0 телефона се държи достатъчно добре - правен е factory reset, но ..... при входящо повикване като вдигнеш има едно известно забавяне от около 2-3 секунди до като от другата страна ти чуят отговора "ало" или "да". Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, Моля да сподели как го е оправил....
Благодарности....
Цитирай
#16

Това зависи от оператора и донякъде покритието.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#17

Голяма излъгация с тоя андроид 5. Чакам да излезне гиър менажер за гиър 2 неото ми но уви няма. Няма връзка межди тях, и сега имам един мъртъв часовник, за който съм дал 300 лв... и неадекватен телефон за хиляда лева но с андроид 5... а се кълнях в самсунг и андроид!
Цитирай
#18

(2015-05-14, 15:50:02)slaviancho написа:  Голяма излъгация с тоя андроид 5. Чакам да излезне гиър менажер за гиър 2 неото ми но уви няма. Няма връзка межди тях, и сега имам един мъртъв часовник, за който съм дал 300 лв... и неадекватен телефон за хиляда лева но с андроид 5... а се кълнях в самсунг и андроид!

Андроид 5 е зле, защото Самсунг не са ъпдейтнали някакъв апп да може да се използва на Андроид 5?????

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#19

(2015-05-05, 13:41:41)ptopalov написа:  Здравейте колеги!
След ъпдейта до 5,0 телефона се държи достатъчно добре - правен е factory reset, но ..... при входящо повикване като вдигнеш има едно известно забавяне от около 2-3 секунди до като от другата страна ти чуят отговора "ало" или "да". Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, Моля да сподели как го е оправил....
Благодарности....

Виж да нямаш някой лаунчер.Четох за подобен проблем че след като се махне лаунчера от телефона,телефона започва да работи нормално.Успех

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#20

(2015-05-14, 16:28:43)kobso написа:  
(2015-05-14, 15:50:02)slaviancho написа:  Голяма излъгация с тоя андроид 5. Чакам да излезне гиър менажер за гиър 2 неото ми но уви няма. Няма връзка межди тях, и сега имам един мъртъв часовник, за който съм дал 300 лв... и неадекватен телефон за хиляда лева но с андроид 5... а се кълнях в самсунг и андроид!

Андроид 5 е зле, защото Самсунг не са ъпдейтнали някакъв апп да може да се използва на Андроид 5?????

Приятелю, не някакъв апп. А апликацията която свързва note3 със samsung gear 2 neo! Телефон купен за хиляда лева и часовник купен за 360 лв. Часовника в момента седи на масата в хола, мъртъв, не може дори да е часовник. Купен е с цел да ми помага да не пропускам съдбоносни разговори. Сега светна ли се?! Явно никой тук няма двете устройства и за това няма проблем.  Но за мен това е голям проблем. Да не споменавам и бъгавия андроид 5 със забиването на камерата и скапания уайфай. Ако ти си ползваш телефона за разговори с Мама ок. Но аз имам и неработещ часовник аксесоар!
Цитирай
#21

Ми пак си е просто един апп. Като не си доволен от Lollipop защо просто не се върнеш на КК? 

D_coffee
Цитирай
#22

(2015-05-29, 18:12:20)slaviancho написа:  Приятелю, не някакъв апп. А апликацията която свързва note3 със samsung gear 2 neo! Телефон купен за хиляда лева и часовник купен за 360 лв. Часовника в момента седи на масата в хола, мъртъв, не може дори да е часовник. Купен е с цел да ми помага да не пропускам съдбоносни разговори. Сега светна ли се?! Явно никой тук няма двете устройства и за това няма проблем.  Но за мен това е голям проблем. Да не споменавам и бъгавия андроид 5 със забиването на камерата и скапания уайфай. Ако ти си ползваш телефона за разговори с Мама ок. Но аз имам и неработещ часовник аксесоар!


Колега, начина по който се отнасяш към хората не е добър! Смятай го за приятелски съвет Smile

А сега за проблемите . Предлагам да си преинсталираш софтуера както , аз ти кажа и след процедурата ще си промениш мнението за телефона  Smile

Какво ще кажеш? Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

Rado_8 казвам ок. Какво да направя?  
Относно приятелския съвет- когато има тема и въпрос, (по правилата уж)  се отговаря конкретно и адекватно. Тинейджърски изцепки и възклицания не ми понасят. Защо ти можеш, а другите не могат? Разпада на обществото ни е започнал, и съм безкомпромисен към това.

Сега чакам да съживим мъртвия гиър 2 нео, преди да е посрещнал стената, че два месеца седи бездиханен на масата Smile
Цитирай
#24

помагайте,при входящо звънене звука се намаля на минимум,някой има ли го този проблем и как да го отстраня?
Цитирай
#25

Да не е пак някоя настройка на Сами за уж уледнение на ползващия

XIAOMI MI5S..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)