Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Tab 2 A7-30HC
#1

  Понеже от няколко дни съм с този таблет бих искал да споделя някои впечатления за него.Бях го взел за подарък но прецених че е прекалено крехък за 8-годишно дете и реших да подаря стария(А3500-благодарение на форума вече HV) и да ползвам този въпреки на пръв поглед по-слабите характеристики.Днес му купих карта памет и открих че Леново са решили по много интересен начин ограничението на гугъл с писането от външни приложения на картата на новите модели.Със слагането се оказа че таблета е разменил статуса на паметите и картата започна да се води системна с пълен достъп а върху вътрешната вече може да пише само вградения мениджър.С махането всичко се връща в първоначалните настройки.Това ме навежда на мисълта че при ъпдейт може би е добре да се вади картата за да не възникнат проблеми и грешки.Вградената е 8 гб, достъпни са около 4-5.
Таблетчето е 3g версията, може да се ползва за телефон с намалени размери, странични рамки, дебелина и тегло и не е проблем да се държи с една ръка при разговори.Няма LTE.В технополиса е някаква руска доставка но всички допълнителни приложения освен антивируса могат да се премахнат.Има шансове в бъдеще да получи андроид 5, сегашния е някакъв леко подобрен 4.4.2 в сравнение със стария.Леко съм разочарован от диплея(свикнал съм с по-високи резолюции) но се свиква, освен това е по-ярък и контрастен - на другия бяха по-бледи цветовете и стъклото някак си беше сякаш леко матово и филтрираше светлината.При натиск излизат вълнички докато на другия не мърда.Бутона за отключването е по-хлътнал от бутоните за звука и се напипва малко трудно.Още му разучавам приложенията че са по-различни - примерно преди малко открих и то случайно как да си влизам безжично от компютъра в папките на таблета и да си прехвърлям файловете, беше много забутано във мениджъра и не можех да открия функцията а беше голямо удобство.Засега няма фирмени аксесоари за него а универсалните тип папка не ми харесват.Тивизена и OTG работят без грешка, HBO GO върви.Относно звука - води се долби но не е стерео, има само един говорител горе който е и слушалка, звука е сравнително силен.Камерата си остава боклук без автофокус, има предна с качество колкото да те разпознаят кой си на силна светлина.
Засега таблета работи без проблем и батерията му също държи много, няма го ефекта от постоянното показване на едни и същи проценти и после рязко падане.
Някой ако има други въпроси за него ще се опитам да му отговоря Smile
 
 

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко време ти държи батерията при работен режим и в спящ?
Цитирай
#3

Как мога да кажа със сигурност като всеки път имам различно потребление.
Понеже ме питаха а в този форум не мога да разбера дали личното съобщение е получено да го напиша и тук - скрийншот се прави като натиснеш едновременно бутоните за изключване и намаляне на звука.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#4

GPS-ът добър ли е? В смисъл бързо ли намира спътници при изключени мрежови връзки. Благодаря предварително.
Цитирай
#5

Има ъпдейт до близалката. Като се прибера в къщи ще го пробвам.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#6

Как се държи с близалката таблетът? На хпериата з2-ката ми беше зле и се върнах на кит ката пак? Та въпросът ми е как де държи таблетът с нея?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#7

Ами при мен много добре се държи.
Все едно съм си взел нов таблет - напълно променени бутони за управление, нотификатор, заключен екран и меню за настройките.Нов лънчър но Нова-та е по-добра.И една от най-яките промени - ново меню за отключване на телефона с жестове(чертаеш определени фигури за да стартираш приложения директно от изключения екран или го включваш с двойно почукване).Много от вградените приложения са обновени или сменени, други(като антивирусната) са махнати.Батерията държи с една идея по малко но още не съм го разработил, не знам защо са махнали показването на процентите в лентата и трябва да дръпнеш нотификатора за да ги видиш или да си сложиш приложение да ги показва.
За държането всичко зависи от разработчика и от... тебе.След актуализацията задължително направих заводски настройки.Ти прави ли?

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#8

Колега би ли пояснил как си подкарал hbo go защото в стора го дава, че не е съвместимо с у-вото и не мога да го инсталирам?
Цитирай
#9

Не знам какъв е проблемът при теб, нямам никакво ограничение за инсталиране на програмата. Сигурен ли си че инсталираш правилното приложение - HBO GO Bulgaria?

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#10

Инсталирах арк от външен източник , влезнах си в акаунта, но всяко едно предаване,филм работи точно 3-4 сек и замръзва.
Цитирай
#11

Странна работа, при мен си излиза в магазина за инсталиране, върви и на таблета и пускам филми от приложението към хромкаста и там също си върви.При мен проблема със спирането след няколко секунди го имаше преди известно време но проблемът беше по-скоро от самите hbo а не от приложението защото се оправи от само себе си.Всъщност коя точно модификация на модела имаш(има HC, DC, F)?Може да е от разлика във хардуера

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#12

Модификацията е DC
Цитирай
#13

Моят съм си го писал че е НС и нямам проблеми.Интересното е че никъде не мога да намеря каква е разликата между DC и HC.Вади ми само еднакви характеристики за двата таблета.

ПС - май намерих(всъщност предполагах и преди това), 3G-то на DC модификацията работи на 900 MHz докато моя няма тази честота(има 850) и с вивакомска карта хваща бърз интернет само в градовете.А защо се получава така с твоя явно е нещо фърмуерно.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#14

Щом си само с 850 , не е предназначено да работи по нашите ширини , за друг регион е.
Цитирай
#15

Как се оправя това, че да ти излизат нотификациите, когато таблета е в спящ режим? Няма опция да се премахне изобщо, а най-голямото е на 30 минути да заспи, но проблема със съобщенията от приложения като фейсбук, инстаграм и прочие не мога да го реша. Като е заключен и нищо не получава като известия, защото wi-fi се крие като един вид заспива заедно с таблета и чак след като отключа устройството след 2-3 секунди се появява антената на wi-fi и започват да пристигат всички известия. Нямам идея дали това е така и при включени мобилни връзки, защото не се ползват и таблета се използва само през wi-fi на този етап.

Някой имали го този проблем и как се решава ако въобще може да се реши?
Цитирай
#16

Настройки - WLAN - трите точки горе - Разширени - С включен wlan при спящ режим - Винаги
само да не мрънкаш после що ти пада по-бързо батерията.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#17

Това си стои включено, но няма ефект.
Интересното е че това е само при приложенията, защото смс-те си ги получава като известие.

Знам, че така пада батерията по бързо.

ПП: Интересното е че като го оставя в настройките да се показват, само когато се зарежда или свържа с компютъра всичко е нормално и се получават известията дори, когато е заспал таблета. Щом извадя кабела от устройството всичко спира и като го отключа след това известията започват да пристигат. Странна работа и не знам къде е причината. Undecided Таблета го ползва бащата и той ми сподели за този проблем и реших да се заема да открия от къде идва проблема, но за сега съм в безизходица.
Цитирай
#18

Таблета отива за подарък или продажба, от вчера съм 8-инчов таб 3.С времето стана тромав и дисплея му пожълтя от дясно.Още е гаранционен но не си струва да се занимавам.
Доволен съм от новия освен че андроид м-ката ми създава ядове с разрешенията.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#19

Тромавостта не се ли оправя с един хард резет?
Цитирай
#20

Търся да купя !!! Дъно на таб 2 а7 3g (DC) може и цял с разбит дисплей без батерия , НО със работещо дъно!

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)