Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

Цитат:След това разхивирам веднъж на компютъра и файла изтеглен от горния линк и който завършва на tar.md5 и го зареждам в AP/PDA в зависимост от версията на Один, в случая на версия 3.10 е в AP 



[Изображение: 6713f1e68e211347.PNG]

Имам една питанка, вече в архива с firmware-а всички файлове завършват на "tar-md5", но се ориентирам по името в началото, където започва с AP* и обема му от няколко ГБ. Гледайки имената на другите файлове, всеки отговаря на съответното поле в Odin, трябва ли да се закачват всички или само AP файла е достатъчен?
Цитирай
Аксесоари

Да, трябва зареди ги по имената си подсказват в кое поле се зареждат.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, опитах се да си инсталирам полска седмица на s7 edge, който отдавна си беше бъгнат защото след последното инсталиране на gbl android 7 спря да се ъпдейтва сам и реших да го оставя така, но сега реших да му слагам андроид 7 полски и да му дойде сам ъпдейта за 8-ца, заредих си всичко както трябва, сложих home csc свързах го с один 3.12.7 и ми даде fail, сега ми изписва an error has occured while updating the device software. Use the emergency recovery function in the smart switch pc software, обаче тъпия смарт суич не разпознава устройството в момента, като му дам emergency software covery ми излиза сам опция а рековъри с код, а аз никога не съм слагала код. В момента тегля gbl android 8, да го слагам ли, какво да го правя? Ако се опитам да вляза или изляза в один моуд ми става черен екрана и ми дава същото съобщение an error has occured while updating the device software. Use the emergency recovery function in the smart switch pc software. Та ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна, не виждам в момента какво мога да направя освен да се опитам да инсталирам осмицата....
Цитирай

Здравей андроид 7 му е спряна поддръжката инсталирай 8.0 Орео ето BTU за G935F/FD RD5 и не зареждай Home_CSC, а зареди CSC_OXA
>> https://drive.google.com/file/d/19LLpP8m...hmA1n/view

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, търся Firmwares 4.4.2 за note 3 neo SM-N7505 за България. Не знам защо но 4.4.2 не мога да изтегля!
Благодаря на отзовалите се.
Цитирай

http://samsung-updates.com/details/46063...UCOC1.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetan24 за това мнение:
  • popaay
Цитирай

(2018-08-01, 12:40:15)tsvetan24 написа:  http://samsung-updates.com/details/46063...UCOC1.html

Благодаря
Цитирай

Здравейте искам да попитам дали е възможност да съживяване на телефона - Note4 SM-N910F опитах да му сложа Андроид 5.1.1 и след което получих FAIL в Odin.
   
  След което се опитах да го флашна с PIT файла и не знам дали не съм омазал нещо.
   
   
 Възможно ли е телефонът да заработи нормално.
    Mоля за съвети.
Hе знам точно каква информация да подам за хората които имат желание да ми помогнат. С радост ще отговоря на тези който ме пита и иска да разбере какви съм ги свършил. Надявам се да успеем да го съживим ако наистина не съм прецакал много нещата
Цитирай

Здравейте , инсталирах софтуер за проба как работи , но се оказа шпионски някакъв и сага връщам към заводските настройки и уж всичко трябва да е както от завода без нищо друго , но след като завърши в горната част се появява поле в което пише че се добавят данни от старо устройство . Т.е. някъде има неизтрито съдържание и то пак е в телефона . Това аз ли си го предполагам или е така ? при връщането на заводските данни излиза ли такова нещо винаги горе ?

Ако е от шпионина - Как се форматира за да се изтрие всичко и за да се вкара нов чист софтуер ?
Цитирай

Какъв е този шпионски софтуер, който си инсталирал преди това? Да не би да е KingRoot?

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Това ми е непознато значи е било друго . Преди 2 години още инсталирах какво ли не от безплатните приложения и сега няма да се сетя кои са били или след кое е станало но след като върна заводските настройки и телефона е готов веднага се появява в горното поле че се добавят данни от старо устройство . Т.е. някъде има неизтрито съдържание и то пак е в телефона .

Въпросът остава ?
1. Моля по знаещите да кажат дали винаги е така след връщане при всеки ?
Това аз ли си го предполагам или е така ? При връщането на заводските данни излиза ли такова нещо винаги горе ?

2. Има ли друг начин за изтриване на всичко ? На пример ако свържа телефона с компютъра и от там изтрия всички папки ?
Или да оставя само тази в която е бекъпа със заводските данни ? Но пък само с тях няма да се стартира връщането защото ще съм изтрил инсталирания софтуер който да върне всичко ?

