Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root, cwm, twrp за м2, dual. aqua
#1

  Здравейте, не видях подобна тема, та реших, че ще бъде полезно на едно място да имаме информация за 
  root, cwm, twrp за м2, dual, aqua.Всеки ще коментира и добававя нови неща за руут, ядра, рековъри-та, нови ром-ове и т.н. -т.е. всякакви нови и нтересни благинки за м2.
Руут за м2 акуа -според мен най лесния варянт за руут, с тези инструкции руутнах моя телефон - м2 акуа, след руута качих програмката sd fix от play store и телефона  вече чете и затрива информация от сд картата с памет, след инсталацията на sd fix едно рестарче и сте готови.
Тъч рековъри PhilZ за м2 2303 за устройства със заключен буутлоъдър -супер елементарно за инсталация, но преди това трябва да имате руут -тествано на моя м2 акуа.
Ядро с TWRP за всички варянти на м2 - трябва да имате отключен буутлоъдърр -работи на D3202 -18.3.1.B.1.8, D2303/4 -18.3.1.C.1.13, D2305 -18.3.1.A1.7 -не съм отключил буутлоъдъра и не съм го пробвал.
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-накрая порт на TWRP, някой ако го е пробвал може да сподели.
Отдавана не бях влизал в руският форум но, 'братушките' както винаги са заредени здраво Smile

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#3

Бих закачил темата като важна, но в нея няма никакви инструкции освен линкове към xda.
Повечето потребители тук не знаят език и искат да им е обяснено хубаво, на български, стъпка по стъпка.
Ако се развие темата добре, ще я сложа важна.
Цитирай
#4

Идеята беше всички полезни неща да бъдат на един линк разстояние.Когато съм на работа ще ги драсна на български, и ще едитнете първия пост.
Цитирай
#5

Направо обяснявам какъв гаф направих и сега няма оправяне. Реших най накрая да рутна тая м2ка по начина с даунгреида. сложих тоя 4.3 дето беше даден в хда и както пишеше телефона влязе в бутлооп. ии сега няма оправяне. буутлоудър е заключен и да попитам става ли с фтф кернел на 4.4.4 да се оправи телефончето. И ако става някой ако има да прати. спешно е щото без телефона съм с вързани ръце. а между другото пробвах с имейдж формат да го оправя и така разбрах че буутлоудъра е заключен. само флашбуут разпознава телефона.
   
 
Цитирай
#6

Първо, пиши малко по-разбираемо и грамотно, моля.
Второ, след като си тръгнал да правиш руут по даден метод, защо не си го довършил, а ми се учудваш на буутлуп-а на телефона?
Приключи стъпките до края, както са описани в даденото ръководство, което си се опитал да следваш, като резултата с руута ще бъде положителен.
Другия вариант е флаш на стоков кернел, като ако действително не се намери само кернела, остава флаш на целия фърмуер през флашмод режим.
Би трябвало и двата варианта, да те изведат от тази ситуация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

(2015-04-16, 19:24:30)cekyrata92 написа:  Направо обяснявам какъв гаф направих и сега няма оправяне. Реших най накрая да рутна тая м2ка по начина с даунгреида. сложих тоя 4.3 дето беше даден в хда и както пишеше телефона влязе в бутлооп. ии сега няма оправяне. буутлоудър е заключен и да попитам става ли с фтф кернел на 4.4.4 да се оправи телефончето. И ако става някой ако има да прати. спешно е щото без телефона съм с вързани ръце. а между другото пробвах с имейдж формат да го оправя и така разбрах че буутлоудъра е заключен. само флашбуут разпознава телефона.
   
 

В случай, че все още не си го оправил:
Първо виж дали отговорите в в тази тема няма да те ориентират по-бързо в ситуацията.
Пробва ли да рестарираш от OFF бутонa до SIM картата ?

saw888 написа:Идеята беше всички полезни неща да бъдат на един линк разстояние.Когато съм на работа ще ги драсна на български, и ще едитнете първия пост.

Хубаво би било ги има тук, на български, но един съвет, първо проверявай за достоверността на съдържанието и неговите автори.
В XDA има много стойностни неща разработвани с години, но (по мое мнение) има и много непроверени, които не вършат никаква работа....могат да ти убият устройството.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#8

Писъл съм, че руута и тъч рековърито съм ги качил моя телефон -m2 aqua, а twrp не съм го качвал, защото ми е заключен буутлоъдъра, а още нищо не ме е провокирало да го отключа.През рековърито съм качил супер су2.46, црт офф и един ром, който работи и устройства със заключен буутлоъдър.
Цитирай
#9

Оправих телефона. С флаш на фирмуера. След това отключих буутлоудъра и използвах варианта за руут с отлючен буутлоудър. Беше доста по лесно Big Grin. Тия сони са доста сложни, като бях със самсунг беше лесно. Ама пари да ми дават самсунг няма да взема вече.
Цитирай
#10

Това ли е най-лесният начин за Руут на М2 Аква ? И при руут запазват ли се нещата в телефона?

LG G2 D802 16gb
Цитирай
#11

Аз по този метод руутнах моята акуа.Разгледай и другите методи за руут в xda-developers или 4pda.ru.Ако нещо не ти е ясно питай преди да започнеш Smile.Може да се запазят нещата които си инсталирал.
Цитирай
#12

Мисля, че разбрах темата в хда само се притеснявам за инсталираните неща Big Grin и другия ми въпрос, след руут ще мога ли да местя приложения на СД картата защото 5гб ги напълних за отрицателно време Big Grin

LG G2 D802 16gb
Цитирай
#13

Инсталирах рекаварито PhilZ Touch Recovery но не мога да вляза в него.Изключвам тела,включам го и пробвах да задържам копчето за намаляне ,натисках го многократно но не става...За момент само светла лед-а в синьо и така.Някой да помогне с нещо?
Цитирай
#14

Свали си това приложение и чрез него опитай да влезеш в рекавъри.
https://play.google.com/store/apps/detai...r.ndrutils

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

(2015-05-12, 17:25:13)jeyz_13 написа:  Инсталирах рекаварито PhilZ Touch Recovery но не мога да вляза в него.Изключвам тела,включам го и пробвах да задържам копчето за намаляне ,натисках го многократно но не става...За момент само светла лед-а в синьо и така.Някой да помогне с нещо?
Щом видиш логото на сони, започни да цъкаш бутона за намалянане на звука -просто си изпуснал момента.
Цитирай
#16

Оправих го ,oт bat файла дадох uninstall и наново го install-нах...
Цитирай
#17

@jeyz_13, какъв е точният модел на телефона ти, Xperia M2 Aqua D2403?

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#18

Да Xperia M2 Aqua D2403
Цитирай
#19

 Здравейте, днес се сдобих със въпросния телефон и искам да попитам как мога да отключа Bootloader защото във сайта на Сони има само за М2, но не и за Aqua и как мога да го Root-на? Мерси предварително!
   

  

LG G3 Titan 16GB 
Цитирай
#20

Разгледай първи пост от настоящата тема,  както и тази тема, в която е описан начин за руут на М2 aqua, без това да налага отключване на буутлоудър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Доколкото ми е известно описаният метод от линковете в тази тема e идентичен и приложим за моделите на Xperia M2 D2303 и Xperia M2 Aqua D2403.
Колегата @saw888 лично ме е изпращал лог файлове от инсталираното PhilZ Touch рикавъри на неговата Aqua D2403.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#22

Как мога да тегля от руския форум ?

LG G3 Titan 16GB 
Цитирай
#23

Като си направиш регистрация там.

 
Цитирай
#24

Обикновено след регистрация, не би трябвало да е проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

Към днешна дата линковете към руският форум са активни и след регистрация могат да се използват по предназначение.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)