Какъв е начина за абсолютното триене ?
Цитирай

Най-добрия вариант е флаш на стоковия ром на чисто и формат на картата памет, ако имаш такава. И, когато си влезеш в акаунта в гугъл плей изтриваш всички приложения, които си слагал преди, които са в "моите приложения и игри" без да инсталираш предварително нищо от там, защото и в гугъл плей има все още кофти приложения. И внимавай какво инсталираш от други източници!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Здравейте
ако някой знае и има желание моля да ми помогне да инсталирам по нов андроид на samsung tab 8.9
сега е с 3.2 рутнал съм го но нещо не се вързва с компа предполагам заради вин 10
гледам че може да стане на 4.0.4
който знае да помага
Цитирай

Здравейте. Имам проблем с S7. Направих всичко стъпка по стъпка но ми исписва <ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> Total Binary size: 4033 M
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Цитирай

samsung s6 edge sm g925f

имам проблем с качването на софтуера. прилагам снимки. ще търся решение, но ако имате идеи моля кажете защо така (не)се получава.

[img][Изображение: 880554_fr.jpg][/img]

[img=50x50][Изображение: 880555_fr.jpg][/img]


съжалявам за снимките, не ми се получи. програмата тръгва стига до sboot.bin и дава FAIL. телфона изписва secure check fail: bootloader. логиката ме води на мисълта че буутлоудъра не е отключен. телефона брикнат и няма шанс за пускане.
Цитирай

С каква версия на софтуера е бил до сега телефона и каква се опитваш да му сложиш? Региона на телефона какъв е? Със 1 или със 4 файла флашваш... Дай повече инфо.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

нямам идея за софтуера нито какво се е случило. взех ги така брикнати и сега опитвам да ги съживя. успявам да вляза само даунлоуд моуд, ресет и да ги заредя, но никакъв шанс да се включат. няма и слот за sd карта. с 1 файл флашам.

има инсталрани драйвъри на комютъра. фъррмуера е 925 (както пише на телефона) свален от sammoble български пишеше. мисля че всичко е направено по реда както си е.

сега ще опитам със samfirm
Цитирай

Влез в рековъри пише с коя версия си, напиши я... примерно
G925FXXU5EQBC това XXU5, 4, 3, 2, 1 е версията на буутлоудъра не можеш да сваляш по-стара версия трябва нагоре или да е същия. Давам линк към XXU5 защото е последния за Европа. В зипа има 5 файла зареждаш ги по имена в Один и в раздел CSC не зареждаш CSC_HOME, а CSC_OXA

https://updato.com/firmware-archive-sele...163EE8F90B

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Android recoovey
verizion/zerol ....zw/zeroltevzw
7.0/NRD90M/09...(тук дислея се е разтекъл) VRU4DRD2
user/release - ...ys
Цитирай

Ооо чакай ти не си F, а V демек G925V това е zeroltevzw. Правилния ти софтуер е този >> https://updato.com/firmware-archive-sele...163EE8F90B

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
[-] 1 потребител изказва благодарност на rado__8 за това мнение:
  • drep_de_kristne
Цитирай

даа, и аз това се усетих докато писах версията. свалям файла, но ще отнеме време. другия телефон влиза само в download mode. но щее ги карам един по един.
[-] 1 потребител изказва благодарност на drep_de_kristne за това мнение:
  • rado__8
Цитирай

успях да кача файла за verizon, но телефона пак не иска да се включи. другия s6 който имам пък не може дори да влезне в download mode. дали не е проблема някъде в платките? да търся ли ново дъно. като гледам няма да станат нещата.
Цитирай

Здравейте, след ресет на телефона как мога да възстановя AccuBattery, понеже веднъж вече съм платил за нея. Че малко ме е страх дали след ресет пак трябва да се купуват и др. приложения? Нали има начин да се възстановят изтритите платени приложения в андроид?
Цитирай

Като влезнеш със същия Google акаунт, с който си в момента можеш да изтеглиш вече платените приложения.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • substation
Цитирай

(2018-10-09, 12:29:53)sineok написа:  Здравейте искам да попитам дали е възможност да съживяване на телефона - Note4 SM-N910F опитах да му сложа Андроид 5.1.1 и след което получих FAIL в Odin.

  След което се опитах да го флашна с PIT файла и не знам дали не съм омазал нещо.


 Възможно ли е телефонът да заработи нормално.
    Mоля за съвети.
Hе знам точно каква информация да подам за хората които имат желание да ми помогнат. С радост ще отговоря на тези който ме пита и иска да разбере какви съм ги свършил. Надявам се да успеем да го съживим ако наистина не съм прецакал много нещата

Вземаш и пробваш някой от тези Firmware!

https://firmware.gem-flash.com/index.php...er&id=7081

Ако е хардуерен проблем оправия няма ,ако ли не ще го оправиш.
Как го докара до това положение можеш да напишеш  2 реда?

Успех !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